Přejít na obsah

Autorizovaný servis v Hradcí Králové


Romariooo

Doporučené příspěvky

V pátek dával otec auto do servisu a dnes jsme zjistili,že vůbec nebyl vyměněný olej ani filtry.Je to vůbec možny aby se něco podobného stalo v autorizovaném servisu??? Na faktuře jsou tyto položky uvedeny a zitra se tam jede na reklamaci.Myslite že je to možny?Stalo se to někomu z Vás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no z černý barvy oleje bych ještě neusuzoval na to, že ho nevyměnili. U nafty je ten olej černej hned. Existuje na to ale takovej testr, kterej ti ukáže viskozitu. Mě to při tankování u pumpy nedávno změřili. Bylo to u Schelky. Já bych si to nejdřív nechal změřit, než bych tam šel, protože udělat ze sebe vola, by asi fotřík taky nechtěl, což ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no z černý barvy oleje bych ještě neusuzoval na to, že ho nevyměnili. U nafty je ten olej černej hned. Existuje na to ale takovej testr, kterej ti ukáže viskozitu. Mě to při tankování u pumpy nedávno změřili. Bylo to u Schelky. Já bych si to nejdřív nechal změřit, než bych tam šel, protože udělat ze sebe vola, by asi fotřík taky nechtěl, což ?

To jako jo-máš pravdu ale po ujeti 30km ten olej nemuže být černej jako bota! To se na mě nezlob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si měním olej sám amůžu říct,že první jízdu po výměně pro sychra kouknu na měrku a ten olej jen trochu obarvenej,takovej do hněda.Ale černej určitě né.

Jinak stačí kápnout ho na bílej papír a poznáš to hned.Porovnej to třeba se svým autem.

Editováno: , autor: Alexas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no samotnýho mě to zajímá, jestli si autorizovanej servis něco takovýho dovolí. To spíš nějaký prase nenechalo všechno pořádně vytéct nebo snad nedej bůh tam nechali původní filtr. Ale nevyměnit vůbec olej, to by měli takovej průser, že by nejspíš mohli přijít i o licenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může, proto bych si ten testík nejdříve udělal. Nějak se nemůžu srovnat s tím, že by se našlo hovado, který by kvůli 4 litrům oleje nechalo někoho vylágrovat motor.

Ty 4 litry jsou jeho, kdežto ten vylágrovanej motor není jeho a ještě mu ho přivezeš k opravě.... Neříkám že je tohle pravidlo, ale tipnul bych že 10% výměn olejů neproběhne úplně košér (výměna jen dvou litrů, vyšetřený filtr atd) U benzínu je olej prvních 1000km hnědej, pak zčerná. Po 30km světlounce hnědej, ale nafta se může chovat jinak.

Olej si měním sám, mám garáž, takže to udělám tak že vypustím olej a po hodině kapání dám pryč tu pixlu a dám tám čistou sklenici. Přes noc tam nakape 2-3 dcl něčeho co připomíná mazut - černá cuckovatá řidší vazelína.... Používám fullsyn 0w30 long life ale totéž jsem vypouštěl ze 1,6 s 5w40 a výměnou po 15000km. Servis to zašroubuje ještě to teče a do těhle sraček vám nalejou váš draze koupený olej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může, proto bych si ten testík nejdříve udělal. Nějak se nemůžu srovnat s tím, že by se našlo hovado, který by kvůli 4 litrům oleje nechalo někoho vylágrovat motor.

Ty 4 litry jsou jeho, kdežto ten vylágrovanej motor není jeho a ještě mu ho přivezeš k opravě.... Neříkám že je tohle pravidlo, ale tipnul bych že 10% výměn olejů neproběhne úplně košér (výměna jen dvou litrů, vyšetřený filtr atd) U benzínu je olej prvních 1000km hnědej, pak zčerná. Po 30km světlounce hnědej, ale nafta se může chovat jinak.

Olej si měním sám, mám garáž, takže to udělám tak že vypustím olej a po hodině kapání dám pryč tu pixlu a dám tám čistou sklenici. Přes noc tam nakape 2-3 dcl něčeho co připomíná mazut - černá cuckovatá řidší vazelína.... Používám fullsyn 0w30 long life ale totéž jsem vypouštěl ze 1,6 s 5w40 a výměnou po 15000km. Servis to zašroubuje ještě to teče a do těhle sraček vám nalejou váš draze koupený olej....

