Přejít na obsah

Prevodovka 1.6


cicik2

Doporučené příspěvky

U 1,6/55kW s tímhle problém není, jen u 74 a 75kW.

Má někdo přijatelný vysvětlení, proč se ty nejty stříhaj u 74/75 a u 55kw/ SDI ne ?

Jestli vono to nebude tím, že s 74Kw se hrabe snadněji než s 55Kw či 1.9SDi :smich:

No, u tý SDi bych se moc nesmál, když to tak musím říct...se*e se to taky, právě že převodovky tý 100koňový 1.6ky a SDička jsou stejný a trpěj na to. A opravdu se špatně sháněj :( kdyby někdo o nějaký věděl, byl bych rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Caute,

Tak uz som tu. Prevodo ma zradila na dovolenke takze to bolo

extra prijemne a pravdaze nie moc lacne....

Len pre info mam octu tour r.v 2005 a tiez to u mna prevodovka DUU vzdala.

Neviem ci to tu uz niekto pisal ale od roku 2000 alebo 2001 sa zacali davat hrubise nity.

Velkost 9,5 na 11mm preto su aj 2 opravarenske sady srobov. Vacsie alebo mensie.

V kazdom pripade u mna nity vydrzali zato ale sa mi rozsrotovali slniecka a planety.

Ono pri tych nitoch sa stane to iste ked ten nit vacsinov tam padne...

Musim dodat ze mam ESP co pri vyrovnavacich manevroch dava dost rany skrz brzdy,

takze kto vie co moju poruchu sposobilo.

Podla mna idealne riesenie ked prevodo este chodi rozhadzat kupit sorby nity odvrat.

A v mojom pripade som spekuloval dat tam diferakovy kos s ERTa ktory ma vacsi diferak.

Tym padom vacsie planety a aj slniecka je tam gulove zvacsenie so 74 na 76 v tom diferaku.

Kos by zvonka nemal byt vacsi ako ten mensi :D

Takze aby aj ty majitelia co maju novsie octavie s touto prevodovkou neboli zas moc kludny... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim poradte.

Oktavka 1.6 74kw typ převodovky nevim jiste ale určitě ten osvědčeny a bezpuruchovy

Dneska jsem zjistil,že při jízdě na zpatečku se začlo ozyvat nějake cvakaní,jako by řetěz přeskakoval přes zuby,nebo zapatka cvakala po ozubenem kole.Myslel jsem,že to bude homokynetak,ale jde to z převodovky.Dočetl jsem se,že nejsem jediny.Jestli jsem to dobře pochopil,nejde o problem s nyty,ale kolečko zpatečky.CHci se připtat vydrží tento problem do jara,nebo je to akutní a radeji nejezdit?Na co se mam připravit,co se tyka financí?Nyty chci stejne na jaře vymenit seda pry stojí 3000Kc,prace u znameho 1500Kc.Auto nehoním,chovam se k nemu velmi slušně.Olej jsem na jaře kontroloval,řadit jde bez problemu.1 a 2 trosku huř,ale to je asi normalni.Děkuji za všechny rady a ohlasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

muzes vypustit olej z prevodovky - pokud tam budou hlinikove piliny tak jako u me tak bohuzel

kdyz bude potreba mam tu dily prave na tu prevodovku co se sere

post-3876-1265042731_thumb.jpg

post-3876-1265042746_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se jinak.Kolik kilometru muzu najet dopredu.Predpokladam,že pokažene je to jenom na zpatecku.Nebo zhanet nahradni auto.Mužu s tim najet 200km,než budu mit volnou garaž?Vim ,že mam blbe otazky,ale stalo se mi to v nejmin vhodnou dobu.A potreboval bych aspon tech 200km vydrzet.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ale už sem sehnal DUU po repasy

Ahoj, jak je v citaci, sehnal sem převodovku po repasy , cena 13000 Kč + 500 Doprava , z druhýho konce republiky.....Dal sem ji do auta , koupil origo olej , kterej zrovna levný není, jel auto projet a šok. (pár přízpěvký zpátky, zažil někdo něco podobnýho :) ) Řazení v pohodě , trojka čtyřka pětka v pohodě, ale jednička s dvojkou celkem dost hučí , nebo nevím jak bych to popsal , stará převodovka mi hučela celkově, ale tady jen ty dvě rychlosti a to tak že je to i z venku pro kolemjdoucí slyšet. Něco jak ztlumená zpátečka lol

Volám milému pánovi co mi ji prodal a odpověď byla : Na převodovku nedáváme záruku, je repasovaná, na diferenciálu byly dány svorníky.Hučí proto že se musí zajet ozubená kola.

Je mi z toho dobreku :aggressive: 13 K pro mě není málo. Jak mám poznat že hučí opravdu jen kola a že to nejsou zas nějáký ložiska? Chci jet s autem do Itálie a mám strach že někde zůstanu. Další věc co přispěla k mojí nedůvěře k údajné repasy byl fakt že teče gufero na poloose...

Chtěl bych se zeptat , jetli by někdo neměl průřez, náčrt nebo něco podobnýho, týhle převodovky , aby tam byly vidět ložiska , zkrátka všechny díly.Kdyby někdo měl a poslal, předem děkuju.

K tomu hučení, má smysl lít do oleje nějáké přísady? Prodávaj toho dost ,všude píšou snižuje hlučnost , opotřebení apod.

Kdybych tu moji oktávku podpálil, mám krásný život :palec2: i když teď je to asi moje blbost

Editováno: , autor: p!trs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdar všichni,

musím trochu uklidnit všechny co mají po této diskuzi strach o své převodovky.

Vlastním OI 1,6 75kw AVU 2001 s převodovkuo DUU/O2K najeto 235 000 km a převodovka naprosto vyšlapuje a řazení je taky O.K. :palec2:

Uvědomme si kolik je vyrobených převodovek a kolik si Vás tu stěžuje na problémy.

Já jsem z Mladé Boleslavi a moc vlastníků si nestěžuje na převodovky- možná na rozjíždění, ale to řeší čidlo na spojce a v nejhorším Jandis (CIMBU)

v Sukoradech- úpravou řídící jednotky- přechodů.

Nechci nikoho napadat, ale příjde mi, že si tady stěžujou akorát ti co s autem dělají tzv. psí kusy- hrabou všude co to jde, dělaj ze sebe závodníky a pak se divěj.

Někteří samozřejmě auto koupí od takovéhoto pilota- tesně před smrtí a pak chudáci spláčou nad výdělkem :(

Taky tu někdo psal, že škodovka neuznává přetržené nýty na diferáku jako záruční servis- bodeť by jo, když nikdo nikdy nezjistí co s tím autem majitel dělá :D

Tak se nebojte a v klidu jezděte.

Tazz -_-

Editováno: , autor: Tazz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...