Přejít na obsah

Aux pro Symphony


Doporučené příspěvky

Wojnar: Hezke, super ze jsi to dotahl do konce. A diky za vysvetleni.

Zajimave je jak rikas ze to nekdy emulator bez 'power boxu' nevzalo, pokud se dobre vzpominam tohle se mne nestalo. Je mozne ze si to nepamatuju, prece jen je to uz nekolik let. Aux uz nepouzivam a nemam, tak to nevyzkousim.

Napajeni jsem pri testovani moc neresil, zmeril sem si odber emulatoru a prohlasil to vzhledem ke klidovemu odberu auta za naprosto zanedbatelne na to abych se s 'power boxem' vubec zabyval.

Tak at to slouzi

Editováno: , autor: tucnak01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super! Já už myslel, že nežiješ :) .

Jo, povedlo se! A mám radost jak malé dítě :kol-135:

Jak píšu, s power boxem mi to přišlo spolehlivější. Bez něho jsem někdy musel ještě jednou vypnout/zapnout rádio aby emulátor pobral. S power boxem jsem dosáhl 100%-ní úspěšnost, prostě tak jak to má být. Možná to bylo jen tím, že jsem to měl zadrátované na zkušební desce. Nicméně stejně zadrátované, ale s power boxem to bylo OK.

Teď v nejbližší době nakoupím součástky, kámoš mi udělá plošňák, ověřím si jestli jsem to všechno správně vymyslel a hodím sem výsledky včetně použitelných podkladů na plošný spoj v Eaglu.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Takže povedlo se.

Sice něco později než jsem si myslel, ale přece.

Jednak výroba plošňáku se trochu nezdařila, vzhled se neslučoval s mými představami o takových věcech, tak jsem si nechal udělat jeden tady.

A pak taky už s tím jezdím asi deset dnů.

Fotky nejsou, ale taky nic zvláštního na nich není.

Osazený plošný spoj post-57881-0-43481300-1304495763_thumb.j podle tohoto schématu post-57881-0-74334800-1304495789_thumb.j

Jak jsem psal výše, je to v krabičce U-KP19A od GM.

Ostatně všechny součástky jsem tam nakupoval a proto i označení, např. konektor, je převzat z jejich katalogu.

Dráty jsem nechal tak 30 cm, pro audio jsem použil stíněnou dvojlinku.

Oproti původním schématům tady ve vlákně jsem akorát změnil hodnoty rezistorů R13 a R14 ve zpětné vazbě předzesilovače na 7M5. S původními mi to hrálo dost potichu.

"Power Box" jsem poskládal z běžných BC-ček.

Firmware v PIC-u je tady tento VWCDPIC Firmware v2.7d1 Source Code - Try this for RCD300 head units. Pro úplnost zopakuji stránky.

Tak jak je navržen plošný spoj a použité součstky to hraje dobře. Přepínání do módu CD changeru je spolehlivé, ve zvuku nejsou slyšet žádné pazvuky, pískání, nic. Ono taky asi taky díky dízlu je o jedno rušení z VN kabelů míň.

Nakonec jen pro ilustraci jak jsem vyřešil umístění v autě.

Ten šuplík má shora pouze takovou mřížku kvůli cirkulaci vzduchu pro chlazení rádia, takže odpadlo jakékoliv vrtání. Krabičku jsem "přivázal" stahovačkama a otvory jen protáhnul kablíky.

Fotka není žáden zázrak ,ale je to na ní dobře vidět.

post-57881-0-02622300-1304496876_thumb.j

Pro zájemce o stavbu přikládám soubory do Eagle. Pro informaci Version 5.10.0

Aux Symphony.zip

Snad to někomu pomůže. Možnosti jsou dnes už dávno překonané, ale je to takové "za málo peněz dost muziky". Telefon nosím sebou stále, taky pro navigaci, takže muziku mám na SD kartě tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No teď jsem mu psal, tak uvidím. Chtěl bych aby mi to při zmáčknutí tlačítek na rádiu pro ovládání CD poslalo krátké impulsy na výstupy PICu. Těmi bych si sepnul příslušný odpor, který by řekl telefonu ( stejně jako sluchátka ) co má udělat. Počítám pouze s funkcí dopředu, dozadu a stop.

