Přejít na obsah

AUDIENCE


tengler

Doporučené příspěvky

Říkám, je to možná jenom můj subjektivní pocit. Mě to taky přijde jako blbost, ale fakt se to chovalo na stejné trase na Šumavě mnohem lépe s krytkou - mluvím o létě. Když jsem jí nasadil, tak jsem jen měl pocit, že jsem zase vyhodil nějakou stovku oknem. Blbost, ale potěší. No a tohle jsem zjistil jako vedlejší efekt, ale takový na úrovni virgule...... Hlavně je třeba mít nastavený vyhledávání local jinak je z toho rádia žabička... Furt to kuňká…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, keby som hohnal nejakú dobrú anténu, ktorú strčím pod nárazník (ale takú, čo by bola ozaj dobrá a bola by konštruovaná už aj na príjem TV (nemusí byť nevyhnutne len jedna), tak zhodím nárazník a celé to nakáblujem a uvidíme, ako je to s tou štandardnou anténou na streche.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je, že je dostatečná podle měření z rádia Clarion, ale lze nahradit anténama s menším šumem a ty mi ukazovala na tom samém místě přímo v autě signál kolem 90% - velice neobjektivní. Zase jsem měřil stav studené antény a ne když se vrátíš v létě zvenka. Testování v těchto dnech má význam na úrovni nula. Vše se projevuje při teplotách kolam 28°C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj názor je, že je dostatečná podle měření z rádia Clarion, ale lze nahradit anténama s menším šumem a ty mi ukazovala na tom samém místě přímo v autě signál kolem 90% - velice neobjektivní. Zase jsem měřil stav studené antény a ne když se vrátíš v létě zvenka. Testování v těchto dnech má význam na úrovni nula. Vše se projevuje při teplotách kolam 28°C.

Ano, souhlasim, i ja jsem to mel na mysli v tech letnich slunecnich vedrech. Tehdy jsem to pozoroval. Neni ale nic divneho, pokud by mel ten predzesilovac sklony k prehrivani, a samozrejme v cernem matnem pouzdre toho slunecniho zareni moc neodrazi, coz v pripade chromu bude asi jina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem testoval s fénem, mělo to určitě víc než 30° a bylo to stejný jako za studena. tam to nebude. Asi, možná ... a nebo kus od kusu.

Jinak v těchto obdobích a to až do roku 2007-8 poroste sluneční aktivita, takže máme naději chytit spíš stanice vzdálenější než blízké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Když jsem v 7/2005 pořizoval novou O2 MR2006, mel jsem do ni objednan Cruise (radio + navigace). Cca 14 dni pred vlastnim predanim noveho vozu me tehdy ze Skody bez omluvy vzkazali, ze Cruise neni, a bude az na podzim 2005, a at si vyberu jiny model radia.

Tehdy jsem si v tehdy platnem navodu od Audience (stejny jsem dostak novemu autu) precetl, ze je radio mj. vybaveno vstupem AUX pro externi prispevkovy pristroj, a na zaklade mj. i teto info jsem si Audienci tehdy poridil s vyhlidkou budouciho pripojeni nejakeho MP3 prehravace pres tento vstup.

Pre casem se objevila v MR2007 novinka, tj. jack v Jumboboxu, ktery je pripojen k tomuto AUX vstupu u Audience.

Projevil jsem pro pripojeni sveho TomToma 910 (ma mj. integrovan hardiskovy MP3 player) o toto reseni zajem, nicmene jsem se se zlou potazal, kdyz me vsude nyni tvrdi, ze je to (i dodatecne) mozne az od vozu od MR2007, nebot starsi Audience (tj. i MR2006 !) vstupem AUX proste nedisponuji !

To je ale zcela jina informace, nez s jakou jsem se pri koupi sve MR2006 rozhodoval pro porizeni Audience.

Takze nekde je velka chyba ! V mem navodu k Audienci k MR2006 je jasne uvedeno, ze AUX obsahuje, dokonce je v navode obsazena informace, jak AUX v menu aktivovat. Bohuzel jde AUX sice v menu aktivovat, ale jiz na nej nelze zadnym zpusobem prepnout (2x CD tlacitko), a vube si nejsem jisty, ze jsou k nemu vyvedeny nejake vystupy (resp. vstupy) na zadni casti radia.

Myslim si, ze oficialni navod a informace od dealera pred nakupem by mely byt pro Auto Skoda zavazne, jedna se jiste o nejakou formu verejneho prislibu, a automobilku by to melo zavazovat. Radio proste nesplnuje parametry dane jeho specifikaci v platnem navodu (dokonce predem prostudovanem z PDF na jejich vlastnim webu za ucelem seznameni se s technickymi udaji), a pokud je cele auto jeste v zaruce, mela by to automobilka jiste resit.

Dnes me pri navsteve dealera definitivne dosla trpelivost, a po Skodovce pozaduji na zaklade tehdy me sdelenych informaci (jak dealerem, tak oficialnim navodem od Skody) zprovozneni popisovaneho AUX na me Audienci.

Cekam nyni na reakci z MB, nicmene i prodejce se zda byt po prostudovani meho manualu a nabidky na me strane.

