Přejít na obsah

Aux pro Symphony


Doporučené příspěvky

Nie, mozno som to zle napisal, ale napis CHANGER sa objavy vtedy, ked to uz nekomunikuje. Ked sa to rozbehne, pise CD1 TRACKxx miesto klasickeho CD TRACK xx a vstup je povoleny. Po skrateni kablov mi to hralo v poho asi 5min. (jedna cigaretka) a potom som plny nadsenia zapol a vypol a kadeco prepinal (AUX-> CD -> RADIO -> CD -> AUX) a objavila sa ta nespolahlivost. GND som mal pripojene len na sasy radia, nie na ISO, ale to by malo byt ok.

Aha, tak s timto jsem se nesetkal. Nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, zacnem s tymi seriovymi rezistormi, potom skusim uplne vymenit kable za funglovky. Keby som to mohol robit doma na stole, ale zrejme to nebude mozne, kedze kod na moje symphony nepoznam a podla prirucky sa po odpojeni od baterie nezapne bez spoznania riadiacky, alebo zadania kodu. Aj tak dik za ochotu.

PS: prikladam aj schemu, skombinovanu z tu zverejnenych veci, keby ta nieco napadlo ...

Caf... :feve:

post-15267-1204538204_thumb.png

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu, ze v povodnej scheme to nie je, ale robil som to v EAGLE a ten mi to hadzal ako chybu, lebo input pin by nemal zostat nezapojeny. Vravel som si, ze to neuskodi, navyse, ak je to RESET, a myslim si to stale, ale skusim to odpojit. Ked tak pozeram na nastavenie CFG bitov, tak MCLR (GP3) je vnutorne na VDD, cize duplom by to malo byt jedno. Ale skusim...

Zdrojovy hex zodpoveda nasledujucemu nastaveniu config. bitov:

Oscillator: 100 = INTOSC (I/O ON GP4 AND GP5)

Watchdog: 0 = Disable

Power-up timer: 0 = Enable

Code protect: 1 = Off

CPD: 0 = Enable

BODEN: 0 = Disable

MCLR: 0 = MCLR pin internally connected to Vdd

BG1:BG0: 11

Caf...

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, zacnem s tymi seriovymi rezistormi, potom skusim uplne vymenit kable za funglovky. Keby som to mohol robit doma na stole, ale zrejme to nebude mozne, kedze kod na moje symphony nepoznam a podla prirucky sa po odpojeni od baterie nezapne bez spoznania riadiacky, alebo zadania kodu. Aj tak dik za ochotu.

PS: prikladam aj schemu, skombinovanu z tu zverejnenych veci, keby ta nieco napadlo ...

Caf... :feve:

Dotaz v tom schématu nemáš odděleno GND od AGND tým resitorem 10 Ohm, chtěl bych se zeptat co ti dělá zesilovač jestli je ten zvuk čistý a nebo ne?

Jinak mám podobnej problém s tím jestli CD changer naběhne nebo ne, ale mám NAVI tak sem myslel že je to odlišností NAVI od Symphony, ale teď vidím že ne, když totiž zmáčknu tlačítko CD changer, tak se to celý kousne (PIC) a musí se vypnout a zapnout, takže tam lezu přes menu NAVI a pak je to OK, ale podruhý tam vlézt nejde je to pak kouslé, tak jak popisuješ ty...

Napadlo mě jestli to není náhodou kódováním autorádia (nebo NAVI) ještě to zkusím prověřit, ale rezistorama to myslím není ty mám 3k3...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predzosilovac som pajkoval len vcera, zapojenie podla schemy, teda AGND = GND no a moja radost z jeho funkcnosti sa skoncila po nastartovani :(. Co je zaujimave, piska len lavy kanal (mam to robene dvoma nezavyslymi MONO OZ), predpokladam teda, ze to bude nevhodnym navrhom DPS (kedze na DPS mam tie OZ otocene o 180stup. a nie zrkadlovo), alebo nejakou tou sluckou. Teda kedze pravy kanal funguje, malo by byt mozne urobit to dobre :). Ten smajlik, to je na odlahcenie situacie, ale po 5-8hodinach prace bez pozadovaneho vysledku mi uz vobec do smiechu nie je.

Pozriem tie slucky, a ked nie, plosak mam pripraveny na pokus s oddelenimy AGND a GND, tak skusim aj to.

Co sa tyka PICu a 'kousnuti' (pekny vyraz), tak som 3k3 zmenil na 1k, 10k pull-up na GP3 (v povodnej scheme nebol) som odstranil a ziadna zmena. Na prvy krat po zapojeni konektora sa to rozbehne tak ako aj predtym, drzi pokial nevypnem, potom uz kedy ako... 100% pomaha az odpojenie konektora. Este tomu dam sancu, rozmyslam aj o novom navrhu DPS, no neviem neviem :aggressive:

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz v tom schématu nemáš odděleno GND od AGND tým resitorem 10 Ohm, chtěl bych se zeptat co ti dělá zesilovač jestli je ten zvuk čistý a nebo ne?

