Přejít na obsah

kotoucove brzdy


Vinca

Doporučené příspěvky

:help: Ahoj lidicky, musim vymenit jak kotouce predni,tak desticky, ale vubec nevim, jaky mam rozmery kotouce apod. Skoda OCtavia je vyrobena v roce 2002, 1.6i 75 kW. Prosim porad Te, uz v tom badam mesic a nevim konca kraja. A na netu taky toho moc neni, co sse da objednat po internetu. Dekuji vsem za radu :palec2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: Ahoj lidicky, musim vymenit jak kotouce predni,tak desticky, ale vubec nevim, jaky mam rozmery kotouce apod. Skoda OCtavia je vyrobena v roce 2002, 1.6i 75 kW. Prosim porad Te, uz v tom badam mesic a nevim konca kraja. A na netu taky toho moc neni, co sse da objednat po internetu. Dekuji vsem za radu :palec2:

Člověče, Vinco, nechcu tě kamenovat, ale co je to za příspěvek?

Začni jako já: koupíš si knihu Škoda Octavia - Jak na to (359 Kč) http://www2.vltava.cz/store/GoodsDetail.as...dsID=SE01493622

Kde si trochu počteš, zapřemýšlíš a hlavně: zjistíš, co ti tam pásne přesně na ten tvůj typ. Když se juknu já do té své knihy, tak čtu:

1.6i 75 kW = kotouče FSIII,

- tl. nových destiček vč. podkladní desky: 19,5 mm

- průměr brzdového kotouče 256/280mm

- minimální tloušťka brzdového kotouče: 22mm

Jinak rady a postupy hledej zde na fóru, už to tu několikrát bylo. Na internetu je také věcí habaděj, stačí znát to nejdůležitější:

www.google.com lol:palec2:

Ale jestli si netroufáš, tak zkus Garnyho (kontakt klubového service) nebo jiný servis. Mysli na to, že tam je ABS. Další info vážně na internetu.

Tak ať se ti to povede, hlavně foť, jak jsi to dělal a pochlub se výsledkem.

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: Ahoj lidicky, musim vymenit jak kotouce predni,tak desticky, ale vubec nevim, jaky mam rozmery kotouce apod. Skoda OCtavia je vyrobena v roce 2002, 1.6i 75 kW. Prosim porad Te, uz v tom badam mesic a nevim konca kraja. A na netu taky toho moc neni, co sse da objednat po internetu. Dekuji vsem za radu :palec2:

Člověče, Vinco, nechcu tě kamenovat, ale co je to za příspěvek?

Začni jako já: koupíš si knihu Škoda Octavia - Jak na to (359 Kč) http://www2.vltava.cz/store/GoodsDetail.as...dsID=SE01493622

Kde si trochu počteš, zapřemýšlíš a hlavně: zjistíš, co ti tam pásne přesně na ten tvůj typ. Když se juknu já do té své knihy, tak čtu:

1.6i 75 kW = kotouče FSIII,

- tl. nových destiček vč. podkladní desky: 19,5 mm

- průměr brzdového kotouče 256/280mm

- minimální tloušťka brzdového kotouče: 22mm

Jinak rady a postupy hledej zde na fóru, už to tu několikrát bylo. Na internetu je také věcí habaděj, stačí znát to nejdůležitější:

www.google.com lol:palec2:

Ale jestli si netroufáš, tak zkus Garnyho (kontakt klubového service) nebo jiný servis. Mysli na to, že tam je ABS. Další info vážně na internetu.

Tak ať se ti to povede, hlavně foť, jak jsi to dělal a pochlub se výsledkem.

Tu knizku ma otec, ale tam jsem nic takoveho nenasel,jako ty rozmery. Ale jinak dik,aspon vim, co hledat nebo se na to znovu podivam.Jinak treba na netu narazm octavia ( 1U3, nebo 1Z3) co to je za znacky ci zkratky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: Ahoj lidicky, musim vymenit jak kotouce predni,tak desticky, ale vubec nevim, jaky mam rozmery kotouce apod. Skoda OCtavia je vyrobena v roce 2002, 1.6i 75 kW. Prosim porad Te, uz v tom badam mesic a nevim konca kraja. A na netu taky toho moc neni, co sse da objednat po internetu. Dekuji vsem za radu :palec2:

Člověče, Vinco, nechcu tě kamenovat, ale co je to za příspěvek?

