Přejít na obsah

Pre Octavia GURU


Dodo111

Doporučené příspěvky

Hello

Zdravim vsetkych. Chcem vas poziadat o pomoc..lebo v skoda servise akosi nevedia… co uz, hlavne ze si vedia vyuctovat, ked vam daju auto na vag...Takze moj problem.. pred casom som to tu aj spominal mi zacal blbnut tempomat.. chvilu isiel chvilu nie.. pri pohnuti packy..blinker ,alebo pri zasvieteni..proste pri nahlom prudovom odbere mi auto zacalo brzdit hoci som mal zosliapnuty pedal plynu..po par sekundach opat islo.. potom sa k tomu pridalo to, ze som si vsimol ze po odparkovani mi ostalo svietit tretie brzdove svetlo..po cca 5 minutach zhaslo… to este az taky problem nebol..az do piatka, ked som normalne rano zaparkoval..ale vecer uz som nenastartoval..proste neslo cerpadlo..ked otvorim dvere tak to ma tak trosku “zavrcat” cize docerpa..toto neurobilo… Auto som ani nenastartoval..zial v piatok poobede uz ziadny servis nebral telefon.. super..tak som si dohodol odtahovku na pondelok rano..a cuduj sa svete v pondelok auto naskocilo akoby nic… V servise to dali na vag a chyba brzdoveho spinaca.. boli hrooooooooooozny frajery, ze mi vymenili ziarovky na brzdovych svetlach, ked som im spominal problem s tempomatom, tak mi arogantne dali najavo, ze "oni" tomu rozumeju.. a predsa tempomat je prepojeni s brzdou .....… Takze su to ziarovky a ja som blbec, co si ich nevymenil sam >.....boli sice trosku ocmudene..ale mne sa zdali dobre… neboli prerusene .. ale dobre.. zial to hodilo este jednu hlasku… “chyba elektroniky zadneho sedadla” neviem, ake auto ma na sedadlach vzadu elektriku ale moje rozhodne nie.. cumeli na to ako puci a samozrejme jedine, co ich napadlo, tak to vymazali..lenze po opatovnom starte ta hlaska znova.. tak mi povedali ako inac..nevieme co tomu je…pridite az ked to nepojde.. teraz to ide..Super..tak mozem cakat kde opat nenastartujem..Vsetko by bolo ok..keby som zase poobede nevedel nastartovat.. nastastie to na nejaky desiaty krat chytilo… dnes rano zase vsetko ako z prirucky..tvorim dvere..bzzz. cerpadlo ide. Otocim klucikom..nastartuje na prvy krat… neviem si vysvetlit cim to je.. nestretol sa s tym niekto z vas??? Aj sa bojim niekde zastavit..ci este nastartujem… ved sa s tym musi nieco dat… zial v autorizovanom servise to nevedia..

Dakujem za kazdu radu…

Este som zabudol... mam octu 1,6 75kW 2003

Editováno: , autor: Dodo111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mas cisla tech chyb ?????

tu ztratu tahu muze delat brzdovy spinac, kdyz se sepne, tak RJ motoru nereagu je na plynovy pedal a prejde do rezimu brzdeni motorem.