Jinak mám podobnej problém s tím jestli CD changer naběhne nebo ne, ale mám NAVI tak sem myslel že je to odlišností NAVI od Symphony, ale teď vidím že ne, když totiž zmáčknu tlačítko CD changer, tak se to celý kousne (PIC) a musí se vypnout a zapnout, takže tam lezu přes menu NAVI a pak je to OK, ale podruhý tam vlézt nejde je to pak kouslé, tak jak popisuješ ty...

Napadlo mě jestli to není náhodou kódováním autorádia (nebo NAVI) ještě to zkusím prověřit, ale rezistorama to myslím není ty mám 3k3...

Este by ma zaujimalo, mas pouzity aj nejaky power-control modul, teda spinas Vdd na PIC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. V pripade problemu jako oba popisujete (kousnuti) nevidim jediny duvod se 'nejakym' predzesilovacem vubec zabyvat. Ten resit az bude emulace changeru PICem spolehlive fungovat.

2. Pokud se Symphony opravdu po nejake dobe "kousne" tak se zabyvat spis firmware v PICu. Zkusit starsi verzi firmware nebo treba i VWCDPIC v2.x (jine zapojeni pinu 12F629, tak bacha na to). Moznosti je hodne a neco fungovat musi.

3. Nemam vyzkouseno, ale verim, ze jestli ty zminovane odpory budou 1k nebo 10k ci cokoliv mezi tim tak je to uplne jedno.

4. Navrh DPS dle meho nazoru urcite NEMA vliv na funkcnost VWCDPIC (viz foto me prasarny na prvni strance tohoto tematu kdyz jsem VWCDPIC poprve - bez predzesilovace - testoval, hralo to tak dva dny). Pouze je treba navrhnout spravne zemneni kvuli predzesilovaci podle znamych zasad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Robil som vela uprav naraz s cielom rozbehat PIC a pritom som uz osadil aj zosiky. Ako som pisal, nemam moznost testovat to doma na stole a kedze s tym bastlom furt musim chodit do vzdialenej garaze, kazdy moj pokus zabera vela casu. Preto som to spojil dokopy.

2. To je sice pravda, ale bez toho aby som vyskusal vsetky ostatne moznosti, by som sa do preprogramovania PICu nepustal.

3. Nesuhlasim, zalezi na konstrukcii a pouzitom protokole.

4. Suhlasim, ja som ani nehovoril o zemneni PICu, ale o zemneni zosiku.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Pokud se Ti to kouse a nemas tam jiny problem tak na to stejne dojde. Bohuzel

3. Zmince proc zalezi na konstrukci nerozumim, a protokol je jen jeden. A je to prakticky obycejna malicko modifikovana seriova komunikace. Nedelej z toho vedu :)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Nevravim, ze nemas pravdu, ale az teraz dozrel (aspon pre mna) cas na zmenu firmware.

3. Pokial to je po 3 vodicoch, tak je to bud SPI, alebo MW protokol, ktore nemaju radi, ak sa dva obody hraju na mastrov. Teda pokial je jeden master a jeden slave, tak tam ziadne seriove rezistory byt nemusia. Ak tam su, a su velke, mozu vplyvom kapacity vedeni a portov deformovat hrany signalov, co zasa nie je dobre, pretoze v ocakavanom case citania este uroven nebude stabilne definovana. Zasa len uvahy a skusanie, co ine mi ostava, ked mi to nechodi spolahlivo. Keby som nemal problem, nediskutujem, nespekulujem. Znizenie hodnoty rezistorov nepomohlo, takze tym to mozem vylucit :)...

Dik za inspiracie... pis dalej :)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. Mas pravdu pokud seriova komunikace bude velmi rychla (to neni tento pripad) a pokud bude kabel opravdu dlouhy (take neni tento pripad, verim ze i Ty mas draty delky max. metr). Vse je tady http://www.mictronics.de/?page=cdc_proto, Panasonic

No momentalne me uz nic nenapada, tak preju at se dari. A dej vedet jak jsi dopadl

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este by ma zaujimalo, mas pouzity aj nejaky power-control modul, teda spinas Vdd na PIC?

Nemám žádný pwr-ctrl Vdd mám přímo na +12V na mini iso..

1. V pripade problemu jako oba popisujete (kousnuti) nevidim jediny duvod se 'nejakym' predzesilovacem vubec zabyvat. Ten resit az bude emulace changeru PICem spolehlive fungovat.

2. Pokud se Symphony opravdu po nejake dobe "kousne" tak se zabyvat spis firmware v PICu. Zkusit starsi verzi firmware nebo treba i VWCDPIC v2.x (jine zapojeni pinu 12F629, tak bacha na to). Moznosti je hodne a neco fungovat musi.

3. Nemam vyzkouseno, ale verim, ze jestli ty zminovane odpory budou 1k nebo 10k ci cokoliv mezi tim tak je to uplne jedno.

