Přejít na obsah

Divné chování (cukání) 1.6 75kw SR


Djasin

Doporučené příspěvky

Zdravím,

četl jsem tady podobné debaty ,ale to co potřebuji zjistit nebo poradit jsem nevyčetl.

Mám problém má 1.6SR motor AVU najeto poctivých 65000 serv knižka - na volnoběh otačky 670 viz VAG a při řazení mi auto cuká a take při odstavení plynu a následném přidání vpodstatě na každý stupen - jinak auto jede perfektně - tahne atd.Otec má 1.6SR motor BFQ a nedělá mu to naopak mi to připadá jako by při jeho řazení si auto přidávalo a mě připadá jako by to moje se dusilo - prosim o radu - vzduch filter vymenen a svičky taky

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Váha,sondy,klapka,přisávání vzducu-mnoho možností.Je třeba diagnostiku...

Diky za zapojení do debaty - jsem laik a tak nevim čím začít - ve Škodovce mi řekli že je to v pořádku ,ale myslím si ,že pokud nebudu mit upadene kolo tak je u nich vsechno v pořadku.

- pokud odpojim vahu - nesleduji zasny rozdim - možna ve spotrebe - ale asi je to potreba vyzkouset na delsi trati.

- nejvice mi vadi že pokud jedu poklidnou jizdou tak to dela pri odstaveni a naslednem lehkem pridani plynu - takove pocuknuti - svicky dobre a vzduch filtr taky - co treba palyvovy filter - nedavno jsem zkousel kolik to jede a cca pri 190 se mi zdalo jako by to 2x trosicku cuklo jako malo paliva ale nevim

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je docela možné - podle papiru co mam bala 1 lanbda menena jiz v zaruce - ale neodhali tenhle problem s Lambdama nahodou EMISE.

Dobrá otázka, znáte někdo odpověď??? U mě to je tak na 80% lambda č.1, bo má vyhřívání out ... Už jsem ji koupil a o víkendu vyměnim, tak doufám, že problém bude vyřešen, ale toto by mě taky zajímalo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je docela možné - podle papiru co mam bala 1 lanbda menena jiz v zaruce - ale neodhali tenhle problem s Lambdama nahodou EMISE.

Dobrá otázka, znáte někdo odpověď??? U mě to je tak na 80% lambda č.1, bo má vyhřívání out ... Už jsem ji koupil a o víkendu vyměnim, tak doufám, že problém bude vyřešen, ale toto by mě taky zajímalo ...

Zdravím, tak jsem se chtel zeptat jsk jsi dopadl s tou lambdou je to ok. a co ti to pred tim delalo. - ja stale nevim co to cukani zpusobuje.

jeste jsem se chtel zeptat - kdyz rano nastartuji auto - jak kdy ale stava se to vetsinou kdyz je chladněji - tak mi neco klepe - vypada to na vyfuk a po chvili si auto prida otačky a prestane to a je to o.k. nemate nekdo zkušenost co by to mohlo delat to klepani - (vlnovec , paroží, katalyzator nebo ...

Diky david

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lambda vyměněná, auto jede krásně, jde výborně za plynem už od cca 1500 otáček což předtim nee pod 2000. Ráno neškytá, ale pěkně na cca 1200 otáček na chvilku pak klesne na cca 900 a reaguje na plyn jak za teplého motoru ... :palec2: Jen občas přes den jak jsem v práci a svítí slunko si někdy vzpomene a slabě si ještě někdy po přidání jakoby střelí do výfuku ... Ale vlnovec mi přijde jak nový, stejně tak potrubí komplet výfukové, tak nevim nevim, že by zpětné vedení výfukových plynů ??? ... zatim to funguje ...

ještě plánuju vyčistit váhu a klapku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...