Přejít na obsah

Osvětlení popelníku a panelu AC


Franta 1

Doporučené příspěvky

Odešla mi žárovka , anebo žárovky, které osvětlují štítek s ovládačem topení, klimatizace, a popelník. Vzhledem k tomu,že jsem nikde nenašel popis ,,kudy vede cesta do vsi,, je mi jasné, že to asi nebude legrace. Než se do toho pustím, poprosím Vás o radu jak na to abych tomu nedal na frak...Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odešla mi žárovka , anebo žárovky, které osvětlují štítek s ovládačem topení, klimatizace, a popelník. Vzhledem k tomu,že jsem nikde nenašel popis ,,kudy vede cesta do vsi,, je mi jasné, že to asi nebude legrace. Než se do toho pustím, poprosím Vás o radu jak na to abych tomu nedal na frak...Děkuji

tak v tom topení je jedno celosklo a vyměňuje se tak, že vytáhneš prostřední knoflík ovladače topení - větráku, já to tahám přes manžest sikovkama. Ta žárovka, co osvětluje je atypická a musíš jí koupit přímo ve Škodovce, je to žárovička s plastovým konektorem a dostaneš se k ní vytažením těla popelníku, tj: vyndáš vložku popelníku a pak se postup liší podle toho, jestli je to před face nebo face

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vončo. Zítra jdu na to. Díky chlapi. Napíšu jak to proběhlo. :palec2:

Vyndáš tělo popelníku prostě otevřeš a vnitřek vytáhneš. Pak ten zbytek drží na 4šroubech dva nahoře dva dole. Ty dole možná kryje plast okolo řadičky stačí vycvaknout nahoru a popelník máš celej venku. A na nom je ta žárovka

http://www.skodaoctavia.cz/Fotkyvelke/Octavia9.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ta ziarovka podsvietenia ovladacov sa meni presne tak ako tu "zabijak" dal link na fotky :palec2:

Ale na popolniku ... hmm ;) netreba popolnik vytahovat vobec !!! Staci iba uvolnit manzetu na riadiacej pake a dostanes sa rukou pod popolnik, kde je nacvaknuta ta ziarovka. Vycvaknes ju z plastovych drziakov a ostane ti na kabliku a potom pohodlna manipulacia v priestore pri radicke :p . Tak teda ziadna demontaz tela popolniku !!!

.... Ta žárovka, co osvětluje je atypická a musíš jí koupit přímo ve Škodovce, je to žárovička s plastovým konektorem....

Presne, ja som vypalenu ziarovku priniesol do mototechny a predavac pozeral na to, ze taku este nevidel a neni to bezna, ale specialna tak pozeral v katalogu a ze sa da objednat za 280sk. :kuk:

Tak som ten plast doma rozobral (ide to, troska silou, ale da sa to). Da sa tam dat ziarovka ina a zase plast zlozit. Ja som tam dal modru LED-ku s odporom, vyslo ma to na 20sk a svieti super modre. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ta ziarovka podsvietenia ovladacov sa meni presne tak ako tu "zabijak" dal link na fotky :palec2:

Ale na popolniku ... hmm ;) netreba popolnik vytahovat vobec !!! Staci iba uvolnit manzetu na riadiacej pake a dostanes sa rukou pod popolnik, kde je nacvaknuta ta ziarovka. Vycvaknes ju z plastovych drziakov a ostane ti na kabliku a potom pohodlna manipulacia v priestore pri radicke :p . Tak teda ziadna demontaz tela popolniku !!!

.... Ta žárovka, co osvětluje je atypická a musíš jí koupit přímo ve Škodovce, je to žárovička s plastovým konektorem....

Presne, ja som vypalenu ziarovku priniesol do mototechny a predavac pozeral na to, ze taku este nevidel a neni to bezna, ale specialna tak pozeral v katalogu a ze sa da objednat za 280sk. :kuk:

Tak som ten plast doma rozobral (ide to, troska silou, ale da sa to). Da sa tam dat ziarovka ina a zase plast zlozit. Ja som tam dal modru LED-ku s odporom, vyslo ma to na 20sk a svieti super modre. lol

Origo žárovička na osvětlení popelníku opravdu stojí asi 250,- Kč. Když jsem to zjistil, řekl jsem si, že to musím vymyslet jinak. Ještě jsem se k tomu nedostal a asi se na to vykašlu úplně, ještě jsem ten popelník nikdy nepoužil, nebo asi jednou na nějaké papírky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo žárovička na osvětlení popelníku opravdu stojí asi 250,- Kč. Když jsem to zjistil, řekl jsem si, že to musím vymyslet jinak. Ještě jsem se k tomu nedostal a asi se na to vykašlu úplně, ještě jsem ten popelník nikdy nepoužil, nebo asi jednou na nějaké papírky.

