Přejít na obsah

zaklepanie motora 1.6 po starte


micenko

Doporučené příspěvky

Ked som si v r. 1990 kúpil nový Favorit, bol som zhrozený, ze motor pri rannom starte krátko (1-2s.) zaklepe. Reklamacný technik prípad uzavrel ze vsetko je OK, lebo olej po dlhsom (nocnom) stati ztecie a nez sa po starte dostane na loziska klukovej hriadele moze zaklepat.

Teraz som sa dostal ku Fel. 1.6 MPi a je to tu. Po starte zaklepe. Je to v poriadku? Dik za nazory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ked som si v r. 1990 kúpil nový Favorit, bol som zhrozený, ze motor pri rannom starte krátko (1-2s.) zaklepe. Reklamacný technik prípad uzavrel ze vsetko je OK, lebo olej po dlhsom (nocnom) stati ztecie a nez sa po starte dostane na loziska klukovej hriadele moze zaklepat.

Teraz som sa dostal ku Fel. 1.6 MPi a je to tu. Po starte zaklepe. Je to v poriadku? Dik za nazory.

Nie je to v poriadku aký ptam máš olej? (SAE???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Máš nevhodný olej, alebo ho máš málo a tak chvíľu trvá kým ho vytlačí na ventily, takže tie chvíľu klepocú.

noooo mne to robí stále keď motor vychladne asi 3 sec. mi po naštartovaní svieti mazanie. Mám 8000 km po GO a netuším čo to je? Je to vážna závada? Inak motor bol dlho prevádzkovaný na olej 15w40 teraz po GO je tam 10w40 može to byť tým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noooo mne to robí stále keď motor vychladne asi 3 sec. mi po naštartovaní svieti mazanie. Mám 8000 km po GO a netuším čo to je? Je to vážna závada? Inak motor bol dlho prevádzkovaný na olej 15w40 teraz po GO je tam 10w40 može to byť tým?

Olej by nemal vadit, ale ta kontrolka mazania sa mi nepozdava. Mas urcite dost oleja?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...