Přejít na obsah

Výměna motoru z 1.8 92kW na 1.8T 132kW


Ray

Doporučené příspěvky

Ahojte lidi.

A je to tady, co nevidět mě čeká velká přestavba motoru, chtěl bych otevřít diskuzi na toto téma.

Motor z roku 2004, poloosy, převodovka, budíky, elektrika, řj a další, rád bych si sváma na toto téma popovídal.

Pokud je tu někdo kdo již tuto přestavbu aplikoval, rád uvítám veškeré rady. ;)

Co vše je potřeba? Dělám přípravu

jak je to s brzdama? Co vše je nutné vyměnit za součástky? :help:

post-4043-1189520657_thumb.jpg

post-4043-1189613032_thumb.jpg

post-4043-1189613089_thumb.jpg

Editováno: , autor: Ray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RE: Nez tam ten motor das tak pocitej stim ze auto bude pak neprodejne, v CR to legalne neprihlasis s jinym motorem...

Proč bych nemohl přihlásit? Jedná s o stejnou kubaturu. Máte někdo odkaz na znění zákazu nebo snad zákona který toto zakazuje a nedovoluje přihlášení? Sem sním.

Navíc já nebudu nic přihlašovat, tam bude jen jedna věc, motor byl po závadě vyměněn, změní se jen číslo motoru, nic víc.

Editováno: , autor: Ray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RE: Nez tam ten motor das tak pocitej stim ze auto bude pak neprodejne, v CR to legalne neprihlasis s jinym motorem...

Proč bych nemohl přihlásit? Jedná s o stejnou kubaturu. Máte někdo odkaz na znění zákazu nebo snad zákona který toto zakazuje a nedovoluje přihlášení? Sem sním.

Navíc já nebudu nic přihlašovat, tam bude jen jedna věc, motor byl po závadě vyměněn, změní se jen číslo motoru, nic víc.

Ono to neni tak jednoduchy, podle mne se z hlediska legislativy uz jedna o prestavbu.

Kdysi jsem neco takovyho resil s Rapidem. Menil jsem motor z 130 na 136L a kdyz jsem zjistil co vsechno bych musel absolvovat, tak jsem ho tam nechal na cerno :)

Pak jsem ovsem dlouho shanel kupce, kterymu to nevadilo :(

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RE: Nez tam ten motor das tak pocitej stim ze auto bude pak neprodejne, v CR to legalne neprihlasis s jinym motorem...

Proč bych nemohl přihlásit? Jedná s o stejnou kubaturu. Máte někdo odkaz na znění zákazu nebo snad zákona který toto zakazuje a nedovoluje přihlášení? Sem sním.

Navíc já nebudu nic přihlašovat, tam bude jen jedna věc, motor byl po závadě vyměněn, změní se jen číslo motoru, nic víc.

U nás to prostě nepřihlásíš a to z jednoho důvodu, je to úplně jinej typ motoru a je úplně jedno jestli se jedná o stejnou kubaturu na centimetr kubickej nebo ne... Probíralo se to tu mnohokrát a vždy se došlo ke stejnýmu zavěru. Jedna možnost by byla, ale otypování by tě přišlo asi na 180tis.,- Takže se s tím legálně rozluč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to že to nejde přihlásit tady nebudem řešit to snad víme:-)))))))kolega se asi ptá spíše na to jestli to tam jde mechanicky a elektricky a co vse je potřeba....:-)))))))že:-)))))

jedená se o troj písmený kod motoru a to udajně nejde změnit......!!!!????? AUQ je RS AQY je zas třeba 2.0i :-)))))) AUM 1.8T...atd

pokud máš motor komplet nastojen a podle fotky je to nějaký pěkný kousek:-))))včetně el...

tak dále jednotku

budíky

immo

intercooler hadice

poloosy

1díl výfuku s katem a lambádama,

váhu vzduchu a můžeš se do toho pustit celková elektrika se měnit nemusí pouze uprava....... (pokud rovnou nechceš udělat lepší výbavu)

MRS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jdu se svou troškou do mlýna - osobně bych to nedělal - na STK jdou dokonce po kódu motoru a pokud tam máš mít např. AGU tak pro ně neexistuje nic jinýho (pokud není STK koupená). Při prodeji auta s tím může být docela problém - opět legálně nelze projít evidenčkou apod.- spíš bych autí prodal a koupil buď 1.8T nebo RS a budeš mít klidný spaní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to že to nejde přihlásit tady nebudem řešit to snad víme:-)))))))kolega se asi ptá spíše na to jestli to tam jde mechanicky a elektricky a co vse je potřeba....:-)))))))že:-)))))

jedená se o troj písmený kod motoru a to udajně nejde změnit......!!!!????? AUQ je RS AQY je zas třeba 2.0i :-)))))) AUM 1.8T...atd

pokud máš motor komplet nastojen a podle fotky je to nějaký pěkný kousek:-))))včetně el...

