Přejít na obsah

Pištivý zvuk od palivové nádrže


bleak

Doporučené příspěvky

Když nastartuji a rozjedu se, tak po nějaké chvíli je slyšet ze zadní části vozu takový zvláštní slabý pištivý (plechový?) zvuk. Když na volný chod obcházím auto, je to nejsilněji slyšet opět od nádrže. Když zastavím a vypnu motor a po cca 5 minutách startuju, tak před startem když dopravní čerpadlo čerpá benzín, má to čerpadlo někdy pištivý zvuk. Někdy jen bzučí. Předpokládám, že to je závada dopravního čarpadla. Může to tak být? Kolik stojí palivové čerpadlo a můžu si ho vyměnit sám? Před pár dny za jízdy motor ztratil tah a začala blikat kontrolka motoru, trvalo to cca 5 vteřin, od té doby motor jede normálně.

Motor 1.4 MPI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upchaty palivo.filter /svagor kupil novu Octaviu pred cca mesiacom mal tu istu zavadu-piskal ,servis vymenil filter.Nejaka spina z vyroby.

mne to tiez piskalo, servis mal podozrenie na palivove cerpadlo.

isiel som do druheho servisu a tam zistili, ze to bol palivovy filter.

vymenili ho a bolo to O.K.!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mam stejny problem ale s tim, ze filtr jsme nechali vymenit za novy, nebot pistivy zvuk se stal nesnesitelnou soucasti cestovani. Vse bylo po bohuzel relativne kratky cas v poho, nez se rozsvitila oranzova kontrolka motoru a znova se objevilo piskani od palivove nadrze. Ma to na sebe vliv? Nebo jde o nejaky humus v benzinu, ktery ucpava filtr a brani pruchodu benzinu do motoru? :help: Pravdou je, ze na diagnostice se objevila i "sporadicka" chyba lambda sondy, ale servisak chybu vymazal a ze prej s panem bohem, muzete trajdit dale. Jenze ouha, kontrolka je zpet a piskot neprestava!!!

Muzete nekdo poradit jak problemek odstranit? Do servisu bych zasla az v posledni rade, nebot jen natahuji a vubec nespravuji.

Jedna se o Skoda Fabia 1.4 MPI, 44 kW, 2002 (jinak OK, zadne vazne a vetsi problemy jsme za celou tu dobu (5let)nemeli!!!)

Dekuji :)

Editováno: , autor: A_B 2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejny problem ale s tim, ze filtr jsme nechali vymenit za novy, nebot pistivy zvuk se stal nesnesitelnou soucasti cestovani. Vse bylo po bohuzel relativne kratky cas v poho, nez se rozsvitila oranzova kontrolka motoru a znova se objevilo piskani od palivove nadrze. Ma to na sebe vliv? Nebo jde o nejaky humus v benzinu, ktery ucpava filtr a brani pruchodu benzinu do motoru? :help: Pravdou je, ze na diagnostice se objevila i "sporadicka" chyba lambda sondy, ale servisak chybu vymazal a ze prej s panem bohem, muzete trajdit dale. Jenze ouha, kontrolka je zpet a piskot neprestava!!!

Muzete nekdo poradit jak problemek odstranit? Do servisu bych zasla az v posledni rade, nebot jen natahuji a vubec nespravuji.

Jedna se o Skoda Fabia 1.4 MPI, 44 kW, 2002 (jinak OK, zadne vazne a vetsi problemy jsme za celou tu dobu (5let)nemeli!!!)

Dekuji :)

Ahoj, měli jsme loni podobný problém. Tenkrát naše Fabka měla najeto cca 3000 km, když jsem poprvé zaslech jemné pískání ze zadní části. Letěl jsem do servisu (auto bylo na začátku záruky) a s úsměvem na rtech pískání reklamoval. Poprvé vyměnili palivové čerpadlo - zbytečně. Za týden ho měnily znovu - já se divil, ale co, jsou to jejich peníze. No a po třetí, když už jsem se pomalinku ptal jakým způsobem se vyměňuje vadné zboží (mimochodem byly velice ochotní a vstřícní - vše probíhalo v naprostém klidu) a vrchní autosalonu se pomalinku sháněl po potřebných dokumentech přiběhl montér z dílny, že to našel, že jen pískala nějaká přetlaková zátka na palivové nádrži. Byl to asi zmetek, protože prý vypadala jak u hodně jetého auta. Takže za pár kaček tam namontoval novou a od té doby je všechno v pohodě. (A mně bylo divné, že to píská hlavně po zahřátí a hlavně za hodně teplých dnů - palivo se roztáhne a přebytek vzduchu musí někudy ven a obráceně, když palivo ubívá tak se musí vzduch doplňovat). Zkus se tedy podívat na tohle a uvidíš. Snad jsem ti alespoň trochu pomohl.

S pozdravem Svirus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Mam stejny problem ale s tim, ze filtr jsme nechali vymenit za novy, nebot pistivy zvuk se stal nesnesitelnou soucasti cestovani. Vse bylo po bohuzel relativne kratky cas v poho, nez se rozsvitila oranzova kontrolka motoru a znova se objevilo piskani od palivove nadrze. Ma to na sebe vliv? Nebo jde o nejaky humus v benzinu, ktery ucpava filtr a brani pruchodu benzinu do motoru? :help: Pravdou je, ze na diagnostice se objevila i "sporadicka" chyba lambda sondy, ale servisak chybu vymazal a ze prej s panem bohem, muzete trajdit dale. Jenze ouha, kontrolka je zpet a piskot neprestava!!!

Muzete nekdo poradit jak problemek odstranit? Do servisu bych zasla az v posledni rade, nebot jen natahuji a vubec nespravuji.

Jedna se o Skoda Fabia 1.4 MPI, 44 kW, 2002 (jinak OK, zadne vazne a vetsi problemy jsme za celou tu dobu (5let)nemeli!!!)

Dekuji :)

Ja som si dal vymeniť palivový filter a všetko je v poriadku. Od výroby môže byť v nádrži alebo v trubkách bordel a ten sa dostane do filtra a už to veselo píska. A k tel oranžovej kontrolke - lambda sonda - aj mne sa to objavuje ( 2 x krát, najazdené cca 35 000 km) ale po 100 až 150 km od zažnutia aj sama zhasne. Na počítači v servise sa objavila len sporadická chyba, takže :unsure: :unsure: neviem? V časti motor sa dozvieš o lambde sonde viac, tak ako ja - že vraj sa rozsvieti aj pri lepšom buchnutí dverami. :D,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim Vas, mam tiez problem s cudnym zvukom od nadrze, ale nejde o piskanie. SKor by som povedal, ze cerpadlo taha nejak hlasnejsie.. Kedysi mi cerpadlo vydavalo take slabucke bzucanie, ktore som ledva zacul, uz asi 2 mesiace po nastartovani na volnobehu ho pocut, ako bzuci hlasnejsie.. V podstate nastartujem, a za 2 sekudny zacne bzucat, potom akokeby to bzucanie zrychlovalo... Myslite ze to bude cerpadlo, alebo upchaty filter?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...