Přejít na obsah

Zkrácení řadící páky


Jeneburg

Doporučené příspěvky

ne že bych měl nějake komplexy :) , ale proste mi připadá dlouhá, zkarátit bych ji chtěl tak o cca 5cm. Řešil to už někdo ???
Tak teď jsi mi to přímo nahrál.Včera jsem předělával řadičku dával jsem tu O2 ale když zařadím 4ku tat manžeta je napnutá až tak že nadzvedává ten plast co je do něj nacvaknutá. Tak že ji taktéž potřebuji zkrátit ,ale mně by stačilo tak o 3cm ale ono je jedno ,3nebo 5 jde o to zachovat ten vrch s tím zářezem . Možná celou vymontovat a vyřezat to a potom to svařit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, vyyrezat svarit, tak to chci udelat.. jen me zajimalo jestli uz nekdo zkracoval. Chapu ze ze svoji otazkou nejsem IN bo dneska se jen zvetsuje a prodluzuje lol

ne že bych měl nějake komplexy :) , ale proste mi připadá dlouhá, zkarátit bych ji chtěl tak o cca 5cm. Řešil to už někdo ???
Tak teď jsi mi to přímo nahrál.Včera jsem předělával řadičku dával jsem tu O2 ale když zařadím 4ku tat manžeta je napnutá až tak že nadzvedává ten plast co je do něj nacvaknutá. Tak že ji taktéž potřebuji zkrátit ,ale mně by stačilo tak o 3cm ale ono je jedno ,3nebo 5 jde o to zachovat ten vrch s tím zářezem . Možná celou vymontovat a vyřezat to a potom to svařit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne že bych měl nějake komplexy :) , ale proste mi připadá dlouhá, zkarátit bych ji chtěl tak o cca 5cm. Řešil to už někdo ???

Jo řešil jsem to, dával jsem taky řadičku z OII. Provrtal jsem celou hlavici vrtákém který měl zhruba stejný průměr jako klacek. No a pak už jsem to jen napasoval aby se mi při 4 nevytahoval rámeček. (dobré je tu plaketku před vrtáním odloupnout, je tam jen nasazená :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl stejnej postup klacek normálně uříznout ručně nějakym lepším plátkem,pak sundat plaketku z hlavice opatrne vrtat a nemusi se celá provrtat jde o to odvrtnout ten vylisek v ní a pak normálně stáhnout sponou a páka se ani nehne skráceno o 5cm.

Editováno: , autor: Vlasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sou problemy :-) ja sem si do octy daval radicku z Fabie RS, ktera je taky o neco malo kratsi a hned pocituju ze se hur radi :-( preci jenom paka je paka :-) ale sem pro kazdou spatnost takze vas i chapu :-)
Tady nejde o délku klacku, já mám problém tam dostat (zařadit)4ku i 2ku a řadička má krátký pytel tak že jediná cesta je zkrátit řadičku né pro eststiku ale pro funkčnost. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tiez z fabky radicku a pri 5ke mi to vytahuje ramcek von, takze budem toto ties musiet niak poriesit, len mam strach ze ak to skratim a pozvaram tak ze to bude krive alebo mi to zostane v ruke niekde na krizovatke a to by som nechcel.

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale o kolik to šlo níž po tom odvrtání.Jo pokud jsi odvrtal i to osazení neotáčí se ta řadička.

tak to ti přesně neřeknu o kolik šla dolů, ale už mi to netahá. Neboj se to provrtat skrz, nic se nestane. Jen vrtej pomalu, pak vem malou eska pásku, nešteluj výšku utáhni, vrať plaketku a jeď. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sou problemy :-) ja sem si do octy daval radicku z Fabie RS, ktera je taky o neco malo kratsi a hned pocituju ze se hur radi :-( preci jenom paka je paka :-) ale sem pro kazdou spatnost takze vas i chapu :-)
Tady nejde o délku klacku, já mám problém tam dostat (zařadit)4ku i 2ku a řadička má krátký pytel tak že jediná cesta je zkrátit řadičku né pro eststiku ale pro funkčnost. :)

Čus, tak jsem ti to vyfotil, je to focené jen telefonem, jsem v práci a foťak ma vybité baterky. snad ti to bude stačit, když ne tak ti to vyfotím ještě zítra jednou. Výška komplet celé řadičky i s osazeným rámečkem je cca..16 cm. (měřeno od rámečku co je na tunelu)

post-2706-1189346095_thumb.jpg

post-2706-1189346115_thumb.jpg

post-2706-1189346134_thumb.jpg

post-2706-1189346149_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sou problemy :-) ja sem si do octy daval radicku z Fabie RS, ktera je taky o neco malo kratsi a hned pocituju ze se hur radi :-( preci jenom paka je paka :-) ale sem pro kazdou spatnost takze vas i chapu :-)
Tady nejde o délku klacku, já mám problém tam dostat (zařadit)4ku i 2ku a řadička má krátký pytel tak že jediná cesta je zkrátit řadičku né pro eststiku ale pro funkčnost. :)

