Přejít na obsah

Sjeté pneumatiky, geometrie


neo10_

Doporučené příspěvky

Zdravim,

dneska mi nejakej dobrak v praze prorazil predni pneumatiku.. v pneuservise mi rekli, ze mam na druhe vzorek pouze 5mm, takze musi vymenit obe.

Najeto mam 18.000km, ale zda se mi to docela dost ze je to sjety uz z pulky? nejezdim s tim jak prase apod.. Je to TDI 1.9 a jezdim s tim vyhradne po Praze. Jakou mate zivotnost pneumatik takhle?

Pak mi taky rekli, ze je spatna geometrie. Na te dobre pneumatice, kterou mi vratili je videt z jedne strany (nevim jestli v nitrni nebo vnejsi) videt trosicku obloucek a z te druhe strany je to takovy jako normalnejsi :-) .. zkusim sem zitra hodit nejake foto. Auto jinak nikam netahne, i pri 180km/hod napr. se to nijak neklepe nebo tak... myslite ze ma cenu s tim po tak kratky dobe (auto je 5 mesicu stary, najeto 18.000km) jezdit nekam na geometrii?

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč by "musely" být obě nové, ale je to lepší - kvůli difenciálu a kvůli geometrii a hlavně kvůli vodě. Nová guma má vzorek asi 8mm (což je rozdíl asi 1% na obvodu kola). V kalužích je ten rozdíl ale znát hodně...

Jinak geometrie může bejt v klidu rozhozená, kór při jízdách po Praze (i když jinde to nemusí být lepší) - stačí jedna šikovně trefená díra a geomterie je v p...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč by "musely" být obě nové, ale je to lepší - kvůli difenciálu a kvůli geometrii a hlavně kvůli vodě. Nová guma má vzorek asi 8mm (což je rozdíl asi 1% na obvodu kola). V kalužích je ten rozdíl ale znát hodně...

Jinak geometrie může bejt v klidu rozhozená, kór při jízdách po Praze (i když jinde to nemusí být lepší) - stačí jedna šikovně trefená díra a geomterie je v p...

Jak poznam rozhozenou geometrii ? Ma to cenu resit, kdyz to zatim na rizeni neni nejak znat? akorad mi teda vadi ty sjete gumy (i kdyz ja bych si toho sam nevsiml.. upozornil me na to technik v pneuservise).

Muze to byt tim, ze jezdim casto sam a cela tiha v tom aute je tedy na te jedne strane (to sjeti je na leve pneumatice u ridice)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč by "musely" být obě nové, ale je to lepší - kvůli difenciálu a kvůli geometrii a hlavně kvůli vodě. Nová guma má vzorek asi 8mm (což je rozdíl asi 1% na obvodu kola). V kalužích je ten rozdíl ale znát hodně...

Jinak geometrie může bejt v klidu rozhozená, kór při jízdách po Praze (i když jinde to nemusí být lepší) - stačí jedna šikovně trefená díra a geomterie je v p...

Jak poznam rozhozenou geometrii ? Ma to cenu resit, kdyz to zatim na rizeni neni nejak znat? akorad mi teda vadi ty sjete gumy (i kdyz ja bych si toho sam nevsiml.. upozornil me na to technik v pneuservise).

Muze to byt tim, ze jezdim casto sam a cela tiha v tom aute je tedy na te jedne strane (to sjeti je na leve pneumatice u ridice)?

Nepřemýšlej a zajeď někam seřídit geometrii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč by "musely" být obě nové, ale je to lepší - kvůli difenciálu a kvůli geometrii a hlavně kvůli vodě. Nová guma má vzorek asi 8mm (což je rozdíl asi 1% na obvodu kola). V kalužích je ten rozdíl ale znát hodně...

Jinak geometrie může bejt v klidu rozhozená, kór při jízdách po Praze (i když jinde to nemusí být lepší) - stačí jedna šikovně trefená díra a geomterie je v p...

Jak poznam rozhozenou geometrii ? Ma to cenu resit, kdyz to zatim na rizeni neni nejak znat? akorad mi teda vadi ty sjete gumy (i kdyz ja bych si toho sam nevsiml.. upozornil me na to technik v pneuservise).