Jenze s nejakym kapanim a cekanim se ve skode rozluc,je na to casova norma,takze vylit,vydelat filtr,dat novy a nalit,cena 200kc,ted jsem tam byl.Cernej byl hned,jak se to jen protocilo a pak zmeril stav oleje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může, proto bych si ten testík nejdříve udělal. Nějak se nemůžu srovnat s tím, že by se našlo hovado, který by kvůli 4 litrům oleje nechalo někoho vylágrovat motor.

Ty 4 litry jsou jeho, kdežto ten vylágrovanej motor není jeho a ještě mu ho přivezeš k opravě.... Neříkám že je tohle pravidlo, ale tipnul bych že 10% výměn olejů neproběhne úplně košér (výměna jen dvou litrů, vyšetřený filtr atd) U benzínu je olej prvních 1000km hnědej, pak zčerná. Po 30km světlounce hnědej, ale nafta se může chovat jinak.

Olej si měním sám, mám garáž, takže to udělám tak že vypustím olej a po hodině kapání dám pryč tu pixlu a dám tám čistou sklenici. Přes noc tam nakape 2-3 dcl něčeho co připomíná mazut - černá cuckovatá řidší vazelína.... Používám fullsyn 0w30 long life ale totéž jsem vypouštěl ze 1,6 s 5w40 a výměnou po 15000km. Servis to zašroubuje ještě to teče a do těhle sraček vám nalejou váš draze koupený olej....

No jo, ale co záruka, když si ho měníš sám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shodou okolností jsem taky ve čtvrtek měnil olej, ale protože jezdím ke známýmu do servisu, tak jsem na to celou dobu čuměl. Krom toho, že to je dělaný pečlivě, tak jsem nechal dát před vypuštěním ještě proplach. Výsledek je ten, že po pár kilometrech je olej opět jak bota černej. Syntetický oleje mají mimojiné tu vlastnost, že velmi dobře rozpouští carbonový usazeniny v motoru, a proto je olej černej prakticky ihned. Těch usazenin se tvoří u nafty mnohem víc, než u benzínu. Takže pokud bych měl při kontrole světlou barvu oleje, spíš by mně to znervoznilo, že tam mám místo syntetiky něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen mě trochu překvapuje, co to je za "motoristy", který tohle neví. Kdo už s autem něco najezdil, to musel zjistit dávno. Pokud ovšem vůbec ví, kde najde olejovou měrku. To je ale spíš případ třeba mojí ženský.

Je to už i trošku úchylný, ale asi takhle: naši maj Hyundaie a nějak jsme po předchozích zkušennostech nevěřili servisu, ale budiž, auto se tama dalo na garančku, při které se dělalo i něco v záruce. Něde na netu jsem četl, že v tom servise někomu údajně nevyměnili olejový filtr, tak jsem vzal šroubovák a udělal jsme na něm drážku do laku - cinknul jsme si ho. Po kontrole při přebírce auto jsme na to juknul a byl tam jiný.

Prostě, když máte pochyby, tak si to označte, popřípadě můžete označit i pozici šroubu na vaně, ale tohle je už extrém :palec2:

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.8T-taky jeden,který jenom myslí...........S tvou rychlostí práce,by se asi nikdo neuživil....

Nerozumím cos měl na mysli že jenom myslím??? :) Že se nepodvádí při výměnách oleje? Jsme v čechách.... tady se krade i toaleťák..... Já neříkám aby to dělaly servisy jako já, to by se neuživily... ale mě živí dobře něco jinýho a ten čas tomu můžu dopřát... tak proč bych to svýmu autí nedopřál.... Napsal jsem to jenom jako zajímavý poznatek co ještě vyteče přes noc z auta od okamžiku, kdy už se normálně zašroubovává "špunt"

To Gerrik : zaruka? jaká? ani na 1. garančce jsem nebyl.... Škoda dává rok a o výměnu oleje si to řeklo po 28 000km a to bylo po 13 měsících... Stejně ti nic neuznaj... na všechno mají vysvětlení jak si za to můžeš sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen mě trochu překvapuje, co to je za "motoristy", který tohle neví. Kdo už s autem něco najezdil, to musel zjistit dávno. Pokud ovšem vůbec ví, kde najde olejovou měrku. To je ale spíš případ třeba mojí ženský.