Ten plastovy drzak zarovky sa da trochou nasilia rozmontovat. Neni to zlepene, len nacvaknute do seba. Valcova cast (okolo zarovky) je zasunuta do stvorcovej casti, treba to silou vytiadnut. Potom kliestami vytiahnut dva medenne kontakty ktore idu do objimky a ziarovku vytiahnes. Je tam ziarovka, myslim taka ista ako na podsvit ovladania teploty, neviem presne, ale je to sklenena banka (priemer 5mm) bez patice, teda iba s dratmi.

Droty od novej ziarovky pichnes do otvorov odkial sa "vyrvali" kontakty, zahnes ich a kontakty narazis naspet, tym su kontakty spojene s drotmi ziarovky, plasty zacvaknes do seba a OK. Ziarovku kupis za 10 sk lol

Ja som tam uz novu ziarovku nedaval, kedze chcem prerabat podsvietenie na modro, tak som tam dal uz modru ledku s odporom. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo žárovička na osvětlení popelníku opravdu stojí asi 250,- Kč. Když jsem to zjistil, řekl jsem si, že to musím vymyslet jinak. Ještě jsem se k tomu nedostal a asi se na to vykašlu úplně, ještě jsem ten popelník nikdy nepoužil, nebo asi jednou na nějaké papírky.

Ten plastovy drzak zarovky sa da trochou nasilia rozmontovat. Neni to zlepene, len nacvaknute do seba. Valcova cast (okolo zarovky) je zasunuta do stvorcovej casti, treba to silou vytiadnut. Potom kliestami vytiahnut dva medenne kontakty ktore idu do objimky a ziarovku vytiahnes. Je tam ziarovka, myslim taka ista ako na podsvit ovladania teploty, neviem presne, ale je to sklenena banka (priemer 5mm) bez patice, teda iba s dratmi.

Droty od novej ziarovky pichnes do otvorov odkial sa "vyrvali" kontakty, zahnes ich a kontakty narazis naspet, tym su kontakty spojene s drotmi ziarovky, plasty zacvaknes do seba a OK. Ziarovku kupis za 10 sk lol

Ja som tam uz novu ziarovku nedaval, kedze chcem prerabat podsvietenie na modro, tak som tam dal uz modru ledku s odporom. :p

To vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky je možnost poprosit někoho, kdo předělával na face střed palubky, tahle žárovička totiž zbyde z osvětlení zadního popelníku ;)

PS: já, když jsem zkoumal, jak tam ta žárovička drží, tak jse jí z toho vytáhnul a už nejde zpět, tak kdyby někdo udělal hezký voči, tak mu to pošlu (žárovka je OK)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to cvakol, sice mi to blbo zaostrilo, ale myslim, ze je to vidiet.

Tak pristup k ziarovke pod popolnikom je po odklopeni ramecku radicky viac nez dobry, teda netreba popolnik vysrobovavat von kvoli vymene ziarovky.

ziarovka nasadena ... a ... cupliky ktore drzia tu ziarovku

post-9889-1190246222_thumb.jpg

(mimochodom, nevie niekto naco su tam este tie dalsie zaizolovane kabliky? nejaka priprava na nieco ?? - cerveny kruzok - mate to aj vy tam? ;)

---------------------------------------------------

Ja som namiesto povodnej ziarovky do toho plastoveho drziaku dal modru LED-ku s odporom

post-9889-1190246533_thumb.jpg

:)lol;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(mimochodom, nevie niekto naco su tam este tie dalsie zaizolovane kabliky? nejaka priprava na nieco ?? - cerveny kruzok - mate to aj vy tam? ;)

---------------------------------------------------

Nevedou ty káble k zapalovači?

