Přejít na obsah

2.0 TDI PD (103 kW)


Ludvíček

Doporučené příspěvky

2jirkaK: Zdaleka nejsi sám..OII 12/2004 2.0 TDI najeto 75tis...za studena startuje bez problému..ovšem jak se ohřeje tak třeba po 50km..zastavíš vypneš...a pak dlouho točí....kdo na to není připraven nenastartuje..opravdu je to divné...musí se to přidržet aspoň tak 2-3s..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo, na to jsem si zvyknul, protože teplý starty byly vždycky delší, ale já mám dost dlouhý i studený. Uplně ideální jsou naopak ty někde mezi, když to několik hodin stojí (ne přes noc) a pak to chytne jak víno. Ty studený starty se prudce zhoršily až tedˇ na jaře, během několika dnů. Včera jsem byl na prohlídce po 60 t. km a nechal jsem to tam přes noc. Ráno jsem u toho byl, když to poprvé nastartovali, ale chytlo to jak naschvál téměř bez potíží a samozřejmě nic nezjistili. Dneska v garáži opět dlouhej start. Není to vysloveně otázka vteřin, ale prostě to evidentně musí otočit víckrát, než dřív a točí to naprázdno, jakoby bez nafty. U starý Octy TDI se mi to taky nějak rozjebalo, ale jen při teplých. Tam stačilo přenastavit startovací množství paliva a bylo to dobrý. Tady fakt nevím. Nechám to po dovolených a jestli se to nějak zhorší, vemu to do Prahy, kde mluvili o těch vstřikovačích a nechám je vyměnit. Jestli jsou k tomu svolný, byl bych blbej toho nevyužít. Divný je, že jeden servis o tom ví a má jasný instrukce z Boleslavi, co s tím a ve druhým se tvářej, jak z jiný planety. Nechápu. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jedná se o motor 2.0 TDI, najeto 20t km. Z motoru se ozývá divné cvakání. Je to dost slyšet na volnoběh a při zvyšující se rychlosti se frekvence cvakání zvětšuje. Je to, jako když padají kuličky na plech. V servisu si neví rady. Nestalo se vám to někomu? :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nestalo, ale kámoš na něco podobnýho nechal vyměnit celej motor. Jestli si nevědí rady, tak bych to taky doporučoval.

Potesujici odpoved :D Snad to tak drasticky nedopadne, ale stat se muze vsechno.

Psali maila do skodovky, tak uvidime, co z toho nakonec vyleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Nedávno jsem se ptal v servisu, cože mi to jako cvaká v motoru, byl to pravidelný rytmus. Docela jsem se bál hydroštelů, ale byl jsem poučen, že to cvaká napravo v mot. prostoru taková krabka, asi nějaký ventil nebo co. Tak jsem si to posledhl a fakt to bylo ono. Nemáš to podobné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze problem nebyl ve spojce, auto uz je 14 dni zpatky v servisu. Asi 2x navstivilo i Boleslav. Dneska by melo byt auto zpatky, tak uvidime, co to bylo. Co vim, tak naposledy menili axialni lozisko v prevodovce. Pokud ani tohle nepomuze, je to na vymenu motoru. Dneska budu vedet vic, tak napisu presnejsi informace.

Editováno: , autor: Zába
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jestli to souvisí, ale já měl tehle problém u Fábie 1,4 16V. Na volnoběh to mělo zvuk, jako když si děti přidělaj dřívko od nanuku do drátů u jizdního kola. Vyměnili mi celou převodovku, prý vadná série.

Jo tak ten zvuk je podobny ;) Akorat to neni jen slyset jen na volnoveh, ale porad, i pri jizde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při nejbližší příležitosti si nechte zkontrolovat AGR ventil.Asi je mu trocha horko a něco se vněm upeče.Zatím jsem to nerozdělával,protože to je v záruce ,ale tuším,že tam budou zase nějaká plastová, nebo něco takového, kolečka .Čeká to snad každý tento motor,zřejmně výrobní ůlet.Jinak se tenhle motor FLASHUJE.

post-60-1157658446.jpg

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem o tomto problému psal, když byla otázka na "klepot" při vypínání. Když je nefunkční tak se motor zaklepe. Po výměně v 50.000km dobíhá jako po másle. Na VAGu se závada neobjeví a když se podělá tak bzučí po vypnutí. Po další hodině provozu je už POTICHU A NIKDO SI NIČEHO NEVŠIMNE !

Mě to vyměnili v garanci ale musel jsem na ně trochu přitlačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...