Přejít na obsah

Výměna předních světel


Dandisan

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, stala se nám na Fabii Combi 1,2 12V 9/03 nemilá věc a to ta, že prasklo přední světlo (konkrétně plastové držáky) a zrovna jak na potvoru jdeme příští týden poprvé na STK. Takže musím měnit a proto se chci vás zeptat na pár otázeček:

1. odpojujete baterku - pokud ano, pak budu muset nejspíš po opětovném připojení znova naučit chodit el. okna?,

2. je třeba demontovat nárazník? Nemám zrovna u sebe Jak na to, takže fakt nevím.

3. je nutné si dávat ještě na něco sakra velký pozor při demontáži?

Děkuji všem mnohokrát za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, stala se nám na Fabii Combi 1,2 12V 9/03 nemilá věc a to ta, že prasklo přední světlo (konkrétně plastové držáky) a zrovna jak na potvoru jdeme příští týden poprvé na STK. Takže musím měnit a proto se chci vás zeptat na pár otázeček:

1. odpojujete baterku - pokud ano, pak budu muset nejspíš po opětovném připojení znova naučit chodit el. okna?,

2. je třeba demontovat nárazník? Nemám zrovna u sebe Jak na to, takže fakt nevím.

3. je nutné si dávat ještě na něco sakra velký pozor při demontáži?

Děkuji všem mnohokrát za rady.

demontaz svetel je par minut. nic nemusis odpojovot, naraznik netreba davat dole ale ak das lepsie sa dostanes k tej desinke v strede. inak ak mas zlomeny stredny alebo niektory z hornych uchytov, tak to nemusis menit svetlo, kup nahradne drziaky a hotovo.

PS jeste se mi zda nepodstatna v tomoto prispevku to ze je to combi. ale s tou motorizaci vymnenis horni drzaky bez vzjmuti svetla, mas za svetlem hodne mista ale kuli strednimu musis vyndat cele svetlo. jediny drzak co se neda mnenit nahradni sadou je zadni, ale ten ti zas opravi lepic plastu.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

demontaz svetel je par minut. nic nemusis odpojovot, naraznik netreba davat dole ale ak das lepsie sa dostanes k tej desinke v strede. inak ak mas zlomeny stredny alebo niektory z hornych uchytov, tak to nemusis menit svetlo, kup nahradne drziaky a hotovo.

PS jeste se mi zda nepodstatna v tomoto prispevku to ze je to combi. ale s tou motorizaci vymnenis horni drzaky bez vzjmuti svetla, mas za svetlem hodne mista ale kuli strednimu musis vyndat cele svetlo. jediny drzak co se neda mnenit nahradni sadou je zadni, ale ten ti zas opravi lepic plastu.

Děkuji, musím se ještě pořádně podívat, který úchyty jsou poškozený, ale myslím, že všechny, protože se světlem se dá normálně hýbat. Zítra zkouknu a dám kdyžtak přesně vědět co a jak.

N aobrázku jsem označil místa. kde jsou úchyty prasklé. Jestli jich je více, fakt netuším.

post-5189-1190582885_thumb.jpg

Editováno: , autor: Dandisan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vieš ale tie upevňujúce prvky sú súčasťou svetla tak preto sa čudujem prečo to ešte v tej etke je...asi sa naskrutkujú alebo čo...

no tie uchyty čo su v etke by am zaujimali ako tam sadnu...

Teď jsem koukal do Etky a doufám, že budu muset měnit jen ty upevňovací prvky č. 19 a 20 a ne celé světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná sa o sadu na dodatočné uchytenie svetiel.Presne tie tri úchyty čo sú na obrázku hore sa dajú vymeniť.Zvyšky po starých úchytoch treba odrezať a nové sa naskrutkujú do dier,ktoré sú na svetlách už pripravené.Ak sa odlomí ten zadný úchyt vzadu na svetle,tak ste v ri*i,treba meniť celé svetlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes světlo vyměněno, všechny úchyty byly komplet urvaný + po celém boku totálně prasklý. Tak jsem tam dal originál Hellu. A nárazník jsem celý nesundával, jen jsem vyhákl pravou část, abych mohl vytáhnout světlo. Dík všem, jdu řešit další problém na autě :):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Nemáte někdo fotku svetla, ktery je uchycený pomocí těch dodatečných držáků? Protože jsem si chtěl spravit takhle světlo, ale ty držáky, co mám fakt netušim, jak napasovat na světlo :help: Podle me to tam nejde, neni to jen na nejaka svetla? Nebo tak neco?? Dekuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to na vsetky svetla, daju sa menit horne uchyty a tie co su blizsie k stredu auta.

tie blizsie k stredu auta su na dva sroby ktore sa k tomu kupuju tiez a vrchne su na jeden srob.

treba samozrejme stare uchyty orezat. netreba foto, je to blbovzdorne.

neda sa to namontovat zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska na pořádným světle a při chvilce času jsem zjistil, proč jsem neměl ty dodatečné úchyty kam dát, ikdyž jsou "blbuvzdorné" :) Protože umělec přede mnou o těchto úchytech asi prd věděl a zprasil světlo jak jen mohl :aggressive: . Tímto děkuji i uživateli f.andrys, kterej mi hodně pomohl při tomhle oříšku...

post-7483-1202686351_thumb.jpg

post-7483-1202686375_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Páni potrebujem poradiť.

Minule som mal menšiu kolíziu a tiež som odtrhol úchyty na pravom prednom svetle, vraj sú utrhnuté všetky. Ja keď som pozeral na svetlo tak som si nikde nevšimol čo je vlastne utrhnuté, možno to je tým, že v tejto zime sa mi veľa pri aute nechce postávať. No skrátka mechanik mi zatiaľ nejak zdrátoval svetlo a povedal, že musím kúpiť nový reflektor.. Čo som tak googlil tak som zisitl, že existujú tie opravné sady ale že ak sú všetky úchyty ulomené tak mi to nepomôže.

Skúšal som na vrakovisku zohnať ale v celom BA kraji nemajú na Fabiu svetlá, ktoré by mali všetky úchytky OK.. Jediné, čo som zohnal je s jedným utrhnutým úchytom lenže neviem ktorý z nich to je. Chcel by som sa teda opýtať, či niekde nemáte náhodou fotku reflektorov aby som vedel koľko tých úchytov vlastne je a takisto ktorý je ten, čo ste v tejto diskusii nazvali "zadný" ktorý keď je utrhnutý, tak sa nedá nič robiť, iba kúpiť nové svetlo..

Potom je tu ešte možnosť kúpiť nové ale to vyzerá byť celkom drahé preto radšej zvažujem možnosť kúpiť toto s jedným utrhnutým úchytom, ktorý ak by sa dal opraviť, bolo by po probléme..

Vopred ďakujem za odpoveď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jedná sa o sadu na dodatočné uchytenie svetiel.Presne tie tri úchyty čo sú na obrázku hore sa dajú vymeniť.Zvyšky po starých úchytoch treba odrezať a nové sa naskrutkujú do dier,ktoré sú na svetlách už pripravené.Ak sa odlomí ten zadný úchyt vzadu na svetle,tak ste v ri*i,treba meniť celé svetlo.

Neví někdo kde sehnat tu sadu na dodatečné uchycení světel? Nějak se mi to nepodařilo... v servise sice ví, že něco takového existuje, ale netuší kde to sehnat, protože když to měli posledně tak to bylo zase od někoho dalšího :-|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...