Přejít na obsah

Fotodokumentace - výměna kotouče + desky


Vinca

Doporučené příspěvky

Kotouce ( Zimmermann ) a desticky ( Ferodo ) byli porizeny u Seba. Musim rict, ze Sebo je spolehlivy clovicek, za dva dny jsem je mel doma :scooter:

post-8151-1190143715_thumb.jpg

Kotouce jsem poradne odmastil technickym benzinem a taky jsem si je zrovna natrel - dvakrat zakladni barva, pak dvakrat povrchova cervena ( vobyc barva )

post-8151-1190143729_thumb.jpg post-8151-1190143753_thumb.jpg

mno a uz jsem pokracoval na rozebrani z auta - pryz z kolesem

post-8151-1190143778_thumb.jpg

vysrubovat dva sruby, co jsou na tremenech, kdyby nekdo badal jak ja, kde jsou schovane, tak jsou pod prachovkama.A staci oddelat jen poklop zepredu,ne jak ja,ze jsem rval celu prachovku a vono to porad neslo :wallbash: Mozna bych poradil lehce po nich poklepat, aby se trochu "uvolnily" od zareznuti a na vysrubovani bych doporucil si koupit predem IMBUS 7 ( ja jsem ji pak zhanel pul dne po Uherskem Hradisti :076 ) a kdyby to slo straaaaasne moc tezko :kol-27: tak na ten impus sehnat kusek trubky, aby byla lepsi paka. :kol-33:

post-8151-1190143793_thumb.jpg post-8151-1190143809_thumb.jpg

po sundani trmenu jsem bojoval se sundanim kotouce, protoze ten malinky sroubek v kotouce byl zarezlej, jak ta svina a nechtel, ale musel ven :kol-130: vzal jsem velky srub, ktery jsem prirazil na ten srubecek a velkym kladivem jsem ho parkrat probral, aby se uvolnil od zareznuti. Pak jsem vzal dulcik a po smeru otaceni sroubku,spise vysrubovani jsem klepal dulcikem tak dlouho, az jsem ho pak sruboval rukou. Kdyz se pouzije dulcik, tak ten sroubek znici te, ale da se bud koupit, nebo jsem si udelal ten sami z jineho sroubku, ktery jsem treba zkratil na tu pozadovou velikost.

Nasledne jsem si pohral s nabojem,poradne jsem ho ocistil a neco jsem tam ponatiral, kdyz jsem v tom byl. co se tyce trmenu,tak ty jsem taky poradne ocistil,jak vnitrek, tak venek,ktery jsem natrel,spise znovu pretrel :kol-143:

post-8151-1190143893_thumb.jpgpost-8151-1190143914_thumb.jpg post-8151-1190143963_thumb.jpg

mno a pak zbyva upevnit novy kotouc, hlavne to musi byt ocistene a dobre musi sednout. Kotouc si prichytime tim sroubkem a nasadime trmen s destickama, kterou jsou dobre uchyceny a spravne vlozeny, jak na pravem, tak levem kole :kol-95:

post-8151-1190143976_thumb.jpg post-8151-1190143987_thumb.jpg

pak vsechno zkotrolovat a hlavne, est-li na tom kole je vse v poradku, ja jsem zjistil pri testovaci jizde, ze jsem tam zapomel drat, ktery byl uvazany k tlumici a drzel me ten trmen. Div, ze jsem si nerozbil tlamu :kol-67:

mno a pouzite naradi? To si snad preberete sami :palec2:

post-8151-1190144003_thumb.jpg

Dekuji vsem, od kterych jsem to pochytil na foru, taky dekuji chytre knizce SKODA OCTAVIA, bez kterej bych byl v pr*eli, jak bata s drevakama :crutch: taky dekuji Sebovy za to,ze mi nabidl kotouce, ktere jsou super a brzdi skvele,za to ,ze se ozval, kdyz jsem neco potreboval, pac bych si nevedel rady urcite do ted a letal bych po obchodech s brzdama hore dule :kol-90::kol-87: Vsem dik :worthy a kdyby nekdo chtel neco poradit nebo si nevedel rady, tak rad pomuzu, pokud to bude v mojich silam :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc minus za natreni dosedovej ploch?zasej to neni tak moc potapany barvou a vubec, voda a vlhkost jsou svina, taky to auta mam az z Liberce, kde je mnohem vic snehu a soli, nez na morave, takze se snazim auto chranit co nejvic to jde a co se tyce kotoucu, tak ta barva se spali,to je pravda,ale drzi. Protoze jsem to tatovi delal pred tremi roky a porad tam ta barva je i na obvodu kotouce.Takze est-li nekdo na to ma svuj nazor, tak sem stim, ale ne ze bude, ze si MYSLI,ze ta barva odpadne a ruzny blby keci, ktery ani nema vyzkouseny kol10 . Tod muj nazor kol103

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa pacil ten postup, tiez som to chcel pod tymi kolesami ponatierat a toto mi dodalo odvahy :clap:

hned ked bude trocha casu sa dam na to

mohol by mi niekto poradit aku farbu pouzit aby bola co najlepsia a aj nieco vydrzala?

:kol-49:

ja tam mam obycejnou barvu,jak zakladni, tak vrchni povrchovou a drzej to, jak priby(i)ty :kol-98:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2:

Clovece, me to pripada trochu jako komiks, ale pobavil jsem se a taky poucil.

Jen tak dale.

:palec2:

Kluci,komiks nekomiks, hlavne ze se to udelalo a trochu je to potreba ozivit ty temata ne?Preci nemuzem brat vse vazne :kol-45:

Myslel jsem to dobre. A ozivit temata je dobrej napad. Uz se tesim na tvoje dalsi komiksonavody. :) Budou ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tam mam obycejnou barvu,jak zakladni, tak vrchni povrchovou a drzej to, jak priby(i)ty :kol-98:

takze ani netreba nic specialne, super, aspom si vyberiem farbu aka sa mi paci :) asi dam cervenu mam auti... cervene

mohlo by sa to hodit

nene,aspon ja jsem nepouzil zadnou specialni, ale klidne muzes, treba koupit barvu, ktera je na vyssi teploty atd. zasej se muze zkusit neco jinyho a podelit se o zazitky :kol-35:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, já bych se zas tý hrbatosti nijak zvlášť nebál, pokud to nenatířá smetákem.

Jiná věc je výdrž.

Já to natřel zinkovym sprejem co se honosil teplotní odolností a za pár měsíců byl dole, jinde doporučovaná Hammeritka slezla i z bubnů. Taks měl asi štěstí na barvu.

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no řekl bych že oživit témeta neznamená ho sem nacpat 2x jednou sem a jednou do instal manuálu, jdenou by asi stačil

a obecně ve strajařině se nikdy dosedací plochy nenatíraj

jsou rovný od toho aby dvě plochy na sobě seděly, ne aby byly hrbatý od barvy

to vís,mosim si pochvalit :kol-147: , ale s instalu jsem myslel,ze uz je to davno pryc kol119 a co se tyce te barvy, tak jsem to nemel natirat,mno,ale co uz fcil? ja to sundavat nebudu a cistit . Snad kazdy ma ten rozum, tak si muze natirat co chce a jak chce, proc chce, s kym chce atd. ne? :kol-63:

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se podělím o zkušenost ;)

Ty dosedací plochy se ve strojařině opravdu nenatírají a jelikož jsem strojař, tak je nenatírám, ale...... nastříkám je takovou tou měděnou vazelínou vr spreji. Vydrží tam opravdu dost dlouho, nezrezne to a odolá i teplotám z brzd ;)

S tou zinkovou barvou mám stejné zkušenosti - holt je to jen barva :ninja:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se podělím o zkušenost ;)

