Přejít na obsah

Řebíček chce prosadit povinné zimní pneumatiky


Luk

Doporučené příspěvky

máš i nemáš pravdu, češi jsou národem (i včetně mě - ale snažím se) s velkým sklonem k nedodržování ničeho, tím že není kontrolováno je to více a více podporováno, ono nejde jen o silnice, ale obecně, na druhou stranu si myslím, že by se měla pravidla dodržovat automaticky a bez dozoru, ale to ještě bude generací národa,

jinak majitel auta není jasně viník - jen se zlikviduje osoba blízká, která brání postihům, buď řekneš kdo řídil nebo jsi jako majitel odpovědný ty - na tom nevidím nic špatného

Jj, naprostej souhlas -_--_-

Doufám, že na tomto fóru jsou zaregistrovaní i někteří páni poslanci :kol-48::smich::kol-48::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď nemám čas číst všechny příspěvky, tak doufám, že nebudu opakovat co už napsal někdo jiný. Já jsem proti povinnému používání zimních pneu paušálně od - do. A to i přes to, že je sám používám. Udělal bych něco jako je v Německu, kde musí být zimní výbava pouze pokud to podmínky vyžadují. Nevím, proč by např. moje babička, která pokud v širokém dalekém okolí leží na silnici jediná vločka autem z garáže nevyjede, by měla mít zimní pneumatiky na to když si jede do supermarketu nakoupit a to jenom v případě, že je hezky a silnice jsou suché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem taky neprocital cely tema,pac na to nemam cas a stejne jako Fugas doufam,ze neco nebudu opakovat.

Muj nazo je takovej,ze jak pise Fugas - pausalne od-do je picovina (napr. ja odmitam jezdit od 1.10. na zimakach-taky se me na to ptali pri pojisteni auta).Ale prihlizel bych k tomu jak pise. Pokud je sucho,mas letaky a vybouras se,tak je to jaks taks v pohode,to by zalezelo na detalinejsi specifikaci vyhlasky,ale pokud zavinis nehodu na snehu,ledu atd-vylozene za podminek,ktere jsou pro zimni gumy,tak by pojistovna nic nezaplati a vinik bude hradit, skody. Jako v nemecku s rychlosti na dalnici..Muzes jet,kolik chces,ale kdyz zavinis nehodu nad 130km/h pojistovna nic nehradi,da ruce pryc.Doporuceno je 130km/h..A je to..To by mylsim fungovalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle názorem naprosto souhlasím, přesto jsem pro povinné zimní pneu na sněhu. A protože jsme Češi najde se dost lidí, kteří přezouvat stejně nebudou, ať už ze sportu nebo, že jim to zdvojnásobí hodnotu auta... Že by policie kontrolovala, kdo má jaké pneu, tomu neveřím, když není schopna ani kontrolovat třeba jakými světly si kdo svítí v noci (tenhle víkend mě na brněnsku oslňovalo pět aut z deseti za jasné noci mlhovkama, fakt chuťovka... :aggressive: )

Jinak si myslím, že je lepší jezdit v létě na zimákách než v zimě na letňákách. To hlavně platí pro ty jezdce, co toho za ten rok moc nenajezdí (poznámka pro šťourali - vyzkoušel jsem obojí a pravidelně přezouvám...)

Tyhle kecy nemám rád protože jsme češi??!! Nemyslím si že je to tím, že jsme češi. Lidi jezdí jako prasata protože to nikdo nekontroluje policie nechce dělat nic a práci za ní dělají radary, které viníka nepoučí protože se o tom dozví, až za měsíc. Dokonce už něchtějí ani dokazovat vinu a chtějí aby byl automaticky vinen majitel auta.

Když bude policie dělat svou práci a kontrolovat tak lidi budou i přezouvat a jezdit normálně.

Na toto ti odpovím jenom jedno, přidej se k Policii, keců máš spoustu, ale o práci PČR nevíš vůbec nic. Až budeš u sboru, pokud se tam teda vůbec dostaneš, tak pak můžeš mluvit o tom, co PČR dělá a co ne. Třeba to budeš zrovna ty, řadový policista, který dokáže změnit danou situaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle kecy nemám rád protože jsme češi??!! Nemyslím si že je to tím, že jsme češi. Lidi jezdí jako prasata protože to nikdo nekontroluje policie nechce dělat nic a práci za ní dělají radary, které viníka nepoučí protože se o tom dozví, až za měsíc. Dokonce už něchtějí ani dokazovat vinu a chtějí aby byl automaticky vinen majitel auta.

