Přejít na obsah

Notebook


Kokeš

Doporučené příspěvky

HP, za posledni rok jsem prodal pres 20ks a ani jedna reklamace. :)

Ale ne typy 510/520/530, ty jsem nebral.

A nevíš o nějakym s atiX1600 nebo nV7600 s cenovkou do 26tis a aby na to šly XPčka? Třeba i bez Os, ale aby k tomu byly ovladače. Já už 3měsíce marně hledám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HP, za posledni rok jsem prodal pres 20ks a ani jedna reklamace. :)

Ale ne typy 510/520/530, ty jsem nebral.

A nevíš o nějakym s atiX1600 nebo nV7600 s cenovkou do 26tis a aby na to šly XPčka? Třeba i bez Os, ale aby k tomu byly ovladače. Já už 3měsíce marně hledám..

U HP te bohuzel zklamu, ten na grafiky moc nedba a co jen muze, dava integrovany intel GMA950, intel X3100, Ati x1250. Neintegrovany dava jen do vyssich serii(napr. nx8430, ale to je stara rada a uz nesehnatelna) - treba rada 8510p(grafika X2600), ale cena 42500,- DPH :( . Jeste jedine serie Pavilion, ale tam jsou GMA950(integrovana), Nvidia 8400 a GO7400.

Minuly rok jsem resil stejny problem, ale s cenou tak do 33 000,- v nakupu bez DPH. A to bych dosahl jen na radu 9420, ale ta je 17" a ne 15,4", nx8430 byla az od 39 000,- a navic jen 80GB hdd a 512MB ram. Acera, ci Asus bych sehnal s lepsi grafikou pod 30 000,-, ale HP je HP. Tak jsem zvolil nx7400 nejvyssi model-Intel Core Duo T2400(1.83GHz),1GB ram, 100GB hdd, GMA950, 15,4". GMA950 neni spatna, vykonem na integrovanou kartu prekvapuje, napr. Flatout 2 jede na maximalni detaily 1280*800 vpohode netrhane, dokonce i Stalker jede, ale nema T&L a plnou hardwarovou podporu DX9c, takze ji to degraduje a spousta her nejde ani spustit. Takze jsem prestal hrat a misto toho pracuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASUS nebrat - dva a špatná zkušenost s oběma

ja bych videl ASUS jako dobrou volbu,zatim sem s nim nemel zadne spatne zkusenosti a mezi prateli to same. Mozna to byla nahoda.....co se s nima stalo? Vim ze acery jsou poruchove,HP celkem ujde ale jak tu uz nekdo psat krom techto modelu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se přiklonil k HP nebo k ASUSu, i když HP se servisem trošku pokulhává, Mám Compaq a zažil jsem spojení Compaq a HP, C měl super servis a přístup lidí. U HP koukaj na "normální" lidi trošku jinak než na firmy, co maj podporu. Asi dva roky máme koupenou podporu a tam je vše super.

Kámoš má jedno z prvních HP nx6110 a dodnes je bez poruchy, druhej kamarád má už 3. notebook ASUS (měnil z důvodu konfigurace) + má PDA a naprostá spokojenost, koupil si ještě prodlouženou záruku a chrochtá si

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem,

poradíte nějaký konkrátní notebook s těmahle parametrama (počítám cenu do cca 25 kkč s DPH):

- procesor dual

- 2 GB RAM

- Grafika dedikovaná - musí podporovat extended monitor

display 15 nebo 15,4" (+ ext 22")

jinak nic extra

Velice se mi zamlouvají notebooky MSI, ale použitý HW je jen pro Visty a nevím, jestli je to spolehlivé a odzkoušené.

Notebook by měl sloužit pro práci zejména v AutoCadu.

Díky. Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

poradíte nějaký konkrátní notebook s těmahle parametrama (počítám cenu do cca 25 kkč s DPH):

- procesor dual

- 2 GB RAM

- Grafika dedikovaná - musí podporovat extended monitor

display 15 nebo 15,4" (+ ext 22")

jinak nic extra

Velice se mi zamlouvají notebooky MSI, ale použitý HW je jen pro Visty a nevím, jestli je to spolehlivé a odzkoušené.

