Přejít na obsah

Max. rychlosti, otáčky a vše relevantní


Maroš

Doporučené příspěvky

Zdravím, chlapi, chci se zeptat, v souvislosti s vytáčením studeného motoru mě napadá, jestli u motoru HTP 12V (51 kw) se za vytáčení dá považovat už 3000 ot. nebo ještě o chloupek výše nebo kolik otáček ze za to vytáčení dá považovat. A druhá věc, za jak dlouho průměrně se vám ten motor zahřeje, ti co máte v autě maxík??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

emkon: neviem co sa ti na tom nezda mas najazdene 7tkm, mozno este casom trosku zrychli, ale mas cez 5000 ot. a motor ma najvyssi vykon pri 5000. podla mna uplny normal ze to ide 190tacho vyrobca udava 174 maximalku.

p.s.: to ze mas 240 na tachu tak necakaj ze budes rucicku opierat o doraz ;) podla mna je to uplne normalna rychlost na 1,4 s 63kW pod kapotou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak včéra jsem taky zkoušel maximálku u mého žlutého dráčka (1.2 HTP po Chipu Cimbu("56Kw") a vzduchový filtr, kola 165/70 R14 zimní) a dle GPS 175km/hod a ještě by 2-5km šla, ale u jsem musel začít brzdit. A to jsem jel po rovince. Sice musela být delší, ale bylo to tam a spotřeba na 50Km 9,2l/100km B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Takze zimni celkem kecaly. podle GPS 50 byla v mistech, kde zacina na tacho cisllice 6. Nicmene vyuzil jsem moznosti zmerit rychlost radarem MP v Orlove. A na tempomat mi to pri 50 merilo na km presne (pri 195/55/R15). Rikali, ze to maji serizene a kalibrovane ext. firmou na 1km. A bezne berou ohled na odchylku 3 km. V miste, kde jsem na zimnich jezdil podle GSP 50 to pak namerilo 57.

Dalsi srovnani jen s GPS:

zimni GPS 90. TAHO skoro 100.

letni GPS 87. TACHO 90.

zimni pneu jsou 185/60/R14 tj. dle predpisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...