Přejít na obsah

CAN sbernice ve Fabii I.


meereck

Doporučené příspěvky

Dobry den vsem,

chtel bych se zeptat, jestli jste jiz nekdo nezkousel cist zpravy z CAN sbernice Fabie. Chtel bych si udelat jednoduche zarizeni s LCD na zobrazovani informaci.

Nemate prosim nekdo popis CAN zprav - jejich ID a popis signalu?

Cetl jsem, ze Fabia ma vice CAN sbernic - kam by se tedy me zarizeni melo pripojit, pokud bych chtel cist udaje jako rychlost, spotreba atd.?

Dekuji mnohokrat,

Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia ma dve CAN zbernice, hnacieho ústrojenstva tzv motorový CAN - high speed ale nie fault tolerant

komfort CAN na ktorom je RJ kkomfortu, taršie dverové moduly, BSG a budíky. Je to low speed ale fault tolerant

daj si vygooglovať CAN portokol specificatiion a máš čo a jako tam beží ale konktétne správy zoženieš len velmi ťažko ak nie vôbec

rýchlosť a spotreba beží práve po motorovej CAN zbernici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia ma dve CAN zbernice, hnacieho ústrojenstva tzv motorový CAN - high speed ale nie fault tolerant

komfort CAN na ktorom je RJ kkomfortu, taršie dverové moduly, BSG a budíky. Je to low speed ale fault tolerant

daj si vygooglovať CAN portokol specificatiion a máš čo a jako tam beží ale konktétne správy zoženieš len velmi ťažko ak nie vôbec

rýchlosť a spotreba beží práve po motorovej CAN zbernici

Diky za odpoved, ja CAN bus znam, proto shanim jen popis zprav a jejich signalu pro Fabii.

Kde se tedy mohu na motorovy CAN napichnout?

diky Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia ma dve CAN zbernice, hnacieho ústrojenstva tzv motorový CAN - high speed ale nie fault tolerant

komfort CAN na ktorom je RJ kkomfortu, taršie dverové moduly, BSG a budíky. Je to low speed ale fault tolerant

daj si vygooglovať CAN portokol specificatiion a máš čo a jako tam beží ale konktétne správy zoženieš len velmi ťažko ak nie vôbec

rýchlosť a spotreba beží práve po motorovej CAN zbernici

Diky za odpoved, ja CAN bus znam, proto shanim jen popis zprav a jejich signalu pro Fabii.

Kde se tedy mohu na motorovy CAN napichnout?

diky Mirek

abyses nepletl. CAN je protokol fyzicke komunikace mezi zarizenimi. druha vec je samotny komunikacni predpis "otazek a odpovedi". tohle by mohl vedet nekdo z automobilky anebo pridruzene vyroby, ale neprozradi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abyses nepletl. CAN je protokol fyzicke komunikace mezi zarizenimi. druha vec je samotny komunikacni predpis "otazek a odpovedi". tohle by mohl vedet nekdo z automobilky anebo pridruzene vyroby, ale neprozradi :-)

ja se nepletu, akorat jsem nevedel, ze to je takova tajnost. Vetsinou ECU proste posila data.

Popis zprav a signalu se ven urcite dostal, kdyz si muzete koupit data logger, ktery si uklada rychlost, teplotu atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abyses nepletl. CAN je protokol fyzicke komunikace mezi zarizenimi. druha vec je samotny komunikacni predpis "otazek a odpovedi". tohle by mohl vedet nekdo z automobilky anebo pridruzene vyroby, ale neprozradi :-)

ja se nepletu, akorat jsem nevedel, ze to je takova tajnost. Vetsinou ECU proste posila data.

Popis zprav a signalu se ven urcite dostal, kdyz si muzete koupit data logger, ktery si uklada rychlost, teplotu atd.

datalogger je fajn vec. pokud jsou k tomu zdrojaky ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase to asi tak tajne neni.pokud mas scaner pro Can,coz asi pokud s tou sbernici delas nebude problem a nejaky zaklad je na netu taky napr http://www.pp2can.wz.cz/pages/Fabia.htm

osobne jsem se pripojoval ke CAN komfort jsou tam prakticky stejne informace a zdalo se mi to bezpecnejsi,pekny bod pro temer nazjistitelne pripojeni (delal jsem to na aute v zaruce) je pruchodka do dveri.

kdyz mrknes na ty stranky uvisis ze se da z toho jejich zdrojaku docela dost vycist,identifikatory jsou zatim dva druhy (11bit a 29 bit) fabie ma ten kratsi.

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase to asi tak tajne neni.pokud mas scaner pro Can,coz asi pokud s tou sbernici delas nebude problem a nejaky zaklad je na netu taky napr http://www.pp2can.wz.cz/pages/Fabia.htm

osobne jsem se pripojoval ke CAN komfort jsou tam prakticky stejne informace a zdalo se mi to bezpecnejsi,pekny bod pro temer nazjistitelne pripojeni (delal jsem to na aute v zaruce) je pruchodka do dveri.

kdyz mrknes na ty stranky uvisis ze se da z toho jejich zdrojaku docela dost vycist,identifikatory jsou zatim dva druhy (11bit a 29 bit) fabie ma ten kratsi.

hmm zajimave. rozhodne dekuji za tuto stranku. zaradim si ji do projektove fronty ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase to asi tak tajne neni.pokud mas scaner pro Can,coz asi pokud s tou sbernici delas nebude problem a nejaky zaklad je na netu taky napr http://www.pp2can.wz.cz/pages/Fabia.htm

osobne jsem se pripojoval ke CAN komfort jsou tam prakticky stejne informace a zdalo se mi to bezpecnejsi,pekny bod pro temer nazjistitelne pripojeni (delal jsem to na aute v zaruce) je pruchodka do dveri.

kdyz mrknes na ty stranky uvisis ze se da z toho jejich zdrojaku docela dost vycist,identifikatory jsou zatim dva druhy (11bit a 29 bit) fabie ma ten kratsi.

Tuto stranku jsem znal, na zdrojak jsem se ale nedoklikal. Diky moc za pomoc, je to presne to, co jsem potreboval vedet. Jeste by se hodila informace o spotrebe. :palec2: a pak by bylo vse dokonale.

Jeste jednou diky za informace, Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...