Přejít na obsah

strieborna metaliza - ake cislo farby


BEDUIN

Doporučené příspěvky

Chcel by som sa spytat, Octavia vyrabana v r.99 strieborna metaliza ake ma cislo farby?

Chcel som si kupit spej ale bolo tam viac odtienov (9102, 9103, .... 9115 .. atd)

Dik ;)

Zpravidla 9102. Pokud je kupovaná v ČR, má kód barvy v TP, jinak vzadu v kufru na levé straně podlahy je papírový štítek, kde je barva uvedena. Čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som sa spytat, Octavia vyrabana v r.99 strieborna metaliza ake ma cislo farby?

Chcel som si kupit spej ale bolo tam viac odtienov (9102, 9103, .... 9115 .. atd)

Dik ;)

Chce to více hledat zde na Fóru. Existuje něco jako Datový štítek, přilepený

v zavazadelníku, vpravo ve vybrání pro rezervní kolo.

Na něm je uvedeno: identifikační číslo vozidla, označení motoru, a převodovky

a kód laku karoserie ;)

Chytrá kniha: Škoda Octavia - Jak na to - H.R.Etzold, str. 12 (dole)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to více hledat zde na Fóru. Existuje něco jako Datový štítek, přilepený

v zavazadelníku, vpravo ve vybrání pro rezervní kolo.

Na něm je uvedeno: identifikační číslo vozidla, označení motoru, a převodovky

a kód laku karoserie ;)

Chytrá kniha: Škoda Octavia - Jak na to - H.R.Etzold, str. 12 (dole)

Ano viem, ale kedze je ten stitok papierovy a auto ma uz 8 rokov, na tom stitku je to poznat (aspon u mojho), teda stitok je, ale vylustit sa z neho moc neda, je necitatelny, pismo na nom je na 90% zosuchane, vidiet je iba to, ze tam nieco volakedy napisane bolo ;)

Auto bolo kupovane na SK, tak ziadne eportne extremy, myslim ze take iste ake boli v tom case aj na CZ trhu. Myslel som, ked robili v tom roku (99) striebornu metalizu, tak cislo bolo asi rovnake pre CZ aj SK trh, nemyslim ze by robili v jednom roku rozne odtiene tej str. metalizy. Moze byt, ze trebars r 2001 alebo 2004 bol uz iny odtien.

V TP mam napisane: "strieborna metaliza svetla" cislo ziadne ! Mozno preto, lebo na SK uz nemame velky TP (knizka) + maly TP(karticka), ale iba TP (teda uz to neni ani technicky preukaz ale - "OSVEDČENIE O EVIDENCII") co je 1 papier velkosti A4 poskladany do velkosti karticky. Mozno v povodnom velkom TP bolo napisane cislo farby, ale pri predaji auta dalsiemu majitelovi sa velky + maly TP likviduje a vydava sa TP novy typ a nemusia tam byt uvedene vsetky data z velkeho TP. Tak ako sa tam uz neeviduje ani cislo motora.

Kde mozem najst udaj o cisle farby auta okrem:

- papierovy stitok v kufri - (necitatelny)

- V TP - (cislo farby neuvedene)

??????

tu mi nepomoze........... "Chytrá kniha: Škoda Octavia - Jak na to - H.R.Etzold, str. 12 (dole)"

a tak isto ani dalsia...... "Chytrá kniha: Mario Cedrych - Automobily Škoda Octavia Combi, str. 43 (dole)" lol

Tam by pomohlo, keby tie (datove) stitky boli aspon plastove (teda citatene aj po 20 rokoch) a nie ako pokladnicny blok z TESCA :rtfm:

Beriem co napisal "edas" teda farba c. 9102.

Ma tu este niekto str, metalizu z r. 1999 (kupvana v CZ /SK) co by mi potvrdil ci aj na jeho aute je 9102 ??? ;)

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S novým autem chodily štítky dva.

