Přejít na obsah

Aux pro Symphony


Doporučené příspěvky

Skvělej článek, už se mi podařilo naprogramovat PIC (ICSP dle jejich schémata nefungovalo). Napájené to mám rovnou přes spínané +, vývod "řídící signál" na konektoru cd-changeru.

Jinak díky tucnak01 za schéma předzesilovače - funguje perfektně, i nastavení je přesný :palec2:

Takže potvrzuji funkčnost na Rhapsody.

To rad slysim, diky. Ja to zkousel jen se Symphony ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Teda klobouk dolu chlapi co vy vymyslíte :palec2: Jinak pro ňoumy jako já, je ještě jedna cesta a to koupit ve Stualarmu krabičku co se připojí k WW koncern rádiím a díky ní získáte vstup line in a USB na Flash disky či přenosné HDD ze kterých je možno přehrávat MP3. Cena kolem 2500,- lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau, mě to chodí na symphony CD. Jen je trochu problém se zeměním toho zesiku ne5532. U symphony je oddělená

audio zem od napájecí GND. Na schématu je to klemovaný 10ohm. odporem. Pravda bez něj mě to nefunguje. Jen je při max

hlasitosti je slyšet elektronika vstřiků (uberu plyn-ticho). Zkoušel jsem vše, spojovat, stínit, tlumivkySMD na napájení a nejde mě to odstranit.Je to trochu tam. Jsem puntičkář , je to fakt málo. Bacha záleží hodně na konstrukci pl. spoje (rozlitá zem, nutná). Tak jinak to maká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Omluvte mé dotazy neumím anglicky :help: , ale když kouknu na http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel/vwcdpi...trol-module.php (už.jmeno: i heslo: agree) tak k čemu jsou tam ty dva konektory a S1? Myslim Canon 25 a 9 pin? Jsou tam kvůli starým PC aby šel update fw? Taky když jsem koukal na asembler ( http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel/vwcdpi...cdpic-2.7d1.asm ) tak v sekci Button Push Packets jsou nějaký pakety co odesílá rádio, mám to chápat tak že když na rádiu stisknu příslušný tlačítko odešle se tento paket a ten chip to dokáže demodulovat (například ovladat MP3, iPod) přes vývod GP4 a GP5 PICu? Ten MP3, ale asi bude muset umět seriovou komunikaci?

Pokud je to tak jak říkam tak by nemusel být problém už dodělat do rádia USB konektor pro přehrávání Flash MP3 přehrávače, ovládaný plně z rádia!? ;)

Editováno: , autor: JarynR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoved na otazku na co jsou tam ty dva Canon konektory by Ti mohly dat ty dva obrazky vlevo nahore primo na strance http://www.k9spud.com/vwcdpic/, je to zkratka interface pro VWCDPIC mezi Symphony nebo jinym VW radiem a treba iPodem nebo cimkoliv jinym.

S1 skouzi k prepinani dvou stavu - v poloze jak je nakreslen ma funkci emulatoru CD menice a v te druhe poloze ma funkci flashovaci. Jak jsem pochopil, tak VWCDPIC byl nejdrive navrzen ve verzi 2.0, kde bylo pro preprogamovani nutno vytahnout PIC z obvodu a flashovat mimo VWCDPIC, coz bylo samozrejme nepohodlne. Proto ve verzi VWCDDPIC 3.1 je uz mozne flashovat PIC primo ve VWCDPIC prave pres GP4 a GP5, spolu s dalsimi vylepsenimi.

Ja assembler podrobne nestudoval tak jako Ty (jen jsem ho vzal a pouzil), ale domnivam se, ze Symphony pri stisku tlacitka posila CD menici prislusny signal po DATA-OUT (GP2), mozna dokonce synchronizovany hodinama CLOCK-IN (GP0). Vyvody GP4 a GP5 slouzi podle mne vyhradne k programovani VWCDPIC z pocitace.

Jak udelat do radia USB konektor pro prehravani empetrosek z flash bych take rad vedel, tovarni vyrobky jsou opravdu pekelne drahe (stejne jako emulatory CD menice) a verim, ze by to slo postavit za par korun... jen kdyby clovek vedel jak. Ale nemyslim si, ze to bude tak jednoduche jak pises ;-)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USB by nebyl problem (FT232BM) :) pokud MP3 umí být ovládán přes USB (včetně zvuku, aby se nemusel MP3 měnič napojovat přes Audio), právě když jsem koukal na ten obrázek http://www.k9spud.com/vwcdpic3/ipod.php tak mě napadlo jestli s tím iPodem nejede přes seriové rozhraní (angl. neumím, ale překladač něco podobnýho vypsal), toto: http://www.k9spud.com/forum/read.php?1,1615,1619#msg-1619 by tomu nasvědčovalo (DATA-9) jenže osobně iPod neznám tak nevím jestli má tuto komunikaci (nebo co to je za komunikaci)... Podobně i Archos ( http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel/vwcdpi...3.1-archos.html )

V asembleru je toto:

;--------------------------------------------------------------------------

; Button Push Packets

;--------------------------------------------------------------------------

.....

