Přejít na obsah

Výměna kompletní karoserie v 6 měsíci provozu


poka

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, mám následující dotaz : kolega z práce si koupil i přes mé důrazné varování vůz Fabia 2002 u bazarníka v Ostravě (ne aaaděs). Zarazilo mě už to,že auto mělo na tachometru cca 70000km ( r.v.2002 :kuk: ) a bylo to dovezeno z Prahy kde bylo používáno jako firemní :kuk: . Teď to nejdůležitější - kupoval ho ikdyž bazarník vůbec neměl velký TP k dispozici s tím,že ho doručí . Což splnil,ale v tom uvedeném velkém TP je zápis,že v cca 6 měsíci od uvedení do provozu byla kompletně vyměněna celá karoserie.....pánové napadá Vás někoho něco logického, proč by to tak mohlo být ???

Kdyby to byla totálka havárka,tak pochybuji,že by pojišťovna byla ochotna platit tak nákladnou opravu a raději by to zacálovala jako zničené auto nemyslíte? Bazarník samozřejmě tvrdí,že auto havarované nebylo :palec2: V čem by to mohlo být,že k tomu došlo...dík za Vaše názory...

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď to opravdo byla totálka, kolegovi z práce který má krátkou fabku 1,2 na operativní leasing pojišťovna zaplatila po bouračce opravu kastle za 216 000 (výměna střechy dveří blatníků...), tak proč by nezaplatili novou kastli.Nic méně jestli je vyměněna celá kastle tak v pohodě, ne? Jen aby to nebyla nějaká čorka, z papírama z bůh ví z čeho, Zkusil bych něco rozebrat, skoro na všem jsou štítky s datumem výroby, (dveřní výplně.....), zkontrolujte, jestli to sedí s papírama. Má to servisku?

Editováno: , autor: nej.amant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důrazně jsem ho varoval, ale to že neměl v ruce velký TP v okamžiku při prodeji mi raději řekl až dodatečně :kuk: Teď z něj vylezlo,že už byl v servisu , zapínají se různé kontrolky na přístrojovce. Chytrolín jim ještě doporučil motor 1.4 74kw, ale neřekl jim že žere olej a jezdí na 98. Tak dolévají olej a tankujou 95 jelikož 98 je drahá.

Napadá Vás ještě jiný možný důvod výměny kastle u nového auta? Je vůbec možné, aby ten důvod mohl být legální nebo "čistý" ???

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to servisku?

Prý má, už jim moc nevěřím co mi říkají,ale asi ano...Ikdyž serviska je jen papír a jde tam napsat i zpětně co kdo potřebuje.

Serviska je jistě přínos, ale dneska se nedá věřit ani tomuto... :kuk:

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to servisku?

Prý má, už jim moc nevěřím co mi říkají,ale asi ano...Ikdyž serviska je jen papír a jde tam napsat i zpětně co kdo potřebuje, např mě nabízeli že za "1 kilečko / 1 kolonka " mi napíšou stav dle mých potřeb i zpětně...

Serviska je jistě přínos, ale dneska se nedá věřit ani tomuto... :kuk:

Měl jsem známého, který zajišťoval nové servisní knížky, takže tomu se mohu jen lol

Jinak mě vážně překvapuje, jak jsou lidi, ke svým investicím lhostejní :doh

Ale jak říkala moje babička: "Komu není radno, tomu je pak sradno" :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcem prudit ale vymena kasne urcite nie je legalna, bud corka alebo totalka.

proč hned prudit ? Rád si prečtu každý názor nebo návrh ...

