Přejít na obsah

světla pro denní svícení


maiklzacek

Doporučené příspěvky

Taky by se mi nějaký líbily, až dám xeny, určitě to začnu řešit. Ale nechci dávat ještě vedle mlhovat další, jak má třeba Ben115, to se mi nelíbí (moc přeplácaný), zde spíš uvažuju koupit nějaku kulatý od Helly a dát je místo mlhovek. Chvíli to stejně ještě bude trvat, třeba zatím někdo ještě vyrobí nějakej pěknej model na fábču face :)

Editováno: , autor: Tangerín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Co stoji takova sranda a jak je to komplikovane na zapojeni, zvladne to bezny domaci koutil ze zakladnimy znalostmi elektroniky z beznym naradim a nebo je zapotreby neco special? Uvazuji o tom o jako dalsim kroku v promene sveho tatose a uspore benzinu kdyz uz je to celorocni sviceni pomalu v cele EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu divočina, zapoj to takhle:

zapojení přes relé, kdy jeden vývod vinutí se zapojí na obrysová světla, druhý na spínané napětí.

Pak je po zapnutí zapalování při vypnutém spínači světel relé sepnuté přes žárovky obrysovek, takže denní světla svítí, a jakmile se rozsvítí jakákoliv světla, je na obrysovém světle napětí, takže denní svítilny zhasnou.Samozřejmě denní světla odjistit pojistkou - bývá součást balení

to je všeobecně,

nebo přímo na vypínač světel na pin, který je při vypnutém vypínači světel pod napětím a při zapnutí parkovaček resp. potkávaček napětí zmizí.

Opět jistění obvou světel.

http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/denniSviceni.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
to ste ještě nikdo nedávali světla pro denní svícení ukažte jak je máte namontované

post-37797-1258314438_thumb.jpgpost-37797-1258314581_thumb.jpg

Takto mi to funguje vic nez 4 roky. Original Hella - prvni, co byli k dispozici.

Cartmankovi - to tam mam preto, aby som ako debil nevysvecoval na prave poludnie stretavackami a obrysovkami. A za to, co to stalo, si nekupim ani jednu vybojku.

Dcdodo-vi - povinne sviceni neni ani pomalu v cele EU - pouze vychod je slabozraky, jak jsem jiz psal, zapad to nema a ani mit nebude, jdou prave cestou vybavovani novych aut dennimi svitilnami - logicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak ja dostal k vanocum ze stuardalarmu denni siceni i stim modulem presneji SJ-286E, ale pri instalaci jsem zapojil jen napajeni na baterku a na zapojeni na potkavacky sem se zatim vyprdl jelikoz vubec nevim kde se to nachazi atd. ted se mi to po nastartovani zapne a sviti to porad dokud nezhasnu motor a i pri zapnutych svetlech, sviti to naprosto suprove a desingnove krasny, ovsem asi podle zakona by to trebas v noci zapnuty byt nemelo ze ? kdyz tak rada nebo smer kam mam mirit ten zluty drat na potkavacky . diky Miras

post-39672-1262084354_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick se uklidni - nebude to zadna chutovka, znam lepsi. A mastne pokuty bych daval debilum, kteri nas za nesnizene viditelnosti "obstastnuji" xenony, ackoliv maji denni lampy (napr. Yeti a pod.) Bohuzel, nedomysleny zakon to nezakazuje...

Miras: signal od obrysovek najdes pohodlne na 10-ti polove svorkovnici hlavnich svetlometu, je to sedo-cerny drat (pozice c.7). Staci to napojit bokosvorkou bez vyndavani te svorkovnice.

Zapomel jsem ti to pochvalit - mas to pekne, a kdyz si to dopojis, bude to super.

Editováno: , autor: ivomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick se uklidni - nebude to zadna chutovka, znam lepsi. A mastne pokuty bych daval debilum, kteri nas za nesnizene viditelnosti "obstastnuji" xenony, ackoliv maji denni lampy (napr. Yeti a pod.) Bohuzel, nedomysleny zakon to nezakazuje...

Maverick se v zadnem pripade neuklidni - doporucuji ti nastudovat si vlastnosti optiky dennich svetlometu. LED denni svetlomety nemaji za snizene viditelnosti spolecne s hlavnimi svetlomety svitit a duvody jsou jasne - neni to zakotveno pro legraci. Diky jejich svitivosti a geometrii vyzarovaneho svetelneho kuzele je denni svitilna (obzvlaste LED) v noci ci za deste, snezeni apod. mnohem vetsi prasarna nez mlhovka. To za prvve.

Za druhe - denni svetlomety (napr. Yeti, OII, SII) jsou za dne mnohem vyraznejsi nez svitici, ale pod mnohem vetsim uhlem sklopeny, xenonovy svetlomet.

Vyjimkou budiz poloha, kdy se nachazis v miste kuzelu, ktery ma za ukol osvitit pravou krajnici a znacky.

Nicmene, pokud mas za dne problem s oslnovanim xenony, chyba bude nekde jinde...

wejw: Jen dodatek - kdyz neznam kompletni zapojeni, nezapojuji vubec. Nejdriv zjistim, pak zapojim. Je to elegantnejsi a neobtezuji ostatni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem tu novy, tak me prosim omluvte, ale myslel sem si, ze fora jsou od toho abychom si zde navzajem radili a pomahali a ne na sebe stekali a delali ze sebe ty nejchytrejsi. Kazdy obcas potrebuje helpnout a tak se radsi blbe zepta, nez aby blbcem zustal. Ovsem nekdo radu nepotrebuje nikdy, ze?

Krasny den vsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi tu sice novy, ale smysl fora chapes spravne.

Na druhou stranu je potreba si uvedomit, ze forum neni jen a jen o radach, ale i o komentarich.

A pokud se jedna o bezohledne jednani k ostatnim, musi akter pocitat s tim, ze se nekdo ozve. A ze jich za tech 5 let, co na foru jsem, bylo požehnane.

Zaverem - pokud nekdo vehementne tvrdi prokazatelnou nepravdu ci nepresnost a jeste to uvede "Maverick se uklidni", nemuze ocekavat mirumilovnou reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prve: dekuji Maverickovi za pouceni - vlastnosti optiky svetlometu obecne znam. Akorat jsi zapomel, ze denni svetla maji v hlavnim smeru jinou svitivost nez tebou uvadene mlhovky, takze bych to neporovnaval.

Za druhe: se shodujeme, a zda se, ze mas to stesti, ze jsi asi jeste nebyl oslnen...

Za treti: neuvadim nepravdy ci nepresnosti, pouze svuj nazor - presne tak, jako ty. Nedostatek v zapojeni jsem totiz nerozporoval.

Takze kolego - chladnou hlavu, myslim, ze v tomto pripade se nejedna o nici bezohlednost.

GaGaN to ma jiz spravne zapojeno (nemas zac dekovat) a tim je vse v naprostem poradku.

Panove, preji vam hezky zbytek roku a do toho noveho vsechno nej! kol117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mě je to vcelku jedno, tohle fórum je pro mě už pasé, jen píšu, že zapojení je tu popsáno už několikrát, dokonce i o pár příspěvků výš a přitom se je někdo schopen opět ptát a znova to řešit,

p.s.  tebe oslňují xenony, které svítí ve dne? však se tak svítit může, nešlo spíš o nějakou napastlenou přestavbu do normálních světel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...