Přejít na obsah

Aux pro Symphony


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den, měl bych dotaz k aux pro symphony. Vlastním O1 s autorádiem symphony typ 1U0035156E, uvažoval jsem o doplnění tohoto autorádia o aux vstup, konstrukce který se tu v předchozích příspěvcích objevuje. Bohužel nemám čas a ani znalosti se konstrukcí zabývat tak jsem si pořídil tohle:

http://www.stualarm.cz/produkt/55xcvw003-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-vw/aux-vstup/

bohužel jsem vystřídal 2ks této věcičky a stále to nefungovalo, respektive jak u USB tak aux se to rozběhlo na cca 10s a pak autorádio přeplo na FM tuner

V e-shopu mi nabídli místo předchozího typu tohle:

http://www.stualarm.cz/produkt/55usbvw003-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-vw-skoda-seat-iso/aux-vstup/

o víkendu jsem to zkoušel a opět stejný stav adaptér se připojí a po chvíli se autorádio přepne zpět tebtokrát na přehrávání CD. Autorádio jsem nákodoval dle VISu na s CD měničem, montáž probíhala při odpojeném autorádiu. Nevíte někdo co s tím, jestli je autorádio špatné nebo je potřeba něco zapnout přes VAG (ten mi žádnou chybu nehlásí). Předem dík za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám něco podobné s MFD.

Jsou zapojeny obě země na radio? Propojeno napájení na kabeláži?

Máš tam kartu nebo USB kde jsou složky pojmenovány CD01 - CD06. Pokud tam jsou pouze mp3 soubory, pak to nefunguje. V každé složce může být max. 99 souborů - další nenačte.

Pokud se přepne, pak to znamená, že nenalezl žádné CD (emulaci cd měniče - jako by byl prázdný) a vrátí se zpět na rádio.

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rádio je zapojeno standardně přes konektor, předpokládám, že to co má být připojeno, tak je. Z toho MP3 emulátoru jsem nacvaknul modrý konektor do rádia a drát s okem zem jsem připojil na zadní stranu rádia pod šroub na vnějším plášti. USB disk je naformátovaný na FAT32 s adresáři CD01 až CD06 s max 99 mp3 soubory, to přepnutí dělá i u audio vstupu. Přijde mi to jakoby rádio nedrželo spínané napětí, které spustí ten MP3 emulátor - ten se po chvíli vypne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak to myslíš "přepnutí zdroje signálu na rádiu"? CD měnič respektive MP3 emulator se aktivuje při režimu přehrávání CD stisknutím tlačítek 1 až 6. To se přepne, ale po chvíli se to přepne zpět na přehrávání CD.

Červená dutinka s protikusem tam je - je propojená.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výpis z manuálu:

Externí CD měnič*

Vaše rádio nabízí možnost ovládání originálního CD měniče, kterým

může být Vaše vozidlo na přání vybaveno.

– Vrežimu provozu vestavěného CD přehrávače stiskněte tlačítko CD,

tím aktivujete přehrávání CD z externího CD měniče.

– Pomocí paměťového tlačítka (7) - volby 1-6 -zvolte CD. Neobsazená pozice je

označena NO CD.

Další hlášení zobrazovaná na displeji:

• NO DISC - v CD měniči je prázdný zásobník CD.

• CD X NO DISC - ve zvolené CD přihrádce X není vloženo CD.

• CHK MAGAZINE - CD měnič právě prohledává zásobník s CD a není ještě

připraven k provozu. Reprodukce začne jakmile se prohledávání ukončí.

• NO CD MAGAZINE - v CD měniči není vložen zásobník s CD.

Co to píše na displeji?

Pokud jsem pochopil máte strukturu na externím zařízení (karta, usb):

CD01/ soubor1.mp3, .... soubor99.mp3

CD02/ soubor1.mp3, .... soubor99.mp3

CD03/ soubor1.mp3, .... soubor99.mp3

CD04/ soubor1.mp3, .... soubor99.mp3

CD05/ soubor1.mp3, .... soubor99.mp3

CD06/ soubor1.mp3, .... soubor99.mp3

Pak by to mělo být funkční. Já u MFD musím v menu měnit volbu zdroje (FM - AUX - CD).

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na displeji to píše NO CD...

