Přejít na obsah

Nefunkční el. otevírání zámku pátých dveří


Píst

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, prosím zda mi může někdo poradit.

Mám problém s tím že pokud chci otevřít 5.dveře tak musím tak min.5 zmáčknout kliku než dveře odskočí a mohu je otevřít.

Když jsou otevřené a mačkám kliku tak servomotor po každém zmáčknutí zatáhne za táhlo a hned ho zase pustí. viz obrázek post-38490-0-41010000-1409068709_thumb.p

Když jsem koukal například u otce jak mu to funguje tak jemu to při otevřených dveří při zmáčknutí kliky nic nedělá.

Chci se proto zeptat zda bude problém se spínačem dveří který je ve víku, nebo se zámkem 5.dveří (servomotorem).

Díky předem za případné rady.

 

S pozdravem Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj docela by mě to také zajímalo, zjistil někdo něco? já mám proměřeno v kufru a tam vše ok. Dnes jsem měnil komfortku měl jsem 433A a dal jsem 433E a mám 3tl vystřelováky a kufr nic. Před tím nešel otvírat ale když jsem vzadu venku mačkal kliku tam ve předu cvakalo, teď po víměně necvaká nic. Kde je chyba? kamarád co to měřil, mi řekl, že nejde proud od předu do zadu, takže kde hledat?

taky jsem měl podobnej problem chvilku to šlo potom zas nešlo zkusil jsem zkontrolovat pojistky,kabelažod zadu dopredu nezjistil jsem nic! po tejdnu už to nefungovalo elektricky vůbec a tak jsem zkoušel měřit spínač otevírač zámku a nakonec jsem zjistil že to dělala pojistka ! :D kdyz jsem se na ní kouknul byla úlpně v pohodě zkusil jsem ji vyměnit a už to fungovalo !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím,

mám podobný problém, možná někdo bude vědět co s tím...

Když otvírám kufr od řidiče, tak se jakkdyby otevře (rozsvítí se), ale přitom 5té dveře nejdou zvednout.. takže je musím zamáčknout a celý proces opakovat znovu... někdy i 5x po sobě, někdy to jde na poprvé.. ale všiml jsem si, že většinou to blbne,když je trošku chladněji... nevíte co by to mohlo být??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím,

 

rád bych se zeptal, jak opravit páté dveře. Mám verzi F1 Combi classic 2002. Víko lze otevřít pouze páčkou u řidiče.

 

Bohužel občas nelze kufr páčkou od řidiče otevřít. Víko kufru pouze nadskočí (ve víku je vůle při otevření) ale už ho nelze zvednout a musí kufr opět zavřít a znovu jít k řidiči a zatáhnout za páčku. Dělá to se změnou teploty, jak už tu někdo psal. Lanko od páčky u řidiče je napnuté a není v něm vůle. Vůbec netuším, jak to opravit. Byl jsem u dvou mechaniků a nikdo neví co s tím. Připadá mi, že víko málo nadskočí při zatažení za táhlo. Rád bych, aby bylo možné kufr otevřít při zatažení za páčku.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Taky bych se přikláněk k nástinu řešení. Mám pouze mechanické otevírání zadních dveří. Pokud je venku teplo podaří se někdy otevření na první pokud, někdy až na páte zalomcování páčkou a znovuzaklapávání dveří. Odskočí do nějaké "první" polohy, ale otevřít nejdou. Je tam vůbec něco  k štelování ? Systém je lankový..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zámek pátých dveří fabia1 combi

V mém případě špatně fungujícího zámku to dělal konektor vnější kliky 5. dveří (spínač ).

Byly povytažené drátky (hnědej i zelenobílej).

Konektor jsem rozpojil a otevřel pacičku a drátky šroubováčkem zatlačil více do konektoru.

20161128_192621.jpg

20161128_192540.jpg

20161128_185736.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to taky občas nefunguje, ale zároveň s tím nesvítí světlo v kufru a v autě a nefunguje zvukový signál rozsvícených světel při vytaženém klíčku ze zapalování a otevřených dveří řidiče. V servisu mi řekli, že by to byla drahá oprava, muselo by se něco vyměnit ve dveřích u řidiče a že se to nevyplatí. Tak jsem to vzdal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 29. 11. 2016 at 17:24, Heini napsal:

Mně to taky občas nefunguje, ale zároveň s tím nesvítí světlo v kufru a v autě a nefunguje zvukový signál rozsvícených světel při vytaženém klíčku ze zapalování a otevřených dveří řidiče. V servisu mi řekli, že by to byla drahá oprava, muselo by se něco vyměnit ve dveřích u řidiče a že se to nevyplatí. Tak jsem to vzdal...