Vždyt jsi to na začátku taky neveděl!!! Nevim proč ted tohle píšeš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek dával otec auto do servisu a dnes jsme zjistili,že vůbec nebyl vyměněný olej ani filtry.Je to vůbec možny aby se něco podobného stalo v autorizovaném servisu??? Na faktuře jsou tyto položky uvedeny a zitra se tam jede na reklamaci.Myslite že je to možny?Stalo se to někomu z Vás?

Ty jsi to taky napsal takhle ! Z toho se nedá usuzovat, jak jste k tomu zjištění dospěli. Měl jsem zato, že to máte nějak prověřený, ale pak píšeš, že olej je jak bota. Tak proto to píšu. Ale nic si z toho nedělej, nikdo nevíme všechno. :)

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se mírně usmívám. teorie, že v autorizovaným servisu se nemění olej a servisák má 4l oleje doma s tim, že motor, co se vylágruje se stejně dá k němu opravit mi prostě přijde vtipná. pokud je někdo takovej lojza, že by to platil, pak OK, ale stát se tohle mě, tak nedám za opravu ani korunu a ještě jim tam udělám velkej vítr. na auto je záruka 2roky, takže ve chvíli, kdy se vylágruje motor v záruce, nic neřešim(pokud se teda nevylágruje tim, že nedolejvám olej). pokud se vylágruje po záruce, stejně nic neřešim, jelikož jezdim na pravidelný servisní prohlídky, jejichž součástí je výměna oleje. tu mám potvrzenou razítkem v servisní knížce, takže nazdar. když se budou cukat, hodí se auto na expertýzu, která prokáže, že byl olej starej, tudíž neměněnej. argumentem, že olej měnili a já si ho doma vysál, prodal a nalil tam vyjetej jezeďáckej nikde neuspějou.

rada: šlapte tomu na krk, bude to olej žrát, vy víc dolejvat, takže starej nebude nikdy :)

přesně o tomhle ta záruka je, ve chvíli, kdy se ti něco posere na autě a nemáš záznam o pravidelných servisních prohlídkách, tak se na tebe z vysoka vyserou.

s tim čerým olejem je to jasný, ten je černej pořád... pokud prokazatelně nepoznáš starej filtr od novýho, nikam nic reklamovat nejezdi, jenom se ztrapníš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

VŠICHNI JEN BLBĚ TLACHÁTE A PŘITOM VÍTE VELKÉ HOVNO O VÝMĚNÁCH OLEJE. POKUD DNES MECHANIK NEVYMĚNÍ OLEJ NERISKUJE JEN VYHAZOV ALE OPRAVU AUTA CÁLUJE SÁM A CHTĚL BYCH VIDĚT MECHANIKA KTERÝ SI TOHLE DOVOLÍ . KDYŽ KAŽDÝ LEPŠÍ MECHANIK VÍ ŽE POKUD OLEJ NEVYMĚNÍ A ON PŘESTANE MAZAT TAK MOTOR SE DO 15 SEKUND NENÁVRATNĚ POŠKOZUJE A HROZÍ ZADŘENÍ.

A KDYŽ TAK POŘÁD MLUVÍTE O TOM JAK VÁM KDO NEVYMĚNIL OLEJ TAK JMENUJTE A UKAŽTE HOTOVÉ EXPERTÍZY.

TAKY JSEM SI ZAŽIL TAKOVÝ PŘÍPAD KDY SE ZADŘEL MOTOR A PŘI EXPERTÍZE BYLO ZJIŠTĚNO ŽE OLEJ ODPOVÍDÁ SVÝMA VLASTNOSTMA OLEJI NA KTERÉM JE NAJETO 30000 ALE TAKY BYLO UJIŠTĚNO ŽE JE V OLEJI NĚJAK MOC CHLADÍCÍ SMĚSI - PO DŮKLADNÉ KONTROLE MOTORU SE ZJISTILO ŽE PROPOUŠTĚLO VODNÍ ČERPADLO A FRIDEX ZNIČIL MAZACÍ SCHOPNOST OLEJE. LITUJU DODNEŠKA TOHO ČLOVĚKA JAK SE VEŘEJNĚ OMLOUVAL SERVISU.

A TAKY SE TĚŠÍM NA DALŠÍ TYHLE VŠEZNÁLKY Z OLEJEM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...