Přejít na obsah

Stahovačka


Janko

Doporučené příspěvky

a jedna rada, když budete vyndavat ty kostky, NIKDY nenechávejte lanovody nenaplé, nebo si koledujete o to, že ve šneku to spadne a zaplete se + se lana skřípnou. Mě se to stalo a dalo docela fušku to lano narovant do původní polohy, aby zalejzalo do šneku a celý ten mechanismus chodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

!! POZOR !! Ve svém příspěvku jsem použil text od "Matrix".

1U0.837.584 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední pravý/zadní levý =-> 33,- Kč

1U0.837.583 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední levý/zadní pravý =-> 33,- Kč

Nebylo to z toho jasné, týkalo se to jen předních stahovaček a kostky vzadu jsou zrovna opačně

(zadní levý znamenalo "na levých předních dveří, kostka co je více vzadu..." !!!!!!!!! )

PROTO JEŠTĚ JEDNOU:

1U0.837.584 - díl vodící octavia, PŘEDNÍ DVEŘE (pravé vpředu/levé vzadu) + ZADNÍ DVEŘE PRAVÉ=-> 33,- Kč :palec2:

1U0.837.583 - díl vodící octavia, PŘEDNÍ DVEŘE (levé vpředu/pravé vzadu) + ZADNÍ DVEŘE LEVÉ =-> 33,- Kč :palec2:

1U0 839 197 - svěrka vlevo vzadu 220,15 Kč

1U0 839 198 - svěrka vpravo vzadu 220,15 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebylo to z toho jasné, týkalo se to jen předních stahovaček a kostky vzadu jsou zrovna opačně

(zadní levý znamenalo "na levých předních dveří, kostka co je více vzadu..." !!!!!!!!! )

No to bolo snad jasne ze pisal o kockach do prednych dveri a kedze su tam 2 tak predna a zadna :p

Len by som chcel vediet, ci ta kocka z prednych dveri pasuje aj do plechu pre zadne dvere, alebo je tam zase uplne ina ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nebylo to z toho jasné, týkalo se to jen předních stahovaček a kostky vzadu jsou zrovna opačně

(zadní levý znamenalo "na levých předních dveří, kostka co je více vzadu..." !!!!!!!!! )

No to bolo snad jasne ze pisal o kockach do prednych dveri a kedze su tam 2 tak predna a zadna :p

Len by som chcel vediet, ci ta kocka z prednych dveri pasuje aj do plechu pre zadne dvere, alebo je tam zase uplne ina ;)

Když si to přečteš líp, tak tu odpověď tam máš!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem taky řešil. Koupil jsem manuální stahovačku a chtěl předělávat úchyt + plast. Vytáhl jsem starou a porovnal s novou a BINGO! Není třeba předělávat úchyt a plast. Stačí povolit tři šroubky. Přehodil jsem motorek ze své stahovačky na tu manuální a je to. Otázka 5 minut, vše chodí jak má. Myslím že je to jednoduší a rychlejší způsob :palec2:

Editováno: , autor: Venda_46
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem taky řešil. Koupil jsem manuální stahovačku ...... Myslím že je to jednoduší a rychlejší způsob :palec2:

No ale to je jasne ze je to rychlo urobene a jednoduchsie. lol Len tu sa jedna o to, kolko stoji ta nova stahovacka a kolko stoji ked kupis plech + kocku ;) Jedine ze by ta stahovacka co si kupil novu stala tak 500 korun :p

Takymto sposobom sa to bezne riesilo, ze sa kupila manualna nova stahovacka a prehodil motor, ale "Matrix" prisiel s lacnejsou verziou nemyslis?

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem taky řešil. Koupil jsem manuální stahovačku ...... Myslím že je to jednoduší a rychlejší způsob :palec2:

No ale to je jasne ze je to rychlo urobene a jednoduchsie. lol Len tu sa jedna o to, kolko stoji ta nova stahovacka a kolko stoji ked kupis plech + kocku ;) Jedine ze by ta stahovacka co si kupil novu stala tak 500 korun :p

Takymto sposobom sa to bezne riesilo, ze sa kupila manualna nova stahovacka a prehodil motor, ale "Matrix" prisiel s lacnejsou verziou nemyslis?

;)

Pro jistotu jsem ještě jednou celé přečetl a nemůžu si pomoct, ale plech do předních dveří se samostatně podle toho co je tu napsáno koupit nedá. Takže lacnějšie hej, ale bez plechu trochu o ničem. Včil mudruj ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem to proto, že jsem se zde dočetl, že to někdo složitě předělává z manuálky lol Pokud koupíš jen ten plast + plech tak ti nic jiného nezbyde. A už jsem tu viděl několikrát manuální stahovačky za odvoz, tak co je lepší? :p

Tak pokial zozenies starsiu funkcnu stahovacku z vrakaca, alebo ti ju niekto preda za par korun, ked menil za elektriku, tak neni co riesit lol ale pokial ju mas kupovat novu, tak hladas lacnejsie riesenie ako "Matrix".

