Přejít na obsah

Výměna motoru z 1.8 92kW na 1.8T 132kW


Ray

Doporučené příspěvky

Jenom by mě zajímalo kolik ti je let. Udivuje mě, že si neustále meleš svou o tom, že to pujde přihlásit, když ti už tady vícero kluků řeklo, že to nepřihlásíš. Je to zásah do konstrukce vozidla. Nejde o číslo motoru, ale o typ motoru a ten musí sedět jinak máš smůlu. A věř mi, že jsou tu lidi, kteří vědí co říkají.

protože udělám pro to všechno aby to šlo, nechám to klidně otypovat je mi to jedno :)

hele, tak když cokoliv, tak ten motor 132kW přeházej do bloku z tý 92kW a máš to papírově "čistý"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji pomoct jak je na tom bymena motoru 1.6 55KW na 1.8 T jde to vubec jak je na tom prevodovka elektrika vsechno diky

To je technicky téměř nemožné-tady nelze ani zvažovat o přehození střev do bloku protože je to úplně jiný motor,jiná-slabá převodovka-je to neproveditelné jak technicky tak papírově.V tvém případě je jediná možnost ostrá vačka, chip, laděný výfuk(Cimbu vše dokáže a nabízí).Myslím, že ani kolegové ti neporadí nic lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji pomoct jak je na tom bymena motoru 1.6 55KW na 1.8 T jde to vubec jak je na tom prevodovka elektrika vsechno diky

To je technicky téměř nemožné-tady nelze ani zvažovat o přehození střev do bloku protože je to úplně jiný motor,jiná-slabá převodovka-je to neproveditelné jak technicky tak papírově.V tvém případě je jediná možnost ostrá vačka, chip, laděný výfuk(Cimbu vše dokáže a nabízí).Myslím, že ani kolegové ti neporadí nic lepšího.

Takhle papiri me nezajimaji :) a motor budu menit cely streva sem nemyslel ........... me jen zajima jak je to z uchycenim a elektrikou papiry mam vyresene......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a motor budu menit cely streva sem nemyslel ........... me jen zajima jak je to z uchycenim a elektrikou papiry mam vyresene......

Nevím nevím ale seznam věcí co budeš muset vyměnit respektivě dokoupit je opravdu dlouhý-ve stručnosti:uchycení motoru,chladič,IC, kompletní hadice jak sání tak k turbu,filtr sání, ŘJ motoru s kabeláží a senzory, celý výfuk, brzdy-vzadu s kompletní náboj kola s kotoučovou brzdou, převodovku, poloosy atd.Nejsem si vůbec jistý jakveliké změny byly na RS karosérii provedeny ale určitě tvoje karoserie z let 96-98 na to nebyla stavěná a již se na ni projevuje i únava materiálu.Když si spočítáš náklady na přestavbu, vyjde tě to stejně nežli dráž jako nákup zachovalého RS v bazaru.

Editováno: , autor: Rosta1.8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja tam chci jen vrazit motor a prevodovku nechci z toho delat komplet RS ani ten motor bude to jen 110KW me fakt zajima uchyceni a elektrika

Neblázni nemůžeš mít origo brzdy k motoru s 2x větším výkonem.

Pardon tak sem to nemyslel brzdy budou ale az pak vymena motoru je nutna pravdu jeste vcera by nebyla ale dneska vyjizdim z krizovatky a bum klepklepklep urvany blok a ojnice v dupe i s pistem tak sem se rozohdl co bych tam dal a napadlo me 110kw zda se mi to jakonej moznost chci si taky uzit :p jo a diky ze odpvidate fakt moc diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja tam chci jen vrazit motor a prevodovku nechci z toho delat komplet RS ani ten motor bude to jen 110KW me fakt zajima uchyceni a elektrika

Neblázni nemůžeš mít origo brzdy k motoru s 2x větším výkonem.

Pardon tak sem to nemyslel brzdy budou ale az pak vymena motoru je nutna pravdu jeste vcera by nebyla ale dneska vyjizdim z krizovatky a bum klepklepklep urvany blok a ojnice v dupe i s pistem tak sem se rozohdl co bych tam dal a napadlo me 110kw zda se mi to jakonej moznost chci si taky uzit :p jo a diky ze odpvidate fakt moc diky

Pokud koupíš ještě starý typ 1,8T AGU, tak bude stačit původní elektriku auta jen trošku upravit, samozřejmostí je kopletní svazek motoru 1,8T, bez toho se neobejdeš a pak jen dodělat pár kravinek, jako CAN k jednotce ABS a vyměnit budíky, toť vše nejpodstatnější k elektrice ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se obávám, že taková přestavba je tak technicky náročná a přijde dráž nežli koupě rovnou staršího zachovalého RS.Myslím prodat/koupit.

Víš, tady nejde nejspíš až tak o peníze, auto je prostě pro někoho záliba a když se k něčemu rozhodne, tak to prostě chce, jde jen o to, aby to bylo alespoň částěčně "čistě" použitelné na silnici ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se obávám, že taková přestavba je tak technicky náročná a přijde dráž nežli koupě rovnou staršího zachovalého RS.Myslím prodat/koupit.

