Přejít na obsah

Stahovačka


Janko

Doporučené příspěvky

Dneska budu dělat zadní dveře, tak bude opět fotodokumkentace.

Ale je to kluk šikovnej! :) Jak říkám, nebát se toho - myslím, že manuální stahovačky se dají sehnat celkem levně od lidí co předělávali na elektriku - a jsou tací, pokud je ovšem už nevyhodili do popelnice. Ty moje k tý popelnici měli už hodně blízko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpředu jsou 2 kostky, vzadu jen jedna. Liší se to pravá/levá:

1U0.837.584 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední dveře (pravé vpředu/levé vzadu) + ZADNÍ DVEŘE PRAVÉ=-> 33,- Kč

1U0.837.583 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední dveře (levé vpředu/pravé vzadu) + ZADNÍ DVEŘE LEVÉ =-> 33,- Kč

1U0 839 197 - svěrka vlevo vzadu 220,15 Kč

1U0 839 198 - svěrka vpravo vzadu 220,15 Kč

Přední nekoupíš.

Když se ulomí ty uši, tak to ještě jezdí, když se mi to rozpadlo, bylo upadlé části, co drží díl na kolejnici.

post-12072-1191265993_thumb.jpg

Na cestě při zavření to udělalo "křup" a okno zajelo úplně do dveří (ještě že nepršelo) - nezbývá než shodit tapec a provizorně to podepřít kusem desky, klacku, polystyrénu... A v klidu si s tím pohrát doma.

Editováno: , autor: DrPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Vpředu jsou 2 kostky, vzadu jen jedna. Liší se to pravá/levá:

1U0.837.584 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední pravý /zadní levý =-> 33,- Kč

1U0.837.583 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední levý/zadní pravý =-> 33,- Kč

1U0 839 197 - svěrka vlevo vzadu 220,15 Kč

1U0 839 198 - svěrka vpravo vzadu 220,15 Kč

Přední nekoupíš.

Když se ulomí ty uši, tak to ještě jezdí, když se mi to rozpadlo, bylo upadlé části, co drží díl na kolejnici.

post-12072-1191265993_thumb.jpg

Na cestě při zavření to udělalo "křup" a okno zajelo úplně do dveří (ještě že nepršelo) - nezbývá než shodit tapec a provizorně to podepřít kusem desky, klacku, polystyrénu... A v klidu si s tím pohrát doma.

Sakra skoda ze ty sverky do predu se nedaji koupit - to me pekne stvou.

A co treba SEAT ci VW - nema nahodu stejne stahovacky a neprodava to jejich vyrobce - pak to pujdem koupit treba knim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vpředu jsou 2 kostky, vzadu jen jedna. Liší se to pravá/levá:

Takze aby som mal v tom jasno:

Stary typ plastovych kocek sa kupit neda.

Novy typ kocek - su prava a lava - v predu 2 a v zadu 1 . Ta zadna je taka ista ako tie v predu?

Teda keby som kupoval na vsetky 4 dvere, tak kupujem 3x lava a 3x prava kocka?

Plechy sa daju kupit iba na zadne dvere, na predne sa kupit neda, jedine od niekoho starsie a mozu byt aj neelektricke :)

Pochopil som to spravne? ;)

Kez zatvaram okno na soferovej strane (mam 4x elektriku) tak ked je okno v polohe asi 10cm otvorene, vzdy mi tam nieco "rupne", ci zatvaram alebo otvaram. Je to zvuk ako keby ocelove lanko skrtlo o hranu skla. Mam obavu, ze to je zaciatok konca plastovej kocky lol a preto sa zaujimam o toto, aby som uz zacal zhanat co potrebujem na opravu a preventivne to vymenil.

U mna su akutne predne dvere a dost ma stve ze tie plechy dopredu nepredavaju :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som dnes v značkovom autoservise, na predné dvere sa plastové úchytky nedajú zohnať, majú len zadné (kus okolo 40,-Sk), ale k nim si musí kúpiť nové plechové svorky tiež zadné (pár 290,-Sk). Zaujímalo by ma, či to pasuje aj dopredu? Nieže zato vyhodím peniaze a môžem si ich odložiť rovno do skrine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som dnes v značkovom autoservise, na predné dvere sa plastové úchytky nedajú zohnať, majú len zadné (kus okolo 40,-Sk), ale k nim si musí kúpiť nové plechové svorky tiež zadné (pár 290,-Sk). Zaujímalo by ma, či to pasuje aj dopredu? Nieže zato vyhodím peniaze a môžem si ich odložiť rovno do skrine.

Pozri si fotky co tu dal "Matrix" potom uvidis, ze tie plechy niesu rovnake v zadu a vpredu :)

V prednych dverach su 2plechy a 2kocky (po stranach skla) a v zadnych dverach 1plech a 1kocka (v strede skla a ma iny tvar) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych uz rovnou novou stahovacku z faceliftu, tam uz se da pripadne koupit jen ten samotny plast... a nepadaj vokna jako u tech old..

