Přejít na obsah

Řebíček chce prosadit povinné zimní pneumatiky


Luk

Doporučené příspěvky

Je to tak, také naprostý SOUHLAS.

Je to nejen o bezpečnosti své, ale i o bezpečnosti dalších okolo mě.

Já sám vždy v polovině listopadu přezuju na zimní (Barum POLARIS 2)

a jezdím až do března. Jezdím hodně do hor (Krkonoše, Ybstalské,

Voralpské, Turnitzské Alpy) a bez zimního pneu byste se tady nikam

nevyhrabali. Nehledě na to, že Rakušáci jsou schopní Vám dát ihned

bez milosti 300 EUR pokutu, pokuď způsobíte kolizi nebo dopravní překažku...

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem proti povinnému přezouvání na zimní kola.

Mám podobný názor jako D-fens.

Máme každý vlastní rozum. To jako bude stanovena "Eurozima"? Od-do? A radši od září do dubna, ne?

(Něco jiného je, když debil leze na hory bez zimní výbavy. Tím se ale nemyslí jen kola. Jo a debil se zahrabe i se zimákama.)

Ze zimní gumy se stal trošku fenomén, jako by to s nima vůbec neklouzalo.

Pak je varianta celý rok zimní. Zimní guma, vzorek 2mm - tedy podle zákona, ale stejně to asi nebude na zimu nic moc.

Trochu se zamyslete, než budete zase někomu přikyvovat.

Nakonec se z toho stane akorát nástroj buzerace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady snad není o čem diskutovot, teda alespoň ne pro mě, určitě jsem pro zimní pneu. Pak se lidi diví, že do práce nebo jinam dojedou pozdě nebo vůbec nedojedou. Stačí se podívat na silnice jakmile napadne první sníh, ti co přezuli tak čekají až do nich naboří nějaký debil co nemá zimní pneu a ti co nemají zimní pneu tak těm je to všechno jedno. Loni byla sice vyjímka, alespoň podle statistik, protože byla zima velice přívětivá na počet teplých dnů, ale i tak jsem zimní sundal až opravdu začly teploty louhodobě nad 7 stupňů C. Jinak je mi jasné, že zimní pneu stojí dalších x tisíc navíc, ale pokud je řidič na vozidle němá, neměl by s vozidlem vůbec vyjet. C se týče zimních pneu jen na hnací nápravě = jako by je vůbec neměl. Nechci se někoho dotknout, ale když do hor přijedou řidiči z velkých měst, popř. nížin naší honosné republiky a pak se diví, že nikam nevyjedou nebo jsou někde v příkopě zapíchnutí, a že oni zimní nepotřebují, protože u nich sníh není, nebo je hned odhrnutý, popř. že se solí, to je už na úvahu o inteligenci některých jedinců. Jsem rád, že tady mezi namí je toliko jedinců, kteří si váži vlastních životů a životů ostatních účastníku silničního provozu, potažmo svého majetku.

Editováno: , autor: blizard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem spíš pro, ale nesmí to být podle kalendáře! Pevný datum je kravina!!! Nejlépe podle počasí. Jakmile se teplota dostane dlouhodobě pod 4°C, tak povinně zimáky. On pak najednou napadne sníh a všichni na letních pneumatikách jsou překvapeni. :kol-128: A hlavně jsou nebezpečný i pro ty, co mají přezuto. K nám na sever jezdí hodně Pražáci na lyže a většina z nich na letních. :wallbash: Pak blokují silnice, protože se ani nevyškrábou na parkoviště k vleku. Už kvůli nim jsem pro.

Néééé abyste mě hned kamenovali, já jinak proti Pražákům nic nemám! :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem proti povinnému přezouvání na zimní kola.

Mám podobný názor jako D-fens.

Máme každý vlastní rozum. To jako bude stanovena "Eurozima"? Od-do? A radši od září do dubna, ne?

(Něco jiného je, když debil leze na hory bez zimní výbavy. Tím se ale nemyslí jen kola. Jo a debil se zahrabe i se zimákama.)

Ze zimní gumy se stal trošku fenomén, jako by to s nima vůbec neklouzalo.

Pak je varianta celý rok zimní. Zimní guma, vzorek 2mm - tedy podle zákona, ale stejně to asi nebude na zimu nic moc.

Trochu se zamyslete, než budete zase někomu přikyvovat.

Nakonec se z toho stane akorát nástroj buzerace.

Proč "Eurozima" zase vymýšlet co je dávno vymyšleno. V Německu je zákázáno vjíždět na sníh, led.... bez zimních pneu. Nemusíš kupovat zimáky, ale když napadne nech auto doma. Jednoduché a účinné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem proti, ať si každej jezdí na čem chce, při nehodě nebo zatarasení silnice větší postih, protože si fakt nedovedu předtsavit, jak by chtěli nastavit období, to jako je sníh musíš mít zimní, nebo dle teploty?? B) Ono totiž není všude v ČR pořád stejně a tak to nemůže být plošně :palec2:

Editováno: , autor: OloZX6R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem proti, ať si každej jezdí na čem chce, při nehodě nebo zatarasení silnice větší postih, protože si fakt nedovedu předtsavit, jak by chtěli nastavit období, to jako je sníh musíš mít zimní, nebo dle teploty?? B) Ono totiž není všude v ČR pořád stejně a tak to nemůže být plošně :palec2:

