Přejít na obsah

Co vybrat - 1.8T nebo 1.8T 4x4


xkali

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

je uplne jedno kde bydlis jestli na plazi nebo v horach nebo v mirnym pasu....1,8T bez a s 4x4 je hodne velkej rozdil jak na suchu tak i na vlhku...tam budes na 4x4 obcas mozna i rad...ja jezdim se svoji 4x4 po brne max do 8 litru kdyz je hustej provoz, mimo mesto za 7 a dalky jezdim kolem 6.....a plyn zrovna nelechtam =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si vždy myslel že 4x4 bez ESP se chová při připojení haldexu tak, že ustřelí prdel. To že se to hrne do zatáčky rovně by znamenalo, že jsou aktivovány uzávěrky diffů. Jinak měl jsem možnost se svést s Passatem 2,3V5 4x4 a je to mazec, nepodařilo se mi to auto přinutit k hrabání (na suchém asfaltu) a při průjezdu hodně ostrý zatáčky pod plynem mi octa začně hrabat (teda ne úplně ale bliká asr jak o život) a tohle nic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako sa da spravyt trvla 4kolka podel sa snami o informacie.

Aj ja mam O I 4x4 1.9 TDI moja spotreba pri normal jazde je 6-7 L. a to rad predbieham. Ale raz mi palubny pocitac ukazoval priemernu spotrebu 5,7 L na rovnej ceste ale to som isiel uplne pianko vsade 90km/h.

Ozaj a este jedna otazka ako zistim ze moja octa ma ASR??? v technickom to mam napisane ale ako to zistim???? dakujem za vase rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

aha tak to dík za správu takže ESP je s ASR aha, dobré vedět

jo tohle udělá trvalou čtyřkolku ale bez poškození haldexu, což uzamčení způsobuje

http://www.sqsracing.com/produkt/314:406:haldex-regulator-controler-valve

assembly-manual-mhr-mhrb_47.pdf

Editováno: , autor: Radek Obadal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nevím, ale otestuješ to tak, že se postavíš na písek, bláto - nejlépe na led (ale ten teď těžko seženeš :-) a při razantním rozjezdu, při prokluzu kol ti musí otáčky jít dolů nezávisle na poloze plynového pedálu. Tedy plný plyn a otáčky přesto jdou dolů někde na 1000 otáček. A to je ASR, které nusí být vypnutelné, například na ledu a sněhu, kdy je prokluz nutný aby jsi se vyhrabal (resp. prohrabal na tvrdý podklad.....).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako já osobně bych neváhal a vzal 4x4 protože kdy je potřeba haldex se sepne ale když je to dvoukolka tak tam něco chybí, a na spotřebě to zas takový rozdíl není , já co to ted mám pernamentní 4x4 tak se mi zvýšila spotřeba asi zase o litr tak jezdím slušně 9-10

Editováno: , autor: Radek Obadal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...