Přejít na obsah

Xenonová světla pro denní svícení


tomina

Doporučené příspěvky

Když jsem včera jel po Usti, míjel me Golf V a v narazniku mel kulata svetla pro denni sviceni. Svitilo to jako xenon - jasne bile svetlo. V zadnem pripade neoslnovalo ale bylo dost vyrazne a hlavne to vypadalo hodne dobre :-) Tak by me zajimalo, jestli nekdo narazil na denni svetla s vybojkou a nebo jesi existujou zarovky do techto svetel, ktere by byly tak jasne, ze by se daly zamenit za xenony. Vetsina svetel co sem videl byla do zluta podobne jako halogeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo...taky moznost tyhle by to mohli byt http://www.levnealarmy.eu/svetla-pro-denni...ovano-3962.html jen skoda ze nemaj homologaci :-( ten drazzsi ovalny model ma i regulator napeti. Tenhle levnejsi je bez...bal bych se ze diody budou odchazet... Taky bych rad videl jak to bude svitit. Jesi stejne jako ty na Golfikovi tak bych do nich sel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo...taky moznost tyhle by to mohli byt http://www.levnealarmy.eu/svetla-pro-denni...ovano-3962.html jen skoda ze nemaj homologaci :-( ten drazzsi ovalny model ma i regulator napeti. Tenhle levnejsi je bez...bal bych se ze diody budou odchazet... Taky bych rad videl jak to bude svitit. Jesi stejne jako ty na Golfikovi tak bych do nich sel.

Diody odcházet? Neblbni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to pěkně, ale 3,5tis je moc. To bych se bál, aby mě to někdo nečórnul. Škoda, že nedělají s homologací i kulatá, nebo hranatá (Fabia) světla.

Jestli tomu dobře rozumím, tak nesmí být puštěná světla pro denní svícení a zároveň obrysovky? To je ve vyhlášce? A můžu mít puštěny jenom obrysovky, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to pěkně, ale 3,5tis je moc. To bych se bál, aby mě to někdo nečórnul. Škoda, že nedělají s homologací i kulatá, nebo hranatá (Fabia) světla.

Jestli tomu dobře rozumím, tak nesmí být puštěná světla pro denní svícení a zároveň obrysovky? To je ve vyhlášce? A můžu mít puštěny jenom obrysovky, nebo ne?

Nejsem si moc jist, ale myslím, že když zapneš obrysovky, tak se denní světla vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to pěkně, ale 3,5tis je moc. To bych se bál, aby mě to někdo nečórnul. Škoda, že nedělají s homologací i kulatá, nebo hranatá (Fabia) světla.

Jestli tomu dobře rozumím, tak nesmí být puštěná světla pro denní svícení a zároveň obrysovky? To je ve vyhlášce? A můžu mít puštěny jenom obrysovky, nebo ne?

Nejsem si moc jist, ale myslím, že když zapneš obrysovky, tak se denní světla vypnout.

Ve zkratce:

Buď světla na denní svícení... tzn. svítí jenom ta a nic jiného, nebo potkávací světla... takhle nějak je to tam napsaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve zkratce:

Buď světla na denní svícení... tzn. svítí jenom ta a nic jiného, nebo potkávací světla... takhle nějak je to tam napsaný.

OK, takže to znamená, že ve dne za dobré viditelnosti mi stačí mít zaplé pouze obrysovky?

NE, na samotné obrysovky prostě jezdit nemůžeš, jak píše lukash, buď světla pro denní svícení nebo potkávačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo...taky moznost tyhle by to mohli byt http://www.levnealarmy.eu/svetla-pro-denni...ovano-3962.html jen skoda ze nemaj homologaci :-( ten drazzsi ovalny model ma i regulator napeti. Tenhle levnejsi je bez...bal bych se ze diody budou odchazet... Taky bych rad videl jak to bude svitit. Jesi stejne jako ty na Golfikovi tak bych do nich sel.

Diody odcházet? Neblbni...

No neblbnu .. sou dost citlivy na prepeti. A pri startovani je napeti docela nestabilni - viz problemy s diodama misto parkovacek ;-) Stabilizator napeti se v tomhle pripade hodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo...taky moznost tyhle by to mohli byt http://www.levnealarmy.eu/svetla-pro-denni...ovano-3962.html jen skoda ze nemaj homologaci :-( ten drazzsi ovalny model ma i regulator napeti. Tenhle levnejsi je bez...bal bych se ze diody budou odchazet... Taky bych rad videl jak to bude svitit. Jesi stejne jako ty na Golfikovi tak bych do nich sel.

Diody odcházet? Neblbni...

No neblbnu .. sou dost citlivy na prepeti. A pri startovani je napeti docela nestabilni - viz problemy s diodama misto parkovacek ;-) Stabilizator napeti se v tomhle pripade hodi.

jestli ti dobře rozumím-tak uvádíš, že jsou háklivý na přepětí? tak mi teda vysvětli to tvoje přepětí při startování??Kde by se tam v tu chvíli jako vzalo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo...taky moznost tyhle by to mohli byt http://www.levnealarmy.eu/svetla-pro-denni...ovano-3962.html jen skoda ze nemaj homologaci :-( ten drazzsi ovalny model ma i regulator napeti. Tenhle levnejsi je bez...bal bych se ze diody budou odchazet... Taky bych rad videl jak to bude svitit. Jesi stejne jako ty na Golfikovi tak bych do nich sel.

Diody odcházet? Neblbni...

No neblbnu .. sou dost citlivy na prepeti. A pri startovani je napeti docela nestabilni - viz problemy s diodama misto parkovacek ;-) Stabilizator napeti se v tomhle pripade hodi.

jestli ti dobře rozumím-tak uvádíš, že jsou háklivý na přepětí? tak mi teda vysvětli to tvoje přepětí při startování??Kde by se tam v tu chvíli jako vzalo???

Ono pri startovani nie je prepatie, ale hojne sa vyskytuju napatove spicky, ktore digitalnym merakom nezistis. Tie dokazu diodu "zabit".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....tak se mi nějak s xenonama vytrácí princip automatizace denního svícení...Já je na auťáku mám taky s automatickým spouštěním při startování a předchozí majitel mi kladl na srdce, že je pro lampy lepší před startováním přepnout světla na obrysovky a po naskočení vrátit na denní svícení (teď vidím, kvůli čemu).

Výsledek ? Automatizace mi "zjednodušila" život o další přecvaknutí navrch... to je ale Kocourkov !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...