Muze to byt tim, ze jezdim casto sam a cela tiha v tom aute je tedy na te jedne strane (to sjeti je na leve pneumatice u ridice)?

Nepřemýšlej a zajeď někam seřídit geometrii.

Rozhodně to není rozložením váhy, ty dnešní auta jsou stavěný právě na jednoho pasažéra - řidiče... špatná geomtrie - gumy se sjíždějí vevnitř nebo venku, případně auto táhne ke straně.

Jak píše Vikino můžeš to zkusit na reklamaci, kór když to ke straně netáhne. Ale úspěch nezaručuju a hádat se kvůli pár stovkám (i když někdo na to má...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz dnes som si všimol,že predné gumy mi začalo drať obidve rovnomerne na vnútorných stranách. rozdiel je asi 2mm medzi vnútrajškom a vonkajškom. predpokladám,že je to geometria pravdepodobne zbiehavosť.Bol som sa pýtať v autoriz. servise a tam mi povedali,že geometria sa na Fabii nerobí len na prednej náprave ale aj na zadnej. Je to pravda alebo si iba chcú nahnať prachy? Dá sa vôbec zadná naprava zoriadovať? Inak zadok je OK! :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano tak robia zadok predok geometria a poriadna palka. ty maš rozbeh tebe stači nastavit zbiehavost prednej napr. netreba v značkovom servise.

To je fakt chcú za to 950sk ale kamoš si kúpil teraz fabku tak sme sa dohodli s príjm. tech.,že za dve geometrie vezmú 1300sk.To je myslím prijatelné 650sk geoška! :palec2: Ale ešte zajtra obehám neznačkové serv. a zistím ako sa ceny pohybujú tam a aké maju mer. zariadenia! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz dnes som si všimol,že predné gumy mi začalo drať obidve rovnomerne na vnútorných stranách. rozdiel je asi 2mm medzi vnútrajškom a vonkajškom. predpokladám,že je to geometria pravdepodobne zbiehavosť.Bol som sa pýtať v autoriz. servise a tam mi povedali,že geometria sa na Fabii nerobí len na prednej náprave ale aj na zadnej. Je to pravda alebo si iba chcú nahnať prachy? Dá sa vôbec zadná naprava zoriadovať? Inak zadok je OK! :help:

1. geomteria sa robi na tej naprave na ktorej si zakaznik ziada ju vykonat. (takze zadna naprava nieje nutna a ani podmienka)

2. zadna naprava sa neda doriadovat, jedine silou, ohnutim napravy. to jest ako je zvarena od vyroby tak ju mas,

pokial na nej nebol robeny zasah (umele ohnutie), resp havaria (nasilne ohnutie, resp dorovnavanie)

3. ak mas problem so zbiehavostou, nechod na laserovu geosku, je to vyhodenie penazi (1200 Sk)

4. a najdolezitejsi bod, zbiehavost na predne pneu Ti spravia za 300 Sk

PS: ja som bol na laserovej geoske za 1200 Sk a bola spickova (zadna naprava trooosicku out, ale nie silne).

Zadana naprava je nezriaditelna, a vobec mi to nevadi, lebo je to tak ako ma byt.

Predne kolesa som mal po 45tkm v poriadku, ale ked uz som zaplatil 1200 Sk,

tak som si ich dal nastavit eno nuno na stredy hodnot.

Inac na dalsiu geosku pojdem iba ak to bude nutne (auto zacne tahat, resp naberiem jamu a zauto zacne tahat, resp ak zacne zrat pneu)

aj to pojdem na obycajnu geosku za 300 Sk kde nastavia zbiehavost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som obehal aj malé neznač. servisy z výsledkom: robia predok za 500-600sk.Všade majú laser staré lampy už nikto nepoužíva!Myslím, že ten laser je predsa len presnejší,cena je aj podla mňa nadsadená ale s tým nespravím vôbec nič-taká je situacia na trhu! lol Môže to byť a dohoda veď sa určite všetci poznajú.A tiež je pravda,že taký merak aj niečo stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometria je hotová tak dúfam,že draniu vnútrajškov pneu je koniec! ;) Nebolo to ani nejak dramaticky rozhodené pár minut čo sú desatinky mililmetra!Uvidí sa až na zimákoch!