; 532C7887 Dn

; 532CF807 Up

; 532C38C7 CD Change (third packet)

......

; 532CE41B CD Mode selected. Emitted at power up (if starting in CD mode), change to CD mode. (enable playing)

; 532C14EB CD Change (second packet)

; 532C0CF3 CD 1 (first packet)

.....

Což je možný že PIC dekoduje přímo signály z rádia do iPODu :D

Editováno: , autor: JarynR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím, tak VWPIC nic nedekoduje... pouze umí nasimulovat komunikaci s changerem a poté využívá linkový vstup radia. To že umí ovládat iPOD - ale jen některé a se speciálním fw. je druhá věc, ale stejně to všechno leze přes line-in. Pokud bys chtěl udělat USB port, tak toho bude potřeba víc, mnohem víc. MP3 dekoder, něco co bude umět FAT/FAT32 souborový systém - prostě komplet MP3 přehrávač, co umí komunikovat s usb přes mass storage. Ten potom připojit s radiem a použít ovládání přes RS-232 <-> WVCDPIC <-> Radio. A když už v tom vymýšlení člověk bude, tak to propojit na DOT - aby to konečně psalo i názvy z ID3 tagů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak bych to videl, naprosty souhlas.

Nosit si s sebou do auta hudbu na usb klicence by bylo sice moc pekne, ale cenu za tovarni vyrobky osobne nejsem ochoten akceptovat a konstrukce je presne jak popisujes. Dokud nekde neuvidim nejaky navod (a to pochybuju protoze je to opravdu uz hodne slozite, simulovat CD menic je proti tomu prochazka ruzovym sadem) tak se do stavby neceho takoveho rozhodne poustet nebudu.

Jinak mam dojem, ze JarynR psal o ovladani nejakeho mp3 prehravace ktery se da ovladat pres usb, tusim ze takove existuji. To by samozrejme slo, ono je v pincipu jedno jestli ovladas iPod, Archos, bagr nebo mp3 prehravac ovladatelny pres usb - pokud umis mezi sebou Symphony a ovladane zarizeni prokomunikovat. Ze je vzdy nutny prevodnik je jasne.

Ale jedna vec je ovladani ci komunikace a dalsi vec je zvukovy signal - posilat Symphony audio signal jinak nez analogove pres Line-In nelze. Digitalni vstup pro autoradio je hudba budoucnosti, jestli se toho vubec nekdy dockame. Prave proto jsem psal, ze nechapu tu prvni vetu JarynR

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslel audio u MP3 přes USB, aby se mohl zapojit jen do slotu USB a nemusel se dál propojovat přes audio u radia je mi to jasny že to pujde přes (do) Line-in, protože kdyby MP3 měnič neposílal přes USB audio tak je to zbytečný, protože by se muselo spojovat ještě s audiem.

Ale napadlo mě spíš ještě jiný řešení:

MP3 zabudovat do auta místo changeru napevno, že tlačítka na MP3 by se spínali přes optočleny ovladané z PIC. (Bohužel to chce opravdu levný MP3 zdůvodu rozebrání a ztráty záruky :feve: ) když existuje komunikace mezi iPod tak už by se dalo využít pro ovládání MP3..

Nad tím se pokusím laborovat, ale prvně musím rozchodit programátor, můj bohužel není určen pro 12F629 :-(

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Takže potvrzuju, :palec2: funkčnost na DX navigaci, ale mám jeden dotaz k tomu schématu http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=42658 jak to napojit s tím zesilovačem? Když jsem to tam dal tak zesilovač velice silný šum a hlas hrál jen potichu, respektive napojoval, jsem to vzadu na originální kabel, k CD měniči.

+12V přijde na + (16)

AGND ........ AGND (18)

GND ........ (nevím kam napojit pokud se vůbec napojuje, vzadu je vyveden přímo na 3 vývodu, ale myslím že toto způsobovalo ten brum)

Je možné že se GND vůbec nenapojuje a bere si napájení přímo z AGND ? :help:

Jo a kčemu slouží CONTROL (17)?

Editováno: , autor: JarynR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promin, opet moc nechapu Tvuj dotaz, co delas a co je Tvym cilem ;-) Muzes prosim upresnit? DX navigaci vubec neznam. Odpovim jen na to co je mne z Tveho dotazu jasne:

Co se tykya GND a AGND - obe jsou zeme, ale jedna je napajeci (GND) a druha je signalova (AGND), Symphony ma tyto zeme oddelene tak jsem to respektoval.

