Přejít na obsah

Ventil N75


radkin

Doporučené příspěvky

Ahoj mám motor TDI ALH 66kW a chci se zeptat zda někdo nevíte jestli ventil N75 má vliv na pokles výkonu a pokles kroutáku. Jde mi o to jestli třeba může fungovat jen na 50% nebo jestli jsou jen dvě možnosti funguje-nefunguje. Do nouzáku mi to nepadá. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám motor TDI ALH 66kW a chci se zeptat zda někdo nevíte jestli ventil N75 má vliv na pokles výkonu a pokles kroutáku. Jde mi o to jestli třeba může fungovat jen na 50% nebo jestli jsou jen dvě možnosti funguje-nefunguje. Do nouzáku mi to nepadá. Děkuji

Funguje nefunguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám motor TDI ALH 66kW a chci se zeptat zda někdo nevíte jestli ventil N75 má vliv na pokles výkonu a pokles kroutáku. Jde mi o to jestli třeba může fungovat jen na 50% nebo jestli jsou jen dvě možnosti funguje-nefunguje. Do nouzáku mi to nepadá. Děkuji

Funguje nefunguje

Aha tak tedy díky a jak je to s váhou? Ta muže fungovat třeba na 70% a ovlivňovat výkon a toč.moment?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diagnostika ok a najeto cca 200.000km ale opotřebený ventil N75 se prý na diagnostice nepozná pokud funguje a nepadá to nouzáku. Diagnostika při zkušebce ukázala na grafu jen pomalejší nárůst kroutáku (výkonu)

To nechapu jak narust kroutaku cim to merite???Tohle zjistis jen na vykonove brzde a ne diagnostikou.Tady max muzes zjistit pomalejsi nastup turba treba ale ne kroutak.Ukazes mi taky ten graf??docela by me to zajimalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diagnostika ok a najeto cca 200.000km ale opotřebený ventil N75 se prý na diagnostice nepozná pokud funguje a nepadá to nouzáku. Diagnostika při zkušebce ukázala na grafu jen pomalejší nárůst kroutáku (výkonu)

To nechapu jak narust kroutaku cim to merite???Tohle zjistis jen na vykonove brzde a ne diagnostikou.Tady max muzes zjistit pomalejsi nastup turba treba ale ne kroutak.Ukazes mi taky ten graf??docela by me to zajimalo.

No jasný blbě jsem se vyjádřil :palec2: pomalejší nástup turba ANO - tak čím to může tedy být? Omlouvám se za mystifikaci :worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
To nechapu jak narust kroutaku cim to merite???Tohle zjistis jen na vykonove brzde a ne diagnostikou.Tady max muzes zjistit pomalejsi nastup turba treba ale ne kroutak.Ukazes mi taky ten graf??docela by me to zajimalo.

No jasný blbě jsem se vyjádřil :palec2: pomalejší nástup turba ANO - tak čím to může tedy být? Omlouvám se za mystifikaci :worthy

radkin, podarilo sa ti vyriesit problem??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Caues, po zapnuti klicku mi neustale cvaka ventil N75 i pri chodu motoru, nekdo pomuze??? Na diagnostice zadny problem s ventilem...

- to je divné, mě myslím cvakal jen při chodu motoru. nevím proč by měl cvakat po zapnutí zapalování

- nejjednodušší je půjčit si od nějakého kamáráda jiný (nový stojí cca 1200,-) a zjistíš jak na tom je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Včera mě poplašil na moji octě r.v. 2001 TDi 66kw - chip 81kw ventil regulace turba N75 - začal neskutečně štěkat / nejprve jsem si myslel že mi něco odchází v motoru byl večer a tma jak v pytli / pak jsem zjistil že ten kravál dělá ventil . Než jsem dojel domů asi 20km přestal štěkat . Dnes jak jsem jel je potichu . Mám dotaz to štěkání - je to průvodní jev že ventil odchází do kytek ? nebo to zatím neřešit ? na výkonu auta není nic znát že by to padalo do nouzáku . Díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Kluci jsou ty ventily dobre ?

maji stejne cislo respektive

 

bílý 1j0 906 627A - to je ventil N75 ?

cerny 1j0 906 627 - je to EGR ?

 

 

protoze co jsem hledal tak je jste jedna moznost n75 a to je takova kostka oplechovana

 

oct 1.9 tdi 66kw ALH r.v. 2000 model rok 2001

Trapim se protoze mi to pripda ze jsou hadice asi spatne zapojene.  A nejsem si jisty jestli tyhle ventily jsou spravne

Mohl by mi prosim nekdo nafotit jak maji byt zapojene original hadice ?

20170413_165940.jpg

20170413_165954.jpg

20170413_170006.jpg

Editováno: , autor: tripx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...