Přejít na obsah

Kontrolky oleja, chlad kvap, brzd kvap a dobijania


Jozef K

Doporučené příspěvky

Ahojte! Vcera vecer som zaparkoval auto bez mensich problemov a dnes rano mi pred nastartovanim zostali svietit kontrolky tlaku motoroveho oleja, chladiacej kvapaliny, brzdovej kvapaliny a dobijania. Po nastartovani mi motor bezi cca 2 sekundy a zhasne. Taktiez som si vsimol ze mi nic nezobrazije diplay palubneho pocitaca. Viete mi volakto poradit? (pred dvoma dnami som menil motorovy olej, pelovy filter a cistil vzduchovy filter)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte! Vcera vecer som zaparkoval auto bez mensich problemov a dnes rano mi pred nastartovanim zostali svietit kontrolky tlaku motoroveho oleja, chladiacej kvapaliny, brzdovej kvapaliny a dobijania. Po nastartovani mi motor bezi cca 2 sekundy a zhasne. Taktiez som si vsimol ze mi nic nezobrazije diplay palubneho pocitaca. Viete mi volakto poradit? (pred dvoma dnami som menil motorovy olej, pelovy filter a cistil vzduchovy filter)

Jak čistil vzduchový filtr? Ten se snad mění ne? Pokud teda nemáš něco jako KN a podobně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite neskor skusim aj to. len som myslel ze to bude volajaka blbost. poistka alebo take nieco.

Ono je tam už tolik elektroniky že přímo ti nikdo asi neřekne co by to mohlo být, první rada je zkontrolovat všechny pojistky a to jak v pojistkovce tak na baterce, kontakty kde to jde a další je vlastní diagnostika na VAGu...je klidně možný že to je nějaká totální pitomost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze aktualizacia. poistky som vsetky skontroloval (pre pokoj duse som ich meral ohmmetrom) a boli v poriadku. co sa vsak zmenilo je to ze teraz mi uz nesvieti ani dislay s casom a pred aj po nastartovani stale svieti uz len kontrolka dobijania. kontrolky oleja a chladiacej ci brzdovej kvapaliny sa uz nerozsvietia. takisto stale nic neukazuje ani display palubneho pocitaca a motor opat bezi po nastartovani cca 2 sekundy a zhasne. kontroloval som vsak olej a mam sukromny pocit ze ho tam je privela. skusim ho este skontrolovat neskor ked sa ustali hladina bo som ho kontroloval po tom ako som parkrat skusil nastartovat. moze byt problem aj v tom ze je ho moc vela? ale ak ano tak je zaujimave ze som na tom aute vcera cely vecer jazdil bez problemov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som si to precital ale nemyslim si ze prave toto by bol moj problem. budiky mam v poriadku. mne nefunguju v podstate kontrolky a polubny pocitac. typujem to vsak na vlhko pretoze prave kvoli tomu som menil pelovy filter. par dni dozadu som nasiel v aute vodu a zistil som ze mam upchate odtoky pod stieracmi cez ktore mi tam natiekla ta voda. kedze u nas v tomto obdobi stale prsi este mi to nestihlo poriadne uschnut a v aute je v podstate skoro stale vlhko. mokry bol aj radiator od kurenia a tym ze som ho pouzival myslim ze sa vlhkost z neho preniesla dalej a ze prave toto bude cely moj problem. takze teraz len cakam kym bude lepsie pocko a dufam ze to bude tym bo behat s fenom okolo auta sa mi veru nechce. :) uvidim. urcite dam vediet. ale ak by mal volakto este nejaku radu rad to skusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som si to precital ale nemyslim si ze prave toto by bol moj problem. budiky mam v poriadku. mne nefunguju v podstate kontrolky a polubny pocitac. typujem to vsak na vlhko pretoze prave kvoli tomu som menil pelovy filter. par dni dozadu som nasiel v aute vodu a zistil som ze mam upchate odtoky pod stieracmi cez ktore mi tam natiekla ta voda. kedze u nas v tomto obdobi stale prsi este mi to nestihlo poriadne uschnut a v aute je v podstate skoro stale vlhko. mokry bol aj radiator od kurenia a tym ze som ho pouzival myslim ze sa vlhkost z neho preniesla dalej a ze prave toto bude cely moj problem. takze teraz len cakam kym bude lepsie pocko a dufam ze to bude tym bo behat s fenom okolo auta sa mi veru nechce. :) uvidim. urcite dam vediet. ale ak by mal volakto este nejaku radu rad to skusim.

Pod tim oknem v delicim prostoru je i RJ motoru. Pokud jsi cistil odtoky, dival jses nahodou, jestli nebyl utopeny konektor RJ ?

Mozna mas vlhkost i tam...

