Přejít na obsah

Prevodovka 1.6


cicik2

Doporučené příspěvky

Ahoj,

tak autíčko je zpátky ze servisu. Prý dochází občas k roštelování táhel od řadící páky k převodovce, právě u této motorizace, tj. 1,6/75kW.

Seřídili to a teď se ukáže, zatím vše funguje jak má.

Cena opravy po slevě 20procent, auto zakoupeno u nich, 223,-kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
zdravim ...

rad by som sa spytal na nasledovnu vec:

v octavke 1.6 74kw, benzin, r.v 2000 (construct), sa prestava vracat riadiaca paka do neutralu.

Zacne to ale az po nejakej dobe - cca 20-30minut po nastartovani relativne chladneho motora napr. pokial auto stoji aspon pol hodinu. Po nastartovani "studeneho" auta to je ok, vsetko ide v pohode, nie je citit ziadne drhnutie paky. postupne zacne drhnut stupen 1-2 a po 10 minutach sa prida aj 4-5.

neviete co by to mohlo sposobovat ? predpokladam ze sa nieco zahreje - roztiahne a nieco sa zablokuje. ale co ?

vdaka za akykolvek tip.

nasiel som zopar prispevkov na tuto temu okrem ineho aj nastavenie kulisy radiacej paky.

zadny pripravek nepotrebujes.Oddelej manzetu radicky a uvidis tam takovy nalitek s dirkou a tu nasteluj na dalsi dirku co je dole pod tim nalitkem a prostrc tim vrtak 4mm tusim.Tim mas aretaci na neutral.V motoru jsou pak ty tahla a jak jdou do prevodovky tak jsou tam takove pruziny a na tom ratici cerna mala packa tou oroc a pak hybej plastama co tam jsou ty puziny.No kazdopadne se to tezko vysvetluje a jeste hur serizeju,Tak pevne nervy podivej se do dilense prirucky tam je to popsane.Tu stahnes tady na foru tusim...

popis sa odvolava na nieco, co som v obrazkoch DP nenasiel - napr. tiahla s pruzinami.

Zaroven sa v DP spomina merka radici paky - o tejto uz vela ludi popisalo, ze v podstate neexistuje.

a teraz by som potreboval vediet - nastavenie kulis, riadenia = postup Nastaveni ovladani razeni z DP ?

ak nie aky ukon by to mal byt pripadne mohol by ho tu niekto opisat trocha detailnenjsie ?

Vdaka.

neviete mi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim nevracenim se radici paky doprostredka mam uplne identickej problem. Mam stejnou prevodovku, jen s motorem 75kW.

Tez jen za tepleho motoru. Zkousel jsem to mazat, ale zlepseni zadne...

Taky by me zajimalo cim to muze byt.

j.

P.S. Construct nemam, takze tim to nebude.

P.P.S. S podobnym problemem tady nekomu pomohlo jen namazani" http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=467518

Editováno: , autor: Joshua
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Byla udelana repase prevodovky DUU na 1,6 74kW

V prevodovce jsem vymenil jen diferencial ktery uz byl predelan.

Po tomto zakroku huci prevody - je to kdyz se brzdi motorem a kdyz se proste tocej kola ( volnobeh )

Zajede se to nebo ma nekdo jine zkusenosti ?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Uplne jsem zapomel, ano jeste ta hridel.

Takze diferak a hridel je defakto z druhe prevodovky zajete k sobe.

dodano foto co bylo meneno

a taky hlavne na te me hridele bylo ko lozisko, tak proto se dal jak diferak a i ta hridel z druhe - ktera uz mela repasnuty diferak

post-3876-1253828782_thumb.jpg

post-3876-1253828861_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som zopar prispevkov na tuto temu okrem ineho aj nastavenie kulisy radiacej paky.

zadny pripravek nepotrebujes.Oddelej manzetu radicky a uvidis tam takovy nalitek s dirkou a tu nasteluj na dalsi dirku co je dole pod tim nalitkem a prostrc tim vrtak 4mm tusim.Tim mas aretaci na neutral.V motoru jsou pak ty tahla a jak jdou do prevodovky tak jsou tam takove pruziny a na tom ratici cerna mala packa tou oroc a pak hybej plastama co tam jsou ty puziny.No kazdopadne se to tezko vysvetluje a jeste hur serizeju,Tak pevne nervy podivej se do dilense prirucky tam je to popsane.Tu stahnes tady na foru tusim...

popis sa odvolava na nieco, co som v obrazkoch DP nenasiel - napr. tiahla s pruzinami.