Když bude policie dělat svou práci a kontrolovat tak lidi budou i přezouvat a jezdit normálně.

máš i nemáš pravdu, češi jsou národem (i včetně mě - ale snažím se) s velkým sklonem k nedodržování ničeho, tím že není kontrolováno je to více a více podporováno, ono nejde jen o silnice, ale obecně, na druhou stranu si myslím, že by se měla pravidla dodržovat automaticky a bez dozoru, ale to ještě bude generací národa,

jinak majitel auta není jasně viník - jen se zlikviduje osoba blízká, která brání postihům, buď řekneš kdo řídil nebo jsi jako majitel odpovědný ty - na tom nevidím nic špatného

Přesně tak jsem to myslel, i já jsem ČECH... -_-

Jinak odpovědnost majitele za jeho věci se mi líbí taky. Firmy jsou zodpovědné nejen za svůj majetek ale i za své zaměstnance, nevím proč by se to nemělo vztahovat i na obyčejné lidi. ...jinak je to na další téma a právník bejt nechci :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle názorem naprosto souhlasím, přesto jsem pro povinné zimní pneu na sněhu. A protože jsme Češi najde se dost lidí, kteří přezouvat stejně nebudou, ať už ze sportu nebo, že jim to zdvojnásobí hodnotu auta... Že by policie kontrolovala, kdo má jaké pneu, tomu neveřím, když není schopna ani kontrolovat třeba jakými světly si kdo svítí v noci (tenhle víkend mě na brněnsku oslňovalo pět aut z deseti za jasné noci mlhovkama, fakt chuťovka... :aggressive: )

Jinak si myslím, že je lepší jezdit v létě na zimákách než v zimě na letňákách. To hlavně platí pro ty jezdce, co toho za ten rok moc nenajezdí (poznámka pro šťourali - vyzkoušel jsem obojí a pravidelně přezouvám...)

Tyhle kecy nemám rád protože jsme češi??!! Nemyslím si že je to tím, že jsme češi. Lidi jezdí jako prasata protože to nikdo nekontroluje policie nechce dělat nic a práci za ní dělají radary, které viníka nepoučí protože se o tom dozví, až za měsíc. Dokonce už něchtějí ani dokazovat vinu a chtějí aby byl automaticky vinen majitel auta.

Když bude policie dělat svou práci a kontrolovat tak lidi budou i přezouvat a jezdit normálně.

Na toto ti odpovím jenom jedno, přidej se k Policii, keců máš spoustu, ale o práci PČR nevíš vůbec nic. Až budeš u sboru, pokud se tam teda vůbec dostaneš, tak pak můžeš mluvit o tom, co PČR dělá a co ne. Třeba to budeš zrovna ty, řadový policista, který dokáže změnit danou situaci.

Nechci a nebudu kritizovat práci PČR, ale už na malé děti funguje nejlíp, když jsou za chybu potrestané hned, ne za měsíc či dvanáct, v tom má pravdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačne pro povinné zimní. Jezdím v zimě nejen osobákem nejen po běžných silnicích, tak 100% vím že zimní pneu jsou opravdu třeba...na obou nápravách. Kolega zrušil Renaulta Kangoo jen díky tomu, že měl zimní na hnané, přední nápravě...na planině fouknul větřík a zadek mu uletěl....trefil betonovej patník a vymet pangejt...zhruba v 50 km/h....Kangoo zkroucený..na odpis. Já jezdím služebně Fordem Rangerem, před ním jsem měl Mitsubishi Pajero L200....bez zimních pneumatik jsem se nedostal nikam ani s použitím 4x4.

Jsem pro povinné zimní, jen nemám ponětí jak nastavit dobu nasazení....aby to nebylo jako s mlhovkama....používat za snížené viditelnosti, ale to je dost subjektivní pojem, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo jedine to zavest povinne, ale ne od do ale podle situace, jak tu nekdo psal ze babi jede jednou za zimu do obchodu jen kdyz je pekne tak je blbost mit zimni, i moje mamka kdyz nasnezi tak uz by nejradeji zahrabala garaz at se neda vyjet, je pravda ze clovek to neodhadne jestli nenajede na nejakou vrstvu ledu:)

A resil bych to tak naboural si v zime kvuli tomu ze nemas zimni kola tak poradna pokuta a body dolu(teda nahoru:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně pro povinné zimní obutí na obou nápravách! Horší to je s dobou od-do, to se nedá přesně specifikovat - správně pro zimáky platí pravidlo 4x4 - na všech 4 kolech, min. 4mm vzorku, 4měsíce v roce (to je dle počasí, že..) a max. 4roky používání od data výroby... Takže by to odpovídalo asi od 1.11. do 28.2. a zbytek dle uvážení???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...