Přejít na obsah

Scout versus X-Trail


century

Doporučené příspěvky

kvůli nenažranosti Škodovky jsem si koupil Mondeo. Původně jsem chtěl OII. Fakt už neví co za to chtít. No a nelituju, mám mnohem více prostoru, nakonec musím přiznat, že je Mondeo i pohodlnější a má kupu vychytávek, který OII nemá. Je to tak. Katalogová cena cena Mondea se blížila 900tKč, ale poskytli 26%!!!! slevu. U prodejce Škodovky v nejlepším případě nabízeli slevu 8%(přes zdejšího člena) a našel se i prodejce, kterej se mi snažil nacpat auto jakože se slevou, která vlastně nebyla sleva žádná, jen se mně snažil oblbnout kejklováním s čísly a různými auty a myslel si, že mně snad zmate či co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz tak Nisu, mame ve firme ted uz toho predposledniho, a je to hodne dobry...V terenu jsem to nezkousel, ale na hodne snehu jo, a to byla pecka, ani dvere sem nemohl otevrit kolik ho tam bylo.

A hlavne 4x4 si u nissana muzes kdykoliv zapnout, a O2 na to zapomen...

Taky nad nim premyslim, nad tim nasim firemnim, bude na prodej za super cenu a mozna i se slevou.

Ma ale pro me jednu nevyhodu, nikdo mi na nej nechce upravit software

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz tak Nisu, mame ve firme ted uz toho predposledniho, a je to hodne dobry...V terenu jsem to nezkousel, ale na hodne snehu jo, a to byla pecka, ani dvere sem nemohl otevrit kolik ho tam bylo.

A hlavne 4x4 si u nissana muzes kdykoliv zapnout, a O2 na to zapomen...

Taky nad nim premyslim, nad tim nasim firemnim, bude na prodej za super cenu a mozna i se slevou.

Ma ale pro me jednu nevyhodu, nikdo mi na nej nechce upravit software

A co spolehlivost? Je poruchovej? Nějaký reklamace? Kolik stojí servisní výměna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz tak Nisu, mame ve firme ted uz toho predposledniho, a je to hodne dobry...V terenu jsem to nezkousel, ale na hodne snehu jo, a to byla pecka, ani dvere sem nemohl otevrit kolik ho tam bylo.

A hlavne 4x4 si u nissana muzes kdykoliv zapnout, a O2 na to zapomen...

Taky nad nim premyslim, nad tim nasim firemnim, bude na prodej za super cenu a mozna i se slevou.

Ma ale pro me jednu nevyhodu, nikdo mi na nej nechce upravit software

A co spolehlivost? Je poruchovej? Nějaký reklamace? Kolik stojí servisní výměna?

Docela dobry, akorat nam jednou praskla spona na hadici k turbu. Ty servisi nevim je to ve firme...Reklamace zadny.

Je to i docela pohodlny, a jakz takz jedouci. Ale ma super podvozek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz tak Nisu, mame ve firme ted uz toho predposledniho, a je to hodne dobry...V terenu jsem to nezkousel, ale na hodne snehu jo, a to byla pecka, ani dvere sem nemohl otevrit kolik ho tam bylo.

A hlavne 4x4 si u nissana muzes kdykoliv zapnout, a O2 na to zapomen...

Taky nad nim premyslim, nad tim nasim firemnim, bude na prodej za super cenu a mozna i se slevou.

Ma ale pro me jednu nevyhodu, nikdo mi na nej nechce upravit software

A co spolehlivost? Je poruchovej? Nějaký reklamace? Kolik stojí servisní výměna?

Docela dobry, akorat nam jednou praskla spona na hadici k turbu. Ty servisi nevim je to ve firme...Reklamace zadny.

Je to i docela pohodlny, a jakz takz jedouci. Ale ma super podvozek

Takže solidní Japonské auto. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mondeo club měl dneska v Pardubicích v Auto In sešlost s prohlídkou showroomu, servisu a s testovacími jízdami. Nevím kdo z nich tam má na koho takhle dobré vztahy, páč tam maj členové domluvené slevy na servis a dneska všecky předváděčky co měli, tak od nich položili klíčky na stůl a mohli jsme dle libosti jezdit. Každé auto si převzal jeden z oranizátorů Mondeo clubu a prostě bylo členům dopoledne plně k dispozici. Akorát Mondea jezdila s někým od AUTO IN, což zas ale u aut přes 1mega chápu. Takže jsem dneska provětral Fiesta 1,3 , Fusion 1,4 , Focus 1,8TDDI, C-max 1,6TDCI, Mondeo 2,0TDCI 103kW a Mondeo combi 2,5 166kW. Samozřejmě nejlepší svezení bylo s tím 166kW žraločkem, kterej si ale za dopoledne v průměru řekl o necelých 12l\100km. Kilowaty byly znát. Ten 2,0TDCI 103kW mi subjektivně přišel línější než moje 2,0 96kW, což mi potvrdil i kamarád, kterej se pak svezl následně i tím mým. Zejména valil bulvy jakej mám zátah na dvojku. Ten C-max motorově docela ušel, i když to nebyl žádnej zázrak. No a velikostí a použitými materiály, no jak to říct, ...pořízením tohodle bych oproti mondeu kurevsky klesnul. Focus v dané motorizaci stál za hovno, takovej traktor bez emocí. Fusion - no strašná pixla co vůbec nejede. Ze všech testovaných hodnotím jako největší sračku. Fiesta, ta sice nijak extra nejela, ale přišla mi živější než Fusion a mnohem lépe zpracovaná a celkově i jízdní vlastnosti byly podle mně kurevsky jinde než u Fusionu. Docela mně mile překvapila.

