Přejít na obsah

Prevodovka 1.6


cicik2

Doporučené příspěvky

Nevím co ti konkrétně repasovali, ale jak to popisuješ tak bych řekl že ty kola jak ti hučej tak nebyly spolu zaběhnutý. Rozuměj, složí se v továrně převodovka a ta se časem zajede ( myslím její soukolí ) prostě běžně provozem. A když bys vyměnil ze soukolí jenom jedno kolo, nebo kolo dal z jiný převodovky tak to bude hučet. Prostě soukolí co do sebe není zaběhlý od nova bude hučet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za reakci,to mne uklidnuje,snad se to casem zklidni.no nevim co presne delali,ale pry jsou tam dve nova kola,a jestli je nove kolo na stare,tak to bude asi tim.Ja jen mam strach,aby se to zajelo do te doby,nez mi vyprsi pulrocni zaruka,byl to garaznik,chapes.Ach jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm,pekne.Tak jsem byl zvedav,jake jsou v ni vule.Zvednul jsem kolo,zaradil jednicku a obvodova vzdalenost na pneumatice je cca.2cm,spis min,tolik celkova vule v zubech mezi kolem a motorem.Kolik je asi tak prumer?Kolik mate vy?

jeste dotaz,udajne se prodava nejaka pasta na urychleni zabehu prevodovky a pry nenici loziska,nevite nekdo?

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nerad otevírám toto téma. Zdá se že další oběť jménem DUU je na světě :feve: dneska přijel strýc se svým kombíkem 1.6 74 Kw... najeto 135000Km, že mu teče převodový olej z převodovky. Za 5 minut stání louže o průměru 10 cm. Prý že auto při rozjezdu i cuká. Na silnici těžko co poznat. Ale asi zlomený nýtek rozpáral převodovku. Pochybuju, že z vadného gufera by to teklo tak moc. Zvláštní je že v převodovém oleji jsou piliny, ale vypadají jako mosazné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mechanik rozdělal převodovku a chyba lávky. Ta převodovka už byla rozpáraná od nýtů, ale někdo ji dal dohromady tak že vyštípaný hliník ze skříně slepil jakýmsi lepidlem. Takže doslova slepená převodovka. Fotky jsem ještě neviděl, ale pokud bude možnost dám ukázku jak to asi vypadá. Každopádně se teď bude řešit reklamace u prodejce(hádejte u kterého???? jedno písmenko v abecedě před BBB). No jsem zvědavý jak to dopadne...aspoň z nich tak vytřískat 15-20 000Kč na "novou " převodovku.

Pokud by jste někdo věděl o převodovce do 1.6 74 Kw tak... no stejně dám inzerát do Bazaru :help: :help:

Nešla by použít převodovka z 1.6 55 Kw? Jasně měla by trochu delší kvalty, ale to by 74Kw asi zvládla. Mechanicky jsou stejné i mechanizmus řazení je stejný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám tú nešťastnú prevodovku DUU :aggressive: , r.v. 99, zaujímalo by ma, či pasuje prevodovka z Octavie 1.6, 75kW, r.v.2004.

Prípadne kto na východnom Slovensku je schopný vymeniť nity za svorníky ( má s tým skúsenosti ) a za koľko ?

Vďaka za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplnění k té mrtvé strýcově převodovce. V AAA dostali 2000Kč a víc ani ránu. Sehnali starší převodovku za 16 000Kč. Fór byl v tom, že skříň nebyla rozvalená v obvyklém místě, ale díra o velikosti malíčku byla jakoby uvnitř "ve spojce". Vypadá to jakoby nýt vypadnul a propadnul níž a tam ho asi nějaké kolo poslalo proti stěně převodovky. Díru zalepili jakýmsi epoxidem. No nějký čas to vydrželo. Kromě převodovky to odnesla i spojka. Tou dírou totiž tekl olej přímo na lamelu a celá byla nasáklá olejem. Rozjet se s tím - to byl horor :)

Jinak k tomu řazení: 02K a 02J mají opravdu jiné řazení. 02K - táhla a 02J - bowdeny. Ale musel by se samozřejmě předělat s převodovkou i mechanizmus řazení. Co se týče spojky, tak tam by se to vyřešilo spíš jen nutností přivést hydrauliku do trochu jiného místa. Trubka, hadice...to by asi nebyl zas takový problém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem od "seba" a stačila jen motorizace.

ona se při nákupu uvádí jen motorizace protože typ

02K je jen s motorama 1,6 všech výkonů, 1,4 16V a 1,9 SDi

02J je pro 1,9 TDi, 1,8 a 2,0 benzínovky

02C je 5kvalt 4x4

02M je 6 kvalt 4x4

01M je automat

002 je pro 1,4 44 kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...