Přejít na obsah

Stahovačka


Janko

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Hoj,

jde to celkem v poho,ale hlavně se nepokoušej opravovat šneka který namotává lanko a vyměňovat lanka.Já jsem šneka nejprve vytočil na soustruhu a lanka nahradil,ale dal jsem tam na hrubo pletená a ty mi tak po týdnu posra.... nového šneka.Dopadlo to tak, že jsem koupil novou stahovačku a běhá to do dnes.

Budeš potřebovat šroubovák s výměnnými nástavci ( TORX )

Odmontuj šroubky co drží tapec,sundej přední část madla,vymontuj dva šrouby co drží madlo,pak odtáhni tapec směrem k sobě a pak nahoru,poté vytáhni plíšek co drží lanko a vytáhni jej.

Samotnou stahovačku drží pár šroubů,povol je vycvakni konektor,poté vycvakni plastového jezdce který drží kovovou lištu která je nasazená na okně a vytáhni jí.To je vše,zvládneš to sám a nemusíš sponzorovat učně v servisu ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za vyčerpávající odpověď, mě šlo hlavně o to, že mám okno nahoře a nejde s ním sjet dolů aby se povolily šrouby co ho drží a následně mohla bez problému vyndat stará stahovačka! Na vrakovišti když mi jí vyndaval ze dveří tak, že rozbil okno aby jí vyndal!

Editováno: , autor: Octavinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Praskl mi plast na stahovačce u PL dveří.Říkal jsem si, že budu muset opět kupovat novou stahovačku, ale po pročítání fóra jsem našel nějaké info, že by údajně stahovačka šla zpravit.

Takže moje otázka zní.

Jde na starou stahovačku r.v. 98 dát plast a plech z nové stahovačky???

Tím pádem, kdyby to šlo, ušetřil bych na opravě asi 1200 Kč.Jen jestli to půjde, poraďte prosím kdo už máte zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plast + plech běžně k sehnání ve Škoda servisech, cena cca 250kč.

Na predni dvere i tu sverku-plech ? Opravdu ?

Opravdu. Během cca 1/2 roku jsme na švagrově Octavce vyměnily 3. Poslední chce vyměnit preventivně, protože u jedné stahovačky došlo po prasknutí plastu a vypadnutí z kolejnice k namotání bowdenů a totálnímu zničení plastového kola navijáku. Ta stála nová tuším 1200,- - samozřejmě bez motoru.

Editováno: , autor: JVA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plast + plech běžně k sehnání ve Škoda servisech, cena cca 250kč.

Na predni dvere i tu sverku-plech ? Opravdu ?

Opravdu. Během cca 1/2 roku jsme na švagrově Octavce vyměnily 3. Poslední chce vyměnit preventivně, protože u jedné stahovačky došlo po prasknutí plastu a vypadnutí z kolejnice k namotání bowdenů a totálnímu zničení plastového kola navijáku. Ta stála nová tuším 1200,- - samozřejmě bez motoru.

Na predni dvere pred-facelift ? A cislo pro ty sverky (na PREDNI dvere) nahodou nemas ? Porad se mi tomu nechce verit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plast + plech běžně k sehnání ve Škoda servisech, cena cca 250kč.

Na predni dvere i tu sverku-plech ? Opravdu ?

Opravdu. Během cca 1/2 roku jsme na švagrově Octavce vyměnily 3. Poslední chce vyměnit preventivně, protože u jedné stahovačky došlo po prasknutí plastu a vypadnutí z kolejnice k namotání bowdenů a totálnímu zničení plastového kola navijáku. Ta stála nová tuším 1200,- - samozřejmě bez motoru.

Na predni dvere pred-facelift ? A cislo pro ty sverky (na PREDNI dvere) nahodou nemas ? Porad se mi tomu nechce verit...

Číslo nemám, ale pokud koupíš nový plast+plech (pofaceliftu), tak je dáš do starých dveří. Jediný rozdíl je pouze ve tvaru plastu (má nějaké žebra na zpevnění a jiný materiál) a jiným uchycením k plechu - proto se musí koupit oboje dvoje nové. Nasadíš do drážky na stahovačce, zacvakneč lanka a plechový držák skla a už to funguje. V servisu ti na 90% ale budou nutit celou novou stahovačku - kšeft je kšeft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plast + plech běžně k sehnání ve Škoda servisech, cena cca 250kč.

Na predni dvere i tu sverku-plech ? Opravdu ?

Opravdu. Během cca 1/2 roku jsme na švagrově Octavce vyměnily 3. Poslední chce vyměnit preventivně, protože u jedné stahovačky došlo po prasknutí plastu a vypadnutí z kolejnice k namotání bowdenů a totálnímu zničení plastového kola navijáku. Ta stála nová tuším 1200,- - samozřejmě bez motoru.

Na predni dvere pred-facelift ? A cislo pro ty sverky (na PREDNI dvere) nahodou nemas ? Porad se mi tomu nechce verit...

Číslo nemám, ale pokud koupíš nový plast+plech (pofaceliftu), tak je dáš do starých dveří. Jediný rozdíl je pouze ve tvaru plastu (má nějaké žebra na zpevnění a jiný materiál) a jiným uchycením k plechu - proto se musí koupit oboje dvoje nové. Nasadíš do drážky na stahovačce, zacvakneč lanka a plechový držák skla a už to funguje. V servisu ti na 90% ale budou nutit celou novou stahovačku - kšeft je kšeft.

Je zajimave, ze sverku na predni okna neni mozne ani najit v ETOSu...tak proto jsem se ptal na to cislo. Vsichni tady tvrdi, ze sehnat nelze. Ciste nahodou by neslo jeste sehnat obal ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám OI rok 1999, prasklo mi ve stahovačce i lanko, když budu obědnávat novou, mám vzít rovnou ten nový typ stahovačky po roce 2000 ? Je to zaměnitelné ?? lanko asi nevyměním zvlášť že ??

100% kup ten nový typ stahovačky, pasuje to bezproblémů. Lanko se jako díl koupit nedá a i kdyb yjsi ho někde sehnal starší, tak to nemá cenu měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravda radšej daj ten novší typ, mne tiež prasklo len lanko a musel som kupovať celú rampu a výmena úplne v pohode na chlp rovnaké, len pozor ak sa jedná o el. sťahovačku tak budeš zbytočne kupovať aj s motorčekom, motorček na 99% nebude pasovať myslim generaciu komfortu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...