Přejít na obsah

Filtr vzduchu do Fabie RS


Doporučené příspěvky

Kluci i cholky, prosím poraďte mi jakej filtr vzduchu do mého žluťáska, jsem spíše příznivcem stylingu než tuningu,

ale pokud mu přidá i třeba jen 2 :horse: šel bych do toho. Zajímá mě taky jestli to motoru prospívá či nikoliv atd.

Děkuji za rady všech milovníků velkých "krouťáků" -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Sraz se dělal koukni k nám. Jinak vložka ti tak rychle vaha neodejde, jinak vaha vzduchu jde přimo odstranit řešenim v SW. Je to dá se říc k "ničemu" jen to má o něco lepší zvuk. Ale když pokračuješ dál tak to cenu má. Také ma cenu koupit třeba vložku K&N a pak si ji jen vždy parkrat vyčistit. A nemusíš kupovat nový :-) Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do ropáka sport. filtr nemá význam...jak je již psáno, akorát to odnese váha vzduchu. Osobně jsem to měl v benzínu, navíc japonci, kde se to projevilo v otáčkách krásným zvukem, ale u našich "traktorů" pochybuju že bude chrochtání sportovnější :) Jinač zlatej origo filtr - cena je jinde a po roce se skrátka vyhodí a dá novej, člověk nemusí přemejšlet kdy naposled filtr vypíral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se nikoho dotknout, ale to s tou váhou je hovadina.

Jezdím na Greenu už 9 let a pohoda, vložka v origo boxu.

Když se o ten filtr člověk stará jak má, tak se nic neničí, tím myslím, že se

hlavně olejuje tím čím má. Olej používám origo green a čistím dle potřeby.

Auto lépe dýcha, je rychlejší nástup a ve vysokých neztrácí dech.

Hlavní výhodu, ale spatřuji v tom, že ho mohu čistit dle potřeby, protože

jednou se zasviní po 5tkm a někdy po 12tkm, dle prostředí.

Myslím, že by se tu měly psát vlastní zkušenosti a ne to co jedna bába povídala.

PS.:Jediny nedostatek, pro některé, větší hlučnost sání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi sám napsal tak auto lépe dýchá, ale to je zapřičiněno tím že ten sportovní filtr je lépe průchozí = více vzduchu do motoru, ale na úkor nižší filtrace. Neříkám že ta váha trpí "jak to prase", ale každopádně skrz ní prochází více znečištěných částic a to prostě není to pravý ořechový pro životnost váhy vzduchu. Více si přečti na: http://cimbu.cz/index.php?page=faq&lng=cze, myslím, že ty už nějaké zkušenosti mají a není to jen "bába povídala" ;) Jinač já měl v autě taktéž Green a to kónus s komplet předělaným sacím potrubím, kdy filtr měl přívod vzduchu optimálně zaveden skrz průduch na haupně - tudíš píšu z vlastních zkušeností ;) a jak jsem napsal, benzín OK- zvuk supr a lepší nástup v otáčkách taky lehce znatelnej....ale v ropákovy :) tam prostě v těch otáčkách už nic moc nevykouzlíš, 4200ot. a nazdar bazar - pak už jen řev, spotřeba a krouťák i výkon v tahu. Nehledě na tom, že přez zimu je ten sportovní filtr za trest, na náhradě origo vložky to asi nebude tolik znát, ale já musel zakrýt nasávání a vždy nechat pořádně prohřát motor - slrátka ta lepší propůstnost se moc dobře nesnáší s chladným vzduchem.

PS: nedostatek větší hlučnost sání? :) U nafty tím koně nenahoníš, tak proč ho tam vlastně dávat...u benzínu je to snad největší důvod proč ho tam lidi strkaj.

EDIT:NECITUJ předešlý příspěvky

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi sám napsal tak auto lépe dýchá, ale to je zapřičiněno tím že ten sportovní filtr je lépe průchozí = více vzduchu do motoru, ale na úkor nižší filtrace. Neříkám že ta váha trpí "jak to prase", ale každopádně skrz ní prochází více znečištěných částic a to prostě není to pravý ořechový pro životnost váhy vzduchu. Více si přečti na: http://cimbu.cz/index.php?page=faq&lng=cze, myslím, že ty už nějaké zkušenosti mají a není to jen "bába povídala" ;) Jinač já měl v autě taktéž Green a to kónus s komplet předělaným sacím potrubím, kdy filtr měl přívod vzduchu optimálně zaveden skrz průduch na haupně - tudíš píšu z vlastních zkušeností ;) a jak jsem napsal, benzín OK- zvuk supr a lepší nástup v otáčkách taky lehce znatelnej....ale v ropákovy :) tam prostě v těch otáčkách už nic moc nevykouzlíš, 4200ot. a nazdar bazar - pak už jen řev, spotřeba a krouťák i výkon v tahu. Nehledě na tom, že přez zimu je ten sportovní filtr za trest, na náhradě origo vložky to asi nebude tolik znát, ale já musel zakrýt nasávání a vždy nechat pořádně prohřát motor - slrátka ta lepší propůstnost se moc dobře nesnáší s chladným vzduchem.

PS: nedostatek větší hlučnost sání? :) U nafty tím koně nenahoníš, tak proč ho tam vlastně dávat...u benzínu je to snad největší důvod proč ho tam lidi strkaj.

EDIT:NECITUJ předešlý příspěvky

Jee a ja mam jeste v 5000ot na TDI 160 koni??? Zmereno na brzde kterou bohuzel nedisponuje ani Cimbu[MAHA LPS3000].... Softwer si delam sam. Samozrejme ze motor netocim do 5000ot ale na brzde se to proste podrzelo a kone tam jeste jsou tak jen reaguji na 4200 a nazdar.

Takze nazdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Indiho a TdiFun, nehádá se tu nikdo :) ...dobu jsem nezaspal ;) 4200 ot a to jsem si ještě přidal (popravdě je nej výkon ve 3900 ot - u mne, série, kterou tu má asi většina uživatelů má nej výkon dokonce pouze ve 3500 ot) - odborník opravdu nejsem, ale vycházím z reality ;) ) Nejsem žádnej honič koní, tak mi mých 140ps bohatě stačí - 130km/h na dálnici to zvládá a když potřebuju tak taky předjedu, točit motor do 5000 tisíc, tak si asi zbalý svých pár švestek a vyskočí mi z auta..ono i těch 3900 řve jak stádo traktorů -_- Jínač 160ps je vážně pěkných - nechci zas rejpat, ale jak je to s namáháním motoru?...nemyslíš že se ti skrátí životnost? Kámoš je tunner a z jeho Ochcávky ropák 81kw - chce "prej" vyčarovat nějakých 250 ps (samo že né pouze chipem :) ) ale taky mi řekl, že počítá s výměnou motoru po ňákym tom tisícu. Nechtěl jsem urazit ega tunnerů, pro Vás co máte 160ps ve fábulích a točíte motor do 5000 opradu vřele doporučuji sportovní filtr :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...