Mě na té žárovce štve že když mám zapnuté světla tak svítí furt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(mimochodom, nevie niekto naco su tam este tie dalsie zaizolovane kabliky? nejaka priprava na nieco ?? - cerveny kruzok - mate to aj vy tam? ;)

---------------------------------------------------

Nevedou ty káble k zapalovači?

Mě na té žárovce štve že když mám zapnuté světla tak svítí furt

No ona ta zarovka je napojena na podsvit tlacitek, tak ked zapnes svetla, tak svieti aj podsvit a teda aj svetlo v popolniku. Ale cez den to neni ani vidiet a v noci je dobre, ked videt je :)

Tie kabliky su tam stocene a zaizolovane, nikde niesu pripojene, ale k zapalovacu mi idu ine kable a zapalovac funguje. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(mimochodom, nevie niekto naco su tam este tie dalsie zaizolovane kabliky? nejaka priprava na nieco ?? - cerveny kruzok - mate to aj vy tam? ;)

---------------------------------------------------

Nevedou ty káble k zapalovači?

Mě na té žárovce štve že když mám zapnuté světla tak svítí furt

No ona ta zarovka je napojena na podsvit tlacitek, tak ked zapnes svetla, tak svieti aj podsvit a teda aj svetlo v popolniku. Ale cez den to neni ani vidiet a v noci je dobre, ked videt je :)

Tie kabliky su tam stocene a zaizolovane, nikde niesu pripojene, ale k zapalovacu mi idu ine kable a zapalovac funguje. ;)

Ty zakončené kablíky jsou K-line neboli komunikační datové vedení, je to hlavní uzel od RJ motoru, budíků, ABS, komfortky, Navi, Xenů, Climatronicu, diag. zásuvky, atd. Raději nešahat a nesundavat tu "šprcku" ;)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty zakončené kablíky jsou K-line neboli komunikační datové vedení, je to hlavní uzel od RJ motoru, budíků, ABS, komfortky, Navi, Xenů, Climatronicu, diag. zásuvky, atd. Raději nešahat a nesundavat tu "šprcku" ;)

Dik za info. Ja som myslel, ze je to tam natiahnute ako nejaka predpriprava na nejake zariadenie (navi, alebo nieco podobne.. :) ) Mal som v plane ze to merakom premeram, ci tam ide nejaky prud. Hmmm by som asi mohol nieco :prc::)

A preco to tam dali? To sa pouziva k nejakej diagnostike? ked je nejaky problem, tak sa na tie kable nieco pripaja? hmmm ale na WAG je tam zasuvka... alebo je to chystane pre zlodejov aby sa mohli napojit a vyradit nejake imobilizeri, nech nenicia palubovku? lol:plol

post-9889-1190325310_thumb.jpg

:):palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ake odpory k tym ledkam davate? ta zarovicka pod kurenim je 1,2w tak som sa nejako dopocital k +-120ohm(davam tam 150). ako vam to svieti? ved led su smerove stacia na rovnomerne osvetlenie vsetkych ovladacov?

Neviem aky je to presne odpor, ja som to kupoval s ledkou a pytal som si na 12volt, tak mi dal ledku aj s odporom. Inak dostanes aj ledky co su priamo na 12volt a nemusis tam uz odpor davat. ;)

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ake odpory k tym ledkam davate? ta zarovicka pod kurenim je 1,2w tak som sa nejako dopocital k +-120ohm(davam tam 150). ako vam to svieti? ved led su smerove stacia na rovnomerne osvetlenie vsetkych ovladacov?

Neviem aky je to presne odpor, ja som to kupoval s ledkou a pytal som si na 12volt, tak mi dal ledku aj s odporom. Inak dostanes aj ledky co su priamo na 12volt a nemusis tam uz odpor davat. ;)

tak to nechapem ja som myslel ze tie odpory su tam koli prudu... :(

Editováno: , autor: kubikzovocia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze odpory su jasne ale ako to tam namontujem? aj s tym odporom...je tam dost malo miesta. nemas fotku ak to vyzera?

