Přejít na obsah

1.6 FSI - výměna oleje


honzik081

Doporučené příspěvky

Se podívej do návodu jakou má mít specifikaci a pak si vyber z nabízeného sortimentu, dneska si myslím nemůžeš koupit špatný olej.

Olejový filtr si myslím taky jednoduše koupíš, jen nevím jak je to se vzduchovým, ale věřím, že se taky dá koupit i mimo škodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pred 2 tyzdnami som bol na servisnej po 30 000, menilimi samozrejme aj olej, ktory som si priniesol. Dnes idem skontrolovat hladinu oleja, a cuduj sa svete mal som tam asi 1cm nad maximom. Vypustil som cca 2.5deci oleja.

Chcem sa spytat, co by sa stalo, keby som jazdil s takto preplnenym olejom az do dalsej vymeny ? Pocul som, ze to moze poskodit katalizator, a niejake tesnenia, kedze tam je viac oleja a teda aj vacsi tlak. Mam 1.6MPI ...ma tam ist 4.5L oleja pri vymene aj s olejovym filtrom. Mne tam naliali 4,75L .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred 2 tyzdnami som bol na servisnej po 30 000, menilimi samozrejme aj olej, ktory som si priniesol. Dnes idem skontrolovat hladinu oleja, a cuduj sa svete mal som tam asi 1cm nad maximom. Vypustil som cca 2.5deci oleja.

Chcem sa spytat, co by sa stalo, keby som jazdil s takto preplnenym olejom az do dalsej vymeny ? Pocul som, ze to moze poskodit katalizator, a niejake tesnenia, kedze tam je viac oleja a teda aj vacsi tlak. Mam 1.6MPI ...ma tam ist 4.5L oleja pri vymene aj s olejovym filtrom. Mne tam naliali 4,75L .

Jj, katalyzátor to nerad a dobře že jsi upustil, a šel bych si to s nimi vysvětlit do servisu, i když když je odpuštěný, těžko něco dokážeš, ale jen jim říct, že jsi nepsokojený. Já kdysi z Fabie vypustil asi litr než to slezlo na měrku na rysky a to to byl origo servis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si taky koupil olej zvlášť, přeci jen cena ve Škodovce a v obchodě je značně rozdílná (cca. 450,- Kč na litru - Long-Life), ale prohlídku jsem nechal na Škodovce a byl jsem naprosto spokojený. Olej je přesně jak má být. A zbytek prohlídky taky OK. Je třeba mít dobrý servis a dobrého mechanika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...