Přejít na obsah

spojkove lozisko


TiGeRZ

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Pokud je spojka ovládaná hydraulicky, nebo má samonastavovací mechanizmus, točí se stále vyjímkou je Š100 a podobně, tam tahají celou pracku s ložiskem pružiny zpět.

Rýhy v prackách přítlačné pružiny udělá právě to ložisko, které drhne nebo se roztáčí z nuly na požadované otáčky, při vyšlápnutí spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojkové ložísko se točí pořád, ale není v záběru. Do toho se dostane pouze při sešlápnutí spojkového pedálu = vyšlápnutí spojky, kdy plní ložisko svoji hlavní funkci

Editováno: , autor: BiVr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojkové ložísko se točí pořád, ale není v záběru. Do toho se dostane pouze při sešlápnutí spojkového pedálu = vyšlápnutí spojky, kdy plní ložisko svoji hlavní funkci, t.j. oddělit rotující části ( klikovku a hlavní hřídel převodovky ) od statické části ( spojky ), proto je tam ložisko, jeden krožek je unášen klikovkou, druhý je se opře o talířovou pružinu spojky, která se netočí a dojde k rozpojení motoru a převodovky a díky tomu, že převodovka není pod zátěží motoru můžeme zařadit jinej kvalt...Proto u 120 při sešlápnití spoj.pedálu kvílelo ložisko = bylo pod zátěží.

Nezlob se na mě, ale přečti si co jsi tu napsal, protože laik tomu lechce uvěří a ten co ví jak to doopravdy je si musí myslet, že jsi to nikdy neviděl v reálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se na mě, ale přečti si co jsi tu napsal, protože laik tomu lechce uvěří a ten co ví jak to doopravdy je si musí myslet, že jsi to nikdy neviděl v reálu.

Indi - Máš pravdu, přečetl jsem si pořádně co jsem napsal a nestačím se divit co ze mě vypadlo za "parádu", nějak jsem to při tom psaní celý domotal.... Laici, nevěřte tomu co jsem napsal, Ti co víte jak to opravdu je, mě omluvte.... :worthy samozřejmě, že spojka není statická část, ale rotující, spojkové ložisko nemá s klikovkou co dělat.... Dík za upozornění.... Co chtěl "básník" říci je, jak už jsi to napsal ty, že ložisko se točí pořad, ale teprve po sešlápnutí pedálu spojky plní svoji funkci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...