Přejít na obsah

Aux pro Symphony


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím Vás všechny...musím se připojit k tomuto fóru a vyzdvihnout Honzu (banda) za sestrojení adaptéru, přes který si můžete perfektně přehávat hudbu z vašeho jakéhokoliv extérního přehrávače, při zapnutí vstupu CD!!! Tím pádem nemusíte řešit výměnu autorádia za autorádio na CD/MP3!!! Já jsem s tím velice spokojený!!! Ještě jednou Honzo děkuji!!!

Pro ostatní doporučuji kontaktovat Honzu, který Vám adaptér pro vstup CD u autorádia, které má vstup na CHANGER (MINI ISO) vyrobí za špičkovou cenu!

Jezdím s tím přes 2 týdny, něco přes 3000 km a vše funguje dokonale!

Mám N73, k tomu handsfree nokia CK300 autorádio VW GAMMA (V) hraju přes bluetooth, takž žádné kabely, výborný přehled. Zároven doporučuji tuto HF sadu CK300, protože umožnuje přes funkci bluetooth a aplikaci CARKIT telefonovat, poslouchat hudbu a jěště používat i navigaci to vše z mobilu!

Adios Roman.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Za jakých podmínek by šel udělat USB vstup na rádiu které je schopno hrát CD MP3 (Symphony)?

Ahoj Liboro, chci se jen ujistit, jestli jsem Tvůj dotaz správně pochopil.

Chtěl by jsi mít na autorádiu např: Symphony (které dokáže přehrávat CD-MP3) konektor USB, aby jsi mohl připojit např: FLASH disk, na kterém jsou MP3 a autorádio by je dokázalo přehrát.

Abych řekl pravdu, tak dalece jsem ještě nedošel, ale pokud najdeš někde na internetu nebo já najdu, nějaký článek, tak bychom se mohli vzájemně poinformovat, samotného by mě to zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No najjednoduchsie by t islo s FM modulatorom, ktory mava usb vstup (niektore modely).

Inak musis ratat s tym, ze vlastne musis spravit kompletny prehravac, nakolko radio nema datovy vstup, pripojit by si to mohol ako CD menic. Cena by ale prevysovala riesenie predaj existujuceho radia a kupa noveho, ktore podporuje usb vstup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Za jakých podmínek by šel udělat USB vstup na rádiu které je schopno hrát CD MP3 (Symphony)?

Usb vstup muzes pripojit i ke kazetovemu symphony. Neni ani nutne mit Syphony s CD nebo dokonce s mp3. Je ovsem nutne mit specialni adapter, ktery se pripojuje do konektoru CD menice Symphony (modry mini-iso).

Zrovna dnes jsem to na netu prohlizel, zacinam o usb adapteru premyslet. O tom ze Ti nekdo tento adapter postavi za par korun asi ani nepremyslej. Duvod je jasny a uz jsem to jednou psal, slozitost je naprosto nekde jinde nez postavit pouhy aux-in. Jedina moznost je koupit tovarni vyrobek. Ceny jsou ovsem docela vysoke, nasel jsem nekolik prodejcu v cenove relaci radove 100-150 euro.

Hodim i par linku, obrazek si udelej sam.

V Cz koupis adapter u Stualarmu, www.stualarm.cz. Momentalne ho maji za 2743 Czk/110 eur.

Stualarm je viditelne pouhym distributorem vyrobku Connects2, www.connects2.com. Maji ho za 68GBP/2125Czk.

Nemci Zemex, www.zemex.eu, prodavaji adapter ktery umi nejen USB, ale take SD karty. Chteji za to 129 eur.

Cinani www.xcarlink.com asi budou zdatni kopirovaci nebo od nich vse pochazi ;-)

Co jsem zatim precetl, tak vzhledem k tomu, ze adapter supluje CD menic, muze byt max 6 slozek (pojmenovane CD 01 az CD 06) a v kazde slozce max 99 empetrosek.

Zajimaly by mne zkusenosti tech kteri si uz nektery z adapteru zakoupili. V sekci OctaviaII je o tom cele tema pojmenovane USB na original autoradiu (http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=51843), ale nejak extra moc jsem se z neho nedovedel. Rozhodne preferuju adapter ktery umi nejen usb, ale take SD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Aux, usb a take SD jsem nakonec vyresil krabickou z www.xcarlink.cz. Pouzivam ji necely tyden s empetroskovym Symphony. Nevim zatim jedinou vec a to kam krabicku umistim. Kastlik spolujezdce se mne nezda idealni volbou. Mam ji docasne misto prihradky pod radiem.

Jednoznacnym plusem je moznost prehravat mp3 z usb nebo SD karty. Palit porad CD cloveka nebavi.

Jsou zde mirne omezeni (ktere ale vubec nevadi) co se tyka struktury nahravani na medium dane tim ze se pripojuje jako CD menic: je treba vytvorit adresare CD01, CD02 az CD06 a nahravat do nich. Z multifunkcniho volantu jde udajne ovladat i CD07 az CD12. Overit nemuzu, MF volant nemam. Kolik je pak v adresari CDxx dalsich adresaru krabicku moc nezajima, zatim se mne nestalo ze by si to neprezvykala. V navodu se pise ze maximum souboru v jednom adresari CDxx je 99, jestli zvladne vic jsem zatim nezkousel.

Cela krabicka ma z meho pohledu dva minusy: prvnim je cena (2390Kc je stale opravdu hodne) a druhym fakt, ze clovek musi perfektne znat strukturu souboru jak si je na usb nebo SD kartu nahral. Na displeji Symphony se zobrazuje pouze PLAY CDxx TRxx. Moznost zobrazit nazev souboru jako pri prehravani mp3 ceda a kratkeho podrzeni tlacitka CD zde neni. Je ale fakt, ze tohle je omezeni Symphony ktere tuto vec neumi a ne teto krabicky.

Krabicka je Made in China - pro mne taky minus, cinskym vyrobkum neverim a Cinanum ani nos mezi ocima.

Docela lituju, ze neco takoveho neexistovalo pred par lety, kombinace teto krabicky s kazetovym Symphony je co se tyka zlodeju asi idealni.

Kdo ma zbytecnych 2390Kc - muzu rozhodne doporucit. Dotazy rad zodpovim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
Ahojte lidi,

tak nejen s.i.k.i., ale i ostatní můžete psát na email bandab(zavináč)seznam.cz, či zanechat zprávu.

Vypadá to, že se do toho pustím :palec2:

Byl bych rád, kdybys mi to sestrojil. Poslal jsem Ti mail. Doufám, že za to nebudeš chtít víc jak dvě kila. Díky Coufi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
Tak jsem se do toho pustil s vervou a mám tady další prototyp, tentokráte s i s předzesilovačem.

Vážně se nikdo nenajde v okolí Ostravy, klidně přijedu.

Musím Tě pochválit, podle fotky to vypadá pěkně. Také bych měl zájem o sestrojení tohoto zařízení - samozřejmě za úplatu. Podle schémat bych stavbu snad zvládnul, ale nemám čím to naprogramovat a ani nikoho neznám, kto by to uměl. Ovšem stejně jako HudsonStan to mám z MB do Ostravy trošku z ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, je to super řešení, už jsem měl tu čest se setkat s funkčním exemplářem... Zkoušel jste se někdo zabývat i ovládáním iPodu / iPhona z rádia? Chystám se tomu věnovat, jakmile bude čas... Jak jsem tak zběžně prolétl schémata a dokumentaci na těch zdrojových stránkách, tak některá z verzí WF pro HW verzi 3.1 by to měla umět. Podělte se prosím o své zkušenosti. Pokud to půjde, jsem schopen vyrobit to klidně v smd provedení včetně předzesilovače a integrované nabíječky pro iPhone a dát to sem, popřípadě to i někomu (dle časových možností samozřejmě) vyrobit. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, že toto téma asi nikoho nebere, škoda... Všichni už si asi hrají mp3 na své symphonce. Tak jen doplním, že iPhone, iPod 3G+ a podobná zařízení pohodlně ovládat jdou z tlačítek symphony. Tlačítky 1-6 skočíte na vybrané playlisty, dále pak play/pause, next+prev track a next+prev album. Totéž musí jít i z MF volantu.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak ještě přidávám foto pro představu, jaké kabely a jaká krabička se dá použít.

Kabely dle značení GM:

RG-ALARM 08C BAL (651-229)

RG-MD137-BAL (651-197)

A krabička z GM:

U-KM18 (622-546)

Ahoj Provedení Tvého převodníku vypadá dost dobře :palec2: Jaké jsou náklady na postavení takovéhle chytré krabičky??? Popřípadě za kolikbys ji byl ochoten vyrobit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Tak koukám, že toto téma asi nikoho nebere, škoda... Všichni už si asi hrají mp3 na své symphonce. Tak jen doplním, že iPhone, iPod 3G+ a podobná zařízení pohodlně ovládat jdou z tlačítek symphony. Tlačítky 1-6 skočíte na vybrané playlisty, dále pak play/pause, next+prev track a next+prev album. Totéž musí jít i z MF volantu.

Ahoj, vyresil jsi uz nejako ovladani Iphonu pres radio?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Čau,koukam tady nato a vypadá to dost zajímavě, akorát mě mate že všichni řešíte symhony na kazety. Mám symphony CD (bez MP3) jak vyrobyt aux vstup.

Moc díky,vyřešilo by to muj problem pálení 20mp3 na CD :(

Díkyyyyyyyy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to četl snad 3x a pořád to nechápu :D ,Vždyť todle snad ani nejde dát do kupy v domácích podmínkách - a to bych tak moc chtěl. Nemám nic čím bych to do 12F629 nahrál a ani nevím co přesně tam nahrát :( . Předpokládám že je to nějaký binární nebo hexa kod. Proč ten tu není uveden (Za předpokladu že to chápu dobře) :) pak už bych třeba někoho sehnal kdo by mi to vypálil do 12F629.

Po tomdle by to byla už hračka, ale takhle jsem pořád na začatku :(

Díky za vysvětlení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to dát do kupy v dom. podmínkách.

Schémat programátorů na netu je spousta součástky do 100,- Kč

A hexy najdeš např. zde: http://www.k9spud.com/vwcdpic/

stačí hledat

a čip ti můžu naprogramovat, ale pro pokusy je lepší aby jsi si udělal programátor.

Tak aby to tu bylo kompletní:

Schéma programátoru: http://stepa.wz.cz/index.php?page=prog1 nebo si najdi JDM programer

Program na pálení: http://stepa.wz.cz/index.php?page=WinPic ( http://www.qsl.net/dl4yhf/winpicpr.html )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...