4. Navrh DPS dle meho nazoru urcite NEMA vliv na funkcnost VWCDPIC (viz foto me prasarny na prvni strance tohoto tematu kdyz jsem VWCDPIC poprve - bez predzesilovace - testoval, hralo to tak dva dny). Pouze je treba navrhnout spravne zemneni kvuli predzesilovaci podle znamych zasad.

Add 1, máš pravdu, ale mě by zas až tak netočilo, že to musím spínat přes menu navigace (jestli se to po 5 minutách hryzne nebo ne to zatím nevím, když mi blbne zesík...

2, souhlasím s přehrátím fw, ale jen nechápu, že to někomu chodí a někomu ne, když máme "stejný schéma" spíše bych ještě o víkendu překontroloval kódování (Navi přes wag) jestli je v kódování Changer povolen nebo ne...

3, o rezistorech to nebude, ty jsou tam jen na ochranu picu (ale nekamenovat mě) v digi technice záleží jen na 0 a 1 né až tak na rezistorech

4, navrhnout správně zemění to je možná ono co jsem posral v DPS já, respektive zásady vím že jsou, ale vždy sem se orientoval spíš na digi jak zesíky, takže sem to tu mohl asi posr.. :feve: mohl by jsi prosím napovědět ty zásady.....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Tusim mam riesenie! Nahraj FW verzie pre rcd-300, prave som to otestoval a ide 100%, teda predpokladam, ze moje Symphony CD ma iny firmware, ako symphony MC, resp. Symphony pre Fabiu. S tvojim DX ci co to mas by to mohlo byt podobne, kedze sa spravalo rovnako ako moje.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hex source fle VWCDPIC 3.x 2.7d1 pre RCD-300

Zapojenie pinov ostava, teda GP0, GP1, GP2.

Inak ten predzosik uz chodi dobre, mam to riesene cez 2 mono tlc 080 a jeden isiel dobre, druhy piskal, tak ten piskajuci mal odpojeny C5=2u2, teda nemal dobre napajanie. Teraz uz mi chodi vsetko ok, jemne piskanie tam sice je, ale je pre ma akceptovatelne, pri normalnej hlasitosi to nie je pocut, za jazdy uz vobec nie. To uz asi riesit nebudem. :palec2: Toz to jsme klidni...

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám žádný pwr-ctrl Vdd mám přímo na +12V na mini iso..

Add 1, máš pravdu, ale mě by zas až tak netočilo, že to musím spínat přes menu navigace (jestli se to po 5 minutách hryzne nebo ne to zatím nevím, když mi blbne zesík...

2, souhlasím s přehrátím fw, ale jen nechápu, že to někomu chodí a někomu ne, když máme "stejný schéma" spíše bych ještě o víkendu překontroloval kódování (Navi přes wag) jestli je v kódování Changer povolen nebo ne...

3, o rezistorech to nebude, ty jsou tam jen na ochranu picu (ale nekamenovat mě) v digi technice záleží jen na 0 a 1 né až tak na rezistorech

4, navrhnout správně zemění to je možná ono co jsem posral v DPS já, respektive zásady vím že jsou, ale vždy sem se orientoval spíš na digi jak zesíky, takže sem to tu mohl asi posr.. :feve: mohl by jsi prosím napovědět ty zásady.....?

To myslis vazne?

4. Nechce se mne to hledat, tak to nejdulezitejsi co si vzpomenu: 1. co nejvetsi zemni plochy (idealne rozlita med) 2. zemnit do jednoho bodu 3. nedelat zemni smycky

Editováno: , autor: tucnak01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím uspěch. Funguje to pekne, jen tam mam nezvykle vic basu. Jen jsem mel problemy s verzi sw. K tady prezentovanemu schematu kde vystupy jsou na pinech GP0-GP2 jsem nahral spatnou verzi, ktera funguje uplne na jinych vystupech.

Opravdu je potreba davat pozor na verze. Jsou tam v podstate 2 verze VWCDPIC v3.x a v2.x, navic jsou u kazde z nich dalsi verze firmware, takze ja tam naladoval sice firmware 2.7d, ale pro VWCDPIC v2.x a pak horko tezko hledal duvod, proc to nefunguje. Pro uvedene schema je nutne vybrat firmaware pro VWCDPIC v3.x

Jinak radio je VW BETA V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, uplně jsem unešen z toho co tu píšete, moc bych chtěl, aby mé symphony mělo AUX. Koukal jsem na stualarm.cz ale 2500Kč se mi za to opravdu dávat nechce. Je možné někoho z vás, kdo tomuto oboru rozumí, že by mi tenhle obvod sestavil ?.... samozřejmě za úplatu, tedy pokud mě to nevyjde stejně jako to koupit :-D vím že otravuji, ale v tomhle oboru nikoho neznám a já sám to neovládám.

díky za odpověď s.i.k.i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...