Přejít na obsah

Kvalita songů na cd


Doporučené příspěvky

Zdravím, dneska jsem namontoval nove radio (Alpine CDE9881), nové repro u-Dimension a vytlumil dveře s MDF podložkama. No asi nemá cenu mluvit o rozdílu zvuku před a po :) Jen mě trochu zarazilo, že mi rádio hraje lépe než cd s mp3 -jkama. Soudím, že je asi mám v malé kvalitě, tak bych se chtěl zeptat jakej bitrate je asi nejvhodnější nebo kde dělám chybu. Díkec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No pokud vylozene trvas na mp3 tak jednoznacne 320.A CD-DA Ti hraje dobre ? Pokud ano tak to bude nejspis nizkym bitrate mptrosky pokud i CD-DA hraje blbe tak bude problem nejakeho technickeho razu

datovy tok 320kbit/s je luxus, ktory zaplatis mensim poctom skladieb. osobne si myslim ze od 128kbit/s po tych 320 rozdiel nebudes pocut. dobry kompromis je aj VBR - variabilny bitrate. bavime sa o formate MP3. dnes su aj ine formaty, ktore pri porovnatelnej kvalite potrebuju mensi datovy tok, ale tie uz nemusi prehrat radio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

datový tok 128 kbit/s byl dříve srovnávané s kvalitou audio CD, dneska to posunuli ještě o 2 laťky výše na 190 kbit/s. Na druhou stranu jak psal Tunak výše, čím vyšší datový tok, tím zabírá song více místa na CD. U VBR se ti zase může stát, že ti to bude mechanika hůře chroustat. Takže vyzkoušet nejlépe na CD-RW a pak pokud to bude OK tak bych taky použil VBR ale rozhoně od těch 190 kbit/s výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

datový tok 128 kbit/s byl dříve srovnávané s kvalitou audio CD, dneska to posunuli ještě o 2 laťky výše na 190 kbit/s. Na druhou stranu jak psal Tunak výše, čím vyšší datový tok, tím zabírá song více místa na CD. U VBR se ti zase může stát, že ti to bude mechanika hůře chroustat. Takže vyzkoušet nejlépe na CD-RW a pak pokud to bude OK tak bych taky použil VBR ale rozhoně od těch 190 kbit/s výše.

Je to věc názoru. Když někdo řekne, že od Bit Rate 128 Kbps je zvuk dobrý, já osobně takového člověka považuji za nahluchlého nebo toho, komu je jedno, jakou kvalitu poslouchá. Hlavně, že se na ten disk dostalo hodně muziky lol . Můj osobní názor je, že všechno, co je pod hranicí 256 Kbps, je špatně. Osobně nepřevádím níž, než na běžně dostupných 320 Kbps. Prostě chci kvalitu a ne jen kvantitu na disku. Když bubeník flákne do činelů, tak ty činely musím slyšet. Proč si potom kupovat do auta kvalitní a drahé sestavy, když do nich budete cpát ořezaný zvukový záznam, se kterým už žádný byť sebelepší přehrávač nic neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mých zkušeností kvalita zvuku MP3 taky hodně záleží na použitém programu! Staré verze Nera dokáží pěkně zprznict zvuk. Zkuste udělat mp3 v prog. Audiograbber, nebo Audiocatalist. A až potom bych zkusil pohrát si s komprimací dat.

Co se týká toho autorádia Alpine, ta může mít nastavení korekcí na tuner a CD zvlášť. To může být jeden z důvodů, proč tuner hraje o něco lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

datový tok 128 kbit/s byl dříve srovnávané s kvalitou audio CD, dneska to posunuli ještě o 2 laťky výše na 190 kbit/s. Na druhou stranu jak psal Tunak výše, čím vyšší datový tok, tím zabírá song více místa na CD. U VBR se ti zase může stát, že ti to bude mechanika hůře chroustat. Takže vyzkoušet nejlépe na CD-RW a pak pokud to bude OK tak bych taky použil VBR ale rozhoně od těch 190 kbit/s výše.

