Přejít na obsah

STARTÉR demontáž-čištění-montáž


cosby

Doporučené příspěvky

Zdravím,ja budu muset vyměnit startér a dát jinéj,strašně to blbjě startuje,někdo mě říkal že tam je dokonce snad z benzínovýho,motoru.Ale to asi bude pálka že??

octavia kombi 19tdi 81kw

Mam za 3522,- s DPH novej se zarukou, zas takova palka to neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oba jsou TDi a oba stejně velké.Jinak bych neřekl,že Bosch patří do šrotu.měl jsem i nové Bosche a montovat a šly super

Asi to ta fotka zkreslila.

Jinak super foto serial se starterem.Nekomu to muze pomoci s demontazi.Kdysi jsem tak kuchal starter co jsem mel v 110R:-)

Ale na novy bych si asi netroufnul:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Nemáte někdo představu kolik stojí nová volnoběžka do starteru, občas se mi stane, že startuju jenom to jakoby zasičí a nic. Kamarád automechanik mi říkal, že je to stržená volnoběžka v převodovce starteru.

kupoval jsem neorigo a tusim 550,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Tak se tady rozpršelo tak jsem ze zahrady šel do dílničky a cvičně rozebral,vyčistil,namazal a složil startér z Octávie TDi.Tady pár foto.

ten rozhozený je používaný starší VALEO a za ním pro ukázku nový BOSCH

Jakým mazacím tukem jsi to namazal? Je na to nějaký "special"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby,nedávno jsem měl v ruce oba typy staterů VALEO-BOSCH a řekl bych ,že VALEO je o něco málo větší a v mém případě jsem se setkal s problémem počtu zubů na pastorku (VALEO=11,BOSCH=10 a prumer o 1mm menší).Podotýkám se stejným typ.označením a v tu chvíli jsem se dostal k otázce použití na mé vozidlo.Názory na to se různily někdo říká ano jiný zase ne ,tak 50 na 50.Co tomu říkáš ty?

Na autě mám momentálně VALEO. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím přátelé, máte někdo zkušenosti s demontáží, rozebráním a vyčištěním a zpětnou montáží startéru? Mám motor 2,0 85KW AZJ a občas je slyšet že po startu chvilku řehtá. Bylo mi doporučeno že možná bude stačit akorát vyčistit a promazat. Dá se startér vyndat a rozebrat doma v garáži?Je na to potřeba speciální nářadí popř. nějaké speciální finty? Nevyskočí na mě ze startéru hned nějaká pérka apod které pak už nedám dohromady? A když se to podaří,čím čistit a čím mazat? Díky za každou radu a poznatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to delal taky poprve ale na fabii

ale nemel by vtom byt zas takovy rozdil,nejhorsi bylo ho vyndat ven, ty srouby byly zazrane do toho hliniku, a pak uz to byla brnkacka, rozeberes nic na tebe nevyzkoci nejsou tam zadne pruziny:) pak jsme to hodil na noc do tech benzinu a rano vycistil kartacem vysusil namazal a starter startoval jako novy:)

uz me to taky srao to hrceni pri startovani

ve skodovce mi rekli ano da se vycistit posilame to do bosh servisu oprava bude stat 4000 :kuk:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda koukal jsem na to a na dvoulitru je ten startér docela pěkně nedostupný, vedou kolem něj minimálně 2 hodice a nějaké trubky asi od serva. Navíc je docela pěkně sežraný od soli,takže povolení bude nadlidský výkon. Nevím jestli se do toho sám pustím :o(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...