Jinak fakt, ze motor 2s bezi, by ukazoval na odpojeni zapalovani imobilizerem....ktery je primo v budikach....nicmene mela by tam ohledne toho blikat kontrolka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este jedna vec. kde presne je ta RJ? nedala by sa nejaka fotecka popripade odkaz na nejaku schemu ci plan? ja som sice elektrikar ale autoelektrika to ti je zvlastny druh umenia.

Myslíš ŘJ motoru? Ta je v tzv. vodním kanále, právě tam co jsi psal že si to měl ucpaný, takže musíš sundat stěrače a ten plast co je před čelním oknem a na prostředku je zasunutá. Ale co vím, tak ta je proti vodě chráněná opravdu dobře, i ta svorkovnice, ještě jsem neslyšel že by tam někomu natekla voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este jedna vec. kde presne je ta RJ? nedala by sa nejaka fotecka popripade odkaz na nejaku schemu ci plan? ja som sice elektrikar ale autoelektrika to ti je zvlastny druh umenia.

Fotku nemam, nicmene je zhruba uprostred pod prednim sklem v oddelovacim prostoru ( vlevo mas pylovy filtr, vpravo od ni prepakovani steracu. Je to jedina skatule tam.

Kdyz uz to budes mit venku, podivej se, jestli Ti voda nenatekla take do kabelaze - ta je v plastovem boxu vpravo pod prepakovanim steracu - tam bude docela spatny pristup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este jedna vec. kde presne je ta RJ? nedala by sa nejaka fotecka popripade odkaz na nejaku schemu ci plan? ja som sice elektrikar ale autoelektrika to ti je zvlastny druh umenia.

Myslíš ŘJ motoru? Ta je v tzv. vodním kanále, právě tam co jsi psal že si to měl ucpaný, takže musíš sundat stěrače a ten plast co je před čelním oknem a na prostředku je zasunutá. Ale co vím, tak ta je proti vodě chráněná opravdu dobře, i ta svorkovnice, ještě jsem neslyšel že by tam někomu natekla voda.

Normalne se tam voda nema sanci dostat, odtece drive kanalkama nez stoupne hladina natolik, aby mela sanci RJ zaplavit - coz se v pripade ucpanych odvodu mohlo stat.

Ma to byt vodotesne, ale kdo vi, jak moc a zda-li nema treba prasklou manzetu na konektoru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta jednotka je cca 5 cm vysoko

dřív by to vyteklo přívodem topením dovnitř (jakje prachovej filtr)

jednotku jak jednou rozděláš už nebude těsnit jak origo (je tam nageglaná taková guma-něco jako bylo čertí hovno)

Ved mu nikto neradil tú jednotku rozoberať, len sušiť. Ved ani ty ked si mokrý tak ta nerozrežú aby si uschol.

Editováno: , autor: dedo.miki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze opat aktualizacia. kedze sa mi nepodarilo zhodit stierace :-( lebo som nemal vhodne naradie (bez stahovaka to jednoducho nejde - az taky rambo nie som) zhodil som len lavy kryt (tam kde je pelovy filter) a cez to som skontroloval konektory na RJ. vyzeraju byt obidva suche. voda sa pravdepodobne az tak vysoko ako je RJ nedostala. vsimol som si vsak ze mam navlhnute kable (neviem preco ale su vsetky omotane volajakou textilnou izolaciou a ta bola vlhka). co je vsak dolezite je to ze som to mal na VAGu. ten pri spojeni s RJ motora vyhodil chybove hlasenie: start s nespravnym klucom. to by bolo vsetko v poriadku lebo som den predtym jazdil s nahradnym klucom a v den kedy som uz nenastartoval som startoval s povodnym bezne pouzivanym klucom, ktory mi sem tam robil problemy s nacitanim kluca. chybu som z RJ vymazal ale pri opatovnom starte naskocila opat. skusal som startovat s obidvoma klucmi bezvysledne. problem bude vsak asi v tom ze mi nejde poriadne pristrojova doska (nedokazal som sa s nou spojit s VAGom - ale tento problem s komunikaciou mam uz dlhsie lebo som sa s nou nespojil ani pred rokom) a prave sa ju chystam vymontovat. dufam ze sa demontuje z predu od volantu. ak by mal niekto chut volajako mi poradit... rad si ho vypocujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budiky mam vonku. nebol to problem. vizualne doska nevyzera byt nejak poskodena ani nevyzera tak ako by mala vyzerat keby zatiekla. co som si vsak zas vsimol je to ze je dost mokra krabicka (este neviem co v nej je ale ide do nej kopec kablov) pod stieracmi (napravo od riadiacej jednotky) ktore nemozem zhodit. musim zohnat stahovak inak ich dole nedam. vie niekto co v tom boxe je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...