tak dále jednotku

budíky

immo

intercooler hadice

poloosy

1díl výfuku s katem a lambádama,

váhu vzduchu a můžeš se do toho pustit celková elektrika se měnit nemusí pouze uprava....... (pokud rovnou nechceš udělat lepší výbavu)

MRS

Diky za rady, nebojte se přihlásit to půjde :) ano budiky už jsem sehnal RS nový, jsou nádherný, samozřejmě pošlu fotky. Dále immo tak to člověče asi nemám, no poptám se ještě, intercooler to je taky věc co mi chybí, k tomuhle bych potřeboval víc poradit a budu muset koupit ještě, klidně i nějaký lepší, dále poloosy ano mám originál, táké pošlu fotky, 1 díl výfuku :) kat tam asi nebude páč tam příjde rovnou speciální rezonátor a dostali jsme se k elektricem, potěšil jsi mě že nemusím nějak brutálně měnit elektriku, jinak kompletní svazek mám ze Seata, motor je ze Seata. Samozřejmě že chci udělat rovnou lepší úpravu. Investovat do toho chci celkem hodně. další zapeklité technické rady směřujte sem :)

Editováno: , autor: Ray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom by mě zajímalo kolik ti je let. Udivuje mě, že si neustále meleš svou o tom, že to pujde přihlásit, když ti už tady vícero kluků řeklo, že to nepřihlásíš. Je to zásah do konstrukce vozidla. Nejde o číslo motoru, ale o typ motoru a ten musí sedět jinak máš smůlu. A věř mi, že jsou tu lidi, kteří vědí co říkají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom by mě zajímalo kolik ti je let. Udivuje mě, že si neustále meleš svou o tom, že to pujde přihlásit, když ti už tady vícero kluků řeklo, že to nepřihlásíš. Je to zásah do konstrukce vozidla. Nejde o číslo motoru, ale o typ motoru a ten musí sedět jinak máš smůlu. A věř mi, že jsou tu lidi, kteří vědí co říkají.

Přihlásit by to šlo přes fa. DEKRA a bylo by to otypované jako stavba, bohužel tohle přetypování stojí kolem 120tis

nebo by to taky šlo přihlásit na papíry z nějakého RSa a udělat to jako výměnu kasle.

V obou případech už to nebude moc čistý, ale jinak je to super nápad.

Teď mě napadla jedna docela šílená možnost: Bloky těch motorů jsou stejný, tak proházet střeva, aby zůstalo číslo motoru a kod zachován originální. na tohle by pak už nikde neměl nic říct a při evidenčce by si sice lámaly hlavu, co to je, ale nemohl by na to nikdo nic říct z ohledu na typ, obsah atd.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom by mě zajímalo kolik ti je let. Udivuje mě, že si neustále meleš svou o tom, že to pujde přihlásit, když ti už tady vícero kluků řeklo, že to nepřihlásíš. Je to zásah do konstrukce vozidla. Nejde o číslo motoru, ale o typ motoru a ten musí sedět jinak máš smůlu. A věř mi, že jsou tu lidi, kteří vědí co říkají.

To víš, jak kdo chce, tak ať dělá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zajímá mne jak to tedy přihlásíš když řikáš že to jde.....????:-)))))))))))))))možná více z nás to zajímá když máme ten samej problem :-))))))

a jentak z praxe vim že je to normálně prodejné atd......protože v čr je takovej bordel a všude se dá vše koupit a zařídit......:-))))

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímá mne jak to tedy přihlásíš když řikáš že to jde.....????:-)))))))))))))))možná více z nás to zajímá když máme ten samej problem :-))))))

a jentak z praxe vim že je to normálně prodejné atd......protože v čr je takovej bordel a všude se dá vše koupit a zařídit......:-))))

M.

Přesně ....... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je s tím přihlášením a s STK úplně jednoduché a jasné - NEJDE TO - kód motoru musí být stejný - ve tvém případě měníš 1,8 20V 92 kW kód motoru : AGN za motor z RSka 1,8 20V turbo 132 kW kód motoru : AUQ. V techničáku budeš mít navždy tvůj kód AGN, protože Škodovka takovou výměnu nepovoluje, tudíš žádný magistrát v ČR ti to nezapíše. A z toho plyne, že při prodeji vozidlo neprojde evidenční kontrolou a neprojde ani na STK. Další věc je dopravní nehoda -pokud s takovým autem způsobíš dopravní nehodu a Policie bude kontrolovat vozidlo a zjistí, že tam máš jinej kód motoru - v tvim případě tam tedy bude místo AGN kód AUQ, tak vozidlo označí jako nezpůsobilé provozu a pojišťovna nic neproplatí a cvakáš ze svího.