Toto je tu o tom, ako sa to da urobit. Vyriesene su zadne dvere, na ktore sa plech kupit da a spekuluje sa ako by sa dali aj predne stahovacky lacno opravit. Zatial sa nic nenaslo, tak na predok treba kupit nove stahovaky.

Ak sa ti podari kupit lacne pouzivane a dobre, tak super ;) Funglace su drahsie :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Sice je to trošku mimo,ale ne zas tolik. Mám Seata Cordobu 03. Dneska jsem stáhnul okno u spolujezdce a už ho nezavřel. Po rozebrání stejný problém jako vy. Bohužel škodovka má jiný tvar toho plastu. Takže hurá do seatu - pouze celé kolejnice za 2900. Můj dotaz. Nevíte o někom, kdo by tohle byl schopný vyrábět, popřípadě třeba i z nějaké slitiny?? Tohle plastový je na hov.... Tohle řešení bylo už problémový i u starších modelů a ani to tam cpou stále.

Editováno: , autor: ladis001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
!! POZOR !! Ve svém příspěvku jsem použil text od "Matrix".

1U0.837.584 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední pravý/zadní levý =-> 33,- Kč

1U0.837.583 - díl vodící spouštěče oken octavia, přední levý/zadní pravý =-> 33,- Kč

Nebylo to z toho jasné, týkalo se to jen předních stahovaček a kostky vzadu jsou zrovna opačně

(zadní levý znamenalo "na levých předních dveří, kostka co je více vzadu..." !!!!!!!!! )

PROTO JEŠTĚ JEDNOU:

1U0.837.584 - díl vodící octavia, PŘEDNÍ DVEŘE (pravé vpředu/levé vzadu) + ZADNÍ DVEŘE PRAVÉ=-> 33,- Kč :palec2:

1U0.837.583 - díl vodící octavia, PŘEDNÍ DVEŘE (levé vpředu/pravé vzadu) + ZADNÍ DVEŘE LEVÉ =-> 33,- Kč :palec2:

1U0 839 197 - svěrka vlevo vzadu 220,15 Kč

1U0 839 198 - svěrka vpravo vzadu 220,15 Kč

Jenom pro zajimavost, vrhnul sem se taky na prestavbu, koupil 1U0 839 197 - svěrka vlevo vzadu, jdu montovat a ejhle, pod timhle cislem se schovava sice spravna sverka, ale pred faceliftova. Takze mam obe a ted jdu zkouset ukecat, aby mi je vzali zpatky a dali mi bud prachy nebo faceliftovy, tak jen upozorneni pro ostatni. V mym pripade je to nekonecny prokleti, u ostatnich to muze byt uz jen pech :)

Na fotce vlevo nova, vpravo puvodni, co byla ve dverich, najdete tri rozdily (inu, tri sroubky v jiny barve)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ee, spis to mas nekde spatne namontovany, pokud je stahovacka nova nebo spravne namotana, neni treba nic nastavovat.

Kazdopadne mimo toho, co sem tu daval 12.5., tak jeste jedno upozorneni na neco, co tu padlo, ze jde. Pokud chcete jednoduse na mechanickou faceliftovou stahovacku hodit motorek a hotovo, tak opatrne, nejde to :) Mechanicka stahovacka ma u osy uplne jinej tvar a i kdyz se to rozmontuje, motorek tam neni jak pridelat, je to uplne jinak siroky. Ale jen prehodit motorek opravdu NEJDE!

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preji pekny vecer, velmi mi pomohl Vas navod na vymenu stahovacky zadnich dveri OCTAVIA. Manzelka pred nedavnem v horku zavrela dvere a sklo se odporoucelo s rachotem dovnitr dveri. Vubec jsem netusil, co se stalo. Pak jsem to rozebral a vyndal nejake ulomky plastu. Braly me mrakoty, kdyz jsem nasel cenu, za kterou to delaji v servisu Skoda. Pak me ale napadlo neco o tom najit. A zde jsem to nasel. Diky vycerpavajici diskuzi jsem vcera uspesne stahovacku opravil. Jen shrnu pro poradek:

1. rok vyroby 1999 - z diskuze vyplynulo, ze mam stare sverky i plastove jezdce a musim koupit oboje nove.

2. v mototechne jsem koupil sverku (250,-Kc) a palstoveho jezdce (35,-Kc)

3. rozebrak jsem tapecirung, sundal sverku z okna a ono podlozil.

4. jelikoz jsem nevedel, v jakem stavu je buben a lanko, radeji jsem celou stahovacku vyndal. Ukazalo se, ze bez vyndani cele stahovacky je cela operace s vymenou jezdce, ve kterem jsou obe konce lanka pro me nemozna.