Začni jako já: koupíš si knihu Škoda Octavia - Jak na to (359 Kč) http://www2.vltava.cz/store/GoodsDetail.as...dsID=SE01493622

Kde si trochu počteš, zapřemýšlíš a hlavně: zjistíš, co ti tam pásne přesně na ten tvůj typ. Když se juknu já do té své knihy, tak čtu:

1.6i 75 kW = kotouče FSIII,

- tl. nových destiček vč. podkladní desky: 19,5 mm

- průměr brzdového kotouče 256/280mm

- minimální tloušťka brzdového kotouče: 22mm

Jinak rady a postupy hledej zde na fóru, už to tu několikrát bylo. Na internetu je také věcí habaděj, stačí znát to nejdůležitější:

www.google.com lol:palec2:

Ale jestli si netroufáš, tak zkus Garnyho (kontakt klubového service) nebo jiný servis. Mysli na to, že tam je ABS. Další info vážně na internetu.

Tak ať se ti to povede, hlavně foť, jak jsi to dělal a pochlub se výsledkem.

Tu knizku ma otec, ale tam jsem nic takoveho nenasel,jako ty rozmery. Ale jinak dik,aspon vim, co hledat nebo se na to znovu podivam.Jinak treba na netu narazm octavia ( 1U3, nebo 1Z3) co to je za znacky ci zkratky?

Vinco, tak ty rozměry jsou na str. 139 v přehledné tabulce nahoře :palec2:

Jukni na to ;)

Jinak tě tu kamenovat nikdo nechce, ale chce to nejdříve hledat sám

a opravdu když už si nevíš rady, napsat to sem na Forum.

Používej v horním menu panel "hledání" - tam přes klíčová slova, např. "brzdy", "kotouče", "destičky"

najdeš spoustu odkazů k tomuto tématu :palec2:

Vážně nic ve zlém jo? :palec2:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu knizku ma otec, ale tam jsem nic takoveho nenasel,jako ty rozmery. Ale jinak dik,aspon vim, co hledat nebo se na to znovu podivam.Jinak treba na netu narazm octavia ( 1U3, nebo 1Z3) co to je za znacky ci zkratky?

Str. 12, tatáž kniha, kapitola "Uspořádání identifikačního čísla vozidla"

1U3 a spousta dalších čísel okolo "něco" znamenají.

Jsou to kódy např. r. výroby, karoserie, vybavení, jaký závod vůz montoval, atp.

Takže např. to 1U3 je součást 17 znaků, které tyto informace podávají.

Konkrétně 1U3 znamená: 1U = Typ vozu - Octavia, Octavia combi, 3 = interní označení (pro výrobce)

další číslice je modelový rok, atp.

Jukni na to :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o:wacko: ups,kluci,tam to vsechno je v ty knizce,aj ty rozmery,ale nevim,proc jsem si toho nevsiml,ted vypadam jak trotl na n tou :aggressive:

No, Vinco, vidíš, knihy nikdy nelžou :palec2:lol

Tak pak dej vědět, jak se ti to dařilo vyměnit. něco podobného mě čeká také

a já se rád nechám inspirovat či poradit si...

Dík! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluciiii a esce neco, nemate nejaky odkaz na dobry obchod, kde se prodavaj kotouce kolem 1000kc? pac narazim bud na obchod, kde prodavaji kotouce kolem 700kc nebo prodavaj kotouce kolem 2500kc, takze bych chtel ten stred 1000-1500kc. To ja jen,est-li nahodou. Vim,ze tu prodava kotouce seba nebo jsou tu odkazy, tak sleduji.DIks lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluciiii a esce neco, nemate nejaky odkaz na dobry obchod, kde se prodavaj kotouce kolem 1000kc? pac narazim bud na obchod, kde prodavaji kotouce kolem 700kc nebo prodavaj kotouce kolem 2500kc, takze bych chtel ten stred 1000-1500kc. To ja jen,est-li nahodou. Vim,ze tu prodava kotouce seba nebo jsou tu odkazy, tak sleduji.DIks lol

Seba mohu doporučit. Má dobré ceny a je dost ochotný.

Sice je odněkud ze Severní Moravy, ale mě se zdál solidní.

Někteří zde již nakupovali, tak zkus hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluciiii a esce neco, nemate nejaky odkaz na dobry obchod, kde se prodavaj kotouce kolem 1000kc? pac narazim bud na obchod, kde prodavaji kotouce kolem 700kc nebo prodavaj kotouce kolem 2500kc, takze bych chtel ten stred 1000-1500kc. To ja jen,est-li nahodou. Vim,ze tu prodava kotouce seba nebo jsou tu odkazy, tak sleduji.DIks lol

Seba mohu doporučit. Má dobré ceny a je dost ochotný.

Sice je odněkud ze Severní Moravy, ale mě se zdál solidní.

Někteří zde již nakupovali, tak zkus hledat.

Mám od něj předek i zadek a již 3.000km v pohodě, nic nekope.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...