Ale vždyť tu JVE píše že když se vymění plast + plech tak se nemusí měnit celá stahovačka ani u předních dveří.

RE: Me rekli ve skodasalonu ze na old model nejde koupot ta cast co praska....at si koupim rovnou novou stahovacku ty uz nepraskaj a da se pripadne koupit jen ten dil.....tohle ze nekdo opravuje starou slysim poprve...pokud se stim chcete nekdo delat je to vase vec ja bych dal novou a mel klid...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle ze nekdo opravuje starou slysim poprve...pokud se stim chcete nekdo delat je to vase vec ja bych dal novou a mel klid...

No ber to takhle, já sem vcelku za 120,- Kč koupil všechny čtyři stahovačky manuální. Z nich sem použil jen plastový vodítka a plechové svěrky. Tzn, že za 120,- jsem si ze starýho typu stahovaček udělal nové. A toje kurva rozdíl oproti 5.400,- co by mě stálo, kdybych si koupil všechny čtyři stahovačky na elektriku nové. Rozdíl mezi starou a novou staovačkou je puze v těchto dvou dílech, tedy plastová vodítka a plechová svěrka, v ničem jiném se to neliší. Takže ten kdo si sežene manuální stahovačky a předělá si to, tak jako já, tak má docela vyděláno a může si třeba koupit mnohem užitečnějšího.

To bobocop: opiš si čísla dílů co jsou na přední plastové vodítka a zajdi do servisu a řekni že cheš tyto díly... A to že říkaj že to nejde maj pravdu jen na půl. Pokud nedáš nové plechové svěrky, tak ti tam nepůjdou. Sežeň nové svěrky na vrakáči a máš vyhráno :palec2: Jinak na zadek se seženou jak vodítka, tak svěrky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...za 120,- jsem si ze starýho typu stahovaček udělal nové. A toje kurva rozdíl oproti 5.400,- co by mě stálo...

:palec2:lol:palec2: A vvvotom to jee :palec2:lol:palec2:

Kurna, ked by som usetril len 2000 tak sa to oplati :p A keby si kupil nove stahovacky, tak to musis takisto vsetko rozmontovat a vymienat ;) a keby si si to daval urobit nekde do skodaservisu, tak 5t. stahovacky + 5t. robota... No kdo na to ma, tak neni o cem :) ale ja si radsej za usetrenych 10 litrov kupim DVD autoradio aj s LCD. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

presne - takze sverky v zadu a ty plast koliky sezenu na zadek.

Do predu taky sezenu ty koliky plastove, ale sverky uz ve predu nee - a uz nekdo mrkal na jineho vyrobce znacek VW, Seat, Audi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ak sa nedajú zohnať, dajú sa nejakým spôsobom prispôsobiť tie staré ?

No pozri sa, asi takto by som to povedal. Doteraz sa to riesilo tak, ze ak bol stary typ stahovaciek, tak jedine vymena za komplet stahovacky novy typ, lebo nove plasty nesli nacvaknut na stare stahovacky a aj v servisoch tvrdili ze nove stahovacky maju ine kolajnice a tak ten novy plast na stare kolaje nebude pasovat. Nedalo sa nic robit, vymienali sa komplety za 1500 - 2000 korun :kuk:

No a zrazu :worthy mr. Matrix :worthy vyskusal a zistil ze to pravda neni, nove plasty na stare kolaje pasuju a tak netreba kupovat cele stahovacky, ale len nove plechy a uspora koruniek je tu lol

No a takisto mozno niekto pride s niecim, ako sa bude dat novy plast jednoducho uchytit na stary plech a potom ta oprava fakt bude stat iba par drobnych lol

Ludia su sikovni, mysli im to, tak im drzim palce :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
lenže problém je ten, že na predok nedostať kúpiť ani plechy na uchytenie, len do zadu

Nevim proc ty blbci to neprodavaji tak jako na zadek tak i na predek. Nebo ze by nekdo tam tusil, ze ty predni se casem budou srat vice o proti zadnim - tak zadni uvedem jako nahradni dil a na predek at si koupi novou stahovacku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leda nějak koupit ten dvojitej zadní díl a jednu půlku odříznout :) pakby to třeba na předek šlo. Teď sem to jen tak plácnul, nevím jestli to má stejnej úhel natočení, ale vypadá to podobně ;) Nejlepší metoda mi ale příjde sehnat staré manuální stahovačky a je po starostech, tak jak jsem to udělal já. Navíc jsem při té příležitosti vyměnil preventivně i mikrospínače ve všech zámcích metodou, kterou popisujeme se Strojvůdcem v tomto příspěvku takže doporučuju taky přečíst, je to snadné !!!

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...