5. buben i lanko byly v poradku, sundal jsem zbytek stareho jezdce a metodou pokus omyl, kterou jsem se snazil do noveho jezdce ulozit oba konce lanek, jsem zpet nasadil novy jezdec. Nejhorsi prace byla, jak napnout zpet lanko pres napinaci kladku. Skoro nadlidsky vykon, ale povedlo se.

6. zapojil ksem konektor a vyzkousel, jak jezdi novy jezdec, vse probehlo paradne.

7. vratil jsem zpet stahovacku

8. namontovak na okno sverku

9. okno se sverkou jsem nasadil do noveho jezdce.

10. nakonec probehla kontrola fonkce stahovani okna - na jednicku a tak jsem vratil tapecir a

11. slava - hotovo.

Musim jeste jednou podekovat za podrobny navod a dobre rady bez kteryhc bych to nedokazal dat dohromady.

diky

Jarda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace! :)

Ja mam doma ty sverky novy z predfaceliftu, fakt to ma stejny objednaci cislo a kdyz jsem to zjistil, nevzali to zpet, no je to normalni? :)

Jinak k bodu 5 - ja to resil tak, ze se sem vyhaknul ten (u me) modrej kousek plastu, co drzi lanko v poloze, aby slo spravne na kladku. Pak to jde pres kladku pretahnout celkem lehce a ten vodici dil tam jen nacvaknes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak me to taky potkalo :( pri zavirani zadniho okenka se ozvalo krupnuti a problem byl na svete. Hned jsem vedel o co jde, protoze vsichni znami co maj octavky se s tim uz setkali. Tak jsem to rozebral a koukam ze krome rozlomeneho vodice se mi zamotali i lanka z navijaku. Takze hned problemi dva. Ve Skodovce prodavaj komplet zadni stahovacku za 1040,- Tak jsem se to vyresil. komlet stahovacku jsem rozebral, zlamana a zkroucena lanka jsem zmeril , v ciklistice prodejne koupil lanka na zadni brzu,lanka zkratil na miru, koncovku zbrousil na pozadovany tvar a nasadil do bovdenu a stahovacky. Potom jsem na konce lanek naletoval koncovky. Ve Skodovce jsem koupil opravnou sadu zadni stahovacky za 250,50kc,- Nasadil novi vodic, noví drzak okna, zkompletoval jsem to a stahovacka chodi jako nova. Pro trochu zrucneho manika prace na par hodin a usetrite min 800,-kc. Jedine co se musi koupit tak je ta sada. ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prijmite ma vo Vasom klube - aj mne prdla lava zadna stahovacka.

Uz mam tu novu po facelifte - kupim tu bielu umelu kocku, skontrolujem, ci nemam namotane lanka (asi mam, lebo som ja blbec este skusal naivne, ci sa mi nevysunie okno, ked mi to prasklo asi 10 cm od vrchu - potom mi sklo uz len rachlo do dveri!)

Takze - ked bydem mat rozmochlene/namotane lanko na tom bielom napinacom bubni - da sa to este opravit s tym cyklistickym lankom?

Nic - ide vikend - miesto rodine sa budem venovat autu...

Kurna - pochopil som, ze Vam vsetkym praskali stahovacky pred faceliftom (tie zelene) - to som tu jediny, co mu praskla ta nova? Som cital, ze tie by uz praskat nemali! A asi pred 3 rokmi bola menena druha strana vzadu...

:-(

Snad sa to podari opravit - v poslednom case sa to vsetko nejako sere a nova stahovacka sa mi kupovat nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Jenom pro zajimavost, vrhnul sem se taky na prestavbu, koupil 1U0 839 197 - svěrka vlevo vzadu, jdu montovat a ejhle, pod timhle cislem se schovava sice spravna sverka, ale pred faceliftova. Takze mam obe a ted jdu zkouset ukecat, aby mi je vzali zpatky a dali mi bud prachy nebo faceliftovy, tak jen upozorneni pro ostatni. V mym pripade je to nekonecny prokleti, u ostatnich to muze byt uz jen pech :)

Na fotce vlevo nova, vpravo puvodni, co byla ve dverich, najdete tri rozdily (inu, tri sroubky v jiny barve)

Krysarr: na těchto fotkách jsou ale obě FACELIFTOVÉ svěrky! Jinak já jsem dnes ve Škodovce kupoval svěrky + vodící kostky na oboje zadní dveře, celkem to vyšlo na 501,- Kč.

K diskusi ohledně svěrek na přední dveře, které se prý nedají samolstatně sehnat - zajímavé je, že v autodílech mi je minulý týden maník nabízel, nové cca 350,- Kč/ks (svěrka + plast. kostka na facelift), já jsem sice nakonec vzal celou stahovačku bez motorku zas 1050,- Kč, ale i tak dobrý oproti ŠkodaAuto (1500,-?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...