Notebook by měl sloužit pro práci zejména v AutoCadu.

Díky. Tom

Původní dotaz v tématu zněl "jaký notebook do 18.000 CZK". Nedávno dělal Technet (podstrana idnes.cz) takovou recenzi,

kde podrobně vypsal výhody a nevýhody.

Odkaz je zde: http://notebooky.idnes.cz/velky-test-noteb...251_vyrobci_jza

Jinak Tomaschi dělám také v CADu (statiku) a s notebooky byl vždy problém. Já mám zkušenost takovou, že pokuď je to čistý AutoCAD, bez nadstaveb, pak 2 GB RAM je tak akorát, pokuď tam máš další nadstavby (architektonické, nebo jiné speciální), pak 2GB RAM je málo. Per tam alespoň 4 GB, pak to pofrčí :palec2:

Můj notebook už to s 2 GB nestíhá,nový kupovat nebudu. Každopádně ceny nových notebooků nejdou dolů, drží se skoro pořád na stejné ceně. Oproti stolním PC, kde cena šla dolů o polovinu tuhle věc nechápu. Možná ještě není nasycený trh, kdo ví...

Co se týče značky, pak bych minul nejlevnější Acery, a šel bych do značky HP (například). Cena 25.000 CZK je však na spodní hraně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní dotaz v tématu zněl "jaký notebook do 18.000 CZK". Nedávno dělal Technet (podstrana idnes.cz) takovou recenzi,

kde podrobně vypsal výhody a nevýhody.

Odkaz je zde: http://notebooky.idnes.cz/velky-test-noteb...251_vyrobci_jza

Jinak Tomaschi dělám také v CADu (statiku) a s notebooky byl vždy problém. Já mám zkušenost takovou, že pokuď je to čistý AutoCAD, bez nadstaveb, pak 2 GB RAM je tak akorát, pokuď tam máš další nadstavby (architektonické, nebo jiné speciální), pak 2GB RAM je málo. Per tam alespoň 4 GB, pak to pofrčí :palec2:

Můj notebook už to s 2 GB nestíhá,nový kupovat nebudu. Každopádně ceny nových notebooků nejdou dolů, drží se skoro pořád na stejné ceně. Oproti stolním PC, kde cena šla dolů o polovinu tuhle věc nechápu. Možná ještě není nasycený trh, kdo ví...

Co se týče značky, pak bych minul nejlevnější Acery, a šel bych do značky HP (například). Cena 25.000 CZK je však na spodní hraně.

Díky, a lšape CAD pod Vistama bez problémů? Nemám stímto žádnou zkušenost a dále jsem se ptal na tu vlastnost? grafiky funkce extended monitor. U starého notebooku mi to fungovalo bez problému, ale u novějšího ne - jen clone, nebo je to jem vlastností ovladače? Nikde jsem tento údaj nenašel :help: .

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní dotaz v tématu zněl "jaký notebook do 18.000 CZK". Nedávno dělal Technet (podstrana idnes.cz) takovou recenzi,

kde podrobně vypsal výhody a nevýhody.

Odkaz je zde: http://notebooky.idnes.cz/velky-test-noteb...251_vyrobci_jza

Jinak Tomaschi dělám také v CADu (statiku) a s notebooky byl vždy problém. Já mám zkušenost takovou, že pokuď je to čistý AutoCAD, bez nadstaveb, pak 2 GB RAM je tak akorát, pokuď tam máš další nadstavby (architektonické, nebo jiné speciální), pak 2GB RAM je málo. Per tam alespoň 4 GB, pak to pofrčí :palec2:

Můj notebook už to s 2 GB nestíhá,nový kupovat nebudu. Každopádně ceny nových notebooků nejdou dolů, drží se skoro pořád na stejné ceně. Oproti stolním PC, kde cena šla dolů o polovinu tuhle věc nechápu. Možná ještě není nasycený trh, kdo ví...