Alda

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Tak jsem to ubastlil taky. Pár postřehů:

Program jsem použil v hex, disassembling mě přestal po chvilce bavit. MCU = 12F675 jak je ve schematu.

Podle simulátoru v mplabu posílá emulátor do rádia asi toto: 34 BF FE FF FF FF EF 3C (8bajtů - znaky v hex, ne v ascii), na osciloskopu ani analyzátoru jsem nezkoušel.

Na první zapojení s rádiem Škoda Symphony s CD mi to nefungovalo, ale jak je zde výše uvedeno, kód rádia byl 00400. Změnil jsem ho tedy na 00403. Kvůli tomu jsem ubastlil VAG kabel - jeho K-line se může připojit přímo na rádio (nečekaně taky k-line), takže nepotřebujete žádný auto k odblokování a už pak valilo ok.

Je opradu nutné připojit GND rádia, ale o významu rezistoru spojující AGND s GND nejsem přesvědčen, ale mám ho tam (místo 10R je tam 100, protože jsem prostě 10 neměl a vůbec jsem si nad hodnotami moc hlavu nelámal, nejsou úplně kritické). Předzesilovač má dle schematu zesílení cca 3.5x, já jsem si troufl udělat Au=11 s tím, že případně omezím vstup. Podle měření osciloskopem má poměrně vyrovnanou charakteristiku a jede pěkně.

Na rádiu opravdu stačí zmáčknout "CD" a pak se přepne na tento vstup, na displeju je tuším "play CD1 TR 1", přepnutí zpět do režimu rádio se provede stiskem "A/F".

Případné dotazy na 776 804 225

Edit: Tak jsem si všiml, že na posledním schematu už má zesilovač zesílení cca Au=24x =>27dB

Editováno: , autor: hrochsoft
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Takže povedlo se.

Sice něco později než jsem si myslel, ale přece.

Jednak výroba plošňáku se trochu nezdařila, vzhled se neslučoval s mými představami o takových věcech, tak jsem si nechal udělat jeden tady.

A pak taky už s tím jezdím asi deset dnů.

Fotky nejsou, ale taky nic zvláštního na nich není.

Osazený plošný spoj post-57881-0-43481300-1304495763_thumb.j podle tohoto schématu post-57881-0-74334800-1304495789_thumb.j

Jak jsem psal výše, je to v krabičce U-KP19A od GM.

Ostatně všechny součástky jsem tam nakupoval a proto i označení, např. konektor, je převzat z jejich katalogu.

Dráty jsem nechal tak 30 cm, pro audio jsem použil stíněnou dvojlinku.

Oproti původním schématům tady ve vlákně jsem akorát změnil hodnoty rezistorů R13 a R14 ve zpětné vazbě předzesilovače na 7M5. S původními mi to hrálo dost potichu.

"Power Box" jsem poskládal z běžných BC-ček.

Firmware v PIC-u je tady tento VWCDPIC Firmware v2.7d1 Source Code - Try this for RCD300 head units. Pro úplnost zopakuji stránky.

Tak jak je navržen plošný spoj a použité součstky to hraje dobře. Přepínání do módu CD changeru je spolehlivé, ve zvuku nejsou slyšet žádné pazvuky, pískání, nic. Ono taky asi taky díky dízlu je o jedno rušení z VN kabelů míň.

Nakonec jen pro ilustraci jak jsem vyřešil umístění v autě.

Ten šuplík má shora pouze takovou mřížku kvůli cirkulaci vzduchu pro chlazení rádia, takže odpadlo jakékoliv vrtání. Krabičku jsem "přivázal" stahovačkama a otvory jen protáhnul kablíky.