každopádně mě všechny reakce tady utvrzují v tom,že není varianta která by to jakkoliv mohla "dát legálně do pořádku"

můj názor se shoduje s uvedenými výše 1) kompletní totálka 2) výstavní čorka

ještě jedna věc (dotaz) - nikdy jsem nekupoval auto v bazaru, tak nerozumím jedné věci : je běžné že bazarníci dodají velký TP až dodatečně a nemám možnost si ho prohlédnout ? nebo v tom byl ten zakopaný pes a chtěli to tak ututlat (ten zápis o výměně kastle) před koupí ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymnena kastle muze byt i po hezkem narazu zezadu. kamarad tuknul a kdyz si to siroval hezky s trojuholnikem dozadu tak zbadal auto bez ridice a chlapek se pro neco zohybal tak bez jakykoli brzdne drahy to napral do stojici fabie combi zezadu asi v cca 70-80. auto pred fabii bylo golf 5 a na tom po druhym narazu nesli otevrit ani jedny dvere. nevim jak dopad...

na Fabii se menila se cela kastle auto mnelo asi dva tydny v plne vybave. na ty kastli nesedelo obsolutne nic....

bylo to absolutne legalni.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud je uvedena výměna kastle není tam i nějaké razítko servisu....?Podle win by měly doložit zda to auto někdy opraovali ne...?Jinak tomu nevěřím....pokud by to bylo hodně K.O. těžko bys e s tím někdo mrcasil...a nebo by spíš raději navařil pulku kastle...podle mě ukázková čorka....jenže když potom člověk pujde a zjistí že je to tak..je lepší to nechat být...páč poliši zabaví auto a rázem je člověk bez auta a bez peněz....a soudit se...????to je v tomhle státě beznadějný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jedna věc (dotaz) - nikdy jsem nekupoval auto v bazaru, tak nerozumím jedné věci : je běžné že bazarníci dodají velký TP až dodatečně a nemám možnost si ho prohlédnout ? nebo v tom byl ten zakopaný pes a chtěli to tak ututlat (ten zápis o výměně kastle) před koupí ??

Je normalni ze ho dostanes az dodatecne postou, ale urcite mas moznost ho pri koupi videt. Koupit auto, u ktereho se ani nelze podivat, co se s nim delo a kolik lidi ho melo, muze jen uplny idiot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jedna věc (dotaz) - nikdy jsem nekupoval auto v bazaru, tak nerozumím jedné věci : je běžné že bazarníci dodají velký TP až dodatečně a nemám možnost si ho prohlédnout ? nebo v tom byl ten zakopaný pes a chtěli to tak ututlat (ten zápis o výměně kastle) před koupí ??

Je normalni ze ho dostanes az dodatecne postou, ale urcite mas moznost ho pri koupi videt. Koupit auto, u ktereho se ani nelze podivat, co se s nim delo a kolik lidi ho melo, muze jen uplny idiot.

Taky bych teda nekoupil kdybych neviděl nebo alespoň nedostal kopii velkého TP. To ti toho můžou nabulíkovat do hlavy a pak ti to přijde poštou a ejhle, čtvrtý majitel a první pražská firma :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plný souhlas s Mike_k. A to platí i při koupi přes inzerát ;) Bez velkého TP prostě nikdy ani ránu kol2

Známí se takhle před 2 lety zhlédli a přes inzerát koupili od jedné "příjemné a důvěryhodné" dámy Fábii s tím, že velký TP vůbec neviděli... no a byla z toho výstavní čorka. "Příjemná a důvěryhodná" dáma nejen že přestala být příjemná a důvěryhodná, ale byla najednou i nedostupná a průser byl na světě. A to si na tu Fabii ještě brali půjčku, kterou museli splácet a rázem díky své blbosti neměli ani peníze ani auto :wacko: Prostě když někomu není rady, zaslouží kopanec do palice, aby se mu v ní rozsvítilo...

Nevěřil jsem nikdy tomu, že u nás můžou existovat takoví pitomci, co koupí auto, aniž by viděli velký TP, ale příběh známých a teď i tenhle mě jen utvrzují v tom, že lidská blbost je věčná a případní podrazáci mají u nás neskutečně lehkou práci ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady a možné postupy...chtěl jsem si jen ověřit, že mám pravdu já a ne oni (kupující). Tvrdím jim od začátku, že tak se ojeté auto nikdy nekupuje a že tady něco hodně smrdí...

Oni (kupující) s tím nic dělat nebudou, kdybyste je znali tak pochopíte. Jsou to takoví naivní "budulínci", kteří si myslí že kupovat auto ve značkovém bazaru je jistota.

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tipuju bazar ve Vítkovicích

Rád uvítám jakekoliv poznatky nebo informace, máte s něma podobnou zkušenost? Myslím si, že by to ten bazar opravdu mohl být. Pravdu mi nikdy sice neřeknou, protože nedokáží přiznat, že to celé "prosr*li" :ble

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bazary obecne v Ostrave jsou vsechny problem :( ja koupil nalestene nadherne auto s VIVA , stav - perfektni , a do mesice jsem vygrcal za opravy 8 tisic , v servisni knizce napsane vymeneny rozvodovy remen ,novy olej,filtry, automechanik mi rikal ze ten rozvodak u noveho ani nelezel a je treba udelat komplet rozvody (je to kamos , nelhal by kvuli penez ) , olej byl stary a jeste tekl olej filtr, a ostatni filtry mely najeto peknych par km , jeste ze tam nejde zjistit skutecny stav km pac z tech 89 000 bych asi uz brecel , nejkrasnejsi bylo chovani prodejce , kdyz jsem mu rekl ze v pravem kole neco klepe , odpovedel ,,vsak je to skodovka ne mercedes,, (nastesti to byl jen kulovy cep za petikilo) s tim musi ale clovek asi pocitat ze se lide nebudou zbavovat dobreho auta co nepotrebuje opravy a ze kdyz koupite auto ,neco malo kolem dvacky do toho musite nacpat (obecne taky neprodavam vetsinou auto poopravovane , ale ktere potrebuje spousty oprav a je lepsi koupit nove )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bazary obecne v Ostrave jsou vsechny problem :( ja koupil nalestene nadherne auto s VIVA , stav - perfektni , a do mesice jsem vygrcal za opravy 8 tisic , v servisni knizce napsane vymeneny rozvodovy remen ,novy olej,filtry, automechanik mi rikal ze ten rozvodak u noveho ani nelezel a je treba udelat komplet rozvody (je to kamos , nelhal by kvuli penez ) , olej byl stary a jeste tekl olej filtr, a ostatni filtry mely najeto peknych par km , jeste ze tam nejde zjistit skutecny stav km pac z tech 89 000 bych asi uz brecel , nejkrasnejsi bylo chovani prodejce , kdyz jsem mu rekl ze v pravem kole neco klepe , odpovedel ,,vsak je to skodovka ne mercedes,, (nastesti to byl jen kulovy cep za petikilo) s tim musi ale clovek asi pocitat ze se lide nebudou zbavovat dobreho auta co nepotrebuje opravy a ze kdyz koupite auto ,neco malo kolem dvacky do toho musite nacpat (obecne taky neprodavam vetsinou auto poopravovane , ale ktere potrebuje spousty oprav a je lepsi koupit nove )

tak to je normální, většinou se počítá, že při nákupu ojetiny 10 až 20 procent z prodejní ceny padne na opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ta vyměněná kastle byla nová nebo z něčeho ježděnýho?

v TP mají napsáno suše stručně "výměna nebo změna (teď nevím) karoserie" a její číslo

auto dáno do provozu někdy (nevím přesně) r.2002 a tento zápis (výměna/změna) má datum cca 6 měsíců potom

firemní auto provozováno a přihlášeno v Praze , jo a najeto "napsáno" při koupi na tachometru asi 70000km

koupeno po 5 letech provozu :blink:

Můj názor je,že kdyby ta firma prodávala solidní auto s najetými skutečnými 70tis km,tak si ho někdo koupí z té firmy

při prodeji combi s poměrně málo km by to neměl být problém prodat a byl by určitě i zájem

Můj pohled na věc je,že je to ČORKA nebo TOTÁLKA :ble

Editováno: , autor: poka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...