No ja som daval ledku na osvietenie popolniku, ale ty to myslimze chces davat na osvietenie ovladacov kurenia :) Hmm to neni az take jednoduche. ;) jedna ledka ti to neosvetli. A ledka ma maly uhol svietivosti (cca 20 - 30 stupnov) a tam potrebujes aby svetlo islo hlavne do stran, teda potrebujes aby islo svetlo na 180 stupnov ;) Taka ledka neni s takym uhlom :)

Ale ako som tu cital, robia to tak, ze male SMD diody otocia bokom a spoja 3 ledky do tvaru "U" aby svetlo z lediek neslo hore, ale do stran, do svetlovodu. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych dal koment s nějakou fotkou, ale nějak se mi to zatím nedaří, ale to nic přijdu na to a doplním ho.

Každopádně vzhledem k tomu, že tu padlo pár slov k LED diodám, když dovolíte připojím odkaz na starší článeček,kde jsem to řešil http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...&hl=brzdové ,myslím že hned bude jasno jakou roli hraje proud v tomto problémku a kde se uplatňují ,,Waty,, :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže k výměně žárovky jsem chtěl jen doplnit fotku s přípravkem který umožní pohodlnější vyjmutí a nasazení žárovky.

Stačí jen bužírku natlačít na žárovku a vyjmout z patice. Potom zasunout novou žárovku do bužírky, zasunout ji do patice a potlačením měděného drátu který plní roli pístu žárovku vytlačit z bužírky a je hotovo. Přípravek se pohodlně dá uschovat v krabičce s náhradníma žárovkama. (já doufám že se tady objeví snímky které jsem nahrál)

post-4982-1191157041_thumb.jpg

post-4982-1191157344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nyní několik fotek z výměny žárovky v popelníku. Nejdříve vysuneme popelník z panelu, potom uchopíme za okraj rámeček řadící paky a tahem jej postupně uvolníme a vyjmeme, převlékneme a koženou manžetou přes řadičku. Je tam několik plastových západek. Následuje žárovka v plastovém obalu, drží ji 3 západky pozor ať je neulomíte, jde to blbě. Zmáčknutím západky uvolníme a vytáhneme konektro napájecích káblíkú. Při podrobnější prohlídce žárovky zaregistrujeme, že se sládá ze dvou dílú,které pohromadě drží západka ve výřezu (je to vidět na fotkách) Stačí těleso upnout ve svěráku, tlačit na západku šroubovákem a táhnout za válcovou část se žárovkou a těleso rozebereme. Kombinačkama kývavým pohybem vyjmeme oba mosazné kontaktní plíšky a potom vytáhneme žárovku. Pak jsou dvě možnosti buď jako uvedl kolega založíme LED s odporem anebo vezmeme běžnou bezpaticovou skleněnou žárovku. Na žárovce otočíme dolú oba kontaktní drátky, ty oškrábeme, namočíme do letova pasty a naletujeme měděné drátky. Ty provlékneme přes otvory a zahneme, potom kombinačkama zatlačíme oba plíšky, odstřihneme přebývající drátky (není potŕebné je letovat na plíšky) a zasadíme do konektoru. Zpětným postupem vše smontujeme. Ó jak jednoduché. Díky vespolek.

post-4982-1191158558_thumb.jpg

post-4982-1191158578_thumb.jpg

post-4982-1191158599_thumb.jpg

post-4982-1191158614_thumb.jpg

post-4982-1191158633_thumb.jpg

post-4982-1191158649_thumb.jpg

post-4982-1191158661_thumb.jpg

post-4982-1191158674_thumb.jpg

post-4982-1191158687_thumb.jpg

post-4982-1191158705_thumb.jpg

post-4982-1191158723_thumb.jpg

post-4982-1191158739_thumb.jpg

post-4982-1191158753_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci,pokud by Vam jedna dioda nestacila na osviceni popelniku ci neceho jineho, tak to jde udelat tak, ze si koupite medenu desku( deska a na jedne strane je med ) z tej desky si vystrihnete tvar, ktery potrebuje te, lihovou fixsou si udelate na tom kousicku desky, ktery si vystrihnete potrebny obvod pro diody a odpory. Pak se ta vystrihnuta a fixou "pomalovana" desticka ponori do kapaliny ( ted nevim, jak se jmenuje ) a ta Vam vylepta tu cesticku, kde je fixa, tak tam zustane ta cesticka pro obvod diody a odporu. Ja vím, je to dost slozity, ale az bude cas, tak jsem hodim foto, protoze si budu delat podsviceni do ovladni panelu topeni a misto zarovky tam dam ty diody s tim tistakem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...