Ty dosedací plochy se ve strojařině opravdu nenatírají a jelikož jsem strojař, tak je nenatírám, ale...... nastříkám je takovou tou měděnou vazelínou vr spreji. Vydrží tam opravdu dost dlouho, nezrezne to a odolá i teplotám z brzd ;)

S tou zinkovou barvou mám stejné zkušenosti - holt je to jen barva :ninja:

ok,tak to se nema natirat :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se podělím o zkušenost ;)

Ty dosedací plochy se ve strojařině opravdu nenatírají a jelikož jsem strojař, tak je nenatírám, ale...... nastříkám je takovou tou měděnou vazelínou vr spreji. Vydrží tam opravdu dost dlouho, nezrezne to a odolá i teplotám z brzd ;)

S tou zinkovou barvou mám stejné zkušenosti - holt je to jen barva :ninja:

Ta pasta je dobry napad. Sice tam neni moc plochy na prechod, ale proc nevyuzit kol k chlazeni brzd:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destičky jsou Premiery? Nevím jestli ten kotouč není obráceně nebo je to jedno jakým směrem je to vrtání? Vždycky jsem to zatím viděl po směru otáčení.

To by mě zajímalo jak bys chtěl ten jeden namontovat aby se ti vrtání na kotoučích otáčelo po směru... Bys ho tam musel dát jedině obráceně.

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destičky jsou Premiery? Nevím jestli ten kotouč není obráceně nebo je to jedno jakým směrem je to vrtání? Vždycky jsem to zatím viděl po směru otáčení.

To by mě zajímalo jak bys chtěl ten jeden namontovat aby se ti vrtání na kotoučích otáčelo po směru... Bys ho tam musel dát jedině obráceně.

Taky jsem nad tim premyslel, :076 protoze obe desticky dosli navrtane ve stejnem smeru, tak jsem to nechal byt, ze by to nemelo mit na nic vliv. To same mam i na pneumatikach, ze ty " odvodnovaci sipky "mam proti smeru, nez po smeru. Taky tomu nerozumim a na tech gumach neni napsane smer otaceni. A hodne jsem spekuloval, aby me ty " odvodnovaci sipky " na pneumatikach byli po smeru, ale vzdy dve zustaly proti smeru. Ma te s tim nekdo nejaky zkusenosti? :doh Pak me tedy napadlo, ze to obuli spatne v servisu, kde prezouvaj gumy :feve:

Jinak desticky FERODO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destičky jsou Premiery? Nevím jestli ten kotouč není obráceně nebo je to jedno jakým směrem je to vrtání? Vždycky jsem to zatím viděl po směru otáčení.

To by mě zajímalo jak bys chtěl ten jeden namontovat aby se ti vrtání na kotoučích otáčelo po směru... Bys ho tam musel dát jedině obráceně.

Myšleno samozřejmě na obou stranách a ne jeden kotouč. Pokud by byli oba kotouče stejné tak se na jedné straně musí otáčet po směru a na druhé proti. Jestli je levý a pravý tak je stačí prohodit mezi stranama a jednou se otáčejí (oba) po směru a jednou proti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destičky jsou Premiery? Nevím jestli ten kotouč není obráceně nebo je to jedno jakým směrem je to vrtání? Vždycky jsem to zatím viděl po směru otáčení.

To by mě zajímalo jak bys chtěl ten jeden namontovat aby se ti vrtání na kotoučích otáčelo po směru... Bys ho tam musel dát jedině obráceně.

Myšleno samozřejmě na obou stranách a ne jeden kotouč. Pokud by byli oba kotouče stejné tak se na jedné straně musí otáčet po směru a na druhé proti. Jestli je levý a pravý tak je stačí prohodit mezi stranama a jednou se otáčejí (oba) po směru a jednou proti.

Tome, tady ti ukazu fotku,a oba jsou navrtyna stejne,ja nevim , ale spekuluji jak chci, tak porad ten jeden bue opacne. To ti nenadavam, jen konstatuji ;)

post-8151-1190725559_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...