Fotka není žáden zázrak ,ale je to na ní dobře vidět.

post-57881-0-02622300-1304496876_thumb.j

Pro zájemce o stavbu přikládám soubory do Eagle. Pro informaci Version 5.10.0

Aux Symphony.zip

Snad to někomu pomůže. Možnosti jsou dnes už dávno překonané, ale je to takové "za málo peněz dost muziky". Telefon nosím sebou stále, taky pro navigaci, takže muziku mám na SD kartě tam.

prosímtě ktde seženu tem firmware??, ten dokaz nefunguje

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je problém. Já si je stáhnul, tak je zkusím dát sem. Jsou v podstatě dva, vím, že se tu nějak probíralo, že někomu to nefungovalo a pod, a pak vyzkoušel druhý a ten šel. Já jsem si pro jistotu stáhnul oba, ale sám mám tento:

vwcdpic-3.x-2.7d-RCD300-1-pic12f629.zip

Tu je ještě ten druhý:

vwcdpic-3.x-2.7d-pic12f629.zip

Dále tam ještě byl *.ini VWCDPIC.zip soubor do programátoru WinPic. A ten pak najdeš asi tady http://www.qsl.net/d...f/winpicpr.html

*.ini soubor použiješ tak, že v programu na záložce Rozhraní je položka Vlastní rozhraní ze souboru a tam si ho vybereš. Nastaví to konfiguraci a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cest mistri,

nedavno jsem si koupil od Stualarmu mp3 prehravac (USB,MMC,AUX) a bohuzel mi to po pripijene jede max do restartu radia (popr prejeti retarderu) Vlastnim OI s radiem Symphony... timto se chci, optat zda by mi tu nekdo za mirnou uplatu pokusil mp3 prehravac rozchodit...(Praha popr. Pardubice)

Dekuji

kontakt- kobera23@gmail.com

Editováno: , autor: smooke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Tak ještě přidávám foto pro představu, jaké kabely a jaká krabička se dá použít.

Kabely dle značení GM:

RG-ALARM 08C BAL (651-229)

RG-MD137-BAL (651-197)

A krabička z GM:

U-KM18 (622-546)

Ahoj vipada to velmi dobre,za kolik bys byl ochoten to vyrobit? Radio SYMPHONY na kazetu O1 2002.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já včera koupil digitální USB/SD/AUX adapter na MP3 od STUALARM :

http://www.autoprofi.../menu-id-7.html

Cena 1393,-Kč + 100,-Kč doprava poštou (nebo kdo chce, tak DPD 120,-Kč)

Doba dodání - druhý den od objednání.

Uloženo do schránky před spolujezdce - díra do boku - gumová průchodka - protažení kabelu - napojení do rádia - usazení rádia zpět do panelu (nejhorší část, kabely se nechtějí nikdy napoprvé složit) - vložení SD karty - hotovo za cca. 30 minut.

Jednoduché, rychlé a ani to moc nestálo. Než za 2.000,-Kč jetý CDchanger do kufru (většinou ještě bez kabelu - použitý stojí okolo 500,-Kč), k tomu ještě sundat všechny spodní plasty, aby se dal kabel zezadu natáhnout, tak jsem zvolil tohle. Pokud jsou MP3 pakované z origo CD nebo z FLAC na 320 Kbps, rozdíl od CD není poznat :kol-47: :kol-47: :kol-47: .

Octavia I. s origo rádiem CD Symphony

Editováno: , autor: Berry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam navigaciu MFD VW KUPIL SOM TENTO KABEL MA NIEKTO SKUSENOST AKO TO MA FUNGOVAT MNE TO NEFUNGUJEpost-71639-0-93845600-1322758064_thumb.j

Měl jsem vytvořen vlastní kabel - cena do 20,- Kč za konektor JACK. Napojeno do Navi DX A a fungovalo velice dobře. Připojeno cokoliv co dává audio výstup (na sluchátka), mp3 přehrávač, discman, walkman, ...

Samozřejmě musíš na navi vybrat správný vstup pro přehrávání (AUX) ... Když budeš mít zapnuté radio, tak ti to samozřejmě nepůjde z tohoto vstupu.

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já včera koupil digitální USB/SD/AUX adapter na MP3 od STUALARM :

http://www.autoprofi.../menu-id-7.html ...

Čekám na to samý (jen za jiný peníz). Vynikající náhrada za changer. Umí 6 CD, v každém max.99 skladeb... Připojení SD, USB, JACK. Předtím jsem používal transmiter, ale zvuk nic moc kvalita přes radio (zase výhoda, že to mohlo poslouchat více aut najednou :kol-31: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...