Jinak samotná přestavba neni nic náročnýho, motory s převodovkou vyměníš pouze kus za kus, poloosy pokud je máš tak taky a pokud né tak jen přehodíš unašeče na převodovkách, přední brzdy zůstanou a pokud chceš z RSka tak je musíš vyměnit i s těhlicí, výměna elektriky a jednotky je jasná, a natáhnout potrubí k intercooleru a intercooler samotnej - vše je na kasli připravené, bylo by dobré dát i komplet vejfuk- ale dá se vyměnit jen první díl a zbytek zatim postačí.

Jinak sem obdobnou přestavbu dělal se svou první Octou - takže vim o čem píšu. Prostě z auta se dle českých úřadů a Policie stane vozidlo nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích.

Editováno: , autor: Jakub - škodík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přihlásit by to šlo přes fa. DEKRA a bylo by to otypované jako stavba, bohužel tohle přetypování stojí kolem 120tis

nebo by to taky šlo přihlásit na papíry z nějakého RSa a udělat to jako výměnu kasle.

V obou případech už to nebude moc čistý, ale jinak je to super nápad.

Teď mě napadla jedna docela šílená možnost: Bloky těch motorů jsou stejný, tak proházet střeva, aby zůstalo číslo motoru a kod zachován originální. na tohle by pak už nikde neměl nic říct a při evidenčce by si sice lámaly hlavu, co to je, ale nemohl by na to nikdo nic říct z ohledu na typ, obsah atd.

Jako výměna kastle to taky nejde - obě auta maj jiné složení VIN - to by byla přestavba karoserie - opět neni povoleno - určitá část VIN pro výměnu karoserie se musí schodovat - zde je to jiné - tedy NELZE. Jedině koupit papíry z RS i s přední příčkou a převařit jí - pak je to takovej legální povolenej švindl.

Motory - bloky 1,8 92 i 110 i 132 kW jsou stejné, ale střeva jiná. Jednoduchá rada - vybrousit původní kód motoru a vyrazit ten co potřebujete. Na první pohled nezjistitelné - jinak férovka podvod. Ale dost lidí to dělá. Nikdo ti nedokáže, žes to dělal ty.

Editováno: , autor: Jakub - škodík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zajímá mne jak to tedy přihlásíš když řikáš že to jde.....????:-)))))))))))))))možná více z nás to zajímá když máme ten samej problem :-))))))

a jentak z praxe vim že je to normálně prodejné atd......protože v čr je takovej bordel a všude se dá vše koupit a zařídit......:-))))

M.

Zde naplno souhlasim s Martinem - ALE lajzni si to? Já bych to třeba neudělal. Zrovna než jsme kupovali šedého Škodíka II tak před tim jsme se byli s bráchou podívat na červenou 1,8 20V turbo a ta byla dobrá až na to, že tam byl motor s kódem co neznám -takže buď Seat, Audi nebo VW. Takže jsme to nevzali a bazarák ihned volal majiteli ať si to odveze, že s tím nechce nic mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin RS a možná i Jakub si pamatují, že jsem před časem měl taky takový "záchvěvy", jak nasázet 180 koní pod kapotu mé 1.8 20V 92 kw! A proč jsem toho nechal? Protože je to přesně tak, jak je tady od těchto zkušených pánů popsáno. Ikdyž si nechám vymáznout číslo motoru, tak v TP VŽDY zůstává kód motoru AGN! Pokud toto označení technik na STK nenajde, auto je okamžitě bez známky a tudíš nezpůsobilé provozu. Další následek je už zmíněný problém s následným prodejem (jen vůl by si koupil auto, které není papírově OK).

Sám jsem nedávno byl se svou Octou na STK. O tom jak mi jí prošacovali, ani nemluvím. Koukal jsem, do jaké míry ti mechoši znají detaily Octavie! Ihned po vstupu do kanálu si ti dva všimli červených pružin - 40 mm a samozřejmě jim neunikli ani 16" kola plné plné RSáckých brzd! Brali to sice humorem, tak že Ray, nepovažuj je za hňupy...

Taky mám tu možnost zašvindlovat - koupit si STK, ale nechci to. Ono to třeba dneska jde, ale co za 2 roky?? Už teď jsou většinou po dílnách STKáček kamery a technici si to nelajznou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přihlásit by to šlo přes fa. DEKRA a bylo by to otypované jako stavba, bohužel tohle přetypování stojí kolem 120tis

nebo by to taky šlo přihlásit na papíry z nějakého RSa a udělat to jako výměnu kasle.

