Přejít na obsah

2.0 TDI PD (103 kW)


Ludvíček

Doporučené příspěvky

že žádné aditiva nejsou potřeba a alespoň v něčem budou mít pravdu.Ale jak jsem psal,klidně to tam lej,když tě to utěší,že jsi pro svůj motor udělal něco dobře.Bych se nasmál,kdyby ti z expertýzy vstřiků napsali,že jsi je odrovnal aditivy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že přidávání všeho možného do nafty je možné. Nic tím podle mě nezkazíš. U nás ve firmě jsme měli problém s VW Transporter. Na dálnici při 130 najednou přestával jet. Vyměnili všechno možný a pak je napadlo vyčistit nádrž. V nádrži byl takovej svinec, že to ucpávalo všechno... JirkovyK přeju, aby mu to vyšlo a nemusel nic cvakat ze svýho a rozhodně bych tady neřešil jestli aditiva jo nebo ne, protože spíš zní otázka kde určitě nebrat neftu, protože nádrže v zemi jsou staré jako metuzalém a samej bordel. Taková rada pomůže a ne říkat, že aditiva zlikvidovaly vstřiky. To si určitě ani MB nedovolí tvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, to je ale chyba jinde a ne na mě, když mi někdo něco takového prodá měl by za to nést plnou odpovědnost. To já nikdy nezjistím, ale když už auto zlobí a je to jedna z prvních možností - tak to zkusím.... Jinak věřím pouze aditivům na zimu a příště beru palivo jinde.... Zase je otázka, že když je takhke zabordelovaná palivová nádrž tak ti nepomůže ani svěcená voda....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tady k tomu napisu jen to, ze pokud do toho nevidis, tak nemas sanci zjistit, kdo komu vozi naftu a benzin. kamaradovo tata mel benzinky dve a ted uz si nejsem jistej ktera benzinka to presne byla, mam dojem ze Tesco nebo Globus(ty, o kterych si vsichni myslime jaky to jsou sracky), tak jedna z tehle mela jako dodavatele zrovna OMV.

Jo jo myslím, že bývaly Carrefour v Ostravě, dneska Tesco Ostrava - mají tam benzínku a podle mých info vozí benzín a naftu OMV.

A určitě stejnou jako do svých benzínek že ?

A teď aktuální ceny ?

OMV Rudná pátek 29,30 Kč

Tesco Novinářská 27,70 Kč

A ejhle 1,60 rozdíl x 50 litříků je sice nějakých 80 kč, ale pokud takhle takuje někdo kdo toho najezdí spoustu, tak proč jezdit na OMV když stejnou naftu koupíš u Tesca ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzín a nafta obsahujú v dnesšnej dobe veľké množstvo všakovakých aditív. (napr. proti penivosti, čistiace, ... )

A práve v tých aditívach je obrovský rozdiel, lebo obvykle sa napr. benzín vyrába len so základnými nevyhnutnými aditívami a dodatočne sa aditivuje až pri čerpaní do cisterien. A všakovaké Hyper-super markety nakupujú pre svoje pumpy ten najlacnejší benzín, takže je bez tých dodatočných aditív. Preto je aj taký lacný. Samozrejme čo a kto tam ešte primieša za účelom zarobiť je už ťažké zistiť. Ale proste nech je v Tescu benzín aj od OMV, tak to nie je ten istý benzín ako priamo na OMV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejde o to že jen věřím.Dělal jsem na vývoji motoru v tatře,sice jen na brzdě,ale dělali jsme dlouhodobé zkoušky maziv a paliv a chemiky jsme měli 20 metrů od nás tak o tom něco vím.A by jste se divili,co za ksindl byl třeba tak dlouho propagovaný Castol tehdy myslím GTW3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale proste nech je v Tescu benzín aj od OMV, tak to nie je ten istý benzín ako priamo na OMV.

a duvod? proc by u OMV meli dva tanky, jeden pro normalni pumpy a jeden pro Tesco, Globus apod. tohle mi rikal clovek, kterej mel dve benzinovy pumpy nekolik let a benzin byl naprosto shodny.

mozna ze tyhlety hypermarketacky pumpy jsou tim hypermarketem nejak dotovany, proto je ten benzin levnejsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale proste nech je v Tescu benzín aj od OMV, tak to nie je ten istý benzín ako priamo na OMV.

a duvod? proc by u OMV meli dva tanky, jeden pro normalni pumpy a jeden pro Tesco, Globus apod. tohle mi rikal clovek, kterej mel dve benzinovy pumpy nekolik let a benzin byl naprosto shodny.

mozna ze tyhlety hypermarketacky pumpy jsou tim hypermarketem nejak dotovany, proto je ten benzin levnejsi

o dotovaných benzínech se někde i otevřeně hovořilo a je to tak.Ono to nejsou jen dotované ceny,ale spíš minimalizovaný zisk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A načo dva tanky? Dôjde cisterna (myslené náves s ťahačom), stroj mu tam nadávkuje aditíva a palivo, alebo len palivo. Easy!

a tohle mas nekde overeny nebo je to tvoje domnenka?

protoze se mi ani trochu nechce verit, ze by do toho OMV vubec slo. navic jak uz jsem psal, clovek od fochu mi rikal, ze kvalita byla naprosto stejna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, jak je to kde, ale u nas ve Střelicích, ma kazda firma svy tanky a tam to svazi. Odtud to rozvazi po jizni morave na jednotlivy benzinky.

Hypermarkety nemaji takovou marzi jako benzinar protoze to dorovnavaj Tvym nakupem v nem.

Jinak pokud ma v cisterne naftu a benzin, nevim kam by daval jeste aditivum, to si michaj na centrale a pak to do cysterny lijou uz hotovy. By tam zadny aditivum nebylo a cisternak by ho prodaval po kanystrech :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se zase vrátím k těm svým vstřikům, protože přišlo vyjádření z Bolky, resp. z Bosch servisu Soběslav, že jsou naprosto v pořádku. Málem jsem se skácel.

Jen připomenu, že za studena byl s původními vstřiky naprosto nemožnej studenej start a stále se zhoršoval. Motor běžel v první chvíli jak na tři válce a bíle kouřil. Po výměně vstřiků je všechno O.K. . Jak už jsem taky psal, bylo mi řečeno, že pokud budou zapečený, tak jedině vlivem nekvalitního paliva a v tom případě si to všechno zaplatím sám. Zapečený nejsou a jinou závadu taky nezjistili. Tak jsem zvědav, jak se tahle patovka vyřeší. Pěkný co !?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...