+12V - moznosti jak zapojit napajeni je vice, jedna z nich je pripojit primo na pin 16 mini iso, ale pak je VWCDPIC napajen TRVALE, i pokud je Symphony vypnute. Pokud ho chces mit napajen jen kdyz je Symphony zapnute musis si udelat obvod ktery je zde http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel/vwcdpi....1-pwrctrl.html pojmenovan Power Control. Vyuziva to pin 17 - Control, na kterem se objevi napeti jen tehdy pokud je Symphony zapnute.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to upřesním měl jsem Symphony, standartní zapojení z káblem (mini iso) k CD měniči nataženým do kufru. Symphony jsem vyměnil za origo DX navigaci a zapojení jsem nechal tak jak je...

Jelikož jsem nechtěl navi vytahovat tak jsem ten obvod napojil vzadu do konektoru co je pro CD měnič. Kde je taktéž AGND a GND. Navi našla CD měnič (myslím ten PIC12F) a spustila hudbu, bohužel ten předzesilovač jak kdyby zesiloval nějaký brum (no prostě hudba byla slabá jak kdyby tam zesilovač nebyl a praskání (nebo brum) byl zesílený?

Mám to zapojení přesně podle schématu, zeptám se jinak ty jsi dal AGND na mini iso a GND na napájecí ISO u symphony? +12V jsi dal na mini iso (16) nebo taky na napájecí ISO u symphony? (jak dlouhý máš k tomu asi kábl)

Protože jinak už nevím asi ten kábl chytá po celé té délce (z kufru až k navi) nějaký brum, zkusím to hodit ještě přímo do mini iso na krátko co to udělá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted uz je to jasnejsi, chapu. Predpokladam ze ten menic ktery mas v kufru nebude tovarni, jinak by to cele co pises dost postradalo smysl :)

Ano, presne jak jsi napsal. AGND na mini iso a GND na napajecim iso u Symphony (treba, tady je asi moznosti vic). Ja mam kabel kraticky, snad pul metru, mozna ani to ne. Brum neznam.

Pokud to chyta brum tak tam pravdepodobne bude chaos prave v uzemneni, dobre to zkontroluj jestli tam nemas nejakou zemni smycku ktera tyhle brumy casto zpusobuje, pripadne jestli nektera zem neni uplne odpojena. DX navigaci neznam, takze se omlouvam, lepe Ti asi poradit nedokazu.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

popisovanu konstrukciu som si zostrojil, zatial bez predzosiku, radio spoznalo CHANGER, takze povolilo AUX, ale chodi mi to nespolahlivo, pretoze po chvilke (ako kedy) sa prepne na radio. Potom, ked chcem znova na AUX, tak uz mam problem, nevie najst CHANGER. Radio vypnem na 10sec, po zapnuti to nabehne, ale tiez nie vzdy. Tusim pomaha aj kratke vytiahnutie konektora z radia, ale to si niesom isty. Pouzivam stabilizator 7805, VDD na PICe je filtrovane 100n+47u, kalibracia oscilatora je povodna z vyroby. Mam tam aj LED, takze vidim, ze napajanie je ok. Rozmyslal som nad dlhymi kablami, bolo to asi 20cm, tak som skratil na polovicu, ale dost podobne sa to sprava. Teraz ako to pisem som si uvedomil, ze som miesto 2k7 na komunikacne piny dal 3k3, toto este skusim znizit, dufam, ze to bude tym, lebo inak uz fakt neviem. Ma niekto podobne skusenosti? :help:

Cest bastleniu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jak dlouho radio zpoznalo changer, ako dlha je ta chvilka? Jednotky sekund? Totiz po vypnuti a zapnuti Symphony (naprosto nezavisle na jakemkoliv VWCDPIC) a naslednem zmacknuti tlacitka CD se na displeji na par sekund napis CHANGER objevi. Pak na zlomek sekundy problikne napis NO CHANGER a uz se to nikdy nepodari dokud zase Symphony nezapnes a nevypnes.

Podle toho co pises bych tipl ze Ti to nechodi vubec.

Jestli mas kablik 5 cm nebo metr je celkem uplne jedno.

A jestli tam mas 3k3 nebo 2k7 tak to taky.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, mozno som to zle napisal, ale napis CHANGER sa objavy vtedy, ked to uz nekomunikuje. Ked sa to rozbehne, pise CD1 TRACKxx miesto klasickeho CD TRACK xx a vstup je povoleny. Po skrateni kablov mi to hralo v poho asi 5min. (jedna cigaretka) a potom som plny nadsenia zapol a vypol a kadeco prepinal (AUX-> CD -> RADIO -> CD -> AUX) a objavila sa ta nespolahlivost. GND som mal pripojene len na sasy radia, nie na ISO, ale to by malo byt ok.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...