Hello

Zdravim vsetkych. Chcem vas poziadat o pomoc..lebo v skoda servise akosi nevedia… co uz, hlavne ze si vedia vyuctovat, ked vam daju auto na vag...Takze moj problem.. pred casom som to tu aj spominal mi zacal blbnut tempomat.. chvilu isiel chvilu nie.. pri pohnuti packy..blinker ,alebo pri zasvieteni..proste pri nahlom prudovom odbere mi auto zacalo brzdit hoci som mal zosliapnuty pedal plynu..po par sekundach opat islo.. potom sa k tomu pridalo to, ze som si vsimol ze po odparkovani mi ostalo svietit tretie brzdove svetlo..po cca 5 minutach zhaslo… to este az taky problem nebol..az do piatka, ked som normalne rano zaparkoval..ale vecer uz som nenastartoval..proste neslo cerpadlo..ked otvorim dvere tak to ma tak trosku “zavrcat” cize docerpa..toto neurobilo… Auto som ani nenastartoval..zial v piatok poobede uz ziadny servis nebral telefon.. super..tak som si dohodol odtahovku na pondelok rano..a cuduj sa svete v pondelok auto naskocilo akoby nic… V servise to dali na vag a chyba brzdoveho spinaca.. boli hrooooooooooozny frajery, ze mi vymenili ziarovky na brzdovych svetlach, ked som im spominal problem s tempomatom, tak mi arogantne dali najavo, ze "oni" tomu rozumeju.. a predsa tempomat je prepojeni s brzdou .....… Takze su to ziarovky a ja som blbec, co si ich nevymenil sam >.....boli sice trosku ocmudene..ale mne sa zdali dobre… neboli prerusene .. ale dobre.. zial to hodilo este jednu hlasku… “chyba elektroniky zadneho sedadla” neviem, ake auto ma na sedadlach vzadu elektriku ale moje rozhodne nie.. cumeli na to ako puci a samozrejme jedine, co ich napadlo, tak to vymazali..lenze po opatovnom starte ta hlaska znova.. tak mi povedali ako inac..nevieme co tomu je…pridite az ked to nepojde.. teraz to ide..Super..tak mozem cakat kde opat nenastartujem..Vsetko by bolo ok..keby som zase poobede nevedel nastartovat.. nastastie to na nejaky desiaty krat chytilo… dnes rano zase vsetko ako z prirucky..tvorim dvere..bzzz. cerpadlo ide. Otocim klucikom..nastartuje na prvy krat… neviem si vysvetlit cim to je.. nestretol sa s tym niekto z vas??? Aj sa bojim niekde zastavit..ci este nastartujem… ved sa s tym musi nieco dat… zial v autorizovanom servise to nevedia..

Dakujem za kazdu radu…

Este som zabudol... mam octu 1,6 75kW 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to som si tiez myslel..ale povedali mi, ze snimac je dobry..tie hlasky hadzalo preto, ze som mal vadne ziarovky.. teraz mi to uz par dni nespravilo a vsetko sa tvari ok..ale vzdy ked idem k autu tak pozorne nacuvam, ci pri otvoreni "zavrci" cerpadlo...je to dost blby pocit ist k autu s tym, ze mozno nenastartujes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jenom plácnu do vody. Moje octa si taky občas dělala zajímavou závadu. Prostě si občas chcípla, stačilo počkat 10-15 minut a zase vše fungovalo jak mělo a třeba měsíc byl klid. Po zkušenostech na jiných autech jsem udělal toto:

1.vyndal Řj z auta

2. otevřel ji a vysušil fénem

3.těsnění potřel silikonovým tmelem a opět ji smontoval dohromady

4. namontoval zpět do auta,vystříkal konektor Ř J Kontaktolem a zapojil

5. Za poslední 2 roky se závada neopakovala

Přeji hodně štěstí při hledání závady .Ahoj Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik...vyskusat mozem..len ked sa mi to stalo, tak bol krasny letny den... slnko palilo ako besne.. cize predpokladam, ze tam vlhkost nebola..ale kto vie ...

Možná jenom plácnu do vody. Moje octa si taky občas dělala zajímavou závadu. Prostě si občas chcípla, stačilo počkat 10-15 minut a zase vše fungovalo jak mělo a třeba měsíc byl klid. Po zkušenostech na jiných autech jsem udělal toto:

1.vyndal Řj z auta

2. otevřel ji a vysušil fénem

3.těsnění potřel silikonovým tmelem a opět ji smontoval dohromady

4. namontoval zpět do auta,vystříkal konektor Ř J Kontaktolem a zapojil

5. Za poslední 2 roky se závada neopakovala

Přeji hodně štěstí při hledání závady .Ahoj Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello tak dalsi poznatok..myslim, ze sa mi uplne zblaznila elektronika... v piatok..pred tyzdnom, ked sa mi to stalo tak som zobral z auta panel na radio.. a ked som isiel do auta tak som ho vzdy zabudol..az dnes..ale zalozim panel a radio ani nepiplo... neviem, ako to mam prepojene, ale islo len ked bol kluc v zapalovani..ked som ho vytiahol, zhaslo a navyse sa ozval vystrazny ton, aby som zobral panel ..ked som ho zobral, tak vystrazny ton skoncil... teraz radio nejde vobec..a ani po vytiahnuti kluca nezaznie vystrazny ton.. pozeral som poistky..ale su dobre..len v prirucke pisu ze tam ma byt 25 a ja tam mam 15... auto som kupovalm ojazdene..takze neviem, ci je to zapojene presne tak ako ma byt origo radio... ale nikto s tym nic nerobil a doteraz..4 roky to fungovalo..cize neviem, kde je problem...zial este som sa nedostal k rozobratiu a premeraniu, ci mi ide na kabel stava.. ale vobec tomu nerozumiem...Asi budem musiet vyhladat fakt dobreho diagnostika.. v skoda servise na to cumia a nic nevedia spravit...

Editováno: , autor: Dodo111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to radio vypada na S kontakt

Hello tak dalsi poznatok..myslim, ze sa mi uplne zblaznila elektronika... v piatok..pred tyzdnom, ked sa mi to stalo tak som zobral z auta panel na radio.. a ked som isiel do auta tak som ho vzdy zabudol..az dnes..ale zalozim panel a radio ani nepiplo... neviem, ako to mam prepojene, ale islo len ked bol kluc v zapalovani..ked som ho vytiahol, zhaslo a navyse sa ozval vystrazny ton, aby som zobral panel ..ked som ho zobral, tak vystrazny ton skoncil... teraz radio nejde vobec..a ani po vytiahnuti kluca nezaznie vystrazny ton.. pozeral som poistky..ale su dobre..len v prirucke pisu ze tam ma byt 25 a ja tam mam 15... auto som kupovalm ojazdene..takze neviem, ci je to zapojene presne tak ako ma byt origo radio... ale nikto s tym nic nerobil a doteraz..4 roky to fungovalo..cize neviem, kde je problem...zial este som sa nedostal k rozobratiu a premeraniu, ci mi ide na kabel stava.. ale vobec tomu nerozumiem...Asi budem musiet vyhladat fakt dobreho diagnostika.. v skoda servise na to cumia a nic nevedia spravit...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera som sa zastavil v inom aut. servise..nemali to na pocitaci, len som sa pytal, ci uz take nieco riesili... kukali na mna ako keby som padol z visne.. samozrejme o tom nemali ani paru... ale zevraj uz raz im jedna octa nesla kvoli zle zapojenemu radiu... ale nejako sa mi tomu nechce verit..povedali mi to az ked som im povedal, ze mi odvtedy nejde radio..cize mi to pripada na typicky postup.. nejde radio? tak to robi urcite to..vymenit a potom sa uvidi...

Inak to radio sice nie je origo skodovacke ale je tam namontovane priamo v servise pri predaji ..auto ma styri roky a doteraz ok.. takze to asi bude zapojene spravne..Vyzera to ze nedostane stavu od spinacej skrinky.. zial do toho sa asi pustat nebudem... Kamos zhana kontakt na nejakeho manika, ktory je vraj dobry diagnostik, tak uvidime, ked to napichne na co pride...

Inak Jeneburgu.. ten S kontakt je kontakt na spinacej skrinke??? Pisal som ti aj mail....

Editováno: , autor: Dodo111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello

To sa s tym ziadny servisak nestretol??? Pisu tu manici, co sa staraju o klubove auta..ale nic??