Co se týče značky, pak bych minul nejlevnější Acery, a šel bych do značky HP (například). Cena 25.000 CZK je však na spodní hraně.

No myslim, ze co se cen tyce, tak si se hodne spletl a notebooky sli take hodne moc dolu s cenou. Vzdyt nejaky zakladni model od HP se da koupit po 10tis Kc coz byl drive tak mozna sen. Jinak ale High end notebooky sou draheeeeee o tom zadna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, a lšape CAD pod Vistama bez problémů? Nemám stímto žádnou zkušenost a dále jsem se ptal na tu vlastnost? grafiky funkce extended monitor. U starého notebooku mi to fungovalo bez problému, ale u novějšího ne - jen clone, nebo je to jem vlastností ovladače? Nikde jsem tento údaj nenašel :help: .

Tom

Tome, já jsu trval na instalaci XP (verze Home mi v notebooku stačila), Visty jsu odmítl právě proto, že systém Vista má velké požadavky na konfiguraci a když tam dělám v CADu, tak ten má také své nároky na RAM. Paměť 2GB RAM jsou tak akorát, zkoušel jsu i "armovat",ale to už nestíhal :help: takže jen tahám čáry, náročnější věci dělám na stolním PC. Co se týče zapojení monitoru, tak to jsu také nezkoušel, ale výstup tam mám, musela by se však dokoupit nějaká redukce .. (data projektor mi tam jde bez problémů) :palec2: To je už vyzkoušené!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim, ze co se cen tyce, tak si se hodne spletl a notebooky sli take hodne moc dolu s cenou. Vzdyt nejaky zakladni model od HP se da koupit po 10tis Kc coz byl drive tak mozna sen. Jinak ale High end notebooky sou draheeeeee o tom zadna.

To ano, takové ty pro studenty (word, excel) nebo na ukázání fotek (jpg), ty šly s cenami dolů. Ale v té 2. části jsem to myslel tak, že ty naše CAD nadstavby na těhlech slabých notebookách neběží (větší požadavky na procesor i paměti RAM), takže stejně člověk musí brát alespoň (!) DUO CORE procesor + min.2 GB paměti, spíše více. No a takové notebooky na těch 22.000 až 25.000 CZK teprve začínají..

Takto jsu to myslel, jestli jsem to napsal blbě, tak se omlouvám :help::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych doporučil Fujitsu - Siemens, mám doma amilo pa1510 a naprostá spokojenost, opravuju počítače i notebooky a měl jsem doma i Asus i Acer a s Fujitsu se to nedá srovnat. Na druhém místě bych viděl MSI a pak Asus. Úplně jejlepší je Sony Vaio, ale ceny se pohybují někde jinde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne bych to videl na : HP a Lenovo ... Jinak sam mam HP nx7300 s Core 2 duo 1,5GB ram s Vistama a naprosta spokojenost.

Tak jsem vybral tento.

http://www.alza.cz/notebook-ibm-lenovo-thi...61i--d84599.htm

Design je takový nic moc, ale parametrově se zdá být OK. Doufám, že ten autocad pojede bez problémů i s externím monitoren.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem asi poněkud staromódní, ale dělat na notebooku CAD - to snad ne... já vím, že si k tomu připojíte ext. monitor - ale za ty prachy co vrazíte do obyčejnýho nouta, tak si můžete posládat celkem solidní stolní mašinku.

Co se značek týče, tak Acer už nikdy více! Servis je otřesný, měl jsem TravelMate 220 - dal jsem ho do servisu s tím, že nenabíjí - oni mi ho po 3 měsících vrátili nefunkční a ještě chtěli 5000,- za opravu.

V tuto chvíli používám stařičké HP nx6110 a jede bez komplikací, rozšířil jsem mu za pár korun paměť a doufám, že bude sloužit stejně dobře. Tuším Rolbar tu psal o horším servisu - no možná dříve, teď je servis naprosto špičkový a téměř do druhého dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...