Jinak už vím v čem je problém - samotném autorádiu. Sehnal jsem na zkoušku autoradio škoda, ale s kazetou jinak všechny funkce jako na CD radiu a ejhle ono to hraje.....prohledává jak má, zobrazuje jak má, prostě zatím vše OK. Takže teď budu asi v jiném příspěvku řešit jak opravit symphony s CD..

jinak

symphony s CD : typ 1U0035156E

symphony s kazetou typ 1U0035161D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, trochu se vloudím k vám :) mám totiž stejný problém...usb adaptér hraje po zapnutí v pohodě, ale po určité době - klidně vydrží i 15minut se také přepne zpět na radio a zobrazí hlášku NO CD...zjistil sem že před tím než se to přepne začně blbnout displeji . tím myslím že když tam je třeba CD2 tr 8 takže začne problikávat text a přidávájí se čísla např: CD 23 tr 88 apod (ono se to blbě popisuje snad mě chápete - kdytak natočím )...zkoušel sem jak kartu tak usb a dělá to pokaždé...myslel sem si že se nejspíš ten usb adaptér přehřívá (mám ho v kastlíku u spolujezdce, pocitově když sem na něj šahal se mi nezdá vůbec horký ani teplý :) ) ale po přečtení tohoto mám nejspíš problém v rádiu? Nebo nemáte tušení co by to mohlo být? Sorry že sem tak dlouhej ale už si nevím rady... :wallbash: :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá mi to v mé f1rs 2003 to samé.Vyzkoušel jsem 3různé druhy od stualarmu ,ale změní se pouze doba,za kterou to začne blikat track01-81 atd a pak se přepne do cd nebo rádia.Někdy to hraje i 3 hod.V chladnu je to delší vteple i 10min-a nehřeje se.Pořídil jsem pro zajímavost jiné symphony a zkusím jej vyměnit.Pak napíšu výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na displeji to píše NO CD...

Jinak už vím v čem je problém - samotném autorádiu. Sehnal jsem na zkoušku autoradio škoda, ale s kazetou jinak všechny funkce jako na CD radiu a ejhle ono to hraje.....prohledává jak má, zobrazuje jak má, prostě zatím vše OK. Takže teď budu asi v jiném příspěvku řešit jak opravit symphony s CD..

jinak

symphony s CD : typ 1U0035156E

symphony s kazetou typ 1U0035161D

Zdravím, trochu se vloudím k vám :) mám totiž stejný problém...usb adaptér hraje po zapnutí v pohodě, ale po určité době - klidně vydrží i 15minut se také přepne zpět na radio a zobrazí hlášku NO CD...zjistil sem že před tím než se to přepne začně blbnout displeji . tím myslím že když tam je třeba CD2 tr 8 takže začne problikávat text a přidávájí se čísla např: CD 23 tr 88 apod (ono se to blbě popisuje snad mě chápete - kdytak natočím )...zkoušel sem jak kartu tak usb a dělá to pokaždé...myslel sem si že se nejspíš ten usb adaptér přehřívá (mám ho v kastlíku u spolujezdce, pocitově když sem na něj šahal se mi nezdá vůbec horký ani teplý :) ) ale po přečtení tohoto mám nejspíš problém v rádiu? Nebo nemáte tušení co by to mohlo být? Sorry že sem tak dlouhej ale už si nevím rady... :wallbash: :wallbash:

Zdar, nevím jaky máš typ rádia CD nebo kazeta, protože viz pmůj příspěvěk výše, jsem zjistil problém s symphony ve verzi CD a prozatím mám zapůjčené rádio s kazetou (kódy symphony viz výše). Jinak usb adaptér mám http://www.stualarm.cz/produkt/55usbvw003-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-vw-skoda-seat-iso/aux-vstup/. Vše hraje bez problému, takže kompatibilita bude s verzí symphony CD asi horší.....aspoň to tady nikdo nevyvrátil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam tento

http://www.tme.eu/sk/details/am-m06-vag8/interface-cdmp3/audiomaniak/#

...a robi mi to uplne to iste na FI symphony s CD a tiez neviem preco... cca 2 minuty po nastartovani hra, potom 5minut NO CD a potom zase hra bez problemov aj dve hodiny.... vypozoroval som iba to, ze ked je teplo, tak to nerobi... zacalo mi to robit teraz, ked zacala byt rano zima... mam ho asi dva mesiace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to v stualarmu i reklamoval a hovořil s technikem.Dušoval se,že s tím nejsou problémy a prodali jich hodně.Vyzkoušel jsem postupně 3verze USB převodníkú.1 stála asi 3000kč v roce 2009 byla hrozně pomalá,když byl telefoní hovor přez parota a rádio napsalo talk,tak to trvalo 10minut,než začal hrát.Jinak hrál stále.2.cena v 2012 asi 1400kč-vše velmi rychlé i nástup po telefonu,avšak blikání nesmyslnejch čísel a pak výpadek.3.2012 cena asi1800kč vše stejné jako 2. ale výpadek ne po 10 minutach ale za 3 hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak jsem psal výše, tyto USB adaptéry zřejmě mají problém se symphony ve verzi s CD. Tak jsem měl možnost vyměnit verzi CD za verzi s kazetou a funkcí CD měniče... používám to cca 2 měsíc a naprosto bez problémů. Symphony mám tam to spodní zleva.

55xcvw003c.jpgskoda1.jpg

Editováno: , autor: rob314
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Je fakt, že pokud se dělala ta konstrukce kvůliva které vlastně vzniklo toto vlákno, tak na stránkách tvůrce byly jen pro Symphony dva různé softy do PIC-e podle toho ke kterému Symphony měl být modul připojen.

Takže něco na tom bude.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...