Nevím jestli už jsi to řešil, ale oprava za pár drobných je opsána zde - http://www.auto.cz/oprava-zamku-dveri-rodinna-tragedie-za-60-korun-90108

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, ten problém mám už asi 4 roky. Tenkrát jsem s tím byl v autorizovaném servisu a řekli mi oprava cca 5 000 Kč. Od té doby jsem to neřešil. Ale teď tedy budu, je to nepříjemné co všechno nefunguje. Prostě jsem jim věřil. Já sám, co by opravář chladicích zařízení prostě co řeknu zákazníkovi, to platí. Pokud se to dá opravit za 60, tak to opravím za 60 a ne za 5 000. Jsem holt asi stará škola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2017 at 16:54, Heini napsal:

Díky, ten problém mám už asi 4 roky. Tenkrát jsem s tím byl v autorizovaném servisu a řekli mi oprava cca 5 000 Kč. Od té doby jsem to neřešil. Ale teď tedy budu, je to nepříjemné co všechno nefunguje. Prostě jsem jim věřil. Já sám, co by opravář chladicích zařízení prostě co řeknu zákazníkovi, to platí. Pokud se to dá opravit za 60, tak to opravím za 60 a ne za 5 000. Jsem holt asi stará škola...

On ani samotný vnitřní zámek nestojí 5000. Ale namátkou jsem kouknul do Elitu tak asi 1400 a určitě jde sehnat ještě levněji. Takže to spíš nahodili protože se jim to nechce rozebírat.

Editováno: , autor: Berry309
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pánové, omlouvám se, jestli už se to tady někde řešilo, minimálně jsem to nenašel. Mám problém s otevíráním pátých na mé Fabii 2003, kombi s centrálem a vystřelovacím klíčem. Poslední dobou se to stává čím dál častěji - pokud otevřu auto dálkou na klíči, tak se vše odemkne, ale kufr nelze otevřít. Podaří se to třeba až na třetí čtvrté zabrání za tu gumovou kliku kufru. Stejný problém u auta odemčeného klíčem. Pokud na dálce zmáčknu prostřední tlačítko na otevření jen kufru, elektromagnet kufrové dveře normálně odskočí a dveře jdou otevřít. Přemýšlím, jestli nemůže být problém v té gumové klice v kufrových dveřích. Zámek kufru jsem nedávno repasoval, měnil jsem tam mikrospínače, nesvítilo mi světlo v kufru. To již funguje, ale můj aktuální problém to buhužel nevyřešilo. Díky všem za jakoukoliv radu. Ondra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ti moc nepomůžu :( dělá mi to občas taky, ale jen když není nastartovaný auto, proto jsem měl podezření na baterku, ale dělá to i po výměně za novou. Když mi to takhle nejde otevřít, tak jakmile nastartuju tak se 5. dveře otevřou vždycky. Jde cítit, že spínač v klice 5. dveří cvakne, dokonce mi to udělá i zvuk jak kdyby se snažilo něco "posunout" nevím jak to popsat, ale dveře se neotevřou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to dela bez ohledu na nastartovani/nenastartovani. Nebo jsem si aspon zadneho viditelneho rozdilu nevsimnul. Jak rikas, v klice 5.dveri to po stisknuti cvakne, ale nic se nestane. Mno budu muset asi rozebrat tu kliku a zkontrolovat ten mikrospinac. Snad to pujde nejak rozumne :) Prinejhorsim zkusim vymenit tu kliku samotnou, nic jineho uz to byt nemuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 13. 8. 2007 na 15:37, profor napsal:

Je tu na to schéma ale pozri poistku 31...

Pardon, že reaguji na starší příspěvek, ale dnes mi to moc pomohlo. Kdo by to byl čekal, že pod piktogramem řj motoru s bleskem bude otvírání kufru. 

Pojistka 10 A vyměněna, kufr už se otvírá, snad se nebude zkrat opakovat. 

Díky profor!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den chci se zeptat kolik má jít do spínače 5 dveri voltů?fabia 1 krátká .. Normálně 12v a nebo do nej jde min ? Když to multimetrem proměřuji v rychlospojeni co je pod plastem tak mi multimetr ukazuje kolem 3.5v ? Děkuji a jinak kde by mohla být chyba ? Nejde otevírat kufr mikrospinacem ale jen tahlem z kabiny ...díky  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...