V obou případech už to nebude moc čistý, ale jinak je to super nápad.

Teď mě napadla jedna docela šílená možnost: Bloky těch motorů jsou stejný, tak proházet střeva, aby zůstalo číslo motoru a kod zachován originální. na tohle by pak už nikde neměl nic říct a při evidenčce by si sice lámaly hlavu, co to je, ale nemohl by na to nikdo nic říct z ohledu na typ, obsah atd.

Jako výměna kastle to taky nejde - obě auta maj jiné složení VIN - to by byla přestavba karoserie - opět neni povoleno - určitá část VIN pro výměnu karoserie se musí schodovat - zde je to jiné - tedy NELZE. Jedině koupit papíry z RS i s přední příčkou a převařit jí - pak je to takovej legální povolenej švindl.

Motory - bloky 1,8 92 i 110 i 132 kW jsou stejné, ale střeva jiná. Jednoduchá rada - vybrousit původní kód motoru a vyrazit ten co potřebujete. Na první pohled nezjistitelné - jinak férovka podvod. Ale dost lidí to dělá. Nikdo ti nedokáže, žes to dělal ty.

I tak by bylo zajímavé přeházet celá střeva, tak aby zůstal jen blok s číslem a kódem, pak může opravdu každý říct jedině pendrek, protože papírově to bude čisté, jako čerstvě napadlý sníh ;) Je to docela výzva pro někoho z nás. :) U takový přestavby bych chtěl bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I tak by bylo zajímavé přeházet celá střeva, tak aby zůstal jen blok s číslem a kódem, pak může opravdu každý říct jedině pendrek, protože papírově to bude čisté, jako čerstvě napadlý sníh ;) Je to docela výzva pro někoho z nás. :) U takový přestavby bych chtěl bejt.

V tom případě stačí vyměnit písty ( jedny jsou rovné a druhé kuželové ), dát turbové sání a svody + turbo+ první díl výfuku, dodělat intercooler, dotáhnout mazání a chlazení turba ( na bloku je vše připravené ), vyměnit řídící jednotku, sladit imobilizér, přepinovat ABS ( myslím 1 drát ) a máš 1,8 20V turbo. Vztahuje se k výměně 1,8 20V 92 kW AGN za 1,8 20V turbo 110 kW AGU. Přestavbu starého bezturbáče 1,8 na RSko si nechci ani představit - to už by bylo i na mě moc.

Každopádně i takováto přestavba má problém na STK - a to na EMISÍCH - budou tam jiné hodnoty. Projdeš ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I tak by bylo zajímavé přeházet celá střeva, tak aby zůstal jen blok s číslem a kódem, pak může opravdu každý říct jedině pendrek, protože papírově to bude čisté, jako čerstvě napadlý sníh ;) Je to docela výzva pro někoho z nás. :) U takový přestavby bych chtěl bejt.

V tom případě stačí vyměnit písty ( jedny jsou rovné a druhé kuželové ), dát turbové sání a svody + turbo+ první díl výfuku, dodělat intercooler, dotáhnout mazání a chlazení turba ( na bloku je vše připravené ), vyměnit řídící jednotku, sladit imobilizér, přepinovat ABS ( myslím 1 drát ) a máš 1,8 20V turbo. Vztahuje se k výměně 1,8 20V 92 kW AGN za 1,8 20V turbo 110 kW AGU. Přestavbu starého bezturbáče 1,8 na RSko si nechci ani představit - to už by bylo i na mě moc.

Každopádně i takováto přestavba má problém na STK - a to na EMISÍCH - budou tam jiné hodnoty. Projdeš ?

Jj, přestavba AGN na AGU je odcela reálná, ještě jsi zapoměl na hlavu motoru, kabeláž motoru a pár kravinek (i ojnice jsou trošku jiné, dokonce i šrouby hlavy), ale zas tak hrozné by to být nemuselo. Na STK bych řekl, že to bude v pohodě, jelikož 1,8T má lepší emise než 20V. Sice je tahle překopávka o něco složitější, ale zase je "čistější" papírově

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Jenom by mě zajímalo kolik ti je let. Udivuje mě, že si neustále meleš svou o tom, že to pujde přihlásit, když ti už tady vícero kluků řeklo, že to nepřihlásíš. Je to zásah do konstrukce vozidla. Nejde o číslo motoru, ale o typ motoru a ten musí sedět jinak máš smůlu. A věř mi, že jsou tu lidi, kteří vědí co říkají.

protože udělám pro to všechno aby to šlo, nechám to klidně otypovat je mi to jedno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...