Víš, tady nejde nejspíš až tak o peníze, auto je prostě pro někoho záliba a když se k něčemu rozhodne, tak to prostě chce, jde jen o to, aby to bylo alespoň částěčně "čistě" použitelné na silnici ;);)

To pro mne platí, pokud si doma dělám nějaký opravdový unikát. Pokud ale svým bastlením stvořím něco, co je stejné (spíš horší) než sériová produkce, tak mi taková činnost připadne jako iracionální. Nebo dá se jinak nazvat počínání, kdy investuji peníze, čas a svou práci na něco, co bude vzdáleně připomínat 10 let staré 1.8T AGU, které se ojeté prodává někde okolo 150tKč? Pouze si vytvořím neprodejný, zbytečný a hlavně nebezpečný (viz. např. brzdy) kousek, kde se navíc o nějaké "čistotě" nedá mluvit.

Editováno: , autor: Tesna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se obávám, že taková přestavba je tak technicky náročná a přijde dráž nežli koupě rovnou staršího zachovalého RS.Myslím prodat/koupit.

Víš, tady nejde nejspíš až tak o peníze, auto je prostě pro někoho záliba a když se k něčemu rozhodne, tak to prostě chce, jde jen o to, aby to bylo alespoň částěčně "čistě" použitelné na silnici ;);)

Tomu rozumím, já taky rád pečuji nebo něco málo vylepšuji na svých vozech, ale tady jde o tak obrovský úkol, že je prakticky vhodný jen pro kolegu, který si ty střeva dokáže přehodit sám, maximálně si nechá udělat nový výbrus a přebrousit kliku aby mu to lépe sedlo do sebe.Toto asi není tento případ.Já bych to spíše nežli zde na fóru řešil s nějakým mechanikem, či servisem a dohodl si dosažitelnou cenu za přestavbu.Na druhou stranu je hezké, že se tady diskutují takové to technické záležitosti, je to zajímavé, rád si je přečtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ne jen do 200 :) ale tak rychle jezdit nebudu prece jen ty brzdy a tak .......

Já s vou myšlenkou osobně nesouhlasím je to dost nebezpečné na silnici pro nás pro všechny-ale když myslíš, zkus se nejprve pozeptat ve svém okolí zda-li vůbec najdeš mechanika či servis, který ti to udělá a hlavně za kolik.Do té doby žádný motor nesháněj.Možná, že přestavba převyšuje tvoje finanční možnosti nebo sám uznáš, že koupě jiného vozu je lepší varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to zas neni ono kdys to udela nekdi jiny par motoru sem uz mel rozebranych a vymenenych ale tady u tohoto si nejsem jisty

a nevim co vsechno potrebuju

No minimálně budeš potřebovat autoelektrikáře aby ti pomohl naroubovat novou elektroinstalaci na starou-tam bych konzultace začal.Pokud si dokážeš na motoru něco udělat sám, tím lépe.Taky se můžeš zastavit ve Škoda servise a požádat je aby ti ukázali na ETCE držáky a uložení motoru v karosérii.Technici v servisech nejsou nijak dramaticky placení, když mu dáš na pivo, probere s tebou na ETCE celý problém včetně elektriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to zas neni ono kdys to udela nekdi jiny par motoru sem uz mel rozebranych a vymenenych ale tady u tohoto si nejsem jisty

a nevim co vsechno potrebuju

No minimálně budeš potřebovat autoelektrikáře aby ti pomohl naroubovat novou elektroinstalaci na starou-tam bych konzultace začal.Pokud si dokážeš na motoru něco udělat sám, tím lépe.Taky se můžeš zastavit ve Škoda servise a požádat je aby ti ukázali na ETCE držáky a uložení motoru v karosérii.Technici v servisech nejsou nijak dramaticky placení, když mu dáš na pivo, probere s tebou na ETCE celý problém včetně elektriky.

Autorizovaní technici nejsou možná nic moc placení, ale taky nic moc neumí. Ti lepší se totiž buď hodí na soukromo nebo jdou do nějakého "pidi" servisu. Toť moje zkušenost a proto do značkového servisu nejezdím, na to mám své auto a peněženku moc rád. A lidí, kteří budou opravdu a do podrobna vědět, co znamená překopání auta z motoru A na B si myslím moc nenajdeš. Protože dnes to není ani tolik o "mechanice" jako elektronice a komunikaci všech systémů mezi sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockat na chvilku nechapu Budiky proc menit??? a jeste to s tim ABS momentalne v aute ABS neni

tak co s tim??? jo a co to je ten CAN

tak v tom ABS odpadá, budíky vyměnit už jenom proto, že mají jiné pole otáček a jinak km, teoreticky můžou zůstat ;)

Jakej MR máš (modelový rok)??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo, chlapy, ja nevím, já osobně nejsem zastánce takových přestaveb. když to byla 120ka, tak dobrý, v poho, ale Octa, kde musíš předělat pomalu půl auta........................

fakt bych raději prodal slabší auto a koupil jiný, se silnějším motorem, ale je to jen můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockat na chvilku nechapu Budiky proc menit??? a jeste to s tim ABS momentalne v aute ABS neni

tak co s tim??? jo a co to je ten CAN

tak v tom ABS odpadá, budíky vyměnit už jenom proto, že mají jiné pole otáček a jinak km, teoreticky můžou zůstat ;)

Jakej MR máš (modelový rok)??

1999 1.6 55KW AEE pred peti hodinama sem ho znicil a chi dat novy motor lepsi ...110KW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...