Som objednany na diagnostiku..ale vela si od toho neslubujem.. 1000 chcu len za to, ze otvoria kapotu.. ak len pozru cez vag a vymazu hlasky tak chcu dalsich 500 takze sa obavam... suma sumarum..1500 a zial nevieme co tomu je.. pridite az to nepojde...Preto patram tu..aby som uz do servisu mohol ist s tym.. ze tu je chyba toto mi opravte.. zial to tak funguje.. ukaz nam, co tomu je a daj nam peniaze..my to vymenime..inak budeme postupne vymienat vsetky suciastky..a hadam raz aj prideme na tu spravnu a potom to pojde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hello

Pozeram, ze nikto ..nikto ..hrozne.. technici v skodovke o tom nemaju ani paru a tak zhanam , zhanam..zhanam.. zial technici, ktori sa tvaria, ze tomu rozumeju sa tvaria ako vobec nemaju cas a navyse ich treba zlatom vyvazit, aby vobec otvorili kapotu... no hroza... prist za nim len tak.. to nepripada v uvahu. to sa s tebou nebude vobec bavit... a cez znamych to trva uz dva tyzdne a tak jazdim potichu bez radia ..ale hlavne ze jazdim... skoda, len, ze sa bojim hocikde co i len na chvilu zastavit, ci este vobec potom nastartujem..cislo na dajaku odtahovku musim mat vzdy pripravene..lebo ta "svina" octavka ma uz zacina pekne stvat.. ziadne auto doteraz ma tak nenechalo ako toto.. ked to nenastartuje tak sa s tym neda pohnut..zatial som neprisiel na dajaky figel, ako by sa to v takom pripade dalo aspon nudzovo nastartovat...uz ma to dva krat nechalo tak.. dvakrat som volal odtah prvykrat to muselo stat cez vikend na ulici v BA... cudoval som sa, ze som to tam este v pondelok nasiel..(nemam BA znacku)..druhy krat pred obchodom.. nastastie tam sa mi to podarilo zazrakom na nejaky dvadsiaty krat nastartovat... pritom som tam v pohode prisiel a asi po 15 minutach som chcel odist...po nastartovani uz v pohode..mozes zhjasmut znova otocit klucikom a chyti na prvy krat..proste tak raz za tyzden ta to necha "na holickach"

Chlapi ved sa zlutujte a poradte dakto... ved do hrobu si toto tajomstvo aj tak nezoberiete..aspon spravite dobry skutok...lebo inak zrejme coskoro budem musiet uverejnit inzerat..predam s octavia ...co na tom, ze to ma vybavu, ked to nikto nekupi ani ako srot, ked to nestartuje...

Este poznamka..ako som na zaciatku spominal problemy s tempomatom.. tak tie su uz vyriesene.. po vymene "blbej " ziarovky v brzdovom svetle prestalo hadzat hlasku chyba brzdoveho spinaca a prestal blbnut tempomat... fakt super V servise mi prvykrat chceli menit packu tempomatu..nastastie sa mi zdala draha a tak som to odmietol.. blba ziarovka zrusi polku elektroniky auta.. kedysi som mal R25 a tam mi zahlasilo, ked som mal cokolvek presne .napr...zhasla ziarovka v lavom zadnom svetle, presne som vedel, kde hladat.. tu to zahlasi...chod do servisu.. pekne to maju vymyslene v skodovke...aby mohli tahat z ludi peniaze za prkotiny..zial potom su z toho blby aj oni a tak len skusaju...a vyienaju a vymienaju...

Cize sucasny stav... sem tam..nahodne..bez suvislosti.. po vlozeni kluca do zapalovania a otoceni nedostane palivove cerpadlo pokyn na cerpanie a tak auto nenastartuje..pripadne nastartuje na palivo co je v systeme a vzapati zdochne a uz nenastartuje uz mi to spravilo dvakrat.. a odvtedy prestalo ist radio.. je to dva tyzdne a raz..pri jednej ceste mi dovolilo radio..zrazu sa rozsvietilo a islo..po vypnuti motora a opatovnom nastartovani zase ani nepiplo a tak tomu je aj teraz....

Editováno: , autor: Dodo111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...