Cena bola 600sk -komplet geo predku aj zadku aj s protokolom hodnoty nastavené približne na stred,teda len zbiehavosť lebo meria sa všetko ale dá sa nastaviť iba zbiehavosť! :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometria je hotová tak dúfam,že draniu vnútrajškov pneu je koniec! ;) Nebolo to ani nejak dramaticky rozhodené pár minut čo sú desatinky mililmetra!Uvidí sa až na zimákoch!

Cena bola 600sk -komplet geo predku aj zadku aj s protokolom hodnoty nastavené približne na stred,teda len zbiehavosť lebo meria sa všetko ale dá sa nastaviť iba zbiehavosť! :p

daju sa nastavit vsselijake hodnoty nielen zboehavost ale aj odklon, zaklon atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

dneska mi nejakej dobrak v praze prorazil predni pneumatiku.. v pneuservise mi rekli, ze mam na druhe vzorek pouze 5mm, takze musi vymenit obe.

Najeto mam 18.000km, ale zda se mi to docela dost ze je to sjety uz z pulky? nejezdim s tim jak prase apod.. Je to TDI 1.9 a jezdim s tim vyhradne po Praze. Jakou mate zivotnost pneumatik takhle?

Pak mi taky rekli, ze je spatna geometrie. Na te dobre pneumatice, kterou mi vratili je videt z jedne strany (nevim jestli v nitrni nebo vnejsi) videt trosicku obloucek a z te druhe strany je to takovy jako normalnejsi :-) .. zkusim sem zitra hodit nejake foto. Auto jinak nikam netahne, i pri 180km/hod napr. se to nijak neklepe nebo tak... myslite ze ma cenu s tim po tak kratky dobe (auto je 5 mesicu stary, najeto 18.000km) jezdit nekam na geometrii?

Diky.

Jednoznacne geometria tri dni dozadu mi spravil bracho na fabci defekt poobede mi volal otec ze mam pre neho prist ze ide z prace a nema ako domov tak ako na potvoru som dostal defekt aj ja tak som musel menit kolesa predne obe na vodicovej strane predne z vnutornej strany bolo strasne zoslahane pritom volant bol rovno siel som na geosku pol centy na kazdej strane ujdene presne myslim nakyx 4.8 stupna a na druhej 5.8 stupna nastavili a auto ide ako nove a ak mas na tej fabii nahodene stely gumy tzv univerzalky tak to je najvatsi nepodarok od matadoru minuly rok cez leto som ich tam dal(ulakomil som sa boli za celkom fajn cenu) spravil som na nich 20tisic a skoncili v servise ako odpad jedine co by som mohol keby na nich chodim chytit smyk a sa niekde zabit. Moj nazor jednoznacne staci kusok pohnute a auto huci a dere zbytocne gumi neviem ako u vas u nas na slovensku je cennikova sadza geosky cca 1200 sk co neni az take strasne v porovnani s tym ze by si mal menit kazdyx 20 000km gumy.

Editováno: , autor: burinkaax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v TO je v autoriz.ser. cena za laser. geo. 950sk! Komplet predok zadok aj nastavenie!

Neviem si predstaviť obyčajnú geometriu ako by mi to nastavil podla nejakých lamp keď som mal odchýlku okolo20"(min.) to sú desatiny mm.Gumy si to odniesli riadne-sú na vyhodenie štve ma to boli to PIRELLI 3000 výborné! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je auto staré 5 mesiacov ,tak to platí záruka reklamuj to v autor.servise,predsa po tak krátkom čase nemôže byť rozhodená geometria!Pokial si s tým nepráskol o obbrubník alebo do nejakej diery! A pýtaj aj nové gumy! :palec2:

Ziadnu reklamaciu isto neuznaju. Povedia ze naletel niekde na obrubnik alebo na nejaky vytlk. A este cloveka poslu prec, ze sa musi na geometriu objednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Jenom by mě zajímalo, co byste chtěli na zadní nápravě seřizovat?

A vpředu taky jen sbíhavost, zbytek je dán ramenem a tlumičem (odklon, příklon, záklon).

Jen je nutné mít v pořádku silentbloky držáku ramane přední nápravy. To dost rozhazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...