Jeden se lepil do kufru jak se tu píše, druhý obvykle na první nebo poslední stranu servisní knížky. :palec2:

Ovšem jak kde. :feve:

Stříbrná se dělala jenom 9102 ovšem specialita nejen Škoda - má sedm nebo osm pododstínů se stejným kódem, které se dosti markantně vizuálně liší, což tě nemusí trápit, protože barvu sprejem stejně netrefíš. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beriem co napisal "edas" teda farba c. 9102.

Ma tu este niekto str, metalizu z r. 1999 (kupvana v CZ /SK) co by mi potvrdil ci aj na jeho aute je 9102 ??? ;)

Beduine, teď u nás prší, ale odpoledne se juknu a večer ti to sem napíšu. Já sám mám v TP zapsáno: stříbrná metalíza - pastelová (bez čísla laku) ale číslo zjistím určitě v tom zavazadelníku. Jinak auto bylo určené původně na vývoz do SRN, nakonec se však prodalo v ČR.

Auto je taktéž staré 9 roků, ale ten štítek je tam jako nový, zdá se, že původní majitel (stejně jako já) jsme jezdili bez

vytrvalých výměn rezervního kola a tím pádem i bez znehodnocení toho papírku lol Máš ale pravdu, že plechový či plastový štítek by byl lepší.

Večer ten kód sem napíšu.

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto je taktéž staré 9 roků, ale ten štítek je tam jako nový, zdá se, že původní majitel (stejně jako já) jsme jezdili bez

vytrvalých výměn rezervního kola a tím pádem i bez znehodnocení toho papírku lol Máš ale pravdu, že plechový či plastový štítek by byl lepší.

Večer ten kód sem napíšu.

OK. budem rad :)

Ja nemam ani servisnu knizku, tak nemozem ani tam pozriet.

Ked som pozeral ten moj stitok, tak mi to pripadalo, ako keby predchadzajucemu majitelovi naprsalo do kufra a stitok namokol a potom ked sa to asi utieralo nejakou handrou po mokrom stitku tak zliezli aj pismena ;) aj teraz je ten stitok akoby zvlneny.

Alebo mozno predch. majitel umyval auto tak dokladne, ze aj koberce z kufra vyberal a vodou cistil vsetko, teda aj stitok lol

Ono aj farba za tie roky na aute zmeni odtien od slnka, viem ze to nebude presne ono, ale ide mi o co najpribliznejsi odtien na rozne odreninky nech to je aspon trochu zamaskovane ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. budem rad :)

Ja nemam ani servisnu knizku, tak nemozem ani tam pozriet.

Ked som pozeral ten moj stitok, tak mi to pripadalo, ako keby predchadzajucemu majitelovi naprsalo do kufra a stitok namokol a potom ked sa to asi utieralo nejakou handrou po mokrom stitku tak zliezli aj pismena ;) aj teraz je ten stitok akoby zvlneny.

Alebo mozno predch. majitel umyval auto tak dokladne, ze aj koberce z kufra vyberal a vodou cistil vsetko, teda aj stitok lol

Ono aj farba za tie roky na aute zmeni odtien od slnka, viem ze to nebude presne ono, ale ide mi o co najpribliznejsi odtien na rozne odreninky nech to je aspon trochu zamaskovane ;)

Tak jsem se odpoledne skutečně díval, musel jsu vyndat rezervu :feve:

ale je tam skutečně č. 9102 lol:palec2:

Ale v TP mám uvedeno jen "stříbrná metalíza - pastel"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se odpoledne skutečně díval, musel jsu vyndat rezervu :feve:

ale je tam skutečně č. 9102 lol:palec2:

Ale v TP mám uvedeno jen "stříbrná metalíza - pastel"

OK dik :palec2:

ja mam napisane v TP "strieborna metaliza svetla"

ty mas napisanu "stříbrná metalíza - pastelova"

original by to mala byt "strieborna metaliza diamantova"

ale podstatne je to ze to je farba cislo 9102 :palec2::):palec2:

diky vsetkym za :help:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vyzera to tak s tym nazvom farby, ze do TP napisu strieborna metaliza a ten dodatok podla toho kto ma pri vypisovani sluzbu, tak si ju pomenuje podla svojho lol ...diamantova... pastelova...svetla... a ktovie ake este nazvy. lol