Čus, tak jsem ti to vyfotil, je to focené jen telefonem, jsem v práci a foťak ma vybité baterky. snad ti to bude stačit, když ne tak ti to vyfotím ještě zítra jednou. Výška komplet celé řadičky i s osazeným rámečkem je cca..16 cm. (měřeno od rámečku co je na tunelu)

Dík je to dostačující a názorné.ahoj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem ji řezal - upižlal jsem to pilkou! :feve: o cca 2,5 cm (aby tam ještě zůstal kus toho "zmáčnutí" a řadička se neprotáčela). Taky jsem původně zvažoval ten klacek vyndat/rozříznout/kus pryč/vrazit dovnitř kulatinu/svařit, ale nikdo mi neporadil jak to vyndat a sám jsem se toho nechtěl pouštět. Teď je to naknop, aby se nevytahoval ten pytel...ale funkční ;)

post-6000-1189361158_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus, tak jsem ti to vyfotil, je to focené jen telefonem, jsem v práci a foťak ma vybité baterky. snad ti to bude stačit, když ne tak ti to vyfotím ještě zítra jednou. Výška komplet celé řadičky i s osazeným rámečkem je cca..16 cm. (měřeno od rámečku co je na tunelu)

Hele - co to tam máš za "pytel" na tu láhev?

post-6000-1189535442_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem to tady : http://www.partspoint.cz/, konkrétně v Hostivaři, ale měli to tam jen jako doplňek, takže to na stánkách nenajdeš. Zítra se ti podívám na ten pytel jestli tam je nějaký název a zkusím to najít podle toho, pak ti to pošlu. :palec2:

Díkes - možná bych ti vyřešil to věčný "cestování" flašky po sedačce (a po zemi) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem to tady : http://www.partspoint.cz/, konkrétně v Hostivaři, ale měli to tam jen jako doplňek, takže to na stánkách nenajdeš. Zítra se ti podívám na ten pytel jestli tam je nějaký název a zkusím to najít podle toho, pak ti to pošlu. :palec2:

Díkes - možná bych ti vyřešil to věčný "cestování" flašky po sedačce (a po zemi) :palec2:

Omlouvám se za zdržení, nějak mi nevychází čas. Je to tenhle pytel a mě se tam vejde v klidu 0,5l, když tam není pití tak si tam přítelkyně dává mobil a jiné divné věci ;)

http://www.mujfotoweb.cz/zbozi.php?volba=k...p;zbozi_id=ANC5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tiez z fabky radicku a pri 5ke mi to vytahuje ramcek von, takze budem toto ties musiet niak poriesit, len mam strach ze ak to skratim a pozvaram tak ze to bude krive alebo mi to zostane v ruke niekde na krizovatke a to by som nechcel.

já tam mám řadičku z O2 ale nechal jsem tam původní pytel, z O2 je fakt krátkej a to dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem to tady : http://www.partspoint.cz/, konkrétně v Hostivaři, ale měli to tam jen jako doplňek, takže to na stánkách nenajdeš. Zítra se ti podívám na ten pytel jestli tam je nějaký název a zkusím to najít podle toho, pak ti to pošlu. :palec2:

Díkes - možná bych ti vyřešil to věčný "cestování" flašky po sedačce (a po zemi) :palec2:

Omlouvám se za zdržení, nějak mi nevychází čas. Je to tenhle pytel a mě se tam vejde v klidu 0,5l, když tam není pití tak si tam přítelkyně dává mobil a jiné divné věci ;)

http://www.mujfotoweb.cz/zbozi.php?volba=k...p;zbozi_id=ANC5

Díky - objednáno :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dneska jsem taky dokončil výměnu řadicí páky respektive jenom hlavice. Řešil jsem stejnej problém s krátkou manžetou, takže jsem odvrtal ještě kus hlavice (asi 2 cm). Bohužel nastaly komplikace s vrtáním a výsledná díra byla asi o 1-2 mm užší než tyč. Takže jsem musel obrousit tyč pilníkem /mimochodem pěkná p*kárna ;) /. A výsledek - manžeta mi nikde netahá rámeček při jakékolim rychl. stupni. Naštěstí jsem nemusel tyč řezat a tak můžu kdykoliv vrátit původní hlavici, akorát vršek tyče by pak chtěl omotat izolačkou, aby se páka neprotáčela. Kdybych použil delší hlavici, tak by se závit, přes který se stahuje manžeta (na 3. obr.), po větším odvrtání hlavice posunul ještě víc dolů. Chce to ale dávat bacha na to, aby se neprovrtalo skrz :o:D

post-11453-1190135809_thumb.jpg post-11453-1190135825_thumb.jpg post-11453-1190135840_thumb.jpg post-11453-1190135857_thumb.jpg

Editováno: , autor: sampus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím,že zde řešíte skracování řadičky,ale já mám jiný problém můžete mi prosím poradit?Snad se to nestalo jen mě!!Mám combi 81Kw najeto 250000KM ařadička se mi při neutrálu jemně "kýve"a tím je pak řazení nepřesné.Švagr má najeto cca stejně jako já a řadička jde pěkně "stuha".Lankama a jejich seřízení je dle servisu OK jinak prý by byla páka "nakřivo".

Dají se vyměnit nějaké díly pod řadičkou?Kde se dají sehnat?Kolik to stojí?Dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...