Je to věc názoru. Když někdo řekne, že od Bit Rate 128 Kbps je zvuk dobrý, já osobně takového člověka považuji za nahluchlého nebo toho, komu je jedno, jakou kvalitu poslouchá. Hlavně, že se na ten disk dostalo hodně muziky lol . Můj osobní názor je, že všechno, co je pod hranicí 256 Kbps, je špatně. Osobně nepřevádím níž, než na běžně dostupných 320 Kbps. Prostě chci kvalitu a ne jen kvantitu na disku. Když bubeník flákne do činelů, tak ty činely musím slyšet. Proč si potom kupovat do auta kvalitní a drahé sestavy, když do nich budete cpát ořezaný zvukový záznam, se kterým už žádný byť sebelepší přehrávač nic neudělá.

v tom případě se vrať ke klasickému gramofonu, protože to je nejlepší a nejčistší záznam a reprodukce zvuku. Pokud máš v autě hi-fi soustavu za stovky tisíc, tak proč pak komprimuješ hudbu??? Proč si nepořídíš audio DVD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom případě se vrať ke klasickému gramofonu, protože to je nejlepší a nejčistší záznam a reprodukce zvuku. Pokud máš v autě hi-fi soustavu za stovky tisíc, tak proč pak komprimuješ hudbu??? Proč si nepořídíš audio DVD?

Chlapče, já už něco pamatuji. Ty gramofony naši doma měli a já mám doma schováno pár velkých černých vinilů, které se v Suprafonu prodávali za komanče okolo 120,- Kč !!! (tehdy dost peněz) a pár kousků, které byly dovezeny z tehdejší NSR (jestli nevíš, tak to byla Německá spolková republika). Takže s tím gramofonem se hoď do klidu. To, že je záznam z té desky nejčistčí a nejlepší, to jsem také slyšel. Možná někde ve studiu, na profi zařízení a po vyčištění zvuku. Stará LPíčka po určité době začala šumět a praskat (kdo to zná, dá mi zapravdu). A přenos zvuku? No hádej chytrolíne - no, už to máš? Analog. Proč máme dnes všichni doma digitální zařízení a ne staré gramofony? Takže važte, pane policisto slova, ať vaše firma neztrácí další kredit, kterého moc nemá. Drahá soustava v autě nemusí být za 100 tisíc. Ono rádio už jen za desítku je dost drahé. Kolik z nás tady tak drahé rádio má. Myslím solo bez navigace apod. Stačí se podívat do sekce Koupím - Prodám. Takže přestaň machrovat s čísly. Právě když na disku budeš mít kvalitní záznam, stačí ti mašinka i za těch 5 až 10 tisíc. A to s tím audio DVD to podle mě také nevyřešíš. To, že to přehrává DVD disk a ještě jiné další formáty záznamu, než CD přehrávač v rádiu, taky kvalitu záznamu nezachrání. A o tom jsem právě v tomhle tématu psal.

To Milan II : máš pravdu, Audiograbber a Audiocatalist jsou docela schopné programy. Taky jsem je dřív používal. Dneska používám dMC Audio CD Input a dBpowerAMP Music Conventer. A pálím na Nero 7 - mám ji totiž legálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne sem vedel ze se tu kvuli tomu pohadate lol

Jinak 2 Milan II & Berry - ke schopnym programum bych priradil jeste Easy CD-DA Extractor - ja v nem zpracovavam Audio cd, ale umi i grabovat a prevadet formaty.A take palit cimz je vyresen problem s nutnosti mit dalsi vypalovaci program :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

datový tok 128 kbit/s byl dříve srovnávané s kvalitou audio CD, dneska to posunuli ještě o 2 laťky výše na 190 kbit/s. Na druhou stranu jak psal Tunak výše, čím vyšší datový tok, tím zabírá song více místa na CD. U VBR se ti zase může stát, že ti to bude mechanika hůře chroustat. Takže vyzkoušet nejlépe na CD-RW a pak pokud to bude OK tak bych taky použil VBR ale rozhoně od těch 190 kbit/s výše.