Každopádně chválím pardubické AUTO IN, asi si váží příznivců značky. Musíém říct, že i já jsem byl spokojen přístupem servisu když jsem tam byl na garančce. Docela by mně zajímalo, jestli by se našel v ČR takto přátelský dealer Škoda. Docela mám tušení, že asi ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mondeo club měl dneska v Pardubicích v Auto In sešlost s prohlídkou showroomu, servisu a s testovacími jízdami. Nevím kdo z nich tam má na koho takhle dobré vztahy, páč tam maj členové domluvené slevy na servis a dneska všecky předváděčky co měli, tak od nich položili klíčky na stůl a mohli jsme dle libosti jezdit. Každé auto si převzal jeden z oranizátorů Mondeo clubu a prostě bylo členům dopoledne plně k dispozici. Akorát Mondea jezdila s někým od AUTO IN, což zas ale u aut přes 1mega chápu. Takže jsem dneska provětral Fiesta 1,3 , Fusion 1,4 , Focus 1,8TDDI, C-max 1,6TDCI, Mondeo 2,0TDCI 103kW a Mondeo combi 2,5 166kW. Samozřejmě nejlepší svezení bylo s tím 166kW žraločkem, kterej si ale za dopoledne v průměru řekl o necelých 12l\100km. Kilowaty byly znát. Ten 2,0TDCI 103kW mi subjektivně přišel línější než moje 2,0 96kW, což mi potvrdil i kamarád, kterej se pak svezl následně i tím mým. Zejména valil bulvy jakej mám zátah na dvojku. Ten C-max motorově docela ušel, i když to nebyl žádnej zázrak. No a velikostí a použitými materiály, no jak to říct, ...pořízením tohodle bych oproti mondeu kurevsky klesnul. Focus v dané motorizaci stál za hovno, takovej traktor bez emocí. Fusion - no strašná pixla co vůbec nejede. Ze všech testovaných hodnotím jako největší sračku. Fiesta, ta sice nijak extra nejela, ale přišla mi živější než Fusion a mnohem lépe zpracovaná a celkově i jízdní vlastnosti byly podle mně kurevsky jinde než u Fusionu. Docela mně mile překvapila.

Každopádně chválím pardubické AUTO IN, asi si váží příznivců značky. Musíém říct, že i já jsem byl spokojen přístupem servisu když jsem tam byl na garančce. Docela by mně zajímalo, jestli by se našel v ČR takto přátelský dealer Škoda. Docela mám tušení, že asi ne.

Třeba mám známé, kterým firma jen prosperuje a mohou si dovolit kuovat auta typu dvě mega není problém... A vždy když si auta vybírají tak jim půjčí na víkend auta mezi kterými se rozhodují. Měli Jeepy, X5, Touaregy atd... Prostě když máš odběry tak tě i dealeři budou půjčovat... Je to zase jenom o penězích. Ale snad, když bych zašel do autosalonu a projevil zájem o konkrétní druh auta tak mi jistě dovolí se svést.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba mám známé, kterým firma jen prosperuje a mohou si dovolit kuovat auta typu dvě mega není problém... A vždy když si auta vybírají tak jim půjčí na víkend auta mezi kterými se rozhodují. Měli Jeepy, X5, Touaregy atd... Prostě když máš odběry tak tě i dealeři budou půjčovat... Je to zase jenom o penězích. Ale snad, když bych zašel do autosalonu a projevil zájem o konkrétní druh auta tak mi jistě dovolí se svést.

Jojo presne tak, stejne muj kamarad, je to o penezich. Chtel si koupit dalsi audinku tak si zkusil vsechno mozny a nakonec si vybral allroada ;) ... moc fajn auti !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nisana ma soused, zvenku docela pekny v terenu si ho pri ceste na chatu taky pochvaluje, ale co sem videl ten interier tak bida...

Ke scoutu videli ste tu reportaz z Moskvy do vladivostoku ? Na autosalonu nebo v caspisech 10Tis km po masakr cestach a prezila bez vetsi uhony az na nekolik defektu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mazda CX7 vypada hodne zajimave. Za 850k kc s DHP dostanete 190kW a v podstate je to fully loaded na danou tridu (kuze, BOSE, el. sedadlo,...). Jestli to jde na N1 netusim, ale pokud ne, tak to je jen otazka casu.

Ale ma pro me jeden velky nedostatek u takovych aut...Nema zapinanni 4x4, jen automaticky

Mazda CX7 nevypadá zle, ale není to ono....To je jasny, ze to chce zapinani 4x4 a nejen automaticky, teda pokud se nejdna pouze o auto silniční kde, když to proklouzne se sepne i druhá náprava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš že je lepší off-road za cenu all-road? Tak to máš asi pravdu,ale já bych bral all-road protože off-road bych nevyužil. ;)

Na tom něco bude, ale hlavně ta bezpečnost.... ta je dost důležitá si myslím.

Při nárazu určitě, ale někde jsem viděl testy brzd a podle nich má k němu trail ze stovky o pěkných pár metrů blíž. Jinak se starším trailem jsem se předminulou zimu povozil v těch největších kalamitách na pustevny a to ještě k tomu na univerzálech gumách a zvládal to suveréně. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze Trail umi i neco mimo silnici...

nissan je super auto, kolega měl svého času terrano a bez problémů, teď ten nový trail je obzvlášť hezký a konečně ma taky budíky zpět na svým místě, navíc u nissanů byla vždycky zajímavá sleva - manželka kupovala dvakrát v HK a vždycky dost ubrali, dodnes auto taky bez problémů, prostě japonec,

pokud by někdo nechtěl ruční přiřazení 4x4, tak zajímavou výbavu a ceny má nová Honda CRV, kamarád kupoval teď a sleva nakonec 100K,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...