Zaroven sa v DP spomina merka radici paky - o tejto uz vela ludi popisalo, ze v podstate neexistuje.

a teraz by som potreboval vediet - nastavenie kulis, riadenia = postup Nastaveni ovladani razeni z DP ?

ak nie aky ukon by to mal byt pripadne mohol by ho tu niekto opisat trocha detailnenjsie ?

Vdaka.

bol som v servise u znameho. pozeral som co robil.

Rozpojil tiahla co idu do prevodovky a namazal litiovou vazelinou vsetky puzdra co su na takej krizovej konstrukcii tiahel. klbove puzdra aj tie trubickove puzdra v DP to volaju "ulozeni" . Prave ta cast (DP - konzola ) v tychto "ulozenich" vyzerala dost sucho a mal som pocit ze aj vydrane - ale mozno je to tak od vyroby.

po zlozeni ( treba riadnu silu na zasunutie klbov ) to uz islo v pohode.

po dlhsom jazdeni sa ukazalo ze naozaj to pomohlo.

takze mozmem potvrdit , ze problem s pakou ktora sa nevracia je prave v tychto tiahlach - "kto maze tomu to jede" :-)

Ostal mi este jeden problem s prevodovkou - 1,2 a 3,4 musim niekedy radit pomerne velkou silou.

Ako keby predosla rychlost zablokovala nejaky mechanizmus tej nasledovnej.

mam pocit ze je to tiez po zahriati. takze je dost mozne ze tie tiahla bude treba vymenit. uvidime.

Editováno: , autor: pakozdy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Chtel bych se vaz zeptat jakou cenu ma obal prevodovky - DLP pro 1.6 74 kW + streva

Mam tu v garazi jednu rozebranou prevodovku DLP - na 5 rychlosti se povolil sroub - nekdo pred tim opravoval ty nyty, ale nejak zase blbe dotahnul jeden sroubek co tedy ponicil 5 kolecko.

Po doptani ve Skodovce stoji to 5 kolecko a synchro 15 tisic.

Takze to nemelo cenu.

Tudis se me doma vali a urcite se bude nekomu hodit obal i vsechny prevody bez te petky :)

Jezdila a radila v poho. Nikde nic neteklo a pod.

Pridavam par fotek + vyfocen jeden svar, ktery jsem objevil ( zavareny kousek obalu, na 100% kvalitne zavaren)

Diky

Jeste mam doma jednu na aute a tam po repasu zase huci diferak - je predelan servisem na srouby, ale zase huci prevodovka kdyz se brzdi motorem a mirne na volnobeh. Bylo me receno ze se musi ustalit diferencial, takze na ni prdim a budu schanet jinou.

post-3876-1254149831_thumb.jpg

post-3876-1254149841_thumb.jpg

post-3876-1254149852_thumb.jpg

post-3876-1254149860_thumb.jpg

post-3876-1254149871_thumb.jpg

post-3876-1254149878_thumb.jpg

post-3876-1254149887_thumb.jpg

post-3876-1254149908_thumb.jpg

post-3876-1254149916_thumb.jpg

post-3876-1254149925_thumb.jpg

post-3876-1254149936_thumb.jpg

post-3876-1254149944_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Čau , mám problém s převodovkou. Mám v autě (1.6i 74kW) přev. DUU , začla hučet jako blázen a na zpátečku v ní něco mlátí...Mám možnost sehnat ERT , můžu ji tam dát? Nemá to jiný přev. poměry? A co problém s nýty a diferákem? Aby auto taky trochu jelo apod. Moc díky za rady

Jestli to tady někde je, tak sorry nenašel sem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

precetl jsem cele tema, doufam ze jsem se neprekouknul, ale nikdo z vas nepotvrdil, ze na blok 1,6 74kW jde dat prevodovka z 1,8?? Jde me pouze o blok jestli je stejny v miste napojeni prevodovky? Kdyz dam setrvak+spojku, starter a poloosy s razenim z 1,8 tak by to melo pasovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hosi, po sve zkusenosti s repasovanou prevodovkou, rok trapeni, reklamaci a ted mam prevodovku ktere huci loziska a celkova cena 20000,- a rok zivota v prdeli, nechte si radsi tu svou opravit. ja uz to jinak neudelam, jsem vylecen. Zamyslete se, jak muze nekdo repasovat prevodovku za 12000,-, kdyz menil par synchronu, par kolecek, vsechny loziska... a uz jste na 12 cti, a kde je prace?

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...