Přejít na obsah

Zimí pneu na Scouta


kvaki

Doporučené příspěvky

No názor, že řetězy jsou nahovno a kam nevyhrabe 4x4 tam nehrabat, je myslím pitomost, mám v čerstvé paměti předminulou zimu kde jsme s O4x4 tahali Opředohrab a zlaté řetězy, vono to totiž hlubokej sníh je hlubokej sníh. S předohrabem jsem řetězy využil nesčetněkrát. A znám i takové fjanšmekry že maj řetězy na všechny 4 kola :)... Spáš by mě zajímalo jestli někdo máíte osobní zkušenost s řetězy Spider bez vnitřního kordu... Škoda to má u pr... a na muj dotaz mi sdělila že si mám proistě nasadit 205/55 a šlus,. na dotaz na četězy Spider, které koncern dodává např. k Seatu mi prostě a jednosuše odpovězeno nebylo :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda zejtra má začít sněžit a furt v tom nemám jasno. Zatím koketuji s myšlenkou nechat tam letní 17" a nazout na ně zimní gumy, koupit řetězy spider sport a doufat že to bude ok. Zjistil jsem ale že mé oblíbené Goodyear UG7 v takovém rozměru nedělají :(. Tak kdo jste to jak pořešili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už mam obednane twistry 16X6,5 a michelin primaci alpin PA3 205/55/16 91 H

Vybral jsi pěkné gumy a rozumný rozměr.OII je na zimní 225/50 málo těžká a na sněhoné břečce se asi bude klouzat.My máme ve firmě jen obyčejnou 4x4 a dáváme dokoce jen 195/65, po špatných zkušenostech na sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už mam obednane twistry 16X6,5 a michelin primaci alpin PA3 205/55/16 91 H

Tak jsem dneska objednal taky zimáky a to Dunlop SP Winter 3D 225/50 R17 98 H . Nazuju to na ty disky co mám teď na autě a na léto budu řešit nová kola , mám na to celou zimu .

sem na to zvedavej ja se budou chovat jinak guma OK taky byly v uvaze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu dát na Scouta 15" disky s pneu 195/65/15?

Díky za odpověď.

Ty 15' disky bych nedoporučoval . Dal bych tam minimálně 16' . Bude to vypadat hrozně s tak vysokou gumou .

U Menčíka byl Scout na 15" plechách a poklicích vystavenej na showroomu. Už je prodanej přes Leasplan, ale pokud tam ještě dneska bude, tak ho blejsknu, opravu humus maximální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu dát na Scouta 15" disky s pneu 195/65/15?

Díky za odpověď.

Ty 15' disky bych nedoporučoval . Dal bych tam minimálně 16' . Bude to vypadat hrozně s tak vysokou gumou .

U Menčíka byl Scout na 15" plechách a poklicích vystavenej na showroomu. Už je prodanej přes Leasplan, ale pokud tam ještě dneska bude, tak ho blejsknu, opravu humus maximální.

Tak to musí být vážne supr pohled . Pokud se ti to podaří vyfotit budu rád . Protože to se jen tak nevydí . To je jako kdybych dal na RS 15'. Bohužel někteří lidi u objednávání pneu a kol nepřemýšlí .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu dát na Scouta 15" disky s pneu 195/65/15?

Díky za odpověď.

Ty 15' disky bych nedoporučoval . Dal bych tam minimálně 16' . Bude to vypadat hrozně s tak vysokou gumou .

U Menčíka byl Scout na 15" plechách a poklicích vystavenej na showroomu. Už je prodanej přes Leasplan, ale pokud tam ještě dneska bude, tak ho blejsknu, opravu humus maximální.

Tak to musí být vážne supr pohled . Pokud se ti to podaří vyfotit budu rád . Protože to se jen tak nevydí . To je jako kdybych dal na RS 15'. Bohužel někteří lidi u objednávání pneu a kol nepřemýšlí .

Budeme ušetřeni, auto si ve středu převzali... Ptal jsem se právě jak si to někdo na auto dá a bylo mi řečeno, že Leaspla (op.leasing) to moc neřeší a prostě cpe na Okty na zimu 15" plechy (mimo ORS a velký zvířata samozřejmě)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

ahoj, jsem nový "scouťák" a řeším co na zimu - koupil jsem alu 6,5 x 16 ET48 a chci koupit pneu DUNLOP SP WINTER SPORT 3D ale váhám nad rozměrem...jestli 205/55 R 16 kvůli řetězům, nebo pro mě přijatelnější varianta 205/60 R 16 - hlavně kvůli skoro stejnému obvodu a zachování světlé výšky auta - tak nějak chci věřit tomu, že "4kolka" mě nenechá použít řetězy :) .

Spíše jsem měl tedy v záloze variantu se zakoupením Spikes Spider Compactu...přece jen je to pak při jíízdě na horách rychlovka...cvak a je to na autě....před výjezdem na hory se namontují adaptéry a pak je to otázka chvilky...a může člověk na horách být "opertivnější"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15" jsem na Scoutu taky viděl... vypadá to dost otřesně, když si vemu, že to má i sestra na F II. :D ... jinak já mám ty 16" 205/55 R16 ... ale až je sjedu, tak asi pořídím nějaký 17" ALU... sice bych měl radši na zimu plechy, ale zároveň chci 17" a to už dohromady nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...