V Německu po dobu zimního času platí, že máš auto obout tak, aby jsi byl schopnej bezp. jízdy. Jednoduchý jak facka. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli pravidelně přezouvám zimní a letní, jsem proti zavedení povinného používání( možná to bude i tím, že jsem i v minulém režimu neměl rád jakákoliv striktní nařízení a podobné příkazy. Byl jsem prostě svobodný občan spojených států Československých). Čau Honza :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlim v kraji kde třeba loni byl sníh cca týden,nevidím důvod někomu něco nutit.Ať se sám rozhodne jestli L nebo Z.To by nam taky mohli za chvili nutit povině lopatu a hrablo co kdyby jsme zapadli. Jo a irituji mě řeči,že dédéráci to maj takhle a takhle.......a mi se z toho pos...m!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pro povinné používání. Pánové, zimní pneu není jen na sníh a led, ale má nesrovnatelně lepší vlastnosti při teplotách pod 7°C....ale to už jistě všichni znáte.....A kdo způsobí nehodu a nemá odpovídající výbavu......ať si to pak s ním vyřídí jeho pojišťovna a vymáhá po něm způsobenou škodu.....není proto lepší se přezout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a irituji mě řeči,že dédéráci to maj takhle a takhle.......a mi se z toho pos...m!

:kuk: To je mi líto, že se z toho pos...š. Myslím, že je lepší převzít funkční vymyšlený model než vymyslet něco jako je nynější zákon pro buzeraci řidičů.

Uff pomohlo to hluboce jsem dýchal a doufám, že jsem se tě nedotkl ;) před chvílí mě vytočil šéf a pak jsem si přečetl tvůj příspěvek málem jsem to napsal úplně jinak...

Podle mě, je lepší jen zakázat jízdu na letních pneu po sněhu a ledě, než nařídit, že od - do musíš používat zimní pneu. Jako příklad jsem uvedl Německo protože to tam funguje, stejně jako bodový systém, ale jinak mi je ukradený jestli to je z Německa nebo Rumunska důležitá je FUNKČNOST

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja osobne si myslim, ze zimaky jsou dobra vec. Porovnani vlastnosti Z a L pneu pri provozu pri stejnych podminkach (snih, naledi, brecka atd.), slozeni smesi atd. neni dle meho nazoru pouze marketingovy tah vyrobcu, aby prodavali "vice" pneu. Nikdo by necpal penize do vyvoje, kdyby to k necemu nebylo dobry. Stejne se najete km rozdeli mezi zimu a leto a nikdo nebude nucen kupovat 2x vice pneu. Nicmene melo by to byt doporuceni, treba i pri uzavirani PR, kde se to zohledni... Jezdi si na cem chces ale pokud zavinis v zime nehodu na nevyhovujicim obuti (stav pneu, vzorek, letni pneu, podminky-snih, brecka...) - zaplat ...

I kdyz je neco jineho jezdit na L pneu po Praze a neco jineho na Vysocine nebo na horach vubec. Ja osobne na Z jezdim a to ziju momentalne v Pze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a irituji mě řeči,že dédéráci to maj takhle a takhle.......a mi se z toho pos...m!

:kuk: To je mi líto, že se z toho pos...š. Myslím, že je lepší převzít funkční vymyšlený model než vymyslet něco jako je nynější zákon pro buzeraci řidičů.

Uff pomohlo to hluboce jsem dýchal a doufám, že jsem se tě nedotkl ;) před chvílí mě vytočil šéf a pak jsem si přečetl tvůj příspěvek málem jsem to napsal úplně jinak...

Podle mě, je lepší jen zakázat jízdu na letních pneu po sněhu a ledě, než nařídit, že od - do musíš používat zimní pneu. Jako příklad jsem uvedl Německo protože to tam funguje, stejně jako bodový systém, ale jinak mi je ukradený jestli to je z Německa nebo Rumunska důležitá je FUNKČNOST

Ne neboj nedotknul nejsem cíťa.... :) ......hold mi nezbyvá než s tebou souhlasit budu tedy na tyden přezouvat... :palec2::palec2::palec2:

a slibuju že se o naše německé sousedy nebudu odírat.Aby si mi nenapsal něco moc moc ošklivího-OK?p.s.s tím šefem sme na tom podobně 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pro. Ale žádné pevné datum. Prostě pokud je sníh nesmíš vyjet z letníma. Pokud nemáš na zimáky jezdi pouze pokud nebude sníh.

Pak čekáš někde v koloně protože nějaký debil si nekoupil pneu a zastlal silnici.

Hlavně kamiony to je děs!

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s povinnými zimními pneu nesouhlasím. Sám přezouvám a jezdím na zimních, i když přezouvat 3 auta je pakárna, ale nemyslím, že je dobře to nařizovat. Někdo třeba jezdí jednou za měsíc a aby kvůli tomu přezouval mi příjde fakt buzerace, obzvlášť když zrovna na tu jízdu sníh či led být nemusí. Kdysi jsem jezdil furt na letních a taky to šlo, když jsem věděl na čem jedu, tak jsem dával bacha. A že to opravdu je velkej rozdíl jezdit na letních a na zimních, o tom žádná. Dneska přezouvám, i kdybych nepočítal, že to auto v zimě vyjede, prostě pro jistotu. Ale je to kravina to nařizovat. Stejně to nic nevyřeší, protože zimáky nejsou garance nenabouratelnosti. Dale důležitější je článek mezi sedadlem a volantem. Nicméně pokud nabouráš na letních, tak bych to patřičně osolil postihem. Nejsme přeci děti ve školce, kterým se musí všecko předžvejkat. A totéž bych viděl s určitou tolerancí alkoholu. Standartem je v Evropě 0,5 promile, tak bych to u nás zavedl taky. V případě zavinění havárie by to pak samozřejmě mělo svou váhu, že bylo něco vypito.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...