Mate s tim jiz nekdo nejakou podobnou zkusenost ?

Myslim, ze takto bylo potrefena spousta i jinych zakazniku, kteri si toto extremne drahe radio poridili (a ani je nenapadlo, ze by tam ten navodem popisovany AUX nebyl), a meli by postupovat stejne.

Je jasne, ze proti takovemu kolosu ani se svym DAS pojistenim toho asi moc nezmohu, ale jsem to ochoten radne zmedializovat, a zadam timto ostatni takto "potrefene" majitele Audience, aby postupovali stejnou cestou.

Se stejnym a velmi podivnym pristupem fabriky jsem se setkal i dale, kdyz jsem zjistil, ze varovne blikace pri nouzovem brzdeni a DSR system (coz oboji bylo Skodou anoncovano v ruznych tiskovych prohlasenich a odbornem tisku jako standardni vybaveni noveho MR2006) byly opet loni anoncovany pri nastupu modelu MR2007 (DSR nekdy az od podzimu MR2005).

Zjistil jsem, ze ani jednu z techto veci ma MR2006 (s ESP) z 7/2005 nedisponuje, presto, ze pri nakupu MR2006 jsem vsude v nabidkach mel uvedeno, ze jsou to novinky MR2006.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Jirik - stále si myslím, že tú HW verziu v menu nezistíš. Mne totiž v menu nič nekorešponduje s označením na štítku. Pritom mám rádio originál z výroby a ešte nemalo prepaľovaný FW.

Aha..tak to se budu muset podívat pozorněji, já měl za to, že mi to souhlasí, měl jsem i rádio venku..zítra juknu na svoje nové, co jsem nedávno měnil, jak to tedy je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže se mě po delší době a drobných martýriích podařilo vyměnit bezplatně původní Audienci MR2006 (z r.2005) za zcela novou (2007, 2008 ?), která má funkční AUX. Bylo to při jednání se Škodou dost na hraně, ale po nátlaku (viz úvodní příspěvek) a hrozbách typu DAS apod. to nakonec vyměnili.

V současnosti již mám na AUX připojen MP3 player (TomTom Go910), a chodí to výborně. Navigační pokyny si TomTom povídá nadále z integrovaného repro navigace (lze ale nastavit i do AUXu), hudba z přehrávače jde přes držák ven do AUXu Audience. To má samozřejmě výhodu v tom, že i při přepnutí Audience do jiného režimu než AUX lze stále slyšet navigační pokyny.

Bohužel mě při výměně Audience servis "pozapoměl" k nové A. dát chybějící protikus konektoru, kde jsou právě nové PINy pro AUX vstup, takže se muselo trochu bastlit.

- nemáte někdo možnost tuto kostičku s chybějícími piny sehnat ?

- nemáte někdo prosím kompletní zapojení AUX vstupu u nové Audience, dle Škody to má mít i svůj vlastní Mute např. pro další externí zařízení jako je právě navigace nebo telefon ?

- tato nová Audience by měla mít také dvojitý tuner, máte někdo již nějakou zkušenost se zapojením druhé pomocné antény pro vylepšení příjmu ?

Jinak je zvuk z této novější A. při provozu na tuner výrazně lepší, evidentně v tomto Š. reagovala na výtky zákazníků, kdy zvuk z tuneru starších A. byl poměrně otřesný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak u Audience, ale u nového Streamu je kompletní schéma zapojení na štítku na rádiu..Ty tam nic takového nemáš? Jinak na tom Streamu je AUX zapojený do části konektoru společně s CD měničem..ta kostička je u mně buď zelená nebo modrá a nejsou záměnné. A ty piny se dají sehnat v servisu, bohužel ale jen jako servisní kablík, tedy cca 20cm kablíku a na koncích 2 konektory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska se nám nějak zakousnula Audience u tři měsíce staré OII,volala mi drahá polovička že jí z ničeho nic při jízdě přestalo hrát rádio a na displeji je nápis ERROR a z repro jde slabé praskání a že na nic nereaguje,tak když dorazila tak jsem vyndal a znovu nandal pojistku a žádný výsledek,pořád stejné,pustíte klíček a na rádiu svítí ERROR a z repro slabě praská,ani nejde tím čuflem vypnout,tak jsem vyndal pojistku a zítra s tím mažu do servisu.

Máte s tímto zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam tiež podobný problém. Kupil som nove auto MR 2007 spolu s rádiom Melody CD. Vsetko fungovalo ok. Ale chcel som rádio STREAM bez mp3. V servise mali nejaku Octavku s tym rádiom tak mi to vymenili. Lenže som zistil ze mi nefunguje AUX. Na Melody to fungovalo super (stlačit 2xCD). Na Streame som to spravil ale mi ukázalo akurát prázdny CDC čize menič.Problém je v tom že ja menič nemám. Ukazuje 6x NOCD. Oni hovorili ze starý Stream je nekompatibilný s AUX. Ale ze zavolaju do skodovky a daju mi vediet. Ten servis je v nemecku. Chcem sa spýtať či je to fakt pravda, že je nekompatibilný s AUX. AUX tam mam uz od výroby. Pomožte :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...