Fakt by bolo dobre uviest tam ten ciselny kod (9102) lol

Ale v TP je to pre laicku identifikaciu farby a nie pre lakirnikov, teda je to strieborna metaliza a nie modra alebo cierna. Je to pre policajta, vidi ze je to stieborne ako je v TP a je mu prd jedno ci je ta stieborna diamantova, pastelova alebo svetla ... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vyzera to tak s tym nazvom farby, ze do TP napisu strieborna metaliza a ten dodatok podla toho kto ma pri vypisovani sluzbu, tak si ju pomenuje podla svojho lol ...diamantova... pastelova...svetla... a ktovie ake este nazvy. lol

Fakt by bolo dobre uviest tam ten ciselny kod (9102) lol

Ale v TP je to pre laicku identifikaciu farby a nie pre lakirnikov, teda je to strieborna metaliza a nie modra alebo cierna. Je to pre policajta, vidi ze je to stieborne ako je v TP a je mu prd jedno ci je ta stieborna diamantova, pastelova alebo svetla ... lol

Tak proč mám v techničáku i v osvědčení o registraci napsanou barvu šedou? ;) Ale mě je to naprosto jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak proč mám v techničáku i v osvědčení o registraci napsanou barvu šedou? ;) Ale mě je to naprosto jedno.

Hele mam stejnej rok a vyvoz Belgie a v TP mam seda svetla metaliza,na stitek jsem se jeste nestacil kouknout.Ale kazdopadne kdyz jsem chtel napsat do maleho TP misto seda svetla metaliza stribrna bez problemu a hlavne bez zmeny barvy v poho napsaly.Takze asi tak.Proste je v tom bordel a vice nazvu pro jeden kod s vice odstiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jen pro informaci - při zapisování do evidencí na referátech dopravy městských úřadů vycházejí z číselníků, které mají v aplikaci. A ty jsou bohužel bezčíselné, takže třeba u červené je jen například červená základní, světlá, tmavá, metal. Takže opravdu tvořivost, tak jak si tu příslušnou barvu pořizovatel do evidence představí, nebo jaké mají blíže upřesňující pokyny. Trochu jsem se o to zajímal, bohužel ministerstvo tvrdí, že je na světě tolik odstínů, že je nelze dát do jednoho číselníku. Takže barva v techničáku je jen oznámením pro kontrolujícího (policisty ...), že tak nějak je barevně auto nastříknuté. Pro majitele aut je to zas trochu jednodušší, neboť když si stříknou auto na podobný odstín, nemusí běžet na městský úřad , postavit se do fronty, vypsat množství papírů se zdůvodněním proč chci přepsat barvu, a to samo že za prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro informaci - při zapisování do evidencí na referátech dopravy městských úřadů vycházejí z číselníků, které mají v aplikaci. A ty jsou bohužel bezčíselné, takže třeba u červené je jen například červená základní, světlá, tmavá, metal. Takže opravdu tvořivost, tak jak si tu příslušnou barvu pořizovatel do evidence představí, nebo jaké mají blíže upřesňující pokyny. Trochu jsem se o to zajímal, bohužel ministerstvo tvrdí, že je na světě tolik odstínů, že je nelze dát do jednoho číselníku. Takže barva v techničáku je jen oznámením pro kontrolujícího (policisty ...), že tak nějak je barevně auto nastříknuté. Pro majitele aut je to zas trochu jednodušší, neboť když si stříknou auto na podobný odstín, nemusí běžet na městský úřad , postavit se do fronty, vypsat množství papírů se zdůvodněním proč chci přepsat barvu, a to samo že za prachy.

9102-strieborna diamantova 100% mam ju doma a odskusane odtien sedi aj po 9 rokoch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...