Přejít na obsah

Jak sundat vnitřní zpětné zrcátko?


hanuiv

Doporučené příspěvky

Dovolím si položit dva dotazy:

1. Jak jde odmontovat vnitřní zpětné zrcátko. U všech vozů (kromě Trabanta a Š120) šlo vnitřní zrcátko vyjmout aby bylo možno vyčistit sklo. Jde to i u O2? Nerad bych aby mi zrcátko zůstalo v ruce nevratně... :help:

2. Chtěl bych samostmívací verzi zrcátka s dešťovým senzorem. Jde namontovat pokud jím vůz nebyl původně vybaven? Funguje nějak ta stěračová automatika? Dělal to někdo? Jsou s tím zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si položit dva dotazy:

1. Jak jde odmontovat vnitřní zpětné zrcátko. U všech vozů (kromě Trabanta a Š120) šlo vnitřní zrcátko vyjmout aby bylo možno vyčistit sklo. Jde to i u O2? Nerad bych aby mi zrcátko zůstalo v ruce nevratně... :help:

2. Chtěl bych samostmívací verzi zrcátka s dešťovým senzorem. Jde namontovat pokud jím vůz nebyl původně vybaven? Funguje nějak ta stěračová automatika? Dělal to někdo? Jsou s tím zkušenosti?

Já myslím, že oddělat nejde a pokud bys chtěl samozatmavovací se senzory, tak je podle mě třeba celý nový komplet sklo+zrcátko, ale ještě se na to podívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Študoval jsem moudrou knihu (tuším ji vydala Grada) o Š OII a tam je řečeno, že demontáž se provádí pootočením zrcátka doleva a zpětná montáž se provádí nasazením a pootočením doprava. Já to zkoušel, ale nějak mi to nešlo. Jelikož mi ale při výměně skla staré zrcátko nechali, tak si myslím, že to není komplet se sklem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím, můžete mi někdo prosím změřit jak daleko je úchyt zrcátkja na sklo od tmavé zony na skel u OII ( obyč. sklo, bez deštového senzoru, obyč. zrcátko).

Byl jsem na výměně čelního skla a te'd mám takový blbý pocit, že je to zrcátko níž , než bylo:

1. zdá se mi že hůř vidím na semafory - vadí mi ve výhledu

2. Mezi horním okrajem zrcátka a začátkem černé ( protisluneční ) zóny ve střední části skla je asi 1 cm mezírka, kterou mi občas svítí slunce do očí ( což se mi dřív nestávalo ).

Jelikož si myslím, že mi tam dávali zpátky moje staré zrcátko ( aspoň teda vypadá stejně ), tak ho snad fakt nalepili níže. Nebo je to jen můj subjektivní pocit ?

Pokud by fakt bylo níž, jak ho přelepím i s úchytkou výše ?

Editováno: , autor: majtik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...