Přejít na obsah

Klepání od zadní nápravy


Puschkin

Doporučené příspěvky

Čau kluci, za jízdy se mi ozývá klepání jakoby od zadní nápravy a to od pravého kola. Tlumiče, ložiska, brzdiče ani výfuk to nedělá, měl jsem to na zvedáku a tyhle věci jsme zkontrolovali. Nenapadá vás, čím by to mohlo být? Nemohl by to dělat ten silentblok, jak je uchycená náprava k podvozku? Budu vděčný za každou radu. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci, za jízdy se mi ozývá klepání jakoby od zadní nápravy a to od pravého kola. Tlumiče, ložiska, brzdiče ani výfuk to nedělá, měl jsem to na zvedáku a tyhle věci jsme zkontrolovali. Nenapadá vás, čím by to mohlo být? Nemohl by to dělat ten silentblok, jak je uchycená náprava k podvozku? Budu vděčný za každou radu. :help:

se přidám, taky mi něco klepe(-pravidelně), ale jen při brždění :help: (takovej divnej zvuk, ale mám ještě bubny, takže bohví co to muže bejt za bordel :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj,

už pár měsíců řeším poklepávání od zadní nápravy při přejezdu nerovností, nebo ve chvíli, kdy se auto zhoupne.

Koukal jsem na uložení tlumičů, výfuk apod.. Když auto stojí, tak není nic slyšet. Když však jede, slyším otravné poklepávání.

Jak jsem psal, dlouho jsem hledal původ klepání. Vyměnil jsem gumu na zadní části výfuku, zkoušel dotáhnout tlumiče, měl 4x sundané zadní kolo, nic jsem nenašel.

Dnes jsem však možná původ poklepávání našel. Jedná se o plast, který je na zadním tlumiči. Odpovídalo by to i klepání, které je slyšet hlavně uvnitř auta. Možná se mýlím.

Můj dotaz, jak to opravit a zda má ten plast být úplně volně uložený - když s ním pohnu klepe do tlumiče. Foto přikládám. Díky za info.

post-34550-12776668095878_thumb.jpg

post-34550-12776668210933_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý víkend jsem měnil dorazy(naprosto zpuchřelý) na Z tlumičích a ten plast je na nich nasazenej. Jestliže máš ztvrdlý nebo zpuchřelý dorazy může to klepat, ale jinak je to tam dost na pevno, takže by to klepat nemělo. Není to nijak drahý, takže doporučuju vyměnit a měl by být klid ;)

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dorazy myslíš co přesně ? Ta guma, která je nad plastem ? Ta je pěkně prohnilá jak jsem si všiml. Zatáhl jsem za ten plast a guma se natáhla a je celá prohnilá, spuchřelá.... Díky za info

P.S.: ten plast mám úplně volný, lítá tam jak se mu chce...

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyndat tlumiče, otázka 10 minut, povolit 16 matici, vyndat doraz. Starej klidně roztrhni, stejně to jde blbě sundat. Zapamatuj si jak to bylo sesazený a pak už to dáš v poho dohromady. Plast si postav na stůl, doraz dej na něj a plochým šroubovákem ho pomalu zastrkávej dokolečka do drážky, která je v plastu. Je to v poho. Na to, že jsem neměl 16 očkovej klíč jsem to zvládnul za hoďku obě strany ;) Doufám, že to byla 16... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tlumiče jsem zkoušel dotáhnout, jestli nejsou povolené a neklepe právě to :)

Každopádně jsem teď na vážkách, jestli je to fakt tím plastem to klepání.. nic jiného tam není, co by klepalo a jde to opravdu od zadního kola levého.

A je to určitě od kola?Nemůže to být třeba zadní opěrák(zajištévání) a nebo zad.dveře(poklepávání v zámku)?Atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ten kryt bych teda nesázel, já ho tam měl na neorigo levným dorazu po výměně tlumičů, byl dost volnej, tak jsem ho sundal na zkoušku, nechal jen ten doraz a ono se to ozvalo pořád..............

Může to taky dělat poškozený silentblok horního uložení tlumiče. Koukni se sem na moje příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem sundané kolo a zkoušel tlumič, pořádně jsem s ním lomcoval, ale ani se nehnul :)

zkoušel jsem ho i dotáhnout....a byl ok...

zkusím ještě posadit dozadu přítelkyni a uvidíme, jestli na něco přijde... dělá to jen na nerovnostech, když se auto zhoupne...ale spíš se mi zdá, že to jde ze dveří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsem taky zkoušel hejbat z tlumičem, ale byl pevnej jak helvétská víra :) . Bylo to na mašli. Pak jsem demontoval to lůžko a ono bylo oproti originálu jiné. Ne pryžový silentblok ale plastový kroužek. Zkus to prozkoumat jaký provedení tam máš. Ono i 0,1 mm axiální vůle na tom plastu dokázalo vygenerovat bouchání a přitom tu vůli rukou nezjistíš.

Přeji pevné nervy v hledání příčiny a mnoho štěstí k jejímu odhalení !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mi klepalo cosi od levého zadního kola, lehnul jsem pod auto a koukám jako blázen. Zadní díl výfuku byl těsně nad nápravou a občas o ni štrejchnul. Při pohledu zblízka bylo vidět, že tlumič má popraskané čelo a vstupní trubka už není s tlumičem v jedné rovině, ale tvoří spolu takové mělké V, čímž došlo k poklesu trubky až k nápravě. Minulý týden pak bylo finále, když jsem takto pokleslým tlumičem škrtl na polní cestě o zem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...