Je to věc názoru. Když někdo řekne, že od Bit Rate 128 Kbps je zvuk dobrý, já osobně takového člověka považuji za nahluchlého nebo toho, komu je jedno, jakou kvalitu poslouchá. Hlavně, že se na ten disk dostalo hodně muziky lol . Můj osobní názor je, že všechno, co je pod hranicí 256 Kbps, je špatně. Osobně nepřevádím níž, než na běžně dostupných 320 Kbps. Prostě chci kvalitu a ne jen kvantitu na disku. Když bubeník flákne do činelů, tak ty činely musím slyšet. Proč si potom kupovat do auta kvalitní a drahé sestavy, když do nich budete cpát ořezaný zvukový záznam, se kterým už žádný byť sebelepší přehrávač nic neudělá.

clovece iduce auto je fakt parametricky zhodne s posluchovou miestnostou audiofila. myslim ze hluk motora, vozovky a obtekajuceho vzduchu dostatocne prekryje "flakoty do cinelov" a ostatne fajnovosti ktore ziskas vysokym bitrate. ale kazdy si moze robit mp3 ake chce. ja osobne v aute mp3 neprehravam. pocuvam ich doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Berry:

Už to tak vypadá že něco pamatuješ, když o tom tak mluvíš. Pokud se nemýlim, tak dnešní desky mají digitální záznam. Co se týče gramofonu, tak ten doma máme taky, takže i já pamatuji jak toto zařízení vypadá a jaký zvuk přehrává, byť ho již nepoužíváme právě pro ono praskání. Co se týče NSR, tak to taky vím, co to bylo za zemi, nehledě na to, že jsem tam v minulosti (v době kdy tu byli u moci komouši)) jezdil celkem často (pro šťourala - byli jsme nestraníci). Pokud bys uvažoval reálně, pokud to dokážeš, tak jsem myslel dnešní gramofony, neznamená, že když píšu klasické, myslím analogové a taky myslím, za 2-3 tis, pokud máš ouško tak vytříbené, tak bys to jistě pochopil. Zajímalo by mě, jaké máš doma kvalitní audio, když tady básníš o digitální technologii. To že si koupíš nějaký CD přehrávač ještě nedělá kvalitní audio a taktéž když si grabneš CD na MP3 v max. datovém toku, tak to ještě neznamená, že to bude kvalitní, jestli vůbec víš, že těch MP3 kodeků je vícero, a že každý upravuje zvuk trošinku jinak a také i datový tok je tudíž jiný??? Asi ne, no nevadí. Co se týče toho, že jsem u sboru, to nemá s touto diskuzí nic dělat. Jsem zvědavý až se ti někdo bude vloupat do vozidla a krást ti tu audiosoustavu nebo něco jiného, koho pak budeš volat? Nebo až se staneš účastníkem dopravní nehody, když tady mluvíš o pošramocené pověsti. Takže se uklidni. Je zvláštní že největší kecy vypustí z pusy, ti co o té práci nic neví a když nás pak potřebují, tak pomalu klečí na kolenou. Nejdříve si kup knížku, tady jsou odkazy na knihy od společnosti Cpress: kniha č.1, kniha č. 2 a pak to chce vydávat rozuy, jinak na netu je dost odkazu na dané téma taky. Ale to bysme se tu mohli přít jak dlouho chceme. Dle mého názoru bohatě stačí datový tok 190 kbit/s. A sestavu za 10 až 20 tis nepovažuji za kvalitní, takže ani sestava v autě, kterou tam mám není nejlepší, takže proč dávat vysoký datový tok. Nehledě na to, že všechno ostatní mám doma v CD (samozřejmě originální), takže pokud budu potřebovat vyšší datový tok, tak si to prostě znovu koprimnu. A jak píše Tunak, tak při okolním hluku auta je to stejně jedno.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Berry:

Už to tak vypadá že něco pamatuješ, když o tom tak mluvíš. Pokud se nemýlim, tak dnešní desky mají digitální záznam. Co se týče gramofonu, tak ten doma máme taky, takže i já pamatuji jak toto zařízení vypadá a jaký zvuk přehrává, byť ho již nepoužíváme právě pro ono praskání. Co se týče NSR, tak to taky vím, co to bylo za zemi, nehledě na to, že jsem tam v minulosti (v době kdy tu byli u moci komouši)) jezdil celkem často (pro šťourala - byli jsme nestraníci). Pokud bys uvažoval reálně, pokud to dokážeš, tak jsem myslel dnešní gramofony, neznamená, že když píšu klasické, myslím analogové a taky myslím, za 2-3 tis, pokud máš ouško tak vytříbené, tak bys to jistě pochopil. Zajímalo by mě, jaké máš doma kvalitní audio, když tady básníš o digitální technologii. To že si koupíš nějaký CD přehrávač ještě nedělá kvalitní audio a taktéž když si grabneš CD na MP3 v max. datovém toku, tak to ještě neznamená, že to bude kvalitní, jestli vůbec víš, že těch MP3 kodeků je vícero, a že každý upravuje zvuk trošinku jinak a také i datový tok je tudíž jiný??? Asi ne, no nevadí. Co se týče toho, že jsem u sboru, to nemá s touto diskuzí nic dělat. Jsem zvědavý až se ti někdo bude vloupat do vozidla a krást ti tu audiosoustavu nebo něco jiného, koho pak budeš volat? Nebo až se staneš účastníkem dopravní nehody, když tady mluvíš o pošramocené pověsti. Takže se uklidni. Je zvláštní že největší kecy vypustí z pusy, ti co o té práci nic neví a když nás pak potřebují, tak pomalu klečí na kolenou. Nejdříve si kup knížku, tady jsou odkazy na knihy od společnosti Cpress: kniha č.1, kniha č. 2 a pak to chce vydávat rozuy, jinak na netu je dost odkazu na dané téma taky. Ale to bysme se tu mohli přít jak dlouho chceme. Dle mého názoru bohatě stačí datový tok 190 kbit/s. A sestavu za 10 až 20 tis nepovažuji za kvalitní, takže ani sestava v autě, kterou tam mám není nejlepší, takže proč dávat vysoký datový tok. Nehledě na to, že všechno ostatní mám doma v CD (samozřejmě originální), takže pokud budu potřebovat vyšší datový tok, tak si to prostě znovu koprimnu. A jak píše Tunak, tak při okolním hluku auta je to stejně jedno.

Při okolním hluku auta je to jedno? No, tak ty patříš k těm hluchým. Tyhle frekvenční ruchy jsou někde jinde. To asi v těch tvých chytrých knížkách není. Ale člověk bez vady sluchu to běžně pozná. A tím sborem jsi myslel Sbor národní bezpečnosti? Asi se těžko odvyká na používané výrazy. A ty knížky jsou možná dobré pro ty, kdo chtějí utratit peníze. Prodávají se i v hypermarketech. Já je tedy nepotřebuji, možná tobě se hodily. Beru to tak, že jsi nezkousnul, že s tebou nesouhlasím a nezkousnul jsi můj názor, že i Bit Rate 190 Kbps je málo. Tím moje konverzace s tebou na toto téma končím. Zkus nahodit téma jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý si grabuje MP3 dle svého. Mě na něco stačí i těch 190 Kbps, což je dneska standartem, nikde jsem nepsal, že používám nižší datový tok, pokud se nepletu, tak jsem psal výše, že 128 Kbps je celkem málo. Ano pokud budu chtít super kvalitu, tak to hodím na max. Jinak tady jsou odkazy na diskuze o kvalitě MP3 a datovém toku, jak vidno, dohadují se všude a ne jen tady. kvalita MP3, kvalita X MP3, MP3. Tímto bych to taky pokládal za ukončené, proč se dohadovat nad blbostma.

Jinak, určitě to nebudeš pročítat, tak tady je krátký výňatek z posledního odkazu:

Zvuková kvalita mp3

Mnoho vyznavačů věrného zvuku nepovažuje formát mp3 za dostatečně kvalitní, protože se domnívají, že pro svou ztrátovou kompresi a velmi malou velikost výsledného souboru nedokáže zachovat kvalitu originálu bez určitého zkreslení. Toto tvrzení, podepřené "poslechem" mp3 hudby na počítači, je ovšem zcela nepravdivé. Poslechové testy ukazují, že u mp3 souborů kódovaných s datovým tokem 192 Kb/s (popř. vyšším) v současnosti těmi nejlepšími kodéry (např. LAME, který je mimochodem zcela zdarma) nelze s jistotou rozeznat rozdíl od originálního CD, a to ani při poslechu na velmi kvalitní audio sestavě (v ceně několika desítek tisíc korun). Druh kodéru a parametry kódování (datový tok a jeho variabilita) patří k nejdůležitějším charakteristikám, které jsou významné pro dobrou kvalitu výsledného mp3 souboru. Mnohé skladby ve formátu mp3, které jsou již staršího data "výroby" a byly staženy např. z Internetu, tak mají horší kvalitu zvuku kvůli nízkému datovému toku (jen 112 až 128 Kb/s) a špatné kvalitě použitého kodéru, které byly zpočátku velmi jednoduché.

Velikost datového toku (bitrate) lze při vytváření mp3 souborů většinou vybírat z hodnot 64 až 320 Kb/s. Pro optimální výsledek se doporučuje zvolit datový tok mezi 128 až 192 Kb/s (v závislosti na použitém kodéru), vyšší datový tok již není prakticky rozeznatelný a zbytečně tak narůstá velikost souboru. V případě použití proměnlivého datového toku (VBR) se názory na zlepšení výsledné kvality mp3 oproti konstantnímu datovému toku rozcházejí.

Jo toto je jeden z mnoha názorů odbornílů. Toť všo co k tomu jsem chtěl říct. Jinak já nehraji na místo, mám v PC 2 TB na HDD a co se týče místa, tak ho mám až až a do auta mám 20 CD plných MP3 od biratu 190 po 320 kbps.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo mp3 je kvalitni vydobytek ktery se svymi 192 kbps zni kvalitne... proto asi se CDDA nahravaji ve 1411 kbps a DVDA v 7000 kbps ... :kol-138:

Ja mp3 nevytvarim vubec - jeto bezvyznamny - proc si budu kazit poslech mp3 kdyz tu danou hudbu mam v CDDA.I z netu se nejdriv snazim najit danou vec na CD a pak az mp3

A naprosto nikdo mi nevymluvi ze mp3 je srovnatelny s originalni stopu na CD nebo nedejboze na DVD :rock::band - mp3 je ztratovy kompresni format tudiz pri kompresi na mensi velikost neco ZTRATI na kvalite oproti originalu

A uprime se smeju vsem tem lidem jak chodijou se svym volkmenoidnim sony erixonem se spuntama v usich a poslouchaji to svoje chrasteni lol

MP3 jen opravdu kdyz uz neni zbyti...

Editováno: , autor: Planeta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při okolním hluku auta je to jedno? No, tak ty patříš k těm hluchým. Tyhle frekvenční ruchy jsou někde jinde...

kde inde? podla mna je to stale niekde v pasme pocutelnosti povedzme 20-20kHz pre spickove stereo usi lol

.. ale ok, kazdy nech si grabuje alebo sosa mp3 podla svojho gusta. pekny zvysok vikendu :band

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak pozoruji, tak je o tomto celkem zbytečné debatovat, protože se stejně nezhodneme. Každý hudbu poslouchá jinak a na něčem jiném. Pro někoho je dobrých 190 a výše, pro někoho rovných 320 a někomu nestačí ani to. Ale tak je to vždycky. Přeji všem pěkný zbytek víkundu.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...