Přejít na obsah

Xenonové výbojky 8000K


profor

Doporučené příspěvky

Kolik maji tve vybojky nasviceno? Obecne plati, ze 4300K maji nejvyssi svitivost. Pokud maji jiz neco najezdeno, vymen je za nove.

Jinak vliv na svitivost ma samozrejme i samotna konstrukce reflektoru, resp. cockoveho modulu a pouziteho typu vybojky, novejsi konstrukce budou svitit lepe a s tim nic neudelas.

Auto je r.v. 2004 a mám 182000km ma hodiny to nevím chtělo by to počítadlo (světlo hodin :-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktoré Audi, VW alebo BMW majú 6000K???

no to je jen info podle tohodle co jsem našel

http://xenony.ic.cz/jakou_zvolit_barva_svetla.htm

http://xenony.ic.cz/d2s_auta.txt seznam aut teď si uvědomuju že to možná bylo myšleno jako jen seznam které auta používají patici D2S.

jestli jsem to pochopil špatně tak soráč :rolleyes:

a ješte jaký je rozdíl mezi D2S a D2R?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohoda, daj vedieť ako ti to svieti.

K téme farba svetla na xenach, neviem či si čítal moju tému Xenony v kklubovej sekcii (nehladaj ju ak nie, schoval som ju zatial). Audi používa ako vlastne VW gropu len OSRAM a PHILIPS 4300K. To že A8 má studené to svetlo takisto ako aj touareg napríklad je dané dvoma hlavnými faktormi vzájomne úzko súvisiacimi: 1. Výrobcom svetla - Hella a Valeo a za 2. Akú parabolu majú použitú a samozrejme aj clonku čo je veľmi dôležité

Zatial čo Hella má svetlo studenšie a subjektívne sa ťahajúce do vyšších K, Valeo má charakteristiku "žltšiu" čo je spôsobené prímesami k hliníku ktorý je naparený na nej. Toto som si overil a popísal aj s obrázkami v tej mojej sekcii a potvrdil mi to tuším aj Noiser, ktorý má A4 alebo A6, neviem a sťažoval sa na dosť "žlté" svetlo proti passatom a aj iným Audinám.

Zhrnuté: ja inklinujem viac k Valeu aj napriek "nestudenosti" svetla, majú však